Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 463/2018

Sąd: Sąd Okręgowy w Zielonej Górze
Data posiedzenia: 16 października 2018 – 19 października 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 283 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2018-10-...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 3
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 2

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Jurewicz Paweł Stanisław Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 79 5
PRZECIW 0 3 3
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 3 8

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Paweł Stanisław Jurewicz urodził się w 1979 r. W 2003 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dostateczną. Po odbyciu w latach 2003 2006 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, we wrześniu 2006 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym plus. Z dniem 2 listopada 2006 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrzańskim. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w II Wydziale Karnym oraz w VI Wydziale Grodzkim, w wymiarze 1/2 etatu w każdym z tych Wydziałów. Od września 2007 r. do grudnia 2008 r. oraz od sierpnia 2009 r. do lutego 2016 r. obowiązki orzecznicze wykonywał wyłącznie w II Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 16 lipca 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu sędziego w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrzańskim. W 2016 r. ukończył dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa dowodowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, z wynikiem bardzo dobrym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze od marca 2016 r. do lutego 2017 r. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano, ostatnio decyzją z dnia 27 lutego 2018 r. - na czas nieokreślony. Orzeka w II Wydziale Karnym. Brał udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione jako co najmniej dobre przez sędziego wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. Pozytywne opinie o pracy Pana sędziego wystawili: Prezes Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim oraz Przewodniczący II Wydziału Karnego i Prezes Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Kulik Małgorzata Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 83 17
PRZECIW 0 1 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Małgorzata Kulik urodziła się 26 marca 1975 r. w Zielonej Górze. W latach 1996-1999 pracowała jako sekretarz sądowy w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. W 1999 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 1999-2002 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 3 czerwca 2002 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 października 2005 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Zielonej Górze. Nadal orzekała w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W 2008 r. ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Pracy dla Sędziów Sądów Powszechnych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości była delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze od lutego 2011 r. do lipca 2011 r. Orzekała w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Od lutego 2014 r. do grudnia 2016 r. pełniła funkcję Przewodniczącej IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, a od sierpnia 2014 r. do grudnia 2016 r. funkcję Wiceprezesa tego Sądu. Decyzją Ministra Sprawiedliwości od grudnia 2016 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze. Orzeka w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pani Małgorzata Kulik jest kandydatką w najwyższym stopniu spełniającą kryteria ustawowe w niniejszej procedurze nominacyjnej. Posiada kwalifikacje merytoryczne oraz długoletnie doświadczenie zawodowe, a także dużą, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w praktyce zawodowej, dające rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione przez sędzię wizytator do spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, która podkreśliła, że wszystkie uzasadnienia orzeczeń opiniowana sporządziła w ustawowym terminie - są one obszerne, staranne, zawierają podstawę faktyczną, ocenę dowodów, jak też podstawę prawną rozstrzygnięcia z przytoczeniem przepisów prawa i orzeczeń Sądu Najwyższego. Stabilność orzeczeń, wydanych przez Panią sędzię, jest bardzo wysoka. W ocenie sędzi wizytator opiniowana wykazała się bardzo dobrą organizacją pracy, wykonuje swoje obowiązki odpowiedzialnie i wzorowo. Sędzia wizytator pracę opiniowanej oceniła bardzo wysoko i stwierdziła, że kandydatka w pełni zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Matysiak Robert Stanisław Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 82 6
PRZECIW 0 1 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 2 8

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Robert Stanisław Matysiak urodził się w 1974 r. W 1999 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Od sierpnia do września 2000 r. pracował jako młodszy kontroler celny w Urzędzie Celnym w Szczecinie. W 2002 r. ukończył studia na kierunku politologia i nauki społeczne w zakresie specjalności politologia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, z wynikiem bardzo dobrym. W latach 2002-2004 pracował jako referent prawny w Kancelarii Radców Prawnych w Żarach. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, w październiku 2003 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 1 lutego 2004 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Żarach. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w VII Wydziale Grodzkim. W latach 2007-2009 pełnił początkowo obowiązki, a następnie funkcję Przewodniczącego VI Zamiejscowego Wydziału Grodzkiego Sądu Rejonowego w Żarach z siedzibą w Lubsku. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 kwietnia 2008 r. został powołany do pełnienia urzędu sędziego w Sądzie Rejonowym w Żarach. Orzekał w II Wydziale Karnym. W 2009 r. ukończył dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie procesu karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym. W 2011 r. ukończył - także z wynikiem bardzo dobrym - dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa dowodowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od lutego 2011 r. pełnił obowiązki a w latach 2012-2015 pełnił funkcję Kierownika sekcji wykonawczej II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Żarach. Decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze od kwietnia 2015 r. do września 2015 r. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano, ostatnio decyzją z dnia 20 marca 2017 r. - na czas nieokreślony. Orzeka w II Wydziale Karnym. W latach 2009-2010 prowadził zajęcia w Łużyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach, m.in. z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego w Polsce oraz wybranych problemów prawa karnego i postępowania w sprawach nieletnich. Jest autorem artykułu naukowego w zakresie problematyki stosowania środka karnego - podania wyroku do publicznej wiadomości. Brał udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione jako bardzo dobre przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. Pozytywne opinie o pracy Pana sędziego wystawili: Prezes Sądu Rejonowego w Żarach oraz Przewodniczący II Wydziału Karnego i Prezes Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów