Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 506/2018

Sąd: Sąd Okręgowy w Przemyślu
Data posiedzenia: 6 listopada 2018 – 9 listopada 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 283 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2018-11-0...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 5
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 4

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Broś Artur Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 32 0
PRZECIW 1 6 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 11 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Artur Broś urodził się w 1970 r. w Jarosławiu. W 1994 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Filia w Rzeszowie, uzyskując tytuł magistra z oceną dobrą. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1996 r. złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. W październiku 1997 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Lubaczowie. Orzekał w sprawach cywilnych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 24 września 1999 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lubaczowie. Obowiązki wykonywał w I Wydziale Cywilnym. Ponadto od lipca 2000 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Cywilno-Karnego, od października 2001 do lipca 2008 r. Przewodniczącego Wydziału Grodzkiego, jedocześnie będąc od czerwca 2003 r. Przewodniczącym Wydziału Cywilnego. Od czerwca 2006 r. przez dwie kadencje pełnił funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Lubaczowie. Z dniem l stycznia 2013 r., w związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lubaczowie, został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Jarosławiu, w którym orzekał do czerwca 2015 r., pełniąc funkcję Przewodniczącego VI Zamiejscowego Wydziału Cywilnego w Jarosławiu. Z dniem l lipca 2015 r. został ponownie przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lubaczowie. Orzeka w I Wydziale Cywilnym tego Sądu, a od 2016 r. także w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Od lipca 2015 r. do września 2017 r. pełnił funkcję Prezesa tego Sądu, a od września 2015 r. pełni funkcję Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego. Pan Artur Broś w 2004 r. ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie prawa europejskiego dla sędziów z wynikiem pozytywnym. W 2008 r. ukończył podyplomowe studium prawa cywilnego dla sędziów sądów powszechnych, organizowane przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Krajowym Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci nie posiadają- w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów- wyższych kwalifikacji zawodowych od kandydata objętego wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Opinia wizytatora

Artur Broś otrzymał dobrą ocenę kwalifikacyjną, sporządzoną przez Pana Krzysztofa Kamińskiego - wizytatora do spraw cywilnych i komorniczych Sądu Okręgowego w Przemyślu. Wynika z niej, że wykazuje się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa i orzecznictwa sądów powszechnych. Jest osobą zdyscyplinowaną i sumienną. Jakość jego orzecznictwa jest wysoka. Otrzymał ponadto pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Krzysztof Kamiński

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Gil-Pawłowska Jadwiga Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 11 5
PRZECIW 2 21 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 17 11

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Jadwiga Gil-Pawłowska urodziła się w 1967 r. w Radymnie. W 1991 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z oceną dostateczną. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1994 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. W lipcu 1995 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, w którym orzekała w wydziałach: cywilnym i pracy. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 28 maja 1997 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Przeworsku. Orzekała w sprawach cywilnych i prawa pracy, pełniąc od stycznia 1998 r. do grudnia 2002 r. funkcję Przewodniczącej Wydziału Pracy, a od lutego 2003 r. do kwietnia 2003 r. Kierownika Sekcji Wykonawczej Sądu Rejonowego w Przeworsku. Z dniem l maja 2003 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Jarosławiu, w którym orzeka w I Wydziale Cywilnym. Od grudnia 2005 r. pełni funkcję Kierownika Sekcji Nieprocesowej w tym Wydziale, a od stycznia 2018 r. jest Wiceprezesem Sądu Rejonowego w Jarosławiu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie posiada - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów- wyższych kwalifikacji zawodowych od kandydata objętego wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Opinia wizytatora

Kandydatka otrzymała dobrą ocenę kwalifikacyjną, sporządzoną przez Pana Krzysztofa Kamińskiego - wizytatora do spraw cywilnych i komorniczych Sądu Okręgowego w Przemyślu. Wynika z niej, że jest doświadczonym sędzią o bardzo dużej wiedzy prawniczej. Wykazuje się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa. Jakość jej orzecznictwa jest wysoka. Otrzymała ponadto pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Krzysztof Kamiński

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Głowacz Maciej Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 14 0
PRZECIW 1 11 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 24 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Maciej Głowacz urodził się w 1974 r. w Ruszelczycach. W 1999 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Filia w Rzeszowie, uzyskując tytuł magistra z oceną dostateczną. W 2002 r., po odbyciu aplikacji sądowej, złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Od lipca 2002 r. do września 2002 r. pracował na stanowisku referenta w Kancelarii Komomika Sądowego Rewiru I przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu, a od października 2002 r. do marca 2004 r. był asesorem komorniczym w Kancelarii Komomika Sądowego Rewiru II przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu. Z dniem 26 kwietnia 2004 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Przemyślu. Orzekał w VII Wydziale Grodzkim, pełniąc od października 2005 r. do marca 2008 r. funkcję Kierownika Sekcji Cywilnej w tym Wydziale. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 16 czerwca 2018 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Przemyślu. Początkowo orzekał w VII Wydziale Grodzkim, pełniąc do stycznia 2010 r. funkcję Kierownika Sekcji Cywilnej w tym Wydziale, a od stycznia 20 l O r. orzeka w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Przemyślu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie posiada - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów- wyższych kwalifikacji zawodowych od kandydata objętego wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Opinia wizytatora

Kandydat otrzymał pozytywną ocenę kwalifikacyjną, sporządzoną przez Pana Piotra Guzy - wizytatora do spraw cywilnych i wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Przemyślu. Wynika z niej, że jest doświadczonym sędzią o duże wiedzy prawniczeJ i spełnia wszelkie wymogi do objęcia stanowiska sędziego sądu okręgowego.

Wizytator: Piotr Guza

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Rodatus Łukasz Maciej Radca Prokuratorii gen. pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 37 16
PRZECIW 0 4 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 8 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Łukasz Maciej Rodatus urodził się w 1978 r. w Warszawie. W 2002 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, uzyskując tytuł magistra z oceną dobrą. Od marca 2001 r. do kwietnia 2004 r. był zatrudniony na stanowisku prawnika w kancelarii notarialnej w Warszawie. Od listopada 2003 r. do grudnia 2003 r. pracował na stanowisku inspektora w Wydziale Prawnym i Nadzoru Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Od grudnia 2003 r. do 14 maja 2005 r. był zatrudniony w na stanowisku referenta prawnego w Departamencie Zastępstwa Procesowego Ministerstwa Skarbu. Od 15 maja 2005 r. do kwietnia 2006 r. wykonywał obowiązki na stanowisku głównego specjalisty w Departamencie Organizacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości. Od 18 kwietnia 2006 r. jest zatrudniony w Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej (poprzednio Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa) początkowo na stanowisku radcy, a od grudnia 2011 r. starszego radcy. W latach 2013-2016 był członkiem Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Od kwietnia 2015 r. pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Socjalnej Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, zaś od lutego 2017 r. jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej I Instancji Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. W 2009 r. uzyskał wpis na listę radców prawnych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Łukasz Maciej Rodatus jest najlepszym kandydatem w tej procedurze nominacyjnej. Posiada wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz odpowiednie doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w praktyce zawodowej. Powyższe daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. Ponadto spośród innych kandydatów wyróżnia się najwyższym poparciem Kolegium Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Rzeszowskiej.

Opinia wizytatora

Kandydat otrzymał pozytywną ocenę kwalifikacyjną sporządzoną przez Panią Annę Sierpińską - sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu. Wynika z niej, że posiada bardzo dużą wiedzę prawniczą zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym, duże doświadczenie zawodowe, jest sumienny, a obowiązki służbowe wykonuje z dużym zaangażowaniem i na wysokim poziomie. Kandydat otrzymał ponadto pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Anna Sierpińska - sędzia Sądu Okręgowego w Przemyślu

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Tryszka Krzysztof Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 29 3
PRZECIW 0 7 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 13 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Krzysztof Tryszka urodził się w 1974 r. w Krasnymstawie. W 1998 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z oceną bardzo dobrą. W 2001 r. po ukończeniu aplikacji sądowej, złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 20 września 2001 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Lubaczowie. Orzekał w wydziałach: cywilnym i grodzkim. Z dniem l lipca 2002 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Przemyślu. Obowiązki orzecznicze wykonywał w II Wydziale Karnym i VII Wydziale Grodzkim tego Sądu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 4 grudnia 2003 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Przemyślu, w którym początkowo orzekał w VII Wydziale Grodzkim, pełniąc od lutego 2004 r. do października 2005 r. funkcję Kierownika Sekcji Cywilnej w tym Wydziale. Od 7 października 2005 r. orzeka w V Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Przemyślu oraz pełni funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. Od października 2012 r. do marca 2013 r. był delegowany do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wykonywał obowiązki na stanowisku głównego specjalisty w Departamencie Prawa Cywilnego. Pan Krzysztof Tryszka w 2005 r. ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie prawa europejskiego dla sędziów z wynikiem pozytywnym, a w 2007 r. studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie prawa gospodarczego z elementami ekonomii z oceną bardzo dobrą. Ponadto w 2011 r. ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie prawa własności intelektualnej z wynikiem bardzo dobrym.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie posiada - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów- wyższych kwalifikacji zawodowych od kandydata objętego wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Opinia wizytatora

Kandydat otrzymał pozytywną ocenę kwalifikacyjną, sporządzoną przez Pana Piotra Guzy - wizytatora do spraw cywilnych i wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Przemyślu. Wynika z niej, że jest doświadczonym sędzią o dużej wiedzy prawniczej i spełnia wszelkie wymogi do objęcia stanowiska sędziego sądu okręgowego.

Wizytator: Piotr Guza

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów