Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 621/2016

Sąd: Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu
Data posiedzenia: 13 września 2016 – 16 września 2016
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 1301 z 2016
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2016-09-1...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 5
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 4

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Dziurleja Łukasz referendarz sądowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0 7 0
PRZECIW 5 36 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 0 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Łukasz Dziurleja, urodzony w 1976 r., posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy między innymi na stanowisku referendarza sądowego, które zajmuje od 4 maja 2006 r. Kandydat uzyskał pozytywną ocenę kwalifikacji, z której wynika, że prezentuje on wysoki poziom orzecznictwa i sprawnie prowadzi postępowania. Podejmowane decyzje nie budzą zastrzeżeń, a przedstawiana w uzasadnieniach orzeczeń argumentacja wskazuje na wysoki poziom wiedzy prawniczej kandydata. Opiniujący wskazał na sumienność i wysokie zaangażowanie w pracę Pana Łukasza Dziurlei, podnosząc także, że potrafi on współpracować z innymi osobami i wykazuje się dużą kulturą osobistą.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Hwozdyk Sylwia Małgorzata referendarz sądowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 11 0
PRZECIW 1 33 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 4 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Sylwia Małgorzata Hwozdyk, urodzona w 1978 r., posiada doświadczenie zawodowe między innymi wynikające z pracy na stanowisku referendarza sądowego, przy czym stanowisko to zajmuje od l lipca 2008 r. Legitymuje się także doświadczeniem orzeczniczym jako członek samorządowego kolegium odwoławczego. Kandydatka uzyskała pozytywną ocenę kwalifikacji, w której podniesiono, że jest to osoba bardzo pracowita i sumienna, zaś jakość jej pracy jest bardzo wysoka. Pani Sylwia Małgorzata Hwozdyk · posiada zdolność bardzo dobrej organizacji pracy i szybko rozstrzyga powierzone jej sprawy, zaś w uzasadnieniach orzeczeń, przez nią sporządzanych, przytaczane są prawidłowo przepisy prawa, orzecznictwo i poglądy doktryny.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Mazur- Czerniecki Kamil Marian adwokat pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 19 12
PRZECIW 0 24 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 4 0 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Kamil Marian Mazur-Czemiecki urodził s1ę 24 września 1982 r. w Częstochowie. W 2006 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z wynikiem dobrym. Po odbyciu w latach 2007-2011 aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Zielonej Górze, w czerwcu 2011 r., złożył egzamin radcowski, z łączną oceną pozytywną. Od l O kwietnia 2007 r. do l O kwietnia 2008 r. był zatrudniony jako asystent prawny w kancelarii radcowskiej w Kostrzyniu nad Odrą. Od maja 2007 r. pełni funkcję Głównego Koordynatora Koła Naukowego " Studencka Poradnia Prawa" przy Collegium Polonicum w Słubicach, w ramach którego prowadzi szkolenia studentów. Od 15 maja 2008 r. do 31 sierpnia 2012 r. był zatrudniony w kancelarii radcowskiej w Dębnie jako asystent prawny. Od 2 lutego 2011 r. do 31 grudnia 2015 r. na podstawie umowy zlecenia udzielał porad prawnych w Powiatowym Centrum Pornocy Rodzinie w Słubicach. W 2010 r. uzyskał tytuły: Master of German and Polish Law oraz Bachelor of German and Polish Law na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze z 27 lipca 2011 r. został wpisany na listę radców prawnych. Od l O października 2011 r. do 31 lipca 2012 r. wykonywał zawód radcy prawnego w indywidualnej kancelarii radcowskiej w Słubicach. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze z 31 maja 2012 r. został wpisany ma listę adwokatów. Od l sierpnia 2012 r. wykonuje zawód adwokata w indywidualnej kancelarii adwokackiej w Słubicach. Od stycznia 2015 r. kandydat jest członkiem Rady Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych w Warszawie. W 2016 r. ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe w zakresie prawa kamego materialnego i procesowego organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kandydat uczestniczył w licznych szkoleniach zawodowych, w tym organizowanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Zielonej Górze.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatury Pana Kamila Mariana Mazura zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności jego bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe w wykonywaniu wolnych zawodów prawniczych radcy prawnego i adwokata. Uzyskał on pozytywną ocenę kwalifikacji, drugie w kolejności wyniki głosowań Kolegium Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim, a także pozytywne opinie dołączone do karty zgłoszenia. Nie bez znaczenia dla dokonanego przez Krajową Radę Sądownictwa wyboru jest aktywność kandydata pro publico bono. Za bardzo dobrą Rada uznała również kandydaturę Pani Agnieszki Moniki PerskawiecDominiak, która jednakże nie została przedstawiona z wnioskiem o powołanie z omówionych powyżej przyczyn, a także ze względu na to, że w niniejszej procedurze nominacyjnej pozostaje do obsadzenia jedynie jedno wolne stanowisko sędziowskie. Pozostałe kandydatury biorące udział w konkursie także nie posiadają wyższych kwalifikacji zawodowych od kandydata przedstawionego z wnioskiem, co zadecydowało o nieprzedstawieniu ich kandydatur z wnioskiem o powołanie.

Opinia wizytatora

Pan Kamil Marian Mazur-Czemiecki uzyskał pozytywną ocenę kwalifikacji sporządzoną przez sędziego wizytatora Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim, z której wynika, że legitymuje się kwalifikacjami do pełnienia urzędu sędziego. Kandydat ma bogate doświadczenie zawodowe, które zdobył reprezentując strony jako pełnomocnik w postępowaniach sądowych, zarówno w sprawach karnych, jak i cywilnych, w tym z elementem transgranicznym. Opiniujący stwierdził, że Pan Kamil Marian Mazur-Czemiecki prezentuje dobrą znajomość prawa materialnego i procesowego, a sporządzane przez niego pisma, w tym środki zaskarżenia, umowy czy opinie prawne zawierają bogatą treść merytoryczną i właściwe odwołania do orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. Formułowane przez kandydata wnioski są logiczne i wynikają z prawidłowej analizy prawnej, a polemika z poglądami odmiennymi jest poparta rzeczową, prawną argumentacją. Opiniujący podkreślił, że kandydat rzetelnie i sumiennie wykonuje zawód adwokata oraz charakteryzuje go wysoka kultura osobista i profesjonalizm.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Perskawiec- Dominiak Agnieszka Monika asystent sędziego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 29 0
PRZECIW 0 11 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 0 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Krajowa Rada Sądownictwa przy ocenie kandydatury Pani Agnieszki Moniki Perskawiec-Dominiak uwzględniła to, że uzyskała wysokie poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim. Kandydatka ta posiada doświadczenie w pracy na stanowisku asystenta sędziego poprzedzone zatrudnieniem poza sądem. Uzyskała także pozytywną ocenę kwalifikacji sędziego wizytatora do spraw cywilnych, który stwierdził, że sporządzane przez nią projekty orzeczeń są trafne, a projekty uzasadnień wyczerpujące, przy czym dotyczą w większości spraw trudnych, obszernych, zawiłych zarówno faktycznie, jak i pod względem stanu prawnego. Opiniujący podniósł, że Pani Agnieszka Monika Perskawiec-Dominiak wyróżnia się umiejętnością podejmowania trafnych decyzji, a sędziowie z nią współpracujący wysoko oceniają jej pracę, wskazując że jest osobą odpowiedzialną, obowiązkową i kulturalną. Stwierdził także, że praca i zaangażowanie kandydatki predystynuje ją do zawodu sędziego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Szafraniec Tomasz Tadeusz referendarz sądowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0 6 0
PRZECIW 4 36 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 3 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Tomasz Tadeusz Szafraniec, urodzony w 1980 r., posiada doświadczenie wynikłe, między innymi, z pracy na stanowisku referendarza sądowego (od l stycznia 2011 r. do chwili obecnej), poprzedzone pracą na stanowisku asystenta sędziego i wykonywaniem zawodu adwokata.

Opinia wizytatora

Kandydat uzyskał bardzo dobrą ocenę kwalifikacji, z której wynika, że posiadł on rozległą wiedzę prawniczą, umiejętność jej właściwego zastosowania w praktyce oraz sprawnego podejmowania prawidłowych decyzji w powierzonych mu sprawach. Opiniujący wskazał także na systematyczność, obowiązkowość i bardzo dobrą organizację pracy kandydata prezentującego przy tym wysoki poziom ogólny kultury urzędowania, w tym kultury osobistej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów