Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 545/2016

Sąd: Sąd Rejonowy w Zgierzu
Data posiedzenia: 26 lipca 2016 – 29 lipca 2016
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 252 z 2016
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2016-07-...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 4
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 2

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Kamińska Izabela starszy asystent sędziego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA jednogłośnie pozytywnie 26 0
PRZECIW 8 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 26 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Izabela Kamińska urodzona w 1981 r. doświadczenie związane ze stosowaniem prawa w praktyce zdobyła pracując w okresie od października 2006 do września 2009 r. na stanowisku etatowego aplikanta sądowego oraz asystenta sędziego i starszego asystenta sędziego w V Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Łodzi, gdzie jest zatrudniona od l października 2009 r. do chwili obecnej. W okresie od 24 maja 2012 r. do 31 października 2012 r. świadczyła pracę w obniżonym do 3/5 wymiarze czasu pracy, a w okresach od 30 czerwca 2011 r. do 30 listopada 2011 r., od 19 stycznia 2012 r. do 30 kwietnia 2012 r. oraz od 7 marca 2014 r. do 30 sierpnia 2015 r. korzystała z usprawiedliwionych nieobecności w pracy.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostałe kandydatki biorące udział w konkursie w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa są dobrymi kandydatkami, jednakże na podstawie zgromadzonych materiałów postępowania nominacyjnego kandydatura przedstawiana z wnioskiem o powołanie w wyższym stopniu spełnia łącznie wymagane kryteria.

Opinia wizytatora

Uzyskała pozytywną ocenę kwalifikacji, z której wynika, że jest dobrą kandydatką na stanowisko sędziego sądu rejonowego. Jest bardzo dobrze oceniana przez przełożonych, co potwierdzają załączone opinie służbowe. Bardzo dobrze zna język angielski, co potwierdza przedstawiony Certificate in Advanced English.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Pietrasik Inga starszy asystent sędziego pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA jednogłośnie pozytywnie 54 10
PRZECIW 2 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 4 6

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Inga Pietrasik urodziła się 25 kwietnia 1976 r. w Zgierzu. W 2000 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim z oceną dobrą, natomiast w 2002 r. ukończyła, także na Uniwersytecie Łódzkim, z oceną dobrą plus pięcioletnie studia magisterskie na kierunku administracja. W okresie od l marca 2001 r. do 30 kwietnia 2009 r. była zatrudniona w Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Pabianicach, kolejno na stanowiskach inspektora w dziale organizacyjno-samorządowym, zastępcy kierownika do spraw organizacyjno-prawnych, oraz kierownika w dziale windykacji i dziale zarządu. W latach 2005-2008 odbywała aplikację sądową pozaetatową w okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi. Ponadto w 2005 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym semestralne Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi zorganizowane przez Agencję Rozwoju Gospodarczego z siedzibą w Poznaniu, uzyskując tytuł Menedżera Zasobów Ludzkich. W 2009 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. W okresie od 4 maja 2009 r. do 16 kwietnia 2012 r. pracowała na stanowisku asystenta sędziego w VIII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Łodzi. Od 17 kwietnia 2012 r. do chwili obecnej jest zatrudniona w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi, początkowo na stanowisku asystenta sędziego, a od 16 listopada 2015 r. starszego asystenta sędziego. Czynności służbowe wykonywała naprzemiennie w III Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz I Wydziale Cywilnym. Obecnie od 15 czerwca 2015 r. pracuje w I Wydziale Cywilnym Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Kandydatka systematycznie uczestniczy w szkoleniach zawodowych organizowanych między innymi przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Posiada znajomość języka angielskiego na poziomie First Certificate in English.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatury Pani Ingi Pietrasik zadecydował całokształt (ocenionych łącznie) okoliczności przedmiotowej sprawy, w szczególności posiadane przez nią różnorodne doświadczenie zawodowe, pozytywna ocena kwalifikacji, bardzo dobre opinie służbowe, największe doświadczenie życiowe, a także najwyższe poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Łodzi oraz Zgromadzenia Ogólnego Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi.

Opinia wizytatora

Kandydatka uzyskała pozytywną ocenę kwalifikacyjną, z której wynika, że posiada wysokie kwalifikacje zawodowe do pełnienia urzędu sędziego sądu rejonowego oraz daje gwarancję przydatności do wykonywania samodzielnej pracy orzeczniczej. Posiada bardzo dobrą znajomość przepisów z zakresu różnych dziedzin prawa oraz umiejętność ich praktycznego stosowania. Przedstawione przez kandydatkę projekty orzeczeń i uzasadnień, pomimo że dotyczyły w znacznej części spraw różnorodnych o wysokim stopniu skomplikowania pod względem faktycznym i prawnym, zostały opracowane z zachowaniem warunków formalnych i prezentowały wysoki poziom merytoryczny. Przedstawiane przez kandydatkę w projektach rozważania są wszechstronne, logiczne i należycie umotywowane. W uzasadnionych wypadkach odwołuje się do poglądów doktryny i orzecznictwa Sądu Najwyższego. Kandydatka jest osobą pracowitą, skrupulatną, terminową oraz bardzo zaangażowaną w pracę. Cechuje ją wysoka kultura osobista oraz właściwy stosunek do przełożonych i współpracowników. Kandydatka uzyskała bardzo dobre opinie służbowe sporządzone przez Wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Łodzi, Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego i Przewodniczącą III Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych , a także innych sędziów tego Sądu. Z ocen tych wynika, że kandydatka posiada dużą wiedzę prawniczą, bardzo dobre przygotowanie praktyczne oraz predyspozycje osobowościowe do wykonywania zawodu sędziego sądu reJonowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Waraczewska Edyta Emilia kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
4. Woźniacka-Węgierska Małgorzata Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA jednogłośnie pozytywnie 45 2
PRZECIW 6 3
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 9 11

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Małgorzata Woźniacka-Węgierska urodzona w 1984 r. doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Kancelarii Adwokackiej adwokata Wojciecha Woźniackiego, kolejno na stanowiskach sekretarki, asystenta i aplikanta adwokackiego. W okresie od l listopada 2007 r. do 31 grudnia 2010 r. pracę świadczyła w wymiarze 1/4 czasu pracy, a od l stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2012 r. w wymiarze 1/8 czasu pracy. W okresie od 18 sierpnia 2009 r. do 31 sierpnia 2011 r. była zatrudniona w wymiarze 3/4 czasu pracy na stanowisku specjalisty do spraw prawnych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia sp. z o.o. Od l października 2009 r. do 30 września 2011 r. pracowała także jako wykładowca z zakresu prawa medycznego, podstaw prawnych oraz własności intelektualnej i praw autorskich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, początkowo w wymiarze 1/8 czasu pracy, a następnie od l października 2010 r. w wymiarze 1/4 czasu pracy. Od l stycznia 2013 r. do chwili obecnej prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Łodzi.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostałe kandydatki biorące udział w konkursie w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa są dobrymi kandydatkami, jednakże na podstawie zgromadzonych materiałów postępowania nominacyjnego kandydatura przedstawiana z wnioskiem o powołanie w wyższym stopniu spełnia łącznie wymagane kryteria.

Opinia wizytatora

Kandydatka uzyskała pozytywną opinię kwalifikacji, z której wynika, że posiada niezbędną wiedzę prawniczą, doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobiste do wykonywania zawodu sędziego sądu rejonowego, w szczególności w sprawach szeroko rozumianego prawa cywilnego. Posiada bardzo dobrą znajomość prawa cywilnego oraz dobrą znajomość prawa karnego. Jest osobą sumienną i dobrze wywiązującą się z obowiązków wobec klientów kancelarii adwokackiej. W jej pracy zdarzają się jednak drobne uchybienia proceduralne, stwierdzone i omówione przez wizytatora w ocenie kwalifikacji. Kandydatka uzyskała między innymi bardzo dobre opinie Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi oraz Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest współautorką dwóch publikacji z zakresu szeroko rozumianego prawa medycznego. Bardzo dobrze zna język angielski, co potwierdza przedstawiony Certificate in Advanced English.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów