Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 442/2018

Sąd: Sąd Rejonowy w Skierniewicach
Data posiedzenia: 16 października 2018 – 19 października 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 256 z 2018
Pobierz uchwałę:https://adm.courtwatch.pl/wp-content/blo...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 3
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 2

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Knop-Wojdyn Kamila Katarzyna Asystent negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 3
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15
2. Mierzejewski Krzysztof Rafał Referendarz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 8 46 1
PRZECIW 0 3 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 12 17

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Krzysztof Rafał Mierzejewski urodził się w 1 979 r. W 2003 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 2004-2007 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi, we wrześniu 2007 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym plus. Od stycznia do kwietnia 2008 r. był zatrudniony w charakterze asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Rawie Mazowieckiej a w latach 2009-2013 w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi z dnia 18 czerwca 201 3 r. został wpisany na listę adwokatów Izby Łódzkiej. W latach 20 1 3-201 5 wykonywał zawód adwokata w ramach indywidualnej Kancelarii Adwokackiej w Rawie Mazowieckiej. Z dniem 28 lutego 2015 r., na własny wniosek, został skreślony z listy adwokatów. Z dniem 16 marca 201 5 r. został mianowany referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie. Obowiązki orzecznicze wykonuje w I Wydziale Cywilnym. Brał udział w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione jako bardzo dobre przez wizytatora ds. cywilnych, rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Łodzi.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Pawlak Mikołaj Paweł Adwokat pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 3 18
PRZECIW 0 48 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 4 10 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Mikołaj Paweł Pawlak urodził się 23 czerwca 1980 r. w Łodzi. W 2004 r. ukończył wyższe studia w zakresie prawa kanonicznego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą a w 2005 r. ukończył wyższe studia prawnicze na tym Uniwersytecie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą plus. Po odbyciu w latach 2006-2011 aplikacji adwokackiej w okręgu Okręgowej Rady Adwokackiej w czerwcu 2011 r. złożył egzamin adwokacki z wynikiem pozytywnym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi z dnia 30 sierpnia 2011 r. został wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Łodzi. W latach 2011-2016 wykonywał zawód adwokata w indywidualnej Kancelarii Adwokackiej w Aleksandrowie Łódzkim. Z dniem 24 czerwca 2016 r. został powołany na stanowisko Dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości, w związku z czym jego działalność zawodowa adwokata została zawieszona. Uczestniczył w szkoleniach zawodowych i konferencjach naukowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Osoba przedstawiona do powołania posiada rozległą wiedzę, popartą dużym i różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Wysokie kwalifikacje merytoryczne Pana Mikołaja Pawła Pawlaka znajdują odzwierciedlenie w dobrej ocenie kwalifikacyjnej oraz w bardzo dobrych opiniach służbowych z Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi oraz z Ministerstwa Sprawiedliwości, w których podkreślono jego prawnicze przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, zaangażowanie w pracę, wszechstronną znajomość obowiązujących przepisów oraz wnikliwość w rozpoznawaniu spraw, pozwalające na sprawne i skuteczne ich rozpoznawanie. Wyrażono pogląd, że wiedza i doświadczenie prawnicze kandydata mogą stanowić gwarancję, że do powierzonych obowiązków sędziego sądu powszechnego będzie podchodził z ponadprzeciętną starannością i zaangażowaniem, co może stanowić dla wymiaru sprawiedliwości cenną wartość.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata w zakresie spraw karnych, cywilnych i gospodarczych oraz z zakresu prawa rodzinnego zostały ocenione jako dobre przez sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi. Sędziowie podkreślili, że opiniowany w stopniu dobrym opanował technikę pracy adwokata, wykazuje dobrą znajomość prawa karnego - materialnego i procesowego oraz dobrą znajomość szeroko rozumianego prawa cywilnego i gospodarczego, rodzinnego, a także prawa administracyjnego. Jest osobą sumienną, dobrze wywiązującą się z powierzonych mu obowiązków reprezentowania klientów we wszystkich rodzajach spraw. Podnosi leż swoje kwalifikacje zawodowe, zwłaszcza w zakresie prawa rodzinnego, uczestnicząc jako prelegent w konferencjach naukowych i publikując część referatów. Posiada niezbędną wiedzę prawniczą, doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobiste, aby wykonywać zawód sędziego sądu rejonowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Wręczycka Anna Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 8 8 0
PRZECIW 0 23 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 30 18

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Wręczycka urodziła się w 1 980 r. W 2005 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Od marca do czerwca 2006 r. odbywała staż absolwencki w Sądzie Rejonowym w Oleśnie, a następnie do grudnia 2006 r. była zatrudniona jako doradca prawny w Opolskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy. W latach 2006-2009 pracowała w charakterze asystentki prawnej w kancelarii adwokackiej w Częstochowie. W latach 2009-2011 prowadziła działalność doradztwa prawnego w indywidualnej Kancelarii Prawniczej w Częstochowie. W latach 20 l 0-2013 odbywała aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Katowicach. Od kwietnia do sierpnia 201 2 r. byłazatrudniona jako doradca prawny w STM Sp. z o.o. w Częstochowie. W latach 2012-2013 pracowała w charakterze aplikanta adwokackiego w kancelarii adwokackiej w Częstochowie. W marcu 2014 r. złożyła egzamin adwokacki z wynikiem pozytywnym i uzyskała wpis na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach. Od lipca 2014 r. wykonuje zawód adwokata, przy czym uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie z dnia 4 września 2014 r., w związku z przeniesieniem siedziby kancelarii, została wpisana na listę adwokatów Częstochowsko-Piotrkowskiej Izby Adwokackiej i do chwili obecnej prowadzi indywidualną Kancelarię Adwokacką w Częstochowie. W 2017 r. ukończyła trzysemestralne studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego z językiem migowym na Wydziale Pedagogicznym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, z wynikiem bardzo dobrym. Brała udział w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez wizytatorów: ds. pracy i ubezpieczeń społecznych, ds. cywilnych, rodzinnych i gospodarczych oraz ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów