Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 551/2018

Sąd: Sąd Okręgowy w Bydgoszczy
Data posiedzenia: 20 listopada 2018 – 23 listopada 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 274 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2018-11-2...
Liczba wolnych stanowisk: 7
Liczba kandydatów: 23
Liczba obsadzonych stanowisk: 7
Liczba odrzuconych kandydatów: 15

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Błażejowska Katarzyna Marta Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 42 0
PRZECIW 25 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Katarzyna Marta Błażejowska urodziła się 28 lutego 1973 r. w Toruniu. W 1996 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, we wrześniu 1998 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 1 lutego 1999 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Orzekała w III Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 kwietnia 2001 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Od 1 listopada 2013 r. do chwili obecnej pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Była kilkakrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w ramach jednodniowych delegacji. Orzekała w IV Wydziale Karnym Odwoławczym i VI Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2008 r. ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Pracy dla sędziów sądów powszechnych, zorganizowane przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W 2015 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą studia podyplomowe w zakresie prawa handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Katarzyny Marty Błażejowskiej zostały ocenione pozytywnie przez Pana Romualda Dalewskiego - sędziego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia stwierdził, między innymi, że kandydatka prezentuje odpowiednią wiedzę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, jej orzecznictwo utrzymuje się na dobrym poziomie a jego stabilność jest zadowalająca.

Wizytator: Romuald Dalewski

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Całbecki Jarosław Sebastian Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 66 14
PRZECIW 1 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Jarosław Sebastian Całbecki urodził się 11 października 1971 r. w Bydgoszczy. W 1995 r. ukończył z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, we wrześniu 1997 r. złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 20 października 1997 r. został mianowany asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Orzekał w IV Wydziale Karnym tego Sądu oraz w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Nakle, w ramach delegacji udzielonej przez Prezesa Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 września 1999 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w IV Wydziale Karnym. Od l listopada 2013 r. do końca lutego 2014 r. pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego a od 1 marca 2014 r. do 31 marca 2015 r. funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. Od 1 kwietnia 2015 r. do chwili obecnej pełni funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. W latach 2016-2018 był kilkakrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, na sesjach jednodniowych. Kandydat podnosi kwalifikacje, biorąc udział w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2013 r. ukończył z oceną bardzo dobrą studia podyplomowe w zakresie prawa karnego skarbowego i gospodarczego dla sędziów sądów powszechnych orzekających w sprawach karnych, prokuratorów oraz asesorów prokuratury na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego, Pani Agnieszki Dutkiewicz, Pani Anny Dziergawki, Pani Magdaleny Kruczkowskiej-Balcerzak, Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej, Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej i Pana Jacka Macieja Wojtyckiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: kwalifikacje merytoryczne tych kandydatów, odzwierciedlone w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów i opiniach służbowych, dotychczasowy przebieg kariery zawodowej oraz staż pracy. Niniejsza procedura nominacyjna dotyczy siedmiu stanowisk sędziego sądu okręgowego i Rada mogła wybrać tylko siedem osób.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego zostały ocenione pozytywnie przez Pana sędziego Andrzeja Bauka - wizytatora do spraw karnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia stwierdził, że powołanie kandydata na stanowisko sędziego sądu okręgowego jest uzasadnione wieloletnim stażem pracy, ilościowymi i jakościowymi wynikami jego pracy, zaangażowaniem i terminowością sporządzania przez niego uzasadnień. Pozytywne opinie z przebiegu pracy Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego sporządzili Przewodniczący IV Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy oraz Prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Andrzej Bauk

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Durczak-Żochowska Sylwia Małgorzata Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 47 2
PRZECIW 0 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 2 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Sylwia Małgorzata Durczak-Żochowska urodziła się 20 lutego 1977 r. w Bydgoszczy. W 2001 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, we wrześniu 2004 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 1 grudnia 2004 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 31 marca 2008 r., na podstawie rozprawy doktorskiej pt. "Wyrokowanie w postępowaniu nakazowym w polskim procesie karnym", uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 23 października 2008 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Od l lutego 2011 r. do chwili obecnej pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 2017-2018 była kilkakrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Od 1 października 2013 r. do 30 września 2014 r. była zatrudniona na stanowisku adiunkta w Wyższej Szkole Głównej w Bydgoszczy. Prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa karnego procesowego. Kandydatka podnosi kwalifikacje, biorąc udział w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego, między innymi w szkoleniach i konferencjach naukowych. Odbyła staż w Komitecie Integracji Europejskiej. Jest autorką ponad dwudziestu pięciu publikacji naukowych z zakresu prawa.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Sylwii Małgorzaty Durczak-Żochowskiej zostały ocenione jako dobre przez Panią sędzię Danutę Konopkę - wizytatora do spraw rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia pokreśliła wysoki poziom merytoryczny i bardzo dobrą stabilność orzecznictwa kandydatki, a także wzorową terminowość sporządzania przez nią uzasadnień.

Wizytator: Danuta Konopka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Dutkiewicz Agnieszka Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 47 14
PRZECIW 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Dutkiewicz urodziła się 2 września 1975 r. w Nysie. W 1999 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym samym roku otrzymała Nagrodę Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Nagrodę Wydawnictwa Lex dla najlepszego absolwenta Wydziału Prawa, a także nagrodę "Przeglądu Prawa Handlowego" w konkursie na najlepszą pracę magisterską za pracę magisterską pt. "Karta płatnicza - problematyka cywilnoprawna". Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Uzyskała Nagrodę Prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu za najlepszy wynik z egzaminu sędziowskiego w apelacji wrocławskiej. Z dniem l sierpnia 2002 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu. Orzekała w I Wydziale Cywilnym. Z dniem 1 grudnia 2003 r. została przeniesiona, na własną prośbę, na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Powierzone obowiązki pełniła w I Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 lipca 2006 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w I Wydziale Cywilnym. Od 1 czerwca 2005 r. do 31 marca 2006 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Od 5 lutego 2013 r. do chwili obecnej pełni tę funkcję ponownie. Była wielokrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w ramach jednodniowych delegacji. Orzekała w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym i VIII Wydziale Gospodarczym. Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. była delegowana do orzekania w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Powierzone obowiązki wykonywała w V Wydziale Cywilnym tego Sądu. Kandydatka podnosi kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach zawodowych. Jest autorką kilku artykułów naukowych, w szczególności z zakresu prawa cywilnego. Była laureatką stypendium DAAD na Uniwersytecie w Hanowerze w Niemczech. Posiada także doświadczenie dydaktyczne, zdobyte podczas prowadzenia zajęć z zakresu prawa cywilnego i handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego, Pani Agnieszki Dutkiewicz, Pani Anny Dziergawki, Pani Magdaleny Kruczkowskiej-Balcerzak, Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej, Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej i Pana Jacka Macieja Wojtyckiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: kwalifikacje merytoryczne tych kandydatów, odzwierciedlone w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów i opiniach służbowych, dotychczasowy przebieg kariery zawodowej oraz staż pracy. Niniejsza procedura nominacyjna dotyczy siedmiu stanowisk sędziego sądu okręgowego i Rada mogła wybrać tylko siedem osób.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Agnieszki Dutkiewicz zostały ocenione jako wzorowe przez Panią Marię Leszczyńską - sędzię Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia podkreśliła, między innymi, wysoki poziom merytoryczny orzecznictwa kandydatki i bardzo wysoki poziom jego stabilności. Pozytywną opinię o pracy Pani Agnieszki Dutkiewicz sporządził Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Maria Leszczyńska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Dziergawka Anna Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 3 11
PRZECIW 63 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 3

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Dziergawka urodziła się 16 lipca 1976 r. w Brodnicy. W 2000 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji prokuratorskiej w okręgu Prokuratury Okręgowej w Toruniu, w kwietniu 2003 r. złożyła egzamin prokuratorski z oceną bardzo dobrą. Z dniem 21 lipca 2003 r. została mianowana asesorem Prokuratury Rejonowej w Brodnicy. Od 16 września do 31 grudnia 2003 r. była delegowana do wykonywania czynności służbowych w Prokuraturze Rejonowej w Grudziądzu. Z dniem 21 lipca 2005 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku prokuratora Prokuratury Rejonowej w Brodnicy. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 9 grudnia 2008 r., na podstawie rozprawy doktorskiej pt. "Przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji w praktyce sądów polskich", uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 listopada 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Na skutek złożenia oświadczenia o zrzeczeniu się stanowiska prokuratora, w związku z powołaniem do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego, została odwołana ze stanowiska prokuratora a jej stosunek służbowy wygasł z dniem 27 grudnia 2009 r. Od 28 grudnia 2009 r. do 17 maja 2018 r. orzekała w XI Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Od 4 lipca 2011 r. do 17 maja 2018 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Z dniem 18 maja 2018 r. została powołana przez Ministra Sprawiedliwości do pełnienia funkcji Wiceprezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy na okres sześciu lat i delegowana do pełnienia obowiązków sędziego tego Sądu na czas pełnienia powierzonej funkcji. Kandydatka orzeka w III Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani Anna Dziergawka podnosi kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach zawodowych. Jest autorką kilkunastu publikacji naukowych, w szczególności z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego. W 2010 r. prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa i postępowania podatkowego w Wyższej Szkole Głównej w Bydgoszczy. W 2012 r. prowadziła zajęcia z zakresu prawa karnego-skarbowego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r. była zatrudniona na tym Wydziale na stanowisku adiunkta. Prowadziła wówczas zajęcia z zakresu prawa pracy i prawa urzędniczego, prawa karnego gospodarczego, prawa ochrony konkurencji, prawa i postępowania podatkowego, prawa własności przemysłowej oraz prawa konstytucyjnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego, Pani Agnieszki Dutkiewicz, Pani Anny Dziergawki, Pani Magdaleny Kruczkowskiej-Balcerzak, Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej, Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej i Pana Jacka Macieja Wojtyckiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: kwalifikacje merytoryczne tych kandydatów, odzwierciedlone w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów i opiniach służbowych, dotychczasowy przebieg kariery zawodowej oraz staż pracy. Niniejsza procedura nominacyjna dotyczy siedmiu stanowisk sędziego sądu okręgowego i Rada mogła wybrać tylko siedem osób.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Anny Dziergawki zostały ocenione pozytywnie przez Pana sędziego Stefana Pietrzaka - wizytatora do spraw karnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia zaznaczył, między innymi, że uzasadnienia sporządzane przez kandydatkę charakteryzują się dobrą jakością a ich terminowość jest wzorowa. Pozytywne opinie o pracy Pani Anny Dziergawki sporządzili: Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, Przewodniczący III Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Przewodnicząca XI Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy oraz Dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Kandydatka dołączyła do karty zgłoszenia także opinie sporządzone przez Dyrektora Zespołu Szkól Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy i Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

Wizytator: Stefan Pietrzak

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Grzybowska Eliza Maria Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 43 0
PRZECIW 24 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Eliza Maria Grzybowska urodziła się 5 kwietnia 1976 r. w Bydgoszczy. W 1999 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2 listopada 1999 r. do 31 marca 2002 r. była zatrudniona na stanowisku kierownika biura zarządu w spółce prawa handlowego w Bydgoszczy. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Od 21 maja do 23 listopada 2002 r. pracowała jako specjalista ds. administracyjnych w spółce prawa handlowego w Bydgoszczy. Z dniem 16 grudnia 2002 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 lipca 2006 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Początkowo orzekała w III Wydziale Karnym i I Wydziale Cywilnym. Od 1 lutego 2007 r. do początku 2010 r. pełniła funkcję Przewodniczącej III Wydziału Karnego. Od grudnia 2010 r. orzeka w VIII Wydziale Gospodarczym. Od 10 grudnia 2014 r. do 29 lutego 2016 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego, a od 1 marca 2016 r. pełni funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W 2015 r. i w 2018 r. orzekała w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy w ramach jednodniowych delegacji, udzielonych przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Powierzone obowiązki wykonywała w VIII Wydziale Gospodarczym. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych. W 2014 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe w zakresie prawa konstytucyjnego dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego oraz pracy i ubezpieczeń społecznych, zorganizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Elizy Marii Grzybowskiej zostały ocenione jako bardzo dobre przez Panią sędzię Barbarę Jankowską-Kocon - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia podkreśliła, że kandydatka posiada dobre przygotowanie merytoryczne, dobrze organizuje pracę, co do zasady terminowo sporządza uzasadnienia, a stabilność jej orzecznictwa nie budzi zastrzeżeń. Zwróciła także uwagę na fachowość, pracowitość i wysoki poziom wiedzy prawniczej Pani Elizy Marii Grzybowskiej. Pozytywne opinie z przebiegu pracy kandydatki sporządzili Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy i Przewodnicząca VIII Wydziału Gospodarczego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Barbara Jankowska-Kocon

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Guzek- Jastrząb Magdalena Sędzia kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
8. Jankowska Joanna Eliza Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 15 0
PRZECIW 51 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Eliza Jankowska urodziła się 26 września 1975 r. w Inowrocławiu. W 1999 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od października 1999 r. do 21 listopada 2003 r. pracowała jako prawnik w spółkach prawa handlowego w Bydgoszczy, w zróżnicowanym wymiarze czasu pracy. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w listopadzie 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Z dniem 24 listopada 2003 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Tucholi. Orzekała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Od l grudnia 2004 r. pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 kwietnia 2008 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Tucholi. Orzekała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, VI Zamiejscowym Wydziale Cywilnym i I Wydziale Cywilnym. Do 30 kwietnia 2010 r. pełniła funkcję Przewodniczącej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Z dniem 1 stycznia 2013 r., na skutek zniesienia Sądu Rejonowego w Tucholi, została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Świeciu. Od 1 listopada 2013 r. do 31 grudnia 2014 r. pełniła funkcję Przewodniczącej VI Zamiejscowego Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Świeciu z siedzibą w Tucholi. Z dniem 1 stycznia 2015 r., na skutek kolejnej reorganizacji jednostek wymiaru sprawiedliwości, została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Tucholi. Orzekała w I Wydziale Cywilnym. Od 1 stycznia 2015 r. do 31 maja 2017 r. pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Z dniem l czerwca 2017 r., na własną prośbę, została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w VIII Wydziale Gospodarczym. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Joanny Elizy Jankowskiej zostały ocenione pozytywnie przez Panią sędzię Barbarę Jankowską-Kocon - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia stwierdziła, że kandydatka spełnia wymagania niezbędne do ubiegania się o powołanie na stanowisko sędziego sądu okręgowego, prezentuje wysoki poziom wiedzy prawniczej, dobrze organizuje pracę i wyróżnia się pracowitością.

Wizytator: Barbara Jankowska-Kocon

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
9. Jarzembkowska-Kulawiak Marlena Jadwiga Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 37 0
PRZECIW 29 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Marlena Jadwiga Jarzembkowska-Kulawiak urodziła się 29 maja 1966 r. w Bydgoszczy. W 1990 r. ukończyła z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, we wrześniu 1992 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dostateczną. Z dniem 1 stycznia 1993 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Świeciu. Z dniem 1 lutego 1993 r., na wniosek Prezesa Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy i za własną zgodą, została przeniesiona na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Powierzone obowiązki pełniła w III Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 maja 1995 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w VI Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. W 2017 r. orzekała w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w ramach jednodniowej delegacji, udzielonej przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Powierzone obowiązki wykonywała w X Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Marleny Jadwigi Jarzembkowskiej-Kulawiak zostały ocenione jako dobre przez Panią sędzię Danutę Konopkę - wizytatora do spraw rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia stwierdziła, że kandydatkę cechuje wysoka kultura osobista i duża empatia. Zwróciła uwagę, między innymi, na dobry poziom jej orzecznictwa, umiejętność organizowania czasu pracy i odpowiednie cechy osobowościowe.

Wizytator: Danuta Konopka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
10. Kruczkowska-Balcerzak Magdalena Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 56 13
PRZECIW 0 10 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Magdalena Kruczkowska-Balcerzak urodziła się 22 kwietnia 1971 r. w Inowrocławiu. W 1995 r. ukończyła z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, we wrześniu 1997 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 20 października 1997 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Orzekała w III Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 września 1999 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzekała w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Od 1 grudnia 2004 r. do 14 listopada 2010 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego, a od 15 listopada 2010 r. do chwili obecnej pełni funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 2011, 2017 i 2018 była kilkakrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w ramach sesji jednodniowych. Orzekała w X Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego, Pani Agnieszki Dutkiewicz, Pani Anny Dziergawki, Pani Magdaleny Kruczkowskiej-Balcerzak, Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej, Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej i Pana Jacka Macieja Wojtyckiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: kwalifikacje merytoryczne tych kandydatów, odzwierciedlone w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów i opiniach służbowych, dotychczasowy przebieg kariery zawodowej oraz staż pracy. Niniejsza procedura nominacyjna dotyczy siedmiu stanowisk sędziego sądu okręgowego i Rada mogła wybrać tylko siedem osób.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Magdaleny Kruczkowskiej-Balcerzak zostały ocenione jako bardzo dobre przez Panią sędzię Danutę Konopkę - wizytatora do spraw rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia podkreśliła, między innymi, że kandydatka bardzo dobrze wywiązuje się z terminowego sporządzania uzasadnień, ma prawidłową metodykę pracy a jej orzecznictwo prezentuje wysoki poziom.

Wizytator: Danuta Konopka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
11. Maćkowiak Monika Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 56 0
PRZECIW 0 10 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Monika Maćkowiak urodziła się 28 marca 1975 r. w Bydgoszczy. W 1999 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Od 15 października 2002 r. do 14 kwietnia 2003 r. była zatrudniona jako pełnomocnik procesowy spółdzielni pracy w Bydgoszczy. Z dniem 15 kwietnia 2003 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Orzekała w XIV Wydziale Grodzkim i I Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzekała w I Wydziale Cywilnym i XII Wydziale Cywilnym. Od 1 maja 2013 r. do 31 października 2014 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego XII Wydziału Cywilnego a od l listopada 2014 r. do 15 sierpnia 2016 r. funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 2014-2015 była kilkakrotnie delegowana przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Orzekała w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym. Od 16 sierpnia 2016 r. do 31 marca 2017 r. pełniła obowiązki sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w ramach delegacji udzielonej w pełnym wymiarze czasu pracy. Od 1 kwietnia 2017 r. orzeka w XV Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Od 22 czerwca 2017 r. do chwili obecnej pełni funkcję Wiceprezesa tego Sądu. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Moniki Maćkowiak zostały ocenione jako bardzo dobre przez Panią sędzię Barbarę Jankowską-Kocon - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia podkreśliła, między innymi, zróżnicowany przebieg praktyki orzeczniczej kandydatki i bardzo pozytywnie oceniła wyniki jej pracy, w szczególności w zakresie terminowości sporządzania uzasadnień oraz jakości i stabilności orzecznictwa. Pozytywne opinie o kandydatce sporządzili Prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy oraz Przewodniczący I Wydziału Cywilnego i Przewodniczący II Wydziału Cywilnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Barbara Jankowska-Kocon

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
12. Marciniak Anetta Justyna Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 17 1
PRZECIW 50 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anetta Justyna Marciniak urodziła się 31 stycznia 1975 r. w Bydgoszczy. W 1999 r. ukończyła z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2000 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia politologiczne na Akademii Bydgoskiej (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). Po odbyciu aplikacji sądowej, początkowo pozaetatowej a od maja 2001 r. etatowej, w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w kwietniu 2003 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 15 lipca 2003 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Świeciu. Z dniem 17 maja 2004 r. została mianowana asesorem sądowym w tym Sądzie. Od 1 grudnia 2004 r. do 31 października 2007 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego VI Wydziału Grodzkiego a równocześnie także funkcję Zastępcy Przewodniczącego V Wydziału Ksiąg Wieczystych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 maja 2008 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Świeciu. Orzekała w II Wydziale Karnym. Z dniem 1 lutego 2009 r. została przeniesiona, na własną prośbę, na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Początkowo orzekała w III Wydziale Karnym, a od 28 marca 2011 r. orzeka w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Anetty Justyny Marciniak zostały ocenione przez Pana sędziego Bogumiła Goraja-wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia podkreślił wprawdzie, że pewne zastrzeżenia budzi duża ilość spraw, w których wyroki wydane przez kandydatkę zostały uchylone a sprawy przekazane do ponownego rozpoznania, oraz ilość zmienionych orzeczeń, ale ocenił, że uchybienia te nie dyskredytują Pani Anetty Justyny Marciniak i stwierdził, że spełnia warunki do powołania na stanowisko sędziego sądu okręgowego. Pozytywną opinię o kandydatce sporządził Prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Bogumił Goraj

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
13. Morwińska-Sobiecka Anita Katarzyna Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 29 1
PRZECIW 37 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anita Katarzyna Morwińska-Sobiecka urodziła się 30 kwietnia 1975 r. w Bydgoszczy. Od l listopada 1997 r. do 1 lutego 1999 r. pracowała jako praktykantka w kancelarii radcy prawnego w Bydgoszczy. W 1999 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 1 sierpnia 2002 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu. Orzekała w II Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 lipca 2006 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. Początkowo orzekała w II Wydziale Karnym a od l stycznia 2009 r. w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Z dniem 1 kwietnia 2014 r. została przeniesiona, na własną prośbę, na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w VI Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Od 4 kwietnia 2016 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 2012-2018 była kilkakrotnie delegowana przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, na sesjach jednodniowych. Orzekała w X Wydziale Cywilno-Rodzinnym. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2011 r. ukończyła z wynikiem pozytywnym studia podyplomowe w zakresie psychologii dla sędziów orzekających w sprawach rodzinnych, zorganizowane przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Posiada doświadczenie dydaktyczne, zdobyte podczas prowadzenia zajęć dla uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu odpowiedzialności cywilnej i karnej osób małoletnich oraz dla opiekunów prawnych osób całkowicie ubezwłasnowolnionych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Anity Katarzyny Morwińskiej-Sobieckiej zostały ocenione jako dobre przez Panią sędzię Danutę Konopkę - wizytatora do spraw rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia zaznaczyła, że orzecznictwo kandydatki prezentuje dobry poziom merytoryczny i jest stabilne, a uzasadnienia są sporządzane terminowo. Pozytywną opinię o kandydatce sporządził Prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Danuta Konopka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
14. Pawlik Karolina Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 39 0
PRZECIW 1 28 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Karolina Pawlik urodziła się 17 czerwca 1978 r. w Mogilnie. Od l lipca 1997 r. do 30 czerwca 2008 r. była zatrudniona w przedsiębiorstwie usługowo-handlowym w Mogilnie, kolejno na stanowiskach: księgowej, referenta do spraw prawnych i specjalisty do spraw prawnych. W 2002 r. ukończyła z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, we wrześniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą plus. Z dniem 1 lipca 2008 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Mogilnie. Orzekała w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych oraz w I Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 marca 2011 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Mogilnie. Orzekała w wydziale cywilnym oraz wydziale rodzinnym i nieletnich. Z dniem 1 stycznia 2013 r., w związku z reorganizacją jednostek wymiaru sprawiedliwości, została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. Od 1 maja 2013 r. pełniła funkcję Przewodniczącej VII Zamiejscowego Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Inowrocławiu z siedzibą w Mogilnie. Z dniem 1 lipca 2015 r., w związku z reorganizacją jednostek wymiaru sprawiedliwości, została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Mogilnie. Orzeka w I Wydziale Cywilnym. Od 1 lipca 2015 r. pełni funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 2016-20 l7 była kilkakrotnie delegowana przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, na sesjach jednodniowych. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2013 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe w zakresie prawa rodzinnego dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa rodzinnego w sądach wszystkich szczebli na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Karoliny Pawlik zostały ocenione pozytywnie przez Pana sędziego Ireneusza Płowasia - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia podkreślił, między innymi, że kandydatka pracuje systematycznie i wydajnie, uzasadnienia sporządza w terminie, a jej orzecznictwo nie budzi zastrzeżeń. W konkluzji zaznaczył, że Pani Karolina Pawlik jest dobrą kandydatką do objęcia stanowiska sędziego sądu okręgowego. Pozytywną opinię o kandydatce sporządził Prezes Sądu Rejonowego w Mogilnie.

Wizytator: Ireneusz Płowaś

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
15. Peżyński Piotr Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 48 0
PRZECIW 0 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Piotr Peżyński urodził się 30 sierpnia 1979 r. w Kutnie. W 2003 r. ukończył z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2004 r. ukończył na tej Uczelni dwuletnie studia europejskie z wynikiem bardzo dobrym. Od 2 października 2003 r. do 30 kwietnia 2004 r. był zatrudniony w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy na stanowisku referenta. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej, początkowo w okręgu Sądu Okręgowego w Toruniu a od 1 stycznia 2005 r. w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, we wrześniu 2006 r. złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą plus. Od 1 lipca do 19 grudnia 2006 r. pracował w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy jako referent stażysta pełniący obowiązki asystenta sędziego. Z dniem 20 grudnia 2006 r. został mianowany asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Świeciu. Orzekał w pionie karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 kwietnia 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Świeciu. Orzeka w II Wydziale Karnym. W latach 2014-2018 był kilkakrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, na sesjach jednodniowych. Orzekał w IV Wydziale Karnym Odwoławczym. Kandydat podnosi kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pana Piotra Peżyńskiego zostały ocenione pozytywnie przez Pana sędziego Andrzeja Bauka - wizytatora do spraw karnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia stwierdził, że ilość spraw załatwianych przez kandydata nie budzi zastrzeżeń, a uzasadnienia wydawanych przez niego orzeczeń są dobrej jakości i sporządzane terminowo. W konkluzji Pan sędzia wyraził przekonanie, że Pan Piotr Peżyński w pełni zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego sądu okręgowego. Pozytywne opinie o kandydacie sporządzili Prezes Sądu Rejonowego w Świeciu, Przewodniczący IV Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Zastępca Przewodniczącego III Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy i sędzia orzekający w tym Wydziale, a także Prokurator Rejonowy w Świeciu. Rekomendacji kandydatowi udzielili dwaj adwokaci prowadzący kancelarie adwokackie w Świeciu.

Wizytator: Andrzej Bauk

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
16. Piekańska-Szymańska Iwona Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 25 0
PRZECIW 40 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Iwona Piekańska-Szymańska urodziła się 2 grudnia 1970 r. w Inowrocławiu. W 1994 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, we wrześniu 1996 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Z dniem 21 października 1996 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Z dniem 1 września 1997 r. została przeniesiona, na własną prośbę, na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 września 1998 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. Orzeka w pionie karnym. Od 1 maja 2005 r. do 31 grudnia 2009 r. pełniła funkcję Przewodniczącej VII Wydziału Grodzkiego. Od 1 stycznia 2010 r. do 30 września 2012 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego a od l października 2012 r. do 31 grudnia 2017 r. funkcję Przewodniczącej VI Wydziału Karnego. W 2017 r. była delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, na sesję jednodniową. Z dniem 16 listopada 2017 r. powierzono jej pełnienie funkcji koordynatora do spraw współpracy międzynarodowej i praw człowieka w sprawach karnych w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Od 1 stycznia 2018 r. do chwili obecnej orzeka w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2013 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe w zakresie prawa karnego skarbowego i gospodarczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2015 r. ukończyła na tym Wydziale studia podyplomowe w zakresie finansów i ekonomii dla sędziów, także z wynikiem bardzo dobrym.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Iwony Piekańskiej-Szymańskiej zostały ocenione pozytywnie przez Pana sędziego Stefana Pietrzaka - wizytatora do spraw karnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia podkreślił wiedzę prawniczą i doświadczenie zawodowe kandydatki, a także staż jej pracy. Zaznaczył przy tym, że osiągane przez nią wyniki ilościowe nie budzą zastrzeżeń, a uzasadnienia sporządzane są terminowo i na dobrym poziomie.

Wizytator: Stefan Pietrzak

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
17. Rogalski Sebastian Eugeniusz Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA opinia negatywna 26 0
PRZECIW 40 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Sebastian Eugeniusz Rogalski urodził się 11 sierpnia 1973 r. w Świeciu. W 1997 r. ukończył z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, we wrześniu 1999 r. złożył egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Z dniem 1 listopada 1999 r. został mianowany asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Świeciu. Orzekał w II Wydziale Karnym, III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich oraz w Wydziale Cywilno-Karnym. Od 1 lipca 2000 r. do 14 października 2001 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Cywilno-Karnego, a z dniem 15 października 2001 r. powierzono mu pełnienie funkcji Przewodniczącego VI Wydziału Grodzkiego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 marca 2002 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Świeciu. Początkowo orzekał w VI Wydziale Grodzkim, pełniąc do 31 sierpnia 2006 r. funkcję Przewodniczącego tego Wydziału, a następnie w I Wydziale Cywilnym i w IV Wydziale Pracy. Kandydat posiada wieloletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji Przewodniczącego IV Wydziału Pracy i Zastępcy Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego (od l września 2006 r.). Z dniem 15 maja 2015 r. został powołany do pełnienia funkcji Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Świeciu na okres czterech lat. W latach 2002-2003 oraz 2013-2015 był kilkakrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, na sesjach jednodniowych. Orzekał w IV Wydziale Karnym Odwoławczym oraz w VI Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydat podnosi kwalifikacje, biorąc udział w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2005 r. ukończył z wynikiem pozytywnym studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 2009 r. ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w warunkach gospodarki rynkowej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pana Sebastiana Eugeniusza Rogalskiego zostały ocenione przez Pana sędziego Bogumiła Goraja - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia wypowiedział się pozytywnie co do sprawności prowadzonych przez kandydata postępowań, uznał za bardzo wysoką ilość załatwianych przez niego spraw, a stabilność jego orzecznictwa za zadowalającą. W przekonaniu Pana sędziego Pan Sebastian Eugeniusz Rogalski spełnia warunki do powołania na stanowisko sędziego sądu okręgowego, mimo uchybień dostrzeżonych w jego pracy. Pozytywną opinię o kandydacie sporządziła Prezes Sądu Rejonowego w Świeciu.

Wizytator: Bogumił Goraj

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
18. Rogowski Bartosz Adam Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 26 1
PRZECIW 0 40 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Bartosz Adam Rogowski urodził się 27 grudnia 1977 r. w Starogardzie Gdańskim. W 2001 r. ukończył z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 15 września 2000 r. do 14 marca 2002 r. był zatrudniony na stanowisku aplikanta referendarskiego w Sądzie Rejonowym w Toruniu. W marcu 2002 r. złożył egzamin referendarski z wynikiem ogólnym dobrym. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, we wrześniu 2005 r. złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 14 listopada 2005 r. został mianowany referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Orzekał w X Wydziale Ksiąg Wieczystych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 grudnia 2010 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w II Wydziale Cywilnym. Od 1 czerwca 2012 r. do 1 czerwca 2016 r. pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego, a od 6 czerwca 2016 r. do chwili obecnej pełni funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 2015-2016 był kilkakrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, na sesjach jednodniowych. Orzekał w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym. Kandydat podnosi kwalifikacje, biorąc udział w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2002 r. ukończył z wynikiem pozytywnym studia podyplomowe w zakresie prawa podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorem i współautorem kilku artykułów naukowych. W 2009 r. prowadził szkolenia dla radców prawnych z zakresu postępowania wieczystoksięgowego. W 2010 r. wygłosił "Wykład z zakresu postępowania wieczystoksięgowego na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pana Bartosza Adama Rogowskiego zostały ocenione pozytywnie przez Pana sędziego Ireneusza Płowasia - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia podkreślił systematyczność i wydajność pracy opiniowanego i wyraził przekonanie, że jest dobrym kandydatem do powołania na stanowisko sędziego sądu okręgowego. Pozytywną opinię o Panu Bartoszu Adamie Rogowskim sporządził Prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Ireneusz Płowaś

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
19. Roszak Sylwia Ewa Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 61 2
PRZECIW 0 6 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Sylwia Ewa Roszak urodziła się 31 marca 1977 r. w Bydgoszczy. Od 21 września 1998 r. do 15 listopada 2004 r. była zatrudniona w spółdzielni mieszkaniowej w Bydgoszczy, początkowo na stanowisku inspektora do spraw prawnych a następnie starszego inspektora do spraw prawnych. W 2001 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, we wrześniu 2004 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 1 grudnia 2004 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Orzekała w IX Wydziale Gospodarczym, II Wydziale Cywilnym i XII Wydziale Grodzkim. Z dniem 5 marca 2009 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 marca 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Początkowo orzekała w II Wydziale Cywilnym i I Wydziale Cywilnym. Od 24 października 2014 r. do chwili obecnej orzeka w VIII Wydziale Gospodarczym. W 2016 r. była dwukrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, na sesjach jednodniowych, a od 16 września 2016 r. do 30 października 2017 r. orzekała w tym Sądzie w ramach pełnej delegacji. Powierzone obowiązki pełniła w VIII Wydziale Gospodarczym. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych. W 2010 r. ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Cywilnego dla sędziów sądów powszechnych, zorganizowane przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Sylwii Ewy Roszak zostały ocenione jako bardzo dobre przez Panią sędzię Barbarę Jankowską-Kocon - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia wyróżniła, między innymi, bardzo dobrą ilość załatwionych spraw, dobry poziom orzecznictwa i jego bardzo dobrą stabilność oraz terminowość sporządzania przez kandydatkę uzasadnień. Podkreśliła pracowitość kandydatki, wysoki poziom jej wiedzy prawniczej i umiejętność stosowania tej wiedzy w praktyce. Pozytywne opinie o Pani Sylwii Ewie Roszak sporządzili Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy oraz Przewodnicząca i Zastępca Przewodniczącej VIII Wydziału Gospodarczego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Barbara Jankowska-Kocon

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
20. Samosiuk Anna Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 20 2
PRZECIW 46 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Magdalena Samosiuk urodziła się 18 marca 1978 r. w Wałczu. W 2003 r. ukończyła z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 6 stycznia do 31 grudnia 2004 r. była zatrudniona na stanowisku referenta prawnego w kancelarii radców prawnych w Bydgoszczy. Od 14 do 31 stycznia 2005 r. pracowała na takim samym stanowisku w Kujawsko-Pomorskim Instytucie Zarządzania. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, we wrześniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Od 10 grudnia 2007 r. do 14 grudnia 2010 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Powierzone obowiązki wykonywała w pionie cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 grudnia 2010 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w I Wydziale Cywilnym. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Anny Magdaleny Samosiuk zostały ocenione pozytywnie przez Pana sędziego Bogumiła Goraja - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia, mimo dostrzeżonych uchybień, pozytywnie odniósł się do ilościowych wyników pracy kandydatki, sprawności prowadzenia przez nią postępowania, a także do stabilności i merytorycznego poziomu jej orzecznictwa. Pozytywną opinię o kandydatce sporządził Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Bogumił Goraj

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
21. Suska-Obidowska Sylwia Ewa Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 44 10
PRZECIW 22 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 4

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Sylwia Ewa Suska-Obidowska urodziła się 16 stycznia 1973 r. w Bydgoszczy. W 1996 r. ukończyła z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, we wrześniu 1998 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 1 lutego 1999 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Świeciu. Z dniem 1 listopada 1999 r. została przeniesiona, na własną prośbę, na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Orzekała w wydziale karnym i wydziale grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 maja 2001 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Początkowo orzekała w II Wydziale Cywilnym. W latach 2002-2004 była kilkakrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w ramach sesji jednodniowych. Orzekała w IV Wydziale Karnym Odwoławczym. Od 2013 r. do 2016 r. wielokrotnie orzekała w tym Sądzie, w ramach delegacji udzielanych na sesje jednodniowe. Powierzone obowiązki pełniła w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym. Od 2015 r. orzeka w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Od 1 marca 2015 r. do chwili obecnej pełni funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych. W 2003 r. odbyła miesięczny staż z zakresu prawa europejskiego na Uniwersytecie w Cambridge, w tym samym roku uczestniczyła też w seminarium z zakresu prawa europejskiego w Brukseli. W latach 2003-2004 prowadziła zajęcia seminaryjne dla aplikantów sądowych z zakresu prawa europejskiego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego, Pani Agnieszki Dutkiewicz, Pani Anny Dziergawki, Pani Magdaleny Kruczkowskiej-Balcerzak, Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej, Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej i Pana Jacka Macieja Wojtyckiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: kwalifikacje merytoryczne tych kandydatów, odzwierciedlone w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów i opiniach służbowych, dotychczasowy przebieg kariery zawodowej oraz staż pracy. Niniejsza procedura nominacyjna dotyczy siedmiu stanowisk sędziego sądu okręgowego i Rada mogła wybrać tylko siedem osób.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej zostały ocenione jako dobre przez Pana Ireneusza Płowasia - sędziego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pan sędzia zaznaczył, że kandydatka w zdecydowanej większości spraw podejmuje czynności terminowo i systematycznie, prawidłowo i w terminie sporządza uzasadnienia, a jej orzecznictwo nie budzi zastrzeżeń. Pozytywne opinie o pracy Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej sporządzili Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy i Przewodniczący II Wydziału Cywilnego Odwoławczego tego Sądu oraz Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, a także sędziowie, z którymi kandydatka współpracowała.

Wizytator: Ireneusz Płowaś

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
22. Trochanowska-Wojtycka Anna Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 49 11
PRZECIW 0 17 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1 3

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Trochanowska-Wojtycka urodziła się 6 marca 1973 r. w Szczecinie. W 1999 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 1 sierpnia 2002 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Nakle nad Notecią. Orzekała w wydziale karnym, wydziale grodzkim oraz wydziale rodzinnym i nieletnich. Od 1 kwietnia 2004 r. do 4 września 2006 r. pełniła funkcję Przewodniczącej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 lipca 2006 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią. Orzekała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Z dniem 1 września 2006 r. została przeniesiona, na własną prośbę, na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Orzeka w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2005 r. uzyskała tytuł Bachelor of German and Polish Law (LL.B.) na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W listopadzie 2007 r. odbyła w Niemczech staż dla sędziów, zorganizowany przez Niemiecką Fundację Międzynarodowej Współpracy Prawnej i Niemieckie Stowarzyszenie Sędziów. W 2008 r. ukończyła z wynikiem pozytywnym Studium Prawa Rodzinnego, zorganizowane przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego, Pani Agnieszki Dutkiewicz, Pani Anny Dziergawki, Pani Magdaleny Kruczkowskiej-Balcerzak, Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej, Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej i Pana Jacka Macieja Wojtyckiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: kwalifikacje merytoryczne tych kandydatów, odzwierciedlone w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów i opiniach służbowych, dotychczasowy przebieg kariery zawodowej oraz staż pracy. Niniejsza procedura nominacyjna dotyczy siedmiu stanowisk sędziego sądu okręgowego i Rada mogła wybrać tylko siedem osób.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej zostały ocenione jako bardzo dobre przez Panią sędzię Danutę Konopkę - wizytatora do spraw rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia wyróżniła w szczególności wzorową terminowość sporządzania przez kandydatkę uzasadnień, wysoki poziom merytoryczny jej orzecznictwa oraz prawidłową metodykę pracy. Pozytywną opinię o pracy Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej sporządził Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Wizytator: Danuta Konopka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
23. Wojtycki Jacek Maciej Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 56 14
PRZECIW 0 10 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Jacek Maciej Wojtycki urodził się 4 września 1975 r. we Włocławku. W 1999 r. ukończył z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w kwietniu 2002 r. złożył egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Z dniem 1 sierpnia 2002 r. został mianowany asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Orzekał w IV Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 lipca 2006 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Początkowo orzekał w IV Wydziale Karnym i VIII Wydziale Gospodarczym. Od 10 grudnia 2014 r. do 29 lutego 2016 r. pełnił funkcję Przewodniczącego VIII Wydziału Gospodarczego. Z dniem 1 marca 2016 r. został przeniesiony do XV Wydziału Gospodarczego i od tego dnia do chwili obecnej pełni funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 2015-2016 był kilkakrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy na sesjach jednodniowych. Orzekał w VIII Wydziale Gospodarczym (wcześniej też, jednorazowo, w IV Wydziale Karnym i III Wydziale Karnym). Od 14 marca 2016 r. do 31 maja 2017 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Od 1 czerwca 2017 r. do chwili obecnej pełni funkcję Prezesa tego Sądu. Kandydat podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2009 r. ukończył z oceną bardzo dobrą studia podyplomowe w zakresie prawa karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2014 r. ukończył z oceną bardzo dobrą studia podyplomowe w zakresie prawa konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2016 r. prowadził szkolenie dla aplikantów adwokackich i dla adwokatów.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Sebastiana Całbeckiego, Pani Agnieszki Dutkiewicz, Pani Anny Dziergawki, Pani Magdaleny Kruczkowskiej-Balcerzak, Pani Sylwii Ewy Suskiej-Obidowskiej, Pani Anny Trochanowskiej-Wojtyckiej i Pana Jacka Macieja Wojtyckiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: kwalifikacje merytoryczne tych kandydatów, odzwierciedlone w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów i opiniach służbowych, dotychczasowy przebieg kariery zawodowej oraz staż pracy. Niniejsza procedura nominacyjna dotyczy siedmiu stanowisk sędziego sądu okręgowego i Rada mogła wybrać tylko siedem osób.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pana Jacka Macieja Wojtyckiego zostały ocenione jako bardzo dobre przez Panią sędzię Barbarę Jankowską-Kocon - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Pani sędzia oceniła wysoko, między innymi, organizację oraz wydajność pracy kandydata. Pozytywne opinie o Panu Jacku Macieju Wojtyckim sporządzili Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy oraz Przewodniczący VIII Wydziału Gospodarczego tego Sądu.

Wizytator: Barbara Jankowska-Kocon

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów