Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 823/2016

Sąd: Naczelny Sąd Administracyjny
Data posiedzenia: 13 grudnia 2016 – 16 grudnia 2016
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 641 z 2016
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2016-12-...
Liczba wolnych stanowisk: 2
Liczba kandydatów: 6
Liczba obsadzonych stanowisk: 2
Liczba odrzuconych kandydatów: 4

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Gdesz Mirosław Piotr sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 15 0
PRZECIW 8 58 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 23 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Mirosław Piotr Gdesz urodził się w 1974 r. Z dniem l marca 2004 r. został mianowany referendarzem sądowym w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, a z dniem l lipca 2005 r. asesorem sądowym w tym Sądzie. W 2005 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 18 sierpnia 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Kandydat ten w porównaniu do wybranych kandydatek posiada krótszy staż orzeczniczy i uboższe doświadczenie zawodowe, a ponadto otrzymał niższe od nich: ocenę kwalifikacyjną (bardzo dobrą), ocenę Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego (bardzo dobrą), opinię Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego (bardzo dobrą) i zdecydowanie niższe poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Mając na uwadze powyższe, w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa kandydaci, którzy nie zostali w ramach niniejszego postępowania nominacyjnego przedstawieni Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie, na podstawie zgromadzonych i ocenionych łącznie materiałów sprawy, nie posiadają wyższych kwalifikacji zawodowych od Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak, które otrzymały również najwyższe w tym postępowaniu poparcie Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ponadto Pan Mirosław Piotr Gdesz i Pan Marian Leszek Wolanin nie spełniają wymogu formalnego pozostawania co najmniej 10 lat na stanowisku sędziego, a Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że w odniesieniu do tych kandydatów nie zaistniały przesłanki z art. 7 § 2 w zw. z art. 6 § 3 ustawy- Prawo o ustroju sądów administracyjnych uzasadniające powołanie tych kandydatów na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego, mimo krótszego, niż wymagany przepisami, okresu pozostawania na stanowisku sędziego. Pozostali kandydaci biorący udział w tym konkursie nie wykazują się, przy łącznym uwzględnieniu wszystkich kryteriów - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów - wyższymi kwalifikacjami zawodowymi od wybranych kandydatek, a ich kandydatury nie są tak wyróżniające, jak kandydatury Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak. Wobec powyższego żadna z tych kandydatur nie została przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie w ramach niniejszego konkursu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Krzycki Łukasz Maciej sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 4 0
PRZECIW 9 73 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 19 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Łukasz Maciej Krzycki urodził się w 1966 r. Z dniem 17 sierpnia 2004 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Kandydat posiada zdecydowanie krótszy staż orzeczniczy od wybranych kandydatek, a ponadto otrzymał niższe od nich: ocenę kwalifikacyjną (dobrą), ocenę Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego (dobrą) oraz opinię Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego (dobrą) i zdecydowanie niższe poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Mając na uwadze powyższe, w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa kandydaci, którzy nie zostali w ramach niniejszego postępowania nominacyjnego przedstawieni Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie, na podstawie zgromadzonych i ocenionych łącznie materiałów sprawy, nie posiadają wyższych kwalifikacji zawodowych od Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak, które otrzymały również najwyższe w tym postępowaniu poparcie Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Pozostali kandydaci biorący udział w tym konkursie nie wykazują się, przy łącznym uwzględnieniu wszystkich kryteriów - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów - wyższymi kwalifikacjami zawodowymi od wybranych kandydatek, a ich kandydatury nie są tak wyróżniające, jak kandydatury Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak. Wobec powyższego żadna z tych kandydatur nie została przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie w ramach niniejszego konkursu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Nowak-Kolczyńska Czesława Zofia sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 10 70 15
PRZECIW 1 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 8 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Czesława Zofia Nowak-Kolczyńska urodziła się w 1964 r. w Żarnowie. W 1998 r. ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim z wynikiem dobrym. Po odbyciu w latach 1988-1990 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Warszawie, we wrześniu 1990 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. Z dniem l listopada 1990 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Wołominie, orzekała w wydziale cywilnym. W dniu 21 listopada 1992 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Wołominie, gdzie nadal orzekała w wydziale cywilnym. Z dniem l września 1993 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Łodzi, gdzie orzekała w wydziale ksiąg wieczystych, a następnie w związku z utworzeniem z dniem l lipca 2000 r. Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, została przeniesiona na stanowisko sędziego tego Sądu. Z dniem 21 marca 2001 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Łodzi. Orzekała w wydziale pracy i ubezpieczeń społecznych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 31 lipca 2004 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi. Do 31 marca 2005 r. orzekała w Wydziale III, a od l kwietnia 2005 r. wykonuje obowiązki w Wydziale II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi. Na podstawie decyzji Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego w okresach od stycznia 20 12 r. do grudnia 20 12 r., od stycznia 20 14 r. do grudnia 20 14 r. oraz od lipca 2015 r. do sierpnia 20 16 r. była delegowana do orzekania w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej w wymiarze jednej sesji miesięcznie. Od września 2016 r. do listopada 20 16 r. delegacja ta była kontynuowana w zwiększonym do dotychczasowego wymiarze trzech sesji w miesiącu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pani Czesława Zofia Nowak-Kolczyńska posiada bogate, wieloletnie doświadczenie orzecznicze oraz otrzymała wyróżniające oceny kwalifikacyjne, w których wskazano, że przebieg jej pracy, kwalifikacje, wiedza oraz predyspozycje osobowościowe przemawiają za przedstawieniem jej kandydatury z wnioskiem o powołanie. Także z opinii służbowych Prezesa i Wiceprezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi wynika, że kandydatka daje gwarancje należytego wypełniania obowiązków sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. Prezentuje bardzo wysoki poziom wiedzy prawniczej, co przekłada się na poziom jej orzecznictwa. Sporządzane przez nią uzasadnienia są dojrzałe prawniczo, spójne, zawierają logiczne wywody i są sporządzone poprawnym językiem. Pani Czesława Zofia Nowak-Kolczyńska w ocenie przełożonych jest osobą odpowiedzialną, pracowitą, ambitną i rzetelną. Kandydatka ta otrzymała wyróżniającą ocenę Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyróżniającą opinię Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego, a także bardzo wysokie poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatur Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak na dwa wolne stanowiska sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego zadecydował całokształt okoliczności przedmiotowej sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: ich wysokie kwalifikacje zawodowe znajdujące potwierdzenie w wyróżniających ocenach kwalifikacyjnych oraz załączonych opiniach służbowych, bogate i wieloletnie doświadczenie orzecznicze oraz wyróżniające opinie Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego i Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz najwyższe poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Pozostali kandydaci biorący udział w tym konkursie nie wykazują się, przy łącznym uwzględnieniu wszystkich kryteriów - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów - wyższymi kwalifikacjami zawodowymi od wybranych kandydatek, a ich kandydatury nie są tak wyróżniające, jak kandydatury Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak. Wobec powyższego żadna z tych kandydatur nie została przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie w ramach niniejszego konkursu.

Opinie wizytatorów

Pani Czesława Zofia Nowak-Kolczyńska otrzymała wyróżniające oceny kwalifikacyjne sporządzone przez sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego: Panią Bożenę Popowską (ocena główna i ocena uzupełniająca) i Panią Teresę Kobylecką (ocena uzupełniająca). Wynika z nich, że kandydatka wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy oraz posiada konieczne do objęcia stanowiska sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego umiejętności, o czym świadczą bardzo dobra efektywność pracy, wysoka stabilność orzecznictwa, terminowość podejmowanych czynności procesowych oraz wysoki merytoryczny poziom sporządzanych przez nią pisemnych uzasadnień orzeczeń.

Wizytator: Bożena Popowska - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego

Pani Czesława Zofia Nowak-Kolczyńska otrzymała wyróżniające oceny kwalifikacyjne sporządzone przez sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego: Panią Bożenę Popowską (ocena główna i ocena uzupełniająca) i Panią Teresę Kobylecką (ocena uzupełniająca). Wynika z nich, że kandydatka wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy oraz posiada konieczne do objęcia stanowiska sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego umiejętności, o czym świadczą bardzo dobra efektywność pracy, wysoka stabilność orzecznictwa, terminowość podejmowanych czynności procesowych oraz wysoki merytoryczny poziom sporządzanych przez nią pisemnych uzasadnień orzeczeń.

Wizytator: Teresa Kobylecka - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Sokal Piotr radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1 2 0
PRZECIW 10 79 3
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Piotr Sokal urodził się w 1973 r. W 2005 r. po odbyciu aplikacji radcowskiej, złożył egzamin radcowski z oceną dostateczną plus i od października 2005 r. prowadzi indywidualną Kancelarię Radcy Prawnego w Jastrzębiu Zdroju. W 2010 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Kandydat w porównaniu z Panią Czesławą Zofią Nowak-Kolczyńską i Panią Olgą Elżbietą Żurawską-Matusiak posiada zdecydowanie uboższe doświadczenie zawodowe, ponadto otrzymał negatywną ocenę kwalifikacyjną, w której stwierdzono, że nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy z zakresu prawa administracyjnego, a także zdecydowanie niższą opinię Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego (dostateczną), jedynie dostateczną opinię Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego i nikłe poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyrażające się zaledwie dwoma głosami "za".

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Mając na uwadze powyższe, w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa kandydaci, którzy nie zostali w ramach niniejszego postępowania nominacyjnego przedstawieni Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie, na podstawie zgromadzonych i ocenionych łącznie materiałów sprawy, nie posiadają wyższych kwalifikacji zawodowych od Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak, które otrzymały również najwyższe w tym postępowaniu poparcie Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Pozostali kandydaci biorący udział w tym konkursie nie wykazują się, przy łącznym uwzględnieniu wszystkich kryteriów - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów - wyższymi kwalifikacjami zawodowymi od wybranych kandydatek, a ich kandydatury nie są tak wyróżniające, jak kandydatury Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak. Wobec powyższego żadna z tych kandydatur nie została przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie w ramach niniejszego konkursu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Wolanin Marian Leszek sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 51 0
PRZECIW 6 37 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 8 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Marian Leszek Wolanin urodził się w 1969 r. W grudniu 2005 r. został mianowany asesorem sądowym w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, a z dniem 16 czerwca 2008 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Kandydat otrzymał wyróżniającą ocenę kwalifikacyjną, jednak posiada zdecydowanie krótszy staż orzeczniczy od wybranych kandydatek. Ponadto otrzymał niższą od Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak opinię Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, a także niższą opinię Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego i niższe poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Mając na uwadze powyższe, w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa kandydaci, którzy nie zostali w ramach niniejszego postępowania nominacyjnego przedstawieni Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie, na podstawie zgromadzonych i ocenionych łącznie materiałów sprawy, nie posiadają wyższych kwalifikacji zawodowych od Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak, które otrzymały również najwyższe w tym postępowaniu poparcie Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ponadto Pan Mirosław Piotr Gdesz i Pan Marian Leszek Wolanin nie spełniają wymogu formalnego pozostawania co najmniej 10 lat na stanowisku sędziego, a Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że w odniesieniu do tych kandydatów nie zaistniały przesłanki z art. 7 § 2 w zw. z art. 6 § 3 ustawy- Prawo o ustroju sądów administracyjnych uzasadniające powołanie tych kandydatów na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego, mimo krótszego, niż wymagany przepisami, okresu pozostawania na stanowisku sędziego. Pozostali kandydaci biorący udział w tym konkursie nie wykazują się, przy łącznym uwzględnieniu wszystkich kryteriów - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów - wyższymi kwalifikacjami zawodowymi od wybranych kandydatek, a ich kandydatury nie są tak wyróżniające, jak kandydatury Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak. Wobec powyższego żadna z tych kandydatur nie została przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie w ramach niniejszego konkursu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Żurawska-Matusiak Olga Elżbieta sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 10 77 15
PRZECIW 1 14 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 4 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Olga Elżbieta Żurawska-Matusiak urodziła się w 1963 r. w Warszawie. W 1987 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim z oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1987-1989 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Warszawie, we wrześniu 1989 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. Z dniem l listopada 1989 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi w Warszawie. Orzekała w I Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z l O października 199 1 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi w Warszawie, w którym orzekała w I Wydziale Cywilnym, a w okresie od l marca 1997 r. do 30 września 1998 była Kierownikiem Sekcji Nakazowej w tym Wydziale. Na podstawie decyzji Ministra Sprawiedliwości od l kwietnia 1999 r. była delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Orzekała w II Wydziale Cywilnym tego Sądu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 14 października 1999 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie, w którym orzekała w II Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 31 lipca 2004 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Początkowo wykonywała obowiązki w Wydziale VI, a od l maja 2010 r. orzeka w Wydziale II tego Sądu, pełniąc od 24 maja 20 16 r. funkcję Zastępcy Przewodniczącego Wydziału. Na podstawie decyzji Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego na okres od maja 20 13 r. do grudnia 2016 r. została delegowana do orzekania w Izbie Ogólnoadministracyjnej Naczelnego Sądu Administracyjnego w wymiarze jednej sesji w miesiącu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Również Pani Olga Elżbieta Żurawska-Matusiak posiada wieloletnie doświadczenie orzecznicze oraz otrzymała wyróżniające oceny kwalifikacyjne, w których wskazano, że posiada predyspozycje zarówno merytoryczne, jak i osobowościowe do sprawowania urzędu sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. Także z opinii Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że kandydatka posiada obszerną wiedzę, terminowo sporządza uzasadnienia, osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie efektywności pracy, a jej orzecznictwo jest bardzo stabilne. Kandydatka otrzymała wyróżniającą opinię Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyróżniającą opinię Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego, a także najwyższe w tym postępowaniu poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatur Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak na dwa wolne stanowiska sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego zadecydował całokształt okoliczności przedmiotowej sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: ich wysokie kwalifikacje zawodowe znajdujące potwierdzenie w wyróżniających ocenach kwalifikacyjnych oraz załączonych opiniach służbowych, bogate i wieloletnie doświadczenie orzecznicze oraz wyróżniające opinie Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego i Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz najwyższe poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Pozostali kandydaci biorący udział w tym konkursie nie wykazują się, przy łącznym uwzględnieniu wszystkich kryteriów - w świetle zgromadzonych w sprawie materiałów - wyższymi kwalifikacjami zawodowymi od wybranych kandydatek, a ich kandydatury nie są tak wyróżniające, jak kandydatury Pani Czesławy Zofii Nowak-Kolczyńskiej i Pani Olgi Elżbiety Żurawskiej-Matusiak. Wobec powyższego żadna z tych kandydatur nie została przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie w ramach niniejszego konkursu.

Opinia wizytatora

Pani Olga Elżbieta Żurawska-Matusiak otrzymała wyróżniające oceny kwalifikacyjne (ocena główna i oceny uzupełniające) sporządzone przez Panią Irenę Kamińską sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wynika z nich, że kandydatka posiada "ogromne" doświadczenie zawodowe i obszerną wiedzę prawniczą z zakresu prawa cywilnego oraz materialnego i procesowego prawa administracyjnego. Wyróżnia się doskonałą organizacją pracy, sprawnie prowadzi postępowania, a efektywność jej pracy i stabilność orzecznictwa są wysokie.

Wizytator: Irena Kamińska - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów