Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 451/2015

Sąd: Sąd Okręgowy w Lublinie
Data posiedzenia: 13 kwietnia 2015 – 17 kwietnia 2015
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 649 z 2014
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2015-04-1...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 7
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 5

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Dzimira-Rzepkowska Bożena Barbara kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
2. Płoska-Pecio Monika Zofia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 19
3. Przetocka Joanna sędzia SR (delegowana do SO) pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 76 19
PRZECIW 0 10 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Przetocka urodziła się w 1961 r. w Siedliszczu. Studia wyższe magisterskie ukończyła z wynikiem dobrym i w dniu 13 czerwca 1985 r. uzyskała tytuł magistra prawa. Po odbyciu aplikacji sądowej złożyła, w dniach 5, 6 i 13 września 1990 r., egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dostatecznym. Minister Sprawiedliwości decyzją z dnia 14 czerwca 1996 r. mianował Panią Joannę Przetocką, z dniem l lipca 1996 r., asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie i powierzył jej pełnienie czynności sędziowskich w tym sądzie na okres roku. Decyzją z dnia 2 czerwca 1997 r. Minister Sprawiedliwości powierzył kandydatce dalsze pełnienie czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Chełmie na okres jednego roku. Poczynając od dnia l lipca 1997 r. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 1998 r. Pani Joanna Przetocka została powołana na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Z dniem l stycznia 2000 r. Kolegium Sądu Okręgowego w Lublinie powołało Panią Joannę Przetocką na stanowisko Przewodniczącego Wydziału Cywilno- Karnego Sądu Rejonowego w Chełmie. Funkcję tę pełniła do dnia 8 listopada 200 l r. W okresie od 9 listopada 200 l r. do l kwietnia 20 1 1 r. Pani Joanna Przetocką pełniła funkcję Przewodniczącego VII Wydziału Grodzkiego, a następnie VII Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Chełmie. Od l kwietnia 2008 r. do 29 lutego 20 12 r. została oddelegowana do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. W okresie od l kwietnia 2008 r. do 30 listopada 2009 r. pełniła obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Kadr, a od l grudnia 2009 r. do 29 lutego 20 12 r. obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Wykonania Orzeczeń i Probacji. Decyzją z dnia 29 lutego 20 12 r. Minister Sprawiedliwości delegował Panią Joannę Przetocką do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie z prawem przewodniczenia w sprawach rozpoznawanych przez ten Sąd w pierwszej instancji w składzie jednego sędziego i dwóch ławników albo w składzie jednego sędziego - na okres od dnia l marca 2012 r. do dnia 3 1 sierpnia 20 12 r. Delegacje te były kilkakrotnie przedłużane na czas określony - do dnia 28 lutego 2014 r. Decyzją z dnia 25 lutego 2014 r. Minister Sprawiedliwości delegował Panią Joannę Przetocką do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie od dnia l marca 20 14 r. na czas nieokreślony.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa w pełni podzieliła stanowisko Zespołu członków Rady w przedmiotowej sprawie. Kandydatura Pani Joanny Przetockiej jest wyróżniająca na tle pozostałych zgłoszonych na wolne stanowisko sędziowskie. Posiada ona wieloletnie doświadczenie w pracy orzeczniczej, a jej wysokie predyspozycje zawodowe potwierdzone zostały uzyskaniem przez nią bardzo dobrej oceny kwalifikacyjnej pracy na stanowisku sędziego sądu rejonowego. Zdobyła różnorodne doświadczenie zawodowe w orzekaniu na delegacjach w sądzie okręgowym oraz pełniąc funkcję przewodniczącej wydziału i będąc zatrudniona w Ministerstwie Sprawiedliwości. Powyższe wraz z uzyskaniem przez kandydaturę Pani Joanny Przetockiej pełnego poparcia Kolegium oraz najwyższego poparcia środowiska sędziowskiego na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów czyni jej kandydaturę najbardziej wypełniającą wskazane kryteria ustawowe i odpowiednią do przedstawienia z wnioskiem o powołanie na wolne stanowisko sędziowskie.

Opinia wizytatora

Z treści sporządzonej w sprawie oceny kwalifikacyjnej dotyczącej pracy kandydatki na stanowisku sędziego sądu rejonowego wynika, że wyniki pracy Pani sędziego Joanny Przetockiej pozwalają na ich pozytywną ocenę. Na podkreślenie zasługuje bardzo duże obciążenie Kandydatki, znakomity poziom orzecznictwa mierzony wskaźnikami postępowania odwoławczego, dobra terminowość sporządzanych uzasadnień wyroków oraz bardzo dobra ich jakość, w tym wnikliwość przy rozpoznawaniu spraw. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu teoretycznym i praktycznym Pani sędziego. Na uwagę zasługuje również doświadczenie zdobyte przez Panią sędziego podczas delegacji do Ministerstwa Sprawiedliwości, a także stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez Kandydatkę, wyrazem czego jest udział w licznych szkoleniach. Poziom wiedzy, doświadczenie zawodowe i nienaganna postawa etyczno-moralna przekonują o spełnieniu przez Panią sędziego Joannę Przetocką wymogów i warunków do objęcia stanowiska sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Straub-Cegiełko Agnieszka negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 19
5. Śląski Tomasz Andrzej negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 19
6. Świdzińska-Kozieł Aneta Katarzyna sędzia SR negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 19
7. Włodka Mariusz Tomasz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 19