Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 454/2018

Sąd: Sąd Apelacyjny w Lublinie
Data posiedzenia: 16 października 2018 – 19 października 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 323 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2018-10-1...
Liczba wolnych stanowisk: 3
Liczba kandydatów: 8
Liczba obsadzonych stanowisk: 3
Liczba odrzuconych kandydatów: 3

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Daniluk Jerzy Piotr sędzia Sądu Okręgowego pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0 5 14
PRZECIW 5 58 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Jerzy Piotr Daniluk urodził się w 1960 r. w Nowej Dębie. W 1983 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z oceną dobrą. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1988 r. złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 7 października 1988 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Orzekał w wydziale karnym i w ograniczonym zakresie w wydziale rodzinnym i nieletnich tego Sądu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 12 lipca 1990 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Orzekał w V Wydziale Karnym, piastując od listopada 1994 r. funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 28 stycznia 1997 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Wojewódzkiego w Lublinie. Do stycznia 2010 r. wykonywał obowiązki orzecznicze w IV Wydziale Karnym, a od lutego 2010 r. orzekał w V Wydziale Karnym-Odwoławczym tego Sądu. W 2008 r. ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z wynikiem bardzo dobrym podyplomowe studia w zakresie prawa dowodowego dla sędziów. Od września 2011 r. do października 2016 r. był delegowany do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości na stanowisku wizytatora w Departamencie Wykonania Orzeczeń i Probacji. Od 2 listopada 2016 r. do 7 stycznia 2018 r. pełnił funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Z dniem 8 stycznia 2018 r. powierzono mu pełnienie funkcji Wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie oraz delegowano do orzekania w tym Sądzie. Z dniem 22 stycznia 2018 r., w dalszym ciągu będąc delegowanym do orzekania w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie, został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów. Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiadają wieloletnie doświadczenie orzecznicze i życiowe. Z ocen kwalifikacyjnych i służbowych wynika, że prezentują wysoki poziom wiedzy prawniczej umiejętność stosowania jej w praktyce. Wykonują swoje czynności służbowe rzetelnie z dużym zaangażowaniem. Ponadto Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk ukończyli studia podyplomowe, zaś Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych i jest autorką publikacji naukowych z zakresu prawa karnego. Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu apelacyjnego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk, Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska są najlepszymi kandydatami w niniejszej procedurze nominacyjnej. Posiadają wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz długoletnie doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystują w praktyce zawodowej. Powyższe daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu apelacyjnego w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Krajowa Rada Sądownictwa brała pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomach ukończenia wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Lublinie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Lubelskiej. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pana Jerzego Piotra Daniluka, Pani Agnieszki Marii Jurkowskiej-Chocyk i Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego zadecydował całokształt okoliczności przedmiotowej sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: oceny kwalifikacyjne, opinie służbowe, bogate doświadczenie zawodowe i staż orzeczniczy, ukończone studia podyplomowe oraz w przypadku Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej posiadany stopnień naukowy doktora nauk prawnych.

Opinie wizytatorów

Kandydat otrzymał pozytywną ocenę kwalifikacyjną sporządzoną przez Pana Jarosława Papisa i Panią Izabelę Dercz- wizytatorów Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Wynika z niej, że jest bardzo dobrym prawnikiem. W trakcie wieloletniej pracy na stanowisku sędziego zdobył niezbędne doświadczenie zawodowe. Wydaje trafne orzeczenia i na wysokim poziomie je uzasadnia. Kandydat otrzymał ponadto pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Jarosław Papis

Kandydat otrzymał pozytywną ocenę kwalifikacyjną sporządzoną przez Pana Jarosława Papisa i Panią Izabelę Dercz- wizytatorów Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Wynika z niej, że jest bardzo dobrym prawnikiem. W trakcie wieloletniej pracy na stanowisku sędziego zdobył niezbędne doświadczenie zawodowe. Wydaje trafne orzeczenia i na wysokim poziomie je uzasadnia. Kandydat otrzymał ponadto pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Izabela Dercz

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Jurkowska-Chocyk Agnieszka Maria sędzia Sądu Okręgowego pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 16 18
PRZECIW 0 46 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk urodziła się w 1969 r. w Lublinie. W 1993 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z oceną dobrą. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1995 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Z dniem l października 1995 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Puławach. Początkowo orzekała w Wydziale Cywilnym, a od listopada 1997 r. wykonywała obowiązki w Wydziale Pracy, pełniąc od lutego 1998 r. funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 18 czerwca 1998 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Puławach. Z dniem l listopada 1998 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Początkowo orzekała w VIII Wydziale Gospodarczym, od lipca 2004 r. w II Wydziale Cywilnym, od stycznia 2005 r. ponownie w VIII Wydziale Gospodarczym, a od czerwca 2007 r. w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Lublinie. W 2007 r. ukończyła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z wynikiem celującym studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego, a w 2011 r. na Uniwersytecie Warszawskim studia podyplomowe w zakresie własności intelektualnej z wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 1 stycznia 2011 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, w którym orzekała w II Wydziale Cywilnym, pełniąc do grudnia 2014 r. funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Od stycznia 2015 r. była delegowana przez Ministra Sprawiedliwości do Sądu Okręgowego w Lublinie, w którym orzekała w IX Wydziale Gospodarczym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 4 sierpnia 2016 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie. W dalszym ciągu orzeka w IX Wydziale Gospodarczym tego Sądu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów. Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiadają wieloletnie doświadczenie orzecznicze i życiowe. Z ocen kwalifikacyjnych i służbowych wynika, że prezentują wysoki poziom wiedzy prawniczej umiejętność stosowania jej w praktyce. Wykonują swoje czynności służbowe rzetelnie z dużym zaangażowaniem. Ponadto Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk ukończyli studia podyplomowe, zaś Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych i jest autorką publikacji naukowych z zakresu prawa karnego. Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu apelacyjnego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk, Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska są najlepszymi kandydatami w niniejszej procedurze nominacyjnej. Posiadają wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz długoletnie doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystują w praktyce zawodowej. Powyższe daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu apelacyjnego w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Krajowa Rada Sądownictwa brała pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomach ukończenia wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Lublinie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Lubelskiej. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pana Jerzego Piotra Daniluka, Pani Agnieszki Marii Jurkowskiej-Chocyk i Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego zadecydował całokształt okoliczności przedmiotowej sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: oceny kwalifikacyjne, opinie służbowe, bogate doświadczenie zawodowe i staż orzeczniczy, ukończone studia podyplomowe oraz w przypadku Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej posiadany stopnień naukowy doktora nauk prawnych.

Opinia wizytatora

Kandydatka otrzymała ocenę kwalifikacyjną, sporządzoną przez Panią Bożenę Oworuszko - wizytatora do spraw cywilnych Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Wynika z niej, że dobra jakość jej orzecznictwa, terminowość podejmowanych czynności, zaangażowanie w pracę i systematyczność dają podstawy do uznania, że spełnia wymagania stawiane kandydatowi na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego. Kandydatka otrzymała ponadto pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Bożena Oworuszko

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Mikołajewski Andrzej sędzia Sądu Okręgowego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 62 3
PRZECIW 0 0 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Andrzej Mikolajewski urodził się w 1974 r. w Krasnymstawie. W 1998 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, uzyskując tytuł magistra z oceną bardzo dobrą (dyplom z wyróżnieniem). W 2001 r. po ukończeniu aplikacji sądowej, złożył egzamin sędziowski z oceną celującą. Z dniem 18 czerwca 2001 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Lublinie, w którym wykonywał obowiązki w II Wydziale Cywilnym i IV Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 4 grudnia 2003 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekał w II Wydziale Cywilnym, pełniąc od stycznia 2006 r. do września 2008 r. funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. W 2005 r. ukończył na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów z oceną pozytywną, a w 2009 r. ukończył podyplomowe studia w zakresie prawa cywilnego dla sędziów organizowane przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratur we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 29 kwietnia 2010 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie. Orzeka w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym tego Sądu. Od 2012 r. jest pełnomocnikiem do spraw wdrożeń systemów informatycznych w Sądzie Okręgowym w Lublinie. W 2015 r. i 2017 r. był wielokrotnie delegowany przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie do orzekania w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Kandydat jest autorem jednej publikacji prawniczej z zakresu postępowania cywilnego. Prowadził od 2009 r. szkolenia z zakresu prawa cywilnego dla notariuszy i aplikantów notarialnych z okręgu Izby Notarialnej w Lublinie. Od 2015 r. współpracował z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury, prowadząc szkolenia dla sędziów, referendarzy sądowych i aplikantów m.in. z zakresu postępowania nieprocesowego, służebności przesyłu. Od 2016 r. był wykładowcą na szkoleniach dla radców prawnych z okręgu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, a od 2018 r. prowadził szkolenia dla sędziów i referendarzy sądowych organizowanych przez Uniwersytet Łódzki.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów. Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiadają wieloletnie doświadczenie orzecznicze i życiowe. Z ocen kwalifikacyjnych i służbowych wynika, że prezentują wysoki poziom wiedzy prawniczej umiejętność stosowania jej w praktyce. Wykonują swoje czynności służbowe rzetelnie z dużym zaangażowaniem. Ponadto Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk ukończyli studia podyplomowe, zaś Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych i jest autorką publikacji naukowych z zakresu prawa karnego. Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu apelacyjnego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk, Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska są najlepszymi kandydatami w niniejszej procedurze nominacyjnej. Posiadają wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz długoletnie doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystują w praktyce zawodowej. Powyższe daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu apelacyjnego w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Krajowa Rada Sądownictwa brała pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomach ukończenia wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Lublinie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Lubelskiej. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pana Jerzego Piotra Daniluka, Pani Agnieszki Marii Jurkowskiej-Chocyk i Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego zadecydował całokształt okoliczności przedmiotowej sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: oceny kwalifikacyjne, opinie służbowe, bogate doświadczenie zawodowe i staż orzeczniczy, ukończone studia podyplomowe oraz w przypadku Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej posiadany stopnień naukowy doktora nauk prawnych.

Opinia wizytatora

Kandydat otrzymał pozytywną ocenę kwalifikacyjną sporządzoną przez Panią Magdalenę Kuczyńską - sędziego Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Wynika z niej, że posiada szeroką wiedzę prawniczą, którą stale pogłębia. Osiąga znakomite wyniki w z zakresie stabilności orzecznictwa, które prezentuje wysoką jakość oraz terminowo wykonuje swoje obowiązki służbowe. Jest osobą sumienną i staranną. Kandydat otrzymał ponadto pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Magdalena Kuczyńska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Misztal-Konecka Joanna Teresa sędzia Sądu Okręgowego kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
5. Ozimek Artur Adam sędzia Sądu Okręgowego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 43 1
PRZECIW 0 20 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Artur Adam Ozimek urodził się w 1966 r. w Lublinie. W 1991 r. ukończył na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wyższe studia prawnicze, uzyskując tytuł magistra z oceną dobrą. Po ukończeniu aplikacji sądowej, w 1993 r. złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem l stycznia 1994 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej, w którym orzekał w sprawach karnych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 14 lipca 1995 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekał w III Wydziale Karnym, pełniąc od lipca 1997 r. do stycznia 2004 r. funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 23 grudnia 2003 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie. Orzeka w V Wydziale Karnym-Odwoławczym tego Sądu. W latach 2007-2011 pełnił funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego, od czerwca 2009 r. do maja 2012 r. funkcję Okręgowego Kierownika Szkolenia, a od czerwca 2009 r. do września 2015 r. funkcję Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego Lublinie. W 2008 r. kandydat ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie studia podyplomowe w zakresie procesu karnego z oceną bardzo dobrą. Jest autorem kilku publikacji prawniczych, uczestniczył w międzynarodowych konferencjach naukowych dotyczących sądownictwa. Prowadził szkolenia w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie, Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie. Zdobył kilka nagród i wyróżnień za swoją pracę, w tym m.in. wyróżnienie "Obywatelski Sędzia roku 2015" w plebiscycie organizowanym przez Fundację Court Watch Polska.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów. Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiadają wieloletnie doświadczenie orzecznicze i życiowe. Z ocen kwalifikacyjnych i służbowych wynika, że prezentują wysoki poziom wiedzy prawniczej umiejętność stosowania jej w praktyce. Wykonują swoje czynności służbowe rzetelnie z dużym zaangażowaniem. Ponadto Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk ukończyli studia podyplomowe, zaś Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych i jest autorką publikacji naukowych z zakresu prawa karnego. Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu apelacyjnego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk, Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska są najlepszymi kandydatami w niniejszej procedurze nominacyjnej. Posiadają wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz długoletnie doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystują w praktyce zawodowej. Powyższe daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu apelacyjnego w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Krajowa Rada Sądownictwa brała pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomach ukończenia wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Lublinie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Lubelskiej. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pana Jerzego Piotra Daniluka, Pani Agnieszki Marii Jurkowskiej-Chocyk i Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego zadecydował całokształt okoliczności przedmiotowej sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: oceny kwalifikacyjne, opinie służbowe, bogate doświadczenie zawodowe i staż orzeczniczy, ukończone studia podyplomowe oraz w przypadku Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej posiadany stopnień naukowy doktora nauk prawnych.

Opinia wizytatora

Kandydat otrzymał bardzo pozytywną ocenę kwalifikacyjną sporządzoną przez Panią Beatę Siwielec - wizytatora do spraw karnych Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Wynika z niej, że dysponuje szeroką i rozległą wiedzą prawniczą. Osiąga korzystne wyniki w zakresie wydajności pracy, terminowość sporządzanych przez niego uzasadnień jest wzorowa, a ich poziom merytoryczny wysoki. Otrzymał ponadto pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Beata Siwiec

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Pawłowska Agnieszka Klaudia sędzia Sądu Okręgowego pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 37 15
PRZECIW 0 26 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 3

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska urodziła się w 1973 r. w Puławach. W 1997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z oceną dobrą. W 1999 r. po ukończeniu aplikacji sądowej, złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 2 listopada 1999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Grójcu, w którym orzekała w sprawach karnych i cywilnych. Z dniem l kwietnia 200 l r. została przeniesiona na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Zwoleniu, w którym pełniła czynności orzecznicze w sprawach karnych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 4 marca 2003 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Zwoleniu. Orzekała w II Wydziale Karnym, a od sierpnia 2004 r. do sierpnia 2006 r. pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału i Kierownika Sekcji Wykonywania Orzeczeń. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z 2 kwietnia 2003 r. nadano jej na podstawie rozprawy doktorskiej pt. "Skazanie nakazem karnym" stopień naukowy doktora nauk prawnych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 12 lutego 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Radomiu. Orzeka w sprawach karnych. Od 1 listopada 2011 r. do 14 lutego 2016 r. pełniła funkcję Kierownika Sekcji Wykonywania Orzeczeń, a od 1 października 2014 r. do 14 lutego 2016 r. funkcję Zastępcy Przewodniczącego II Wydziału Karnego. Z dniem 15 lutego 2016 r. powierzono jej funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. W 2018 r. była kilka razy delegowana przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie do orzekania w tym Sądzie. Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska jest autorką kilku publikacji z zakresu prawa karnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów. Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiadają wieloletnie doświadczenie orzecznicze i życiowe. Z ocen kwalifikacyjnych i służbowych wynika, że prezentują wysoki poziom wiedzy prawniczej umiejętność stosowania jej w praktyce. Wykonują swoje czynności służbowe rzetelnie z dużym zaangażowaniem. Ponadto Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk ukończyli studia podyplomowe, zaś Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych i jest autorką publikacji naukowych z zakresu prawa karnego. Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu apelacyjnego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk, Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska są najlepszymi kandydatami w niniejszej procedurze nominacyjnej. Posiadają wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz długoletnie doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystują w praktyce zawodowej. Powyższe daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu apelacyjnego w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Krajowa Rada Sądownictwa brała pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomach ukończenia wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Lublinie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Lubelskiej. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pana Jerzego Piotra Daniluka, Pani Agnieszki Marii Jurkowskiej-Chocyk i Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego zadecydował całokształt okoliczności przedmiotowej sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: oceny kwalifikacyjne, opinie służbowe, bogate doświadczenie zawodowe i staż orzeczniczy, ukończone studia podyplomowe oraz w przypadku Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej posiadany stopnień naukowy doktora nauk prawnych.

Opinia wizytatora

Kandydatka otrzymała pozytywną ocenę kwalifikacyjną, sporządzoną przez Panią Beatę Siewielec - wizytatora do spraw karnych Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Wynika z niej, że osiąga bardzo dobre wyniki postępowania odwoławczego, posiada rozległą wiedzę prawniczą z zakresu prawa karnego oraz duże doświadczenie zawodowe. Wydajność jej pracy jest wysoka. Otrzymała również pozytywne opinie służbowe.

Wizytator: Beata Siewielec

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Podolska-Kojtych Anna Elżbieta sędzia Sądu Okręgowego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 59 5
PRZECIW 0 4 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 10

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Elżbieta Podolska-Kojtych urodziła się w 1968 r. w Lublinie. W 1993 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z oceną bardzo dobrą. W 1995 r. po ukończeniu aplikacji sądowej, złożyła egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Z dniem l października 1995 r. została mianowana asesorem w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim, w którym orzekała w wydziałach: cywilnym, rodzinnym nieletnich. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 19 czerwca 1997 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego Radzyniu Podlaskim, w którym orzekała w sprawach cywilnych. Od stycznia 2001 r. do lutego 2007 r. pełniła funkcję Przewodniczącej Wydziału Cywilnego, a od października 2002 r. do października 2006 r. i od listopada 2006 r. do stycznia 2007 r. funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim. W 2005 r. ukończyła na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów z wynikiem pozytywnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 2 czerwca 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie. Orzeka w II Wydziale Cywilnym-Odwoławczym tego Sądu. Od marca 2016 r. pełni funkcję wizytatora do spraw cywilnych w Sądzie Okręgowym w Lublinie. W latach 2015-2017 była kilkukrotnie delegowana do przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów. Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiadają wieloletnie doświadczenie orzecznicze i życiowe. Z ocen kwalifikacyjnych i służbowych wynika, że prezentują wysoki poziom wiedzy prawniczej umiejętność stosowania jej w praktyce. Wykonują swoje czynności służbowe rzetelnie z dużym zaangażowaniem. Ponadto Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk ukończyli studia podyplomowe, zaś Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych i jest autorką publikacji naukowych z zakresu prawa karnego. Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu apelacyjnego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk i Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Jerzy Piotr Daniluk, Pani Agnieszka Maria Jurkowska-Chocyk, Pani Agnieszka Klaudia Pawłowska są najlepszymi kandydatami w niniejszej procedurze nominacyjnej. Posiadają wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz długoletnie doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystują w praktyce zawodowej. Powyższe daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu apelacyjnego w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Krajowa Rada Sądownictwa brała pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomach ukończenia wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Lublinie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Lubelskiej. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pana Jerzego Piotra Daniluka, Pani Agnieszki Marii Jurkowskiej-Chocyk i Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego zadecydował całokształt okoliczności przedmiotowej sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: oceny kwalifikacyjne, opinie służbowe, bogate doświadczenie zawodowe i staż orzeczniczy, ukończone studia podyplomowe oraz w przypadku Pani Agnieszki Klaudii Pawłowskiej posiadany stopnień naukowy doktora nauk prawnych.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
8. Widło Jacek sędzia Sądu Okręgowego kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE