Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 650/2018

Sąd: Sąd Rejonowy w Przemyślu
Data posiedzenia: 4 grudnia 2018 – 14 grudnia 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 443 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2018-11-...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 5
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 4

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Klimek Anna starszy asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Przemyślu pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 29 11
PRZECIW 0 0 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 3 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Klimek urodziła się 13 czerwca 1981 r. w Rzeszowie. W 2005 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2005-2008 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Przemyślu, we wrześniu 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym plus. Od lutego do sierpnia 2006 r. odbywała staż w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie na stanowisku referenta sądowego. W okresie od dnia 10 sierpnia 2006 r. do dnia 7 października 2006 r. była zatrudniona jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Z dniem 11 kwietnia 2007 r. została zatrudniona w charakterze asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. Obowiązki wykonywała w IV Wydziale Penitencjarnym i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych. Z dniem 4 listopada 2015 r. powierzono jej stanowisko starszego asystenta sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu, a z dniem 1 stycznia 2018 r. została przydzielona do wykonywania obowiązków służbowych w IV Wydziale Penitencjarnym i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych tego Sądu w wymiarze 1/2 etatu oraz w 1/2 etatu w III Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatka systematycznie uczestniczy w licznych szkoleniach zawodowych, m.m. organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Osoba przedstawiona do powołania posiada wiedzę zarówno z zakresu prawa materialnego jak i procesowego, a także znajomość orzecznictwa i umiejętność wykorzystania 4 wiedzy w praktyce zawodowej. Wysokie kwalifikacje merytoryczne Kandydatki znajdują odzwierciedlenie w uzyskanych przez nią bardzo dobrych ocenach kwalifikacyjnych jej pracy zarówno wizytatora ds. karnych i wykonania orzeczeń karnych, jak i wizytatora ds. cywilnych i komorniczych oraz opiniach służbowych, wystawionych między innymi przez Przewodniczącego IV Wydziału Penitencjarnego i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych Sądu Okręgowego w Przemyślu i opiniach sędziów patronów współpracujących z Panią Anną Klimek. Kandydatka z uwagi na cechy osobowości, wiedzę oraz zaangażowanie i umiejętność samodzielnej organizacji pracy - posiada wszelkie predyspozycje do pełnienia urzędu sędziego. W opiniach tych podkreślono wysoką kulturę osobistą kandydatki oraz jej terminowość, aktywność i obowiązkowość. Wybrana kandydatka brała także udział w różnych szkoleniach zawodowych organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Anna Klimek. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pani Anna Klimek jest najlepszą kandydatką w niniejszej procedurze nominacyjnej. Posiada wysokie kwalifikacje stwierdzone przez sędziego wizytatora ds. karnych i wykonania orzeczeń karnych oraz sędziego wizytatora ds. cywilnych i komorniczych. Zdobyła doświadczenie zawodowe zarówno w pionie karnym, jak i cywilnym sądownictwa powszechnego. Duże doświadczenie zawodowe, zdobyte podczas wykonywania obowiązków asystenta sędziego w sądzie okręgowym, szeroka wiedza prawnicza w powiązaniu z uzyskaniem przez Panią Annę Klimek najwyższego poparcia Kolegium Sądu Okręgowego w Przemyślu i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów okręgu Sądu Okręgowego w Przemyślu czynią z jej kandydatury wypełniającą w najwyższym stopniu ustawowe kryteria wskazane w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS.

Opinie wizytatorów

Posiada ona dobrą znajomość prawa materialnego jak i procesowego, a także znajomość orzecznictwa. Wiedzę tę w sposób umiejętny wykorzystuje w praktyce. Z opinii Przewodniczącego IV Wydziału Penitencjarnego i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych Sądu Okręgowego w Przemyślu oraz z opinii sędziów patronów kandydatki wynika, że sporządzone przez nią projekty orzeczeń i uzasadnień orzeczeń znajdowały akceptację patronów i były zatwierdzane bez poprawek merytorycznych, oceniane były bardzo dobrze. Ponadto opiniowana z powierzonych jej obowiązków wywiązuje się bez zastrzeżeń, zadania wykonuje w zakreślonym terminie, samodzielnie organizuje pracę, jest aktywna, obowiązkowa i zaangażowana w swoją pracę. Przejawia dużą inicjatywę w rozwiązywaniu zaistniałych problemów prawnych. Pani Anna Klimek jest osobą taktowną, rozważną, uprzejmą o wysokiej kulturze osobistej. Mając powyższe na uwadze, sędzia wizytator stwierdził, że kandydatka posiada bardzo dobre przygotowanie zawodowe i spełnia wymogi stawiane kandydatom na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego.

Wizytator: Joanna Kobielska

Posiada ona dobrą znajomość prawa materialnego, jak i procesowego, a także znajomość orzecznictwa Sądu Najwyższego. Wiedzę tę potrafi w sposób prawidłowy wykorzystać. Mając na uwadze wyniki przeprowadzonej wizytacji sędzia wizytator stwierdził, że Pani Anna Klimek posiada dobre przygotowanie zawodowe i spełnia wymogi stawiane kandydatom na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego.

Wizytator: Krzysztof Kamiński

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Magoń Bartłomiej radca prawny - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0 1 0
PRZECIW 5 17 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 14 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Bartłomiej Magoń urodził się w 1979 r. W 2004 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 2005-2008 pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Przemyślu, we wrześniu 2008 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. W okresie od 20 sierpnia 200 l r. do 31 marca 2011 r. Pan Bartłomiej Mag oń zatrudniony był w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziale Regionalnym w Rzeszowie na stanowiskach referenta, inspektora, a ostatnio starszego inspektora. Do zakresu jego obowiązków należało prowadzenie obsługi prawnej i występowanie przed sądami pracy i ubezpieczeń społecznych w charakterze pełnomocnika procesowego. Podczas zatrudnienia w KRUS Pan Bartłomiej Magoń korzystał z urlopu bezpłatnego, w trakcie którego w okresach od 14 czerwca 2010 r. do 30 grudnia 2010 r. i do 3 stycznia 2011 r. do 31 marca 2011 r. pracował w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie na stanowisku asystenta sędziego w wymiarze pełnego etatu. Uchwałą z dnia 26 stycznia 2011 r. został wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie. Z dniem l kwietnia 2011 r. Pan Bartłomiej Magoń został zatrudniony w Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziale Terenowym w Rzeszowie na stanowisku radcy prawnego, a w związku ze zniesieniem z dniem 31 sierpnia 2017 r. Agencji Nieruchomości Rolnych i utworzeniem od dnia l września 2017 r. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jest pracownikiem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie. Kandydat z dniem l lutego 2017 r. rozpoczął prowadzenie kancelarii radcy prawnego w Rzeszowie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Anna Klimek. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoby te - w niniejszej procedurze nominacyjnej - nie uzyskały tak dużego poparcia Rady, jak Pani Anna Klimek. Wszyscy 8 uczestnicy postępowania posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz otrzymali oceny kwalifikacyjne wskazujące, że spełniają wymogi formalne do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego, jednakże niniejsza procedura konkursowa obejmuje jedno wolne stanowisko sędziowskie i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby.

Opinia wizytatora

Pani sędzia stwierdziła, że Pan Bartłomiej Magoń posiada bardzo dobrą znajomość przepisów prawa, szczególnie prawa cywilnego materialnego i procedury cywilnej, jak również duży zasób wiedzy z innych dziedzin prawa oraz orzecznictwa Sądu Najwyższego i piśmiennictwa, a zatem jest dobrze przygotowany do pracy orzeczniczej i spełnia wszelkie wymogi stawiane kandydatom na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Anna Kicman

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Mokrzyński Adam asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1 2 1
PRZECIW 5 21 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 9 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Adam Mokrzyński urodził się w 1977 r. W 2002 r. ukończył historię na Uniwersytecie Rzeszowskim, a w 2004 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2005-2008 pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Rzeszowie, we wrześniu 2008 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym plus. Z dniem 11 maja 2007 r. został zatrudniony w charakterze asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Przemyślu. Do wykonywania obowiązków służbowych został przydzielony do VII Wydziału Grodzkiego tego Sądu, a z dniem 1 stycznia 2010 r. przeniesiono go do II Wydziału Karnego tego Sądu. Następnie od 15 grudnia 2010 r. wykonywał zadania w I Wydziale Cywilnym w 1/2 etatu oraz w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Przemyślu w 1/2 etatu. Z dniem 18 kwietnia 2011 r. Prezes Sądu Okręgowego w Przemyślu ustalił Adamowi Mokrzyńskiemu miejsce wykonywania pracy w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu. Do wykonywania obowiązków służbowych przydzielił go do II Wydziału Karnego tego Sądu. Z dniem 1 grudnia 2017 r. kandydat został przydzielony do wykonywania obowiązków służbowych w I Wydziale Cywilnym. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach zawodowych, m.in. organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Anna Klimek. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoby te - w niniejszej procedurze nominacyjnej - nie uzyskały tak dużego poparcia Rady, jak Pani Anna Klimek. Wszyscy 8 uczestnicy postępowania posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz otrzymali oceny kwalifikacyjne wskazujące, że spełniają wymogi formalne do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego, jednakże niniejsza procedura konkursowa obejmuje jedno wolne stanowisko sędziowskie i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych i wykonania orzeczeń karnych oraz wizytatora ds. cywilnych i komorniczych Sądu Okręgowego w Przemyślu. Stwierdzili oni, że Pan Adam Mokrzyński posiada dobrą znajomość prawa materialnego i procesowego, a także orzecznictwa. Swoją wiedzę potrafi umiejętnie wykorzystać, a projekty sporządzonych przez niego uzasadnień orzeczeń cechuje wysoki poziom merytoryczny. Zatem posiada bardzo dobre przygotowanie zawodowe i spełnia wymogi stawiane kandydatom na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Olejarz Ewa Magdalena referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 7 1
PRZECIW 2 14 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 11 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Ewa Magdalena Olejarz urodziła się w 1976 r. W 2000 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 2002-2005 pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Rzeszowie, we wrześniu 2005 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W okresie od 8 lipca 2005 r. do 31 grudnia 2005 r. była zatrudniona w Krislex C.P.F. - Oddział Rzeszów w charakterze doradcy prawnego 1 od dnia 16 stycznia 2006 r. do dnia 15 kwietnia 2006 r. była zatrudniona w Krislex C.P.F. w Łodzi w charakterze prawnika, konsultanta. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z 16 maja 2006 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie z dniem 22 maja 2006 r. Obowiązki służbowe wykonuje w VII Wydziale Ksiąg Wieczystych, z tym że w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 31 lipca 2016 r. decyzją Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie została delegowana do pełnienia czynności referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Ropczycach. Kandydatka systematycznie uczestniczy w licznych szkoleniach zawodowych, m.in. organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Anna Klimek. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoby te - w niniejszej procedurze nominacyjnej - nie uzyskały tak dużego poparcia Rady, jak Pani Anna Klimek. Wszyscy 8 uczestnicy postępowania posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz otrzymali oceny kwalifikacyjne wskazujące, że spełniają wymogi formalne do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego, jednakże niniejsza procedura konkursowa obejmuje jedno wolne stanowisko sędziowskie i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych i wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Przemyślu. Stwierdził on, że posiadana wiedza, umiejętności i zdobyte doświadczenie zawodowe na stanowisku referendarza sądowego, a także cechy osobowościowe wskazują, że Pani Ewa Magdalena Olejarz spełnia wszelkie wymogi do wykonywania zawodu sędziego sądu rejonowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Turko Ewelina Justyna referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Przemyślu negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 13 0
PRZECIW 0 7 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 3 12 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Ewelina Justyna Turko urodziła się w 1979 r. W 2003 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2004-2007 pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Przemyślu, we wrześniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W okresie od 24 kwietnia 2006 r. do 22 czerwca 2008 r. była zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Przemyślu na stanowisku asystenta sędziego, gdzie obowiązki służbowe wykonywała u dwóch sędziów w V Wydziale Gospodarczym i jednego sędziego w I Wydziale Cywilnym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z 19 czerwca 2008 r. Pani Ewelina Justyna Turko mianowana została referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Przemyślu z dniem 23 czerwca 2008 r. Do wykonywania obowiązków służbowych przydzielono ją do VI Wydziału Ksiąg Wieczystych tego Sądu, gdzie pracuje do chwili obecnej.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Anna Klimek. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoby te - w niniejszej procedurze nominacyjnej - nie uzyskały tak dużego poparcia Rady, jak Pani Anna Klimek. Wszyscy 8 uczestnicy postępowania posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz otrzymali oceny kwalifikacyjne wskazujące, że spełniają wymogi formalne do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego, jednakże niniejsza procedura konkursowa obejmuje jedno wolne stanowisko sędziowskie i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez Panią Lucynę Oleszek - sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu. Stwierdziła ona, że posiadana wiedza, stały rozwój umiejętności zawodowych i zdobyte doświadczenie zawodowe na stanowisku referendarza sądowego, a także cechy osobowościowe pozwalają wskazać, że Pani Ewelina Justyna Turko posiada wszelkie predyspozycje do pełnienia urzędu sędziego i w pełni zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Lucyna Oleszek

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Tutka Małgorzata starszy asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Lubaczowie
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 7 0
PRZECIW 1 15 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 10 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Małgorzata Tutka urodziła się w 1981 r. W 2005 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2005-2008 początkowo pozaetatowej, a następnie etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Zamościu, we wrześniu 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Od 15 lutego 2006 r. do 14 sierpnia 2006 r. odbyła staż absolwencki w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, a od 27 listopada 2008 r. do 31 grudnia 2008 r. była zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju na podstawie umowy zlecenia. Z dniem 15 czerwca 2009 r. została zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Lubaczowie na stanowisku asystenta sędziego, gdzie przydzielono ją do I Wydziału Cywilnego. Następnie od 15 kwietnia 2013 r. do 16 lutego 2014 r. wykonywała czynności służbowe w VI Zamiejscowym Wydziale Cywilnym i w VII Zamiejscowym Wydziale Karnym z siedzibą w Lubaczowie. 17 lutego 2014 r. została przydzielona do VI Zamiejscowego Wydziału Cywilnego z siedzibą w Lubaczowie - obecnie I Wydziału Cywilnego. Obowiązki te wykonuje do chwili obecnej. Z dniem 7 kwietnia 2017 r. Pani Małgorzacie Tutce powierzono stanowisko starszego asystenta sędziego Sądu Rejonowego w Lubaczowie. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach zawodowych, m.in. organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Anna Klimek. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoby te - w niniejszej procedurze nominacyjnej - nie uzyskały tak dużego poparcia Rady, jak Pani Anna Klimek. Wszyscy 8 uczestnicy postępowania posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz otrzymali oceny kwalifikacyjne wskazujące, że spełniają wymogi formalne do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego, jednakże niniejsza procedura konkursowa obejmuje jedno wolne stanowisko sędziowskie i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych i wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Przemyślu, który stwierdził, że posiada dobrą znajomość prawa materialnego, jak i procesowego, a także orzecznictwa. Swoją wiedzę potrafi prawidłowo wykorzystać, a zatem posiada właściwe przygotowanie zawodowe i w pełni spełnia wymogi stawiane kandydatom na stanowisko sędziego sadu rejonowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów