Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 610/2018

Sąd: Sąd Okręgowy w Siedlcach
Data posiedzenia: 4 grudnia 2018 – 7 grudnia 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 377 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2018-11-...
Liczba wolnych stanowisk: 3
Liczba kandydatów: 8
Liczba obsadzonych stanowisk: 3
Liczba odrzuconych kandydatów: 5

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Cieliszak Edyta Agnieszka sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 49 0
PRZECIW 0 19 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Edyta Agnieszka Cieliszak urodziła się w 1970 r. w Łukowie. W 1994 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Siedlcach, złożyła we wrześniu 1996 r. egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym bardzo dobrym. Z dniem l października 1996 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Siedlcach, a z dniem l maja 1998 r. przeniesiona na własny wniosek na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Łukowie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 23 marca 1999 r. została powołana na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Łukowie. Do chwili obecnej orzeka w Wydziale Karnym tego Sądu. W okresie od stycznia 2007 r. do maja 2010 r. pełniła funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Łukowie, następnie od czerwca 2010 r. do maja 2018 r. funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Łukowie. W 2013 r. ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego dwusemestralne Studia Podyplomowe w zakresie Prawa karnego materialnego i procesowego z wynikiem bardzo dobrym, a w 2014 r. dwusemestralne Studia Podyplomowe w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości gospodarczej i skarbowej z wynikiem bardzo dobrym.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione przez Panią Grażynę Orzechowską sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Pozytywnie oceniła ona kandydaturę Pani Edyty Agnieszki Cieliszak. Wskazała, że dysponuje ona obszerną wiedzą prawniczą, posiada zdolność jej zastosowania w praktyce, wspartą doświadczeniem zawodowym oraz opanowaniem warsztatu sędziowskiego. Wszystkie te cechy przekonują, w ocenie Pani sędzi Grażyny Orzechowskiej, o spełnieniu przez kandydatkę wymogów i warunków do objęcia stanowiska sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Wizytator: Grażyna Orzechowska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Karłowicz Agnieszka sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 50 15
PRZECIW 0 14 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Karłowicz urodziła się 28 maja 1971 r. w Mińsku Mazowieckim. W 1995 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Siedlcach, złożyła we wrześniu 1997 r. egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym. Z dniem l października 1997 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 lipca 1999 r. została powołana na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, do chwili obecnej orzeka w Wydziale Karnym. Od grudnia 2005 r. do listopada 2009 r. pełniła funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim. W 2009 r. ukończyła dwusemestralne Podyplomowe Studia w zakresie Prawa Dowodowego, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego z wynikiem bardzo dobrym, a w 2012 r. dwusemestralne Podyplomowe Studia w zakresie Prawa Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z wynikiem bardzo dobrym. W 2011 r. ukończyła ponadto kurs w zakresie "Zarządzania zasobami ludzkimi i organizacją pracy w wymiarze sprawiedliwości" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z wynikiem bardzo dobrym. W 2017 r. orzekała kilkukrotnie w II Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Siedlcach w ramach delegacji.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agnieszki Karłowicz, Pani Małgorzaty Makarskiej i Pana Wojciecha Michalaka zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności dotychczasowa, nienaganna praca, wiedza i merytoryczne przygotowanie oraz wnioski płynące z oceny kwalifikacji zawodowych. Powyższe w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem orzeczniczym zdobytym na stanowisku sędziego sądu rejonowego oraz uzyskaniem wysokiego poparcia środowiska sędziowskiego uczyniło ich kandydatury wypełniającymi w najwyższym stopniu, przyjęte przez Krajową Radę Sądownictwa, kryteria wyboru, określone w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione przez Panią Grażynę Jaszczuk sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Wyraziła ona pogląd, że przeprowadzona analiza pracy pozwala na bardzo pozytywną ocenę Pani Agnieszki Karłowicz. Osiąga ona lepsze wyniki niż inni sędziowie, szczególnie w zakresie obciążenia, wydajności, stabilności i terminowości sporządzania uzasadnień. Uchybienia stwierdzone w trakcie oceny są nieliczne i mają charakter formalny, nie mają wpływu na merytoryczną treść wyroku, ani nie prowadzą do przewlekłości postępowania, a mogą być natychmiast wyeliminowane. Wadliwość oceny dowodów w kilku sprawach i spowodowane tym zmiany bądź uchylenie wyroków przez sąd odwoławczy nie mogą - zdaniem Pani sędzi Grażyny Jaszczuk - wpływać na ogólną wysoką ocenę osiągnięć kandydatki, do których zaliczyć należy załatwienie 5000 spraw w okresie podlegającym ocenie. Kandydatka posiada wszechstronną wiedzę prawniczą, którą stale pogłębia. Jej poziom pracy, dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne, pracowitość, rzetelność oraz obowiązkowość przekonują o spełnieniu przez Panią Grażynę Jaszczuk wymogów i warunków do objęcia stanowiska sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Wizytator: Grażyna Jaszczuk

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Kędzia Daniel Marcin sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 43 0
PRZECIW 0 21 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Daniel Marcin Kędzia urodził się w 1975 r. w Siedlcach. W 1999 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z wynikiem dostatecznym, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Siedlcach, złożył we wrześniu 2003 r. egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym bardzo dobrym. Z dniem l lutego 2004 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Siedlcach. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 marca 2008 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Siedlcach. Orzekał kolejno w Wydziale Grodzkim, a następnie Karnym tego Sądu. Z dniem l kwietnia 2018 r. został delegowany do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach na okres do 30 września 2018 r.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione przez Pana Mirosława Leszczyńskiego - sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Pozytywnie ocenił on kandydaturę Pana Daniela Marcina Kędziego. Wskazał, że kandydat wykazuje się należytą wydajnością pracy, dobrą terminowością sporządzania uzasadnień i ich wysokim poziomem merytorycznym. Cechy te i jego doświadczenie orzecznicze przekonują, w ocenie Pana sędziego Mirosława Leszczyńskiego, o spełnieniu przez Pana Daniela Marcina Kędziego wszystkich warunków niezbędnych do objęcia stanowiska sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Wizytator: Mirosław Leszczyński

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Kowalczyk-Makuła Anita Kinga sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 38 0
PRZECIW 1 26 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anita Kinga Kowalczyk-Makuła urodziła się w 1971 r. w Radzyniu Podlaskim. W 1995 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z wynikiem dobrym, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Siedlcach, złożyła we wrześniu 1998 r. egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym. Z dniem l stycznia 1999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Siedlcach. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 27 września 2001 r. została powołana na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Siedlcach. Orzekała kolejno w wydziałach: Cywilnym, Cywilno-Kamym i Karnym tego Sądu. Z dniem l marca 2017 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Na delegacji pozostawała do 31 sierpnia 2018 r.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione przez Pana Mirosława Onisko - sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Pan sędzia pozytywnie ocenił pracę Pani Anity Kingi Kowalczyk-Makuły. Wskazał, że jej wydajność pracy jest na podobnym poziomie jak wyniki innych sędziów orzekających w Wydziałach Karnych Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Siedlcach. Podkreślił stabilność jej orzecznictwa i terminowość sporządzania uzasadnień orzeczeń. Pan sędzia Mirosław Onisko uznał, że kandydatka spełnia wymogi do objęcia stanowiska sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Wizytator: Mirosław Onisko

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Makarska Małgorzata sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 40 15
PRZECIW 1 24 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Małgorzata Makarska urodziła się 17 września 1973 r. we Włodawie. W 1997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, złożyła we wrześniu 1999 r. egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym bardzo dobrym. Z dniem 15 października 1999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 stycznia 2002 r. została powołana do pełnienia urzędu sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Pracę orzeczniczą wykonuje do chwili obecnej w Wydziale Karnym. Na podstawie złożonej rozprawy doktorskiej oraz po złożeniu wymaganych egzaminów uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z dnia 24 lutego 2004 r. Od października 2010 r. do lutego 2018 r. pełniła funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. W 2010 r. ukończyła dwusemestralne Studia Podyplomowe w zakresie Prawa Dowodowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z wynikiem bardzo dobrym, a w 2011 r. dwusemestralne Studia Podyplomowe w zakresie Prawa Kamego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z wynikiem dobrym. Od l marca 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. była delegowana do Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie pracowała na stanowisku głównego specjalisty w Departamencie Nadzoru Administracyjnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agnieszki Karłowicz, Pani Małgorzaty Makarskiej i Pana Wojciecha Michalaka zadecydował całoksztah okoliczności sprawy, a w szczególności dotychczasowa, nienaganna praca, wiedza i merytoryczne przygotowanie oraz wnioski płynące z oceny kwalifikacji zawodowych. Powyższe w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem orzeczmczym zdobytym na stanowisku sędziego sądu rejonowego oraz uzyskaniem wysokiego poparcia środowiska sędziowskiego uczyniło ich kandydatury wypełniającymi w najwyższym stopniu, przyjęte przez Krajową Radę Sądownictwa, kryteria wyboru, określone w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione przez Pana Jerzego Kozaczuka - sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Wyraził on pogląd, że Pani Małgorzata Makarska w sposób prawidłowy i w pełni profesjonalny wypełnia swoje obowiązki. Podkreślił szybkość pracy kandydatki brak znaczących zastrzeżeń do redakcji treści postanowień i wyroków Pani Małgorzaty Makarskiej. Również sposób forrimłowania uzasadnień wyroków został oceniony pozytywnie. Reasumując, Pan sędzia Jerzy Kozaczuk ocenił, że Pani Małgorzata Makarska daje gwarancje prawidłowego wykonywania funkcji sędziego sądu okręgowego.

Wizytator: Jerzy Kozaczuk

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Mądry Paweł Adam sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 51 1
PRZECIW 0 13 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Paweł Adam Mądry urodził się w 1978 r. w Łukowie. W 2002 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Siedlcach, złożył we wrześniu 2006 r. egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym bardzo dobrym. Z dniem 2 listopada 2006 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Siedlcach. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 kwietnia 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Siedlcach. Orzekał w Wydziale Karnym tego Sądu. Z dniem l listopada 2017 r. został delegowany do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Obecnie jest delegowany do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach na okres do 30 kwietnia 2019 r.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione przez Pana Mirosława Leszczyńskiego - sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Pan sędzia wskazał, że należy jednoznacznie pozytywnie ocenić pracę Pana Pawła Adama Mądrego, a w szczególności jego wyniki w zakresie obciążenia i ilości załatwianych spraw. Stabilność orzecznictwa kandydata ocenił jako dobrą, a terminowość w sporządzaniu uzasadnień orzeczeń jako wzorową. Pan Paweł Adam Mądry dysponuje wszechstronną wiedzą prawniczą i, w ocenie Pana sędziego Mirosława Leszczyńskiego, spełnia wszelkie wymogi i warunki do objęcia stanowiska sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Wizytator: Mirosław Leszczyński

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Michalak Wojciech sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 41 12
PRZECIW 2 23 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 4

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Wojciech Michalak urodził się 10 października 1975 r. w Łukowie. W 1999 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. Od maja 2002 r. do czerwca 2002 r. był zatrudniony w "Budpol A. Tomczak, G. Kędzierski" Spółka Jawna w Lukowie na stanowisku prawnika. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Siedlcach, w kwietniu 2002 r. złożył egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym. Z dniem l lipca 2002 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 października 2005 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, gdzie orzekał w Wydziale Grodzkim. Z dniem l stycznia 2009 r. został przeniesiony na własną prośbę na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Siedlcach. Do chwili obecnej orzeka w Wydziale Karnym.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agnieszki Karłowicz, Pani Małgorzaty Makarskiej i Pana Wojciecha Michalaka zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności dotychczasowa, nienaganna praca, wiedza i merytoryczne przygotowanie oraz wnioski płynące z oceny kwalifikacji zawodowych. Powyższe w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem orzeczniczym zdobytym na stanowisku sędziego sądu rejonowego oraz uzyskaniem wysokiego poparcia środowiska sędziowskiego uczyniło ich kandydatury wypełniającymi w najwyższym stopniu, przyjęte przez Krajową Radę Sądownictwa, kryteria wyboru, określone w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione przez Pana Karola Trocia - sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Wyraził on pogląd, że Pan Wojciech Michalak spełnia warunki do objęcia stanowiska sędziego sądu okręgowego i jest bardzo skuteczny w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości. Świadczy o tym niższy niż przeciętny w wydziale wskaźnik zaskarżalności jego orzeczeń. Pojawiające się uchybienia proceduralne w pracy kandydata, w ocenie Pana sędziego Karola Trocia, nie wiązały się z łamaniem kardynalnych zasad procesu - tylko jedno orzeczenie zostało uchylone z uwagi na bezwzględną przesłankę odwoławczą. Uznał, że Pan Wojciech Michalak jest w stanie poradzić sobie również w sprawach bardziej złożonych, o poważniejsze przestępstwa, jakie należą do właściwości sądu okręgowego, jako sądu I instancji.

Wizytator: Karol Troć

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
8. Tomasiewicz-Celińska Agnieszka sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 47 2
PRZECIW 0 17 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Tomasiewicz-Celińska urodziła s1ę w 1972 r. w Łukowie. W 1996 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z wynikiem dobrym, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Siedlcach, złożyła we wrześniu 1998 r. egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym. Z dniem 20 października 1998 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Siedlcach. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 lipca 2001 r. została powołana na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Siedlcach. Orzeka do chwili obecnej w Wydziale Karnym tego Sądu. Od sierpnia 2012 r. do czerwca 2016 r. pełniła funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Siedlcach, a od lipca 2016 r. do chwili obecnej pełni funkcję Prezesa tego Sądu.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione przez Panią Agatę Kowalską - sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Oceniła ona pozytywnie kandydaturę Pani Agnieszki Tomasiewicz Celińskiej, wskazując na wzorową terminowość w sporządzaniu przez nią uzasadnień orzeczeń i ich wysoki poziom merytoryczny. Jej duża wiedza prawnicza, doświadczenie zawodowe oraz opanowanie warsztatu sędziowskiego przekonują, w ocenie Pani sędzi Agaty Kowalskiej, o spełnianiu przez kandydatkę warunków i wymogów do objęcia stanowiska sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Wizytator: Agata Kowalska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów