Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 1015/2019

Sąd: Sąd Rejonowy w Płońsku
Data posiedzenia: 19 listopada 2019 – 22 listopada 2019
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 578 z 2019
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2019-11-1...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 3
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 2

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Chojnacka-Szczepaniak Ewa referendarz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 1
PRZECIW 10 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 26 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Ewa Chojnacka-Szczepaniak urodziła się 4 listopada 1979 r. w Inowrocławiu. W 2002 r. ukończyła Europejskie Studia Specjalne w Centrum Studiów Europejskich przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu z oceną dobrą. W 2003 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na tym Uniwersytecie z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Toruniu, w 2006 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym plus. Od 2 maja do 30 września 2006 r. była zatrudniona na stanowisku referenta stażysty z powierzeniem czynności asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Obowiązki wykonywała w wydziale gospodarczym. Od 1 października do 24 listopada 2006 r. pracowała jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Toruniu. Obowiązki wykonywała w wydziale gospodarczym. Z dniem 1 grudnia 2006 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie. Obowiązki orzecznicze wykonywała w VII Wydziale Ksiąg Wieczystych. Od 1 lutego 2008 r. została przeniesiona do wykonywania obowiązków służbowych w XIII Wydziale Ksiąg Wieczystych tego Sądu. W 2015 r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny na Uniwersytecie Warszawskim, z wynikiem bardzo dobrym. Od 8 września do 30 września 2016 r. została delegowana do pełnienia obowiązków orzeczniczych w VII Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie. W dniach 16 lutego i 10 sierpnia 2017 r. była delegowana do pełnienia obowiązków orzeczniczych w Sekcji Nakazowej II Wydziału Cywilnego tego Sądu. Od 1 sierpnia do 11 sierpnia 2017 r. była delegowana do pełnienia obowiązków orzeczniczych w VII Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie. Od 1 września 2017 r. do 28 lutego 2018 r. była delegowana do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Powierzono jej obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Prawa Administracyjnego. Z dniem 1 stycznia 2019 r. została mianowana starszym referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie. Obowiązki orzecznicze wykonuje w XIII Wydziale Ksiąg Wieczystych. Brała udział w licznych szkoleniach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Ewy Chojnackiej-Szczepaniak sporządziła Pani Małgorzata Szeromska - sędzia wizytator ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Płocku, która stwierdziła, że kandydatka zasługuje na bardzo dobrą ocenę. Zaznaczyła, że wprawdzie ocenie podlegały sprawy z jednej dziedziny prawa, jednakże fakt odbycia aplikacji sądowej i zdania egzaminu sędziowskiego pozwala na przyjęcie, że opiniowana posiadła wiedzę prawniczą niezbędną do wykonywania tego zawodu. W ocenie sędzi wizytator wniosek ten potwierdzają bardzo dobre opinie przełożonych a dokonana analiza treści postanowień, a przede wszystkim ich uzasadnień wskazuje na jej niewątpliwy profesjonalizm i znajomość przepisów prawa.

Wizytator: Małgorzata Szeromska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Klimczewski Mariusz prokurator pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 43 12
PRZECIW 3 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 4 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Mariusz Klimczewski urodził się 24 marca 1971 r. w Płońsku. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim z oceną dostateczną, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej w okręgu Prokuratury Wojewódzkiej w Warszawie, w 1997 r. złożył egzamin prokuratorski z wynikiem ogólnym dobrym. Od 4 maja 1998 r. do 31 maja 1999 r. pracował na stanowisku referendarza prawnego w „Petrochemii Płock”. Z dniem 1 czerwca 1999 r. został mianowany asesorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborza a z dniem 1 czerwca 2001 r. został powołany przez Prokuratora Generalnego na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz w Warszawie. Z dniem 2 kwietnia 2002 r. został przeniesiony na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Od 16 stycznia 2006 r. do 30 listopada 2007 r. był delegowany do wykonywania czynności służbowych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. Powierzone czynności wykonywał w VI Wydziale ds. Przestępczości Zorganizowanej. Z dniem 1 grudnia 2007 r. został powołany przez Prokuratora Generalnego na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. Od 5 marca do 31 grudnia 2008 r. był delegowany do wykonywania czynności służbowych w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie. Z dniem 5 marca 2008 r. powierzono mu pełnienie funkcji Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Legionowie. Z dniem 2 stycznia 2009 r. został przeniesiony na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Płocku. Od 2 stycznia 2009 r. do 6 marca 2011 r. był delegowany do wykonywania czynności służbowych w Prokuraturze Rejonowej w Płońsku. Z dniem 2 stycznia 2009 r. powierzono mu pełnienie funkcji Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Płońsku, którą pełnił do 6 marca 2011 r. Z dniem 7 marca 2011 r. został powołany do pełnienia funkcji Prokuratora Rejonowego w Gostyninie oraz delegowany do wykonywania czynności służbowych w tej Prokuraturze, na czas pełnienia funkcji. Od 7 marca 2015 r. pracuje na stanowisku prokuratora Prokuratury Okręgowej w Płocku. Od 1 lipca 2016 r. do 30 listopada 2018 r. pełnił funkcję Naczelnika Wydziału I Śledczego w tej Prokuraturze a w kwietniu 2019 r. pełnił funkcję wizytatora. Brał udział w licznych szkoleniach zawodowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Mariusz Klimczewski posiada kwalifikacje merytoryczne oraz duże doświadczenie zawodowe, a także wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w praktyce zawodowej, dające rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Płońsku. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Mariusza Klimczewskiego zadecydował zatem całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletni staż pracy, najdłuższe - spośród uczestników postępowania - doświadczenie życiowe i zawodowe, zdobyte przez niego na stanowisku asesora prokuratorskiego, prokuratora prokuratury rejonowej oraz okręgowej, jak również podczas pełnienia funkcji administracyjnych w jednostkach prokuratury, wnioski płynące z bardzo dobrej oceny jego kwalifikacji oraz opinii służbowej, pozytywna opinia Kolegium Sądu Okręgowego w Płocku i wysokie poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Okręgowego w Płocku, a także stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pana Mariusza Klimczewskiego sporządziła Pani Joanna Cieślak - sędzia wizytator ds. karnych Sądu Okręgowego w Płocku, która stwierdziła, że kandydat posiada wszelkie predyspozycje do wykonywania zawodu sędziego. W jej ocenie swoją dotychczasową pracą w charakterze prokuratora wykazał się bardzo dobrym przygotowaniem zawodowym. Posiada rozległą wiedzę teoretyczną, sukcesywnie pogłębianą, którą trafnie i sprawnie wykorzystuje w praktyce, dużą umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji, jak też ich uzasadniania. Sędzia wizytator wskazała, że w swojej dotychczasowej pracy wykazał się bardzo dobrą organizacją pracy, prawidłowym wykorzystaniem czasu, dużą pracowitością i zaangażowaniem. Reasumując, wskazała, że powyższe cechy osobiste Pana Mariusza Klimczewskiego, połączone z bardzo dobrym przygotowaniem zawodowym, dają gwarancję wysokiego poziomu wykonywania przez niego obowiązków sędziego.

Wizytator: Joanna Cieślak

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Lichocka-Kamelska Marta adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 47 0
PRZECIW 0 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 3 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Marta Lichocka-Kamelska urodziła się 7 maja 1980 r. w Płocku. W 2005 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim z oceną dobrą plus, uzyskując tytuł magistra. Od 1 maja do 30 listopada 2006 r. była zatrudniona na stanowisku młodszego technika ubezpieczeniowego w „Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń na Życie S.A.” a od 14 listopada 2006 r. do 30 kwietnia 2007 r. na stanowisku młodszej księgowej w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym „POLIM ER” Jarosław Skonieczny Zakład Pracy Chronionej. Od 1 maja 2007 r. do 31 grudnia 2011 r. pracowała na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Płocku. Od 7 stycznia 2013 r. do 30 kwietnia 2015 r. pracowała jako aplikant adwokacki w kancelarii adwokackiej w Płocku. Po odbyciu aplikacji adwokackiej, w 2015 r. złożyła egzamin adwokacki z wynikiem pozytywnym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku z dnia 7 maja 2015 r. została wpisana na listę adwokatów. Od 5 listopada 2015 r. prowadzi działalność gospodarczą w ramach indywidualnej kancelarii adwokackiej w Płocku. Brała udział w szkoleniach zorganizowanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Płocku.

Opinie wizytatorów

Ocenę kwalifikacji Pani M arty Lichockiej-Kamelskiej sporządziła Pani Iwona Olenderek - sędzia wizytator ds. karnych Sądu Okręgowego w Płocku, która stwierdziła, że kandydatka jest dobrym prawnikiem. W jej ocenie merytoryczna ocena jej dorobku zawodowego, wiedzy i umiejętności, jakie dotychczas zdobyła, pozwalają na wyrażenie poglądu, że po objęciu stanowiska sędziego będzie orzekała na dobrym poziomie merytorycznym. Sukcesywnie pogłębia swoją wiedzę prawniczą uczestnicząc w licznych szkoleniach zawodowych. Sędzia wizytator wskazała, że Pani Marta Lichocka-Kamelska jaw i się jako osoba odpowiedzialna, sumienna i zaangażowana. Posiada dużą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w praktyce. Nadto podkreśliła, że z opinii Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku wynika, że na Panią Martę Lichocką-Kamelską nie wpływały żadne zawiadomienia o naruszeniu przez nią obowiązków procesowych. Reasumując, sędzia wizytator wyraziła pogląd, że Pani Marta Lichocka-Kamelska zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego sądu rejonowego, posiada predyspozycje i doświadczenie zawodowe.

Wizytator: Iwona Olenderek

Ocenę kwalifikacji Pani Marty Lichockiej-Kamelskiej sporządziła również Pani Katarzyna Mirek-Kwaśnicka - sędzia wizytator ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Płocku, która stwierdziła, że opiniowana dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Wskazała jednak, że badane sprawy dotyczyły wąskiego zakresu problematyki cywilnej i rodzinnej. W ocenie sędzi wizytator we wszystkich sprawach, w których kandydatka występowała, szczegółowo uzasadniała stanowisko reprezentowanej przez siebie strony, wskazując na istotne fakty i wynikające z nich skutki prawne oraz wskazując w pozwie (wniosku), odpowiedzi na pozew (wniosek) dowody na poparcie swoich twierdzeń. Pisma procesowe były sporządzane prawidłowo, zarówno pod względem merytorycznym, jak i formalnym. Swoje obowiązki wykonuje rzetelnie. Reasumując, sędzia wizytator wyraziła pogląd, że Pani adwokat Marta Lichocka-Kamelska spełnia warunki do powołania jej na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Płońsku.

Wizytator: Katarzyna Mirek-Kwaśnicka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów