Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 317/2018

Sąd: Sąd Najwyższy
Data posiedzenia: 23 sierpnia 2018 – 28 sierpnia 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 633 z 2018
Pobierz uchwałę:https://adm.courtwatch.pl/wp-content/blo...
Liczba wolnych stanowisk: 16
Liczba kandydatów: 72
Liczba obsadzonych stanowisk: 12
Liczba odrzuconych kandydatów: 60

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1.
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
2. Adamkiewicz Paweł Mariusz Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 29 grudnia 1968 r. w Radomsku. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Następnie odbył asesurę sądową w Sądzie Rejonowym w Wołominie, po czym został zatrudniony w Biurze Prawnym w Ministerstwie Sprawiedliwości. Od 2006 r. wykonuje zawód adwokata.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Podczas rozmowy z zespołem członków Krajowej Rady Sądownictwa kandydat poinformował, że nie został powołany na stanowisko sędziego sądu rejonowego z powodu braku ugruntowanej wiedzy prawniczej. Obecnie, jako adwokat, prowadzi głównie sprawy z zakresu prawa karnego. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu tej kandydatury, podzieliła stanowisko zespołu i uznała, że kandydat nie spełnia przesłanki ustawowej o której mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN, tj. nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa kwalifikacje zawodowe kandydata nie są wystarczające do tego, aby przedstawić go z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Barcik Jacek Andrzej Pracownik naukowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 5
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 18 października 1977 r. w Katowicach. W 2001 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2005 r. Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nadała mu na podstawie rozprawy „Wspólna Europejska Polityka 26 Bezpieczeństwa i Obrony” stopień naukowy doktora nauk prawnych. Od 2006 r. jest zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aktualnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W 2014 r. na podstawie rozprawy „Międzynarodowe prawo zdrowia publicznego” nadano mu stopień doktora habilitowanego nauk prawnych. W latach 2015-2017 wykonywał zawód adwokata, od 1 stycznia 2018 r. nie wykonuje zawodu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Rada docenia staż pracy, zaangażowanie kandydata, jego dorobek naukowy, obecnie wykonywaną pracę, jak również osiągnięcia zawodowe w pracy adwokata. Jednakże zdaniem Rady, Jacek Andrzej Barcik nie spełnia przesłanki wyróżniania się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, mogącym uzasadniać jego wybór na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Podkreślić należy, że Rada dostrzegła jego intensywną aktywność naukową. Ponadto, podczas rozmowy z członkami zespołu Krajowej Rady Sądownictwa kandydat oświadczył, że zamierza się poświęcić głównie pracy naukowej, a w przypadku jego ewentualnego powołania na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, będzie traktował zawód sędziego jako pracę dodatkową. Niewątpliwie, kandydat posiada wiedzę prawniczą, jednakże nie jest ona wyróżniająca w stopniu, który mógłby uzasadniać powołanie go do pełnienia urzędu na stanowisku o które się ubiega. Zdaniem Rady, pełnienie urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego nie może być traktowane jako praca dodatkowa, takie podejście jest nie do pogodzenia z pozycją ustrojową Sądu Najwyższego. Praca na stanowisku sędziego wymaga pełnego zaangażowania, które kandydat może łączyć z pracą naukową jako działalnością dodatkową. Nadto kandydata cechuje krótkie doświadczenie zawodowe w stosowaniu prawa, jako że zawód adwokata wykonywał w okresie od 2015 r. do 2017 r. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Krajowa Rada Sądownictwa nie przedstawia Jacka Andrzeja Barcika z wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Barycki Marek Franciszek Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 28 grudnia 1958 r. w Dzierżoniowie. W 1982 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Po odbyciu aplikacji sądowej, złożył w 1984 r. egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 1987-2000 był sędzią Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie. Z dniem 31 sierpnia 2000 r. zrzekł się urzędu sędziego. Od 11 października 2000 r. do 31 maja 2003 r. wykonywał zawód radcy prawnego w indywidualnej kancelarii radcy prawnego w Dzierżoniowie. Od 1 czerwca 2003 r. wykonuje zawód adwokata w kancelarii adwokackiej w Dzierżoniowie. W latach 2016-2017 nie uczestniczył w szkoleniach zawodowych, których obowiązek wynika z uchwały nr 57/2011 Naczelnej Rady Adwokackiej w sprawie regulaminu doskonalenia zawodowego adwokatów.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa, kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Kandydat nie prowadzi intensywnej działalności adwokackiej, zatem jego postawa nie uzasadnia wyróżnienia w postaci nominacji na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Dlatego, mając na uwadze pisemne wyjaśnienia złożone Okręgowej Radzie Adwokackiej w Wałbrzychu, jak również dobro wymiaru sprawiedliwości, Rada uznała, że nie przedstawi kandydatury Marka Franciszka Baryckiego z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.

Opinia wizytatora

Krajowa Rada Sądownictwa ustaliła, że w dniu 26 października 2017 r. została przeprowadzona wizytacja prowadzonej przez kandydata kancelarii adwokackiej. Ze sporządzonego protokołu wynika, że wizytowanemu zalecono niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do realizacji obowiązku szkolenia zawodowego. W piśmie z 2 sierpnia 2018 r. skierowanym do Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu, kandydat złożył wyjaśnienia odnośnie do tej sytuacji i wskazał między innymi, że ograniczył aktywność zawodową do niezbędnego minimum. Kandydat nie uczestniczył w posiedzeniu zespołu członków Kraj owej Rady Sądownictwa.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Bąbikowski Jacek Tomasz Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 8 września 1966 r. w Warszawie. W 1997 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 12 listopada 1997 r. do 31 grudnia 2010 r. był zatrudniony w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, kolejno na stanowiskach: radcy, starszego radcy, specjalisty, starszego specjalisty, głównego specjalisty w zespole, a następnie radcy prawnego. Po odbyciu aplikacji radcowskiej został wpisany na listę radców prawnych. Od 11 października 2004 r. wykonuje zawód radcy prawnego w indywidualnej kancelarii radcy prawnego z siedzibą w Otwocku.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa doceniła staż pracy i zaangażowanie kandydata w wykonywane obowiązki. Jednakże, zdaniem Rady kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu uzasadniającym jego powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Kandydat nie wykazał, aby w jego przypadku uzasadnione było rozpoczynanie służby w wymiarze sprawiedliwości od najwyższych stanowisk sędziowskich.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Bednarek Małgorzata Prokurator pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 15
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Małgorzata Bednarek urodziła się 18 grudnia 1970 r. w Gubinie. W 1995 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po odbyciu w latach 1996-1998 aplikacji prokuratorskiej złożyła egzamin prokuratorski z oceną bardzo dobrą. Z dniem 1 listopada 1998 r. została mianowana asesorem Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, a z dniem 1 listopada 2000 r. została powołana na stanowisko prokuratora tej Prokuratury. Od 4 lipca 2002 r. do 31 grudnia 2003 r. była delegowana do wykonywania obowiązków służbowych w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. Z dniem 1 stycznia 2004 r. została powołana na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Od 16 stycznia 2006 r. do 10 kwietnia 2008 r. była delegowana do wykonywania obowiązków służbowych w Prokuraturze Okręgowej w Bielsku-Białej, pełniąc od 16 stycznia 2006 r. do 8 stycznia 2008 r. funkcje Prokuratora Okręgowego w Bielsku-Białej. Z dniem 29 sierpnia 2007 r. została powołana na stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, a z dniem 14 marca 2016 r. została powołana na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Od 14 marca 2016 r. do 15 kwietnia 2018 r. była delegowana do wykonywania obowiązków służbowych w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, pełniąc w tym czasie funkcję naczelnika tego Wydziału. Z dniem 16 kwietnia 2018 r. objęła stanowisko Zastępcy Dyrektora Biura Prezydialnego w Prokuraturze Krajowej, a z dniem 11 lipca 2018 r. została powołana na stanowisko prokuratora tej Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa ustaliła, Ze wybrana do przedstawienia z wnioskiem o powołanie kandydatka, brała udział w pracach Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka nad projektami ustaw dotyczących funkcjonowania prokuratury. Małgorzata Bednarek uzyskała rekomendację zespołu. Kandydatka wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, także jeżeli chodzi o wiedzę z zakresu postępowań dyscyplinarnych, co zdaniem Rady, w pełni predestynuje ją do przedstawienia z wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Kandydatka działała na wielu polach i zakresach w porównaniu do kontrkandydatów, którzy nie zostali wybrani. Małgorzata Bednarek prowadziła jako prokurator złożone postępowania karne w tym dotyczące tzw. „karuzel vatowskich”, obejmujące sprawy wyłudzeń podatku VAT oraz przeciwko funkcjonariuszom publicznym. Zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa, Małgorzata Bednarek w bardzo wysokim stopniu spełnia wszelkie ustawowe przesłanki do wystąpienia z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Bednarz Joanna Maria Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 11 września 1966 r. w Koziegłowach. W 1991 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1991-2009 była kolejno: aplikantem prokuratorskim Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, a następnie prokuratury Rejonowej w Katowicach, asesorem Prokuratury Rejonowej w Katowicach, a następnie prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Katowicach oraz prokuratorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód w Katowicach. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 27 marca 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chorzowie. Orzeka w sprawach karnych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Dokonując wszechstronnej oceny kandydatury Joanny Marii Bednarz, Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, w szczególności, staż pracy kandydatki, jej zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków jak również posiadane doświadczenie zawodowa. Jest to dobra kandydatka, jednakże, zdaniem zarówno członków' zespołu Krajowej Rady Sądownictwa, jak i Rady, nie posiada na tyle wyróżniającej się wiedzy prawniczej, aby uzasadnione było jej powołanie na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Kandydatka nie ma w swoim dorobku żadnych publikacji naukowych, które dowodziłyby jej szczególnego zaangażowania. Dlatego, Krajowa Rada Sądownictwa, biorąc pod uwagę wszystkie kryteria ustawowe, uznała, że nie spełnia ona przesłanki o której mowa w art. 30 § 1 ustawy o Sądzie Najwyższym w wystarczającym stopniu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
8. Bekrycht Tomasz Pracownik naukowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 1 października 1970 r. w Zgierzu. W 2002 r. ukończył wyższe studia na Wydziale Prawna i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od października 2005 r. jest zatrudniony w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Uchwałą Rady Wydziału Prawna i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego z 14 grudnia 2007 r. na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt.: „Ontologia prawa w-' fenomenologii Adolfa Reinacha" uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w' zakresie prawa. Od 2012 r. jest redaktorem tematycznym czasopisma „Filozofia Publiczna i Edukacja Demokratyczna”, a od 2013 r. redaktorem serii wydawniczej „Jurysprudencja”. W latach 2012-2016 był sekretarzem, czasopisma „Folia Iuridica” a od 2016 r. jest zastępcą redaktora. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego z 17 czerwca 2016 r., na podstawie monografii pt.: „Transcendentalna filozofia prawa. O zewnętrznym obowiązywaniu i uzasadnieniu istnienia prawa” uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawda. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa, dokonując wszechstronnej oceny kandydata, dostrzegła, że Tomasz Bekrycht jest aktywnym naukowo filozofem prawa, także jako autor licznych publikacji. Jednakże, dokonując całościowej oceny, Rada miała na uwadze, charakter spraw, jakie będą przedmiotem rozpoznania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która będzie dokonywała oceny zachowań przedstawicieli różnych zawodów - nie tylko sędziów. Zatem dobór kandydatów musi uwzględniać nie tylko potrzeby reprezentacji różnych zawodów prawniczych, ale również fakt, że przyszli sędziowie muszą posiadać zweryfikowane umiejętności stosowania procedury karnej i prawa karnego materialnego. Mając na uwadze powyższe, kandydat, zdaniem Rady, wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy, jednakże w gałęziach prawa, które nie są objęte kognicją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
9. Biskup Krzysztof Bogusław Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 16 grudnia 1961 r. w Częstochowie. W 1988 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, w czerwcu 1991 r. złożył egzamin prokuratorski z wynikiem dostatecznym. Z dniem 1 lipca 1991 r. został mianowany na stanowisko asesora Prokuratury Rejonowej dla miasta Częstochowy. Z dniem 15 sierpnia 1993 r. został powołany na stanowisko prokuratora tej Prokuratury. Z dniem 30 czerwca 1998 r. kandydat złożył rezygnację ze stanowiska. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu z 17 października 1998 r. został wpisany na listę radców prawnych. Zawód radcy prawnego wykonuje od grudnia 1998 r. w kancelarii radcy prawnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa, dokonując całościowej oceny Krzysztofa Bogusława Biskupa doceniła jego dotychczasowe osiągnięcia zawodowe. Jednakże, podzielając stanowisko zespołu, Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Kandydat nie przedstawił takich informacji, z których wynikałby przeciwny wniosek. W związku z czym, Rada nie przedstawi jego kandydatury na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
10. Buczek-Pągowski Krzysztof Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 16 kwietnia 1978 r. w Żyrardowie. W 2002 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 2006 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym plus. Uchwałą z 8 listopada 2006 r. został wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie i do chwili obecnej wykonuje zawód radcy prawnego. Prowadzi indywidualną kancelarię radcy prawnego w Żyrardowie. Od 2010 r. pełni funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. W grudniu 2017 r. został wyróżniony medalem pamiątkowym 35-lecia samorządu zawodowego radców prawnych tej Izby.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa, kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, który uzasadniałby wystąpienie w odniesieniu do jego osoby z wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Rada uwzględniła także nieznaczne doświadczenie życiowe kandydata.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
11. Ciepły Filip Mateusz Pracownik naukowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 2 grudnia 1977 r. w Tarnowie. W 2001 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2002-2006 odbył studia doktoranckie na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2006 r. jest zatrudniony na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W dniu 22 stycznia 2008 r., po przedstawieniu rozpraw'}' doktorskiej pt.: „Chrześcijańska wizja kary kryminalnej a współczesne poglądy na karę”, uchwałą Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa. Od października 2008 r. jest zatrudniony na stanowisku adiunkta. Pracuje w Katedrze Prawa Karnego i Postępowania Karnego Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli. W 2009 r. otrzymał nagrodę indywidualną Rektora KUL za całokształt osiągnięć naukowych i dydaktycznych oraz wybitną działalność organizacyjno-społeczną i popularyzację nauki. Uchwałą Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z dnia 5 czerwca 2018 i, na podstawie rozprawy „Sprawiedliwościowa racjonalizacja wymiaru kary kryminalnej wobec współczesnych tendencji polityki karnej w Polsce” oraz dorobku naukowego, dydaktycznego, organizacyjnego i popularyzatorskiego, został mu nadany stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych. Jest autorem licznych publikacji naukowych, monografii i artykułów, a także współautorem komentarza do kodeksu karnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Z uwagi na jego stosunkowo krótkie doświadczenie życiowe oraz niewykazanie doświadczenia w praktycznym stosowaniu prawa, kandydat nie został przedstawiony z wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Filip Mateusz Ciepły jest kandydatem, który w wysokim stopniu angażuje się naukowo i w sposób odpowiedzialny podchodzi do zawodu sędziego. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa, kandydat spełnia warunki powołania go do pełnienia urzędu sędziego, jednakże - na chwilę obecną - nie na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
12. Cieślik Dariusz Marek Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 14 grudnia 1965 r. w Toruniu. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, w 1998 r. złożył egzamin prokuratorski z oceną dobrą. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem 20 grudnia 2000 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Wołominie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 czerwca 2003 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Wołominie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem 1 maja 2007 r. został delegowany do pełnienia obowiązków Ministerstwie Sprawiedliwości. Początkowo wykonywał obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Wykonywania Orzeczeń i Probacji, a następnie pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Wykonania Orzeczeń Rodzinnych i Nieletnich w tym Departamencie. Obecnie od czerwca 2016 r. pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich. Jest autorem trzech publikacji z zakresu prawa rodzinnego i nieletnich.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa, dokonując całościowej oceny tego kandydata, podkreśliła jego dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Jednakże, zdaniem Rady, w dniu podejmowania uchwały, kandydat nie spełnia przesłanki wyróżniania się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Dokonując całościowej oceny, Rada miała na uwadze, charakter spraw, jakie będą przedmiotem rozpoznania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która będzie dokonywała oceny zachowań przedstawicieli różnych zawodów - nie tylko sędziów. Zatem dobór kandydatów musi uwzględniać nie tylko potrzeby reprezentacji różnych zawodów prawniczych, ale również fakt, że przyszli sędziowie muszą posiadać zweryfikowane umiejętności stosowania procedury karnej i prawa karnego materialnego. Mając na uwadze powyższe, kandydat, zdaniem Rady, nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy w gałęziach prawa, które są objęte kognicją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Ponadto, zespół, który przeprowadził rozmowę z kandydatem, nie udzielił mu rekomendacji.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
13. Ciuś Wiktor Daniel Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 6 listopada 1969 r. w Krakowie. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po odbyciu aplikacji sądowej, w kwietniu 2002 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem 1 lipca 2002 r. został powołany na stanowisko asesora sądu wojskowego w Wojskowym Sądzie Garnizonowym w Olsztynie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 listopada 2006 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojskowego Sądu Garnizonowego w Olsztynie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Po wszechstronnej analizie tej kandydatury, Krajowa Rada Sądownictwa, uznała, że nie przedstawi kandydatury Wiktora Daniela Ciusia do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Rada uwzględniła dotychczasowe osiągnięcia zawodowe kandydata, jednakże mając na uwadze rangę stanowiska, do którego pretenduje Wiktor Daniel Ciuś, uznała, że w dniu podejmowania uchwały kandydat nie wyróżnia się tak wysokim poziomem wiedzy prawniczej, który uzasadniałby, wystąpienie w odniesieniu do jego osoby z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
14. Czerwińska Celina Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 21 czerwca 1954 r. w Morągu. W 1977 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu asesury w marcu 1982 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej. Orzekała również w sądach rejonowych w Wyszkowie i Wołominie. W styczniu 2005 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie. Z dniem 1 maja 2005 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie). Z dniem 16 lutego 2006 r. powierzono jej funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Wołominie. Od 2010 r. orzeka w pełnym wymiarze w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie, przy czym do maja 2015 r. orzekała w VI Wydziale Karnym Odwoławczym, a od czerwca 2015 r. orzeka w VIII Wydziale Penitencjarnym i Nadzoru Nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych (od listopada 2015 r. pełni funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału).

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka, pomimo znacznego stażu pracy, zaangażowania w wykonywanie powierzonych obowiązków, jak również dużego dorobku orzeczniczego, nie uzyskała rekomendacji zespołu członków Krajowej Rady Sądownictwa. Kandydatka nie ma w swoim dorobku żadnych publikacji naukowych, które dowodziłyby jej szczególnego zaangażowania. Rada, dokonując całościowej oceny tej kandydatury uznała, że nie wyróżnia się ona wysokim poziomem wiedzy prawniczej w' stopniu, który uzasadniałby powołanie jej kandydatury na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.,

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
15. Darłak Renata Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 29 sierpnia 1966 r. w Rzeszowie. W 1992 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1995 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Od 23 stycznia 1998 r. orzeka w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Od 1 września 2004 r. do chwili obecnej orzeka, w wymiarze pełnego etatu, w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Do września 2005 r. pełniła obowiązki Przewodniczącej tego Wydziału.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa dokonując oceny kandydatki, wszechstronnie rozważyła wszelkie argumenty przemawiające zarówno „za”, jak i „przeciw” jej kandydaturze. Niewątpliwymi atutami tej kandydatury są duże zaangażowanie w wykonywanie powierzonych jej obowiązków, jak również wyniki osiągane w pracy orzeczniczej. Niemniej, jednak w odniesieniu do kandydatki toczyły się postępowania dyscyplinarne, które zakończyły się jej ukaraniem. Ponadto Renata Darłak nie spełnia kryterium wyróżniającej się wiedzy prawniczej w gałęziach prawa, które są objęte kognicją Izby Dyscyplinarnej, w stopniu, który uzasadniałby powołanie jej kandydatury na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
16. Dudek Lidia Maria Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 2 października 1961 r. w Częstochowie. W 1984 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji sądowej, w październiku 1986 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym. Z dniem 3 października 1986 r. została mianowana asesorem sądowym w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Częstochowie. Uchwałą Rady Państwa z dnia 29 czerwca 1988 r. kandydatka została powołana na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Częstochowie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 czerwca 2004 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Częstochowie. Do chwili obecnej orzeka w I Wydziale Cywilnym tego Sądu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa, dokonując wszechstronnej oceny tej kandydatury, podkreśliła jej dotychczasowe dorobek zawodowy. Rada miała również na uwadze, że nie uzyskała ona rekomendacji zespołu członków Krajowej Rady Sądownictwa. Kandydatka jest bardzo dobrym cywilistą. Jednakże, uwzględniając charakter Izby Dyscyplinarnej, do której pretenduje kandydatka, należało wziąć pod uwagę kryterium gałęzi prawa, które jest przedmiotem kognicji tej Izby. Kandydatka ukierunkowała swoją specjalizację na szeroko rozumiane prawo prywatne, natomiast gałęzią prawa, w oparciu o którą będzie funkcjonowała Izba Dyscyplinarna, jest całe spectrum prawa karnego. Tymczasem w ocenie Rady niezbędne jest, aby sędziowie Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej dysponowali niezbędną wiedzą i umiejętnościami jeszcze przed powołaniem na ten urząd.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
17. Duś Jarosław Jerzy Prokurator pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 16
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Jarosław Jerzy Duś urodził się 9 czerwca 1976 r. w Wieluniu. W 2000 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po odbyciu aplikacji w Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz -Południe, w 2003 r. złożył egzamin prokuratorski z ogólnym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 4 sierpnia 2003 r. został mianowany asesorem Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu. Z dniem 4 sierpnia 2005 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu. W latach 2007-2008 był delegowany do wykonywania czynności służbowych w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. W dniu 1 sierpnia 2007 r. został przeniesiony służbowo na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ w Bydgoszczy. Z dniem 1 listopada 2007 r. został mianowany na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Czynności służbowe wykonywał w Wydziale do spraw Przestępczości Gospodarczej a następnie w Wydziale Sądowym. W 2010 r. ukończył dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wobec niepełnienia służby z powodu choroby, przez okres roku, w dniu 20 lipca 2012 r. został przeniesiony w stan spoczynku. Po przywróceniu do czynnej służby na stanowisku prokuratora Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, uzyskał awans na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Poznaniu i od 14 marca 2016 r. realizował - w ramach delegowania - zadania służbowe w Biurze Współpracy Międzynarodowej w Prokuraturze Krajowej. W dniu 6 października 2016 r. objął stanowisko prokuratora Prokuratury Krajowej. Z dniem 24 października 2016 r. został powołany do pełnienia funkcji Zastępcy Dyrektora Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej, którą pełnił do 3 stycznia 2017 r. W 2016 r. pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Organizacyjno-Prawnego Departamentu do Spraw Wojskowych Prokuratury Krajowej, a następnie Zastępca Dyrektora Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej. Od 2017 r. pełni funkcję Dyrektora Biura Prokuratora Krajowego. W latach 2016-2018 pracował jako asystent na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej. Od 2016 r. jest członkiem Odwoławczego Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnym. Od maja 2016 r. jest redaktorem naczelnym „Wojskowego Przeglądu Prawniczego”. W latach 2013-2017 odbył stacjonarne studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zakończone przygotowaniem rozprawy doktorskiej pt.: „Śledztwa w sprawach ludobójstwa na Polakach w województwie lwowskim w latach 1939-1945. Analiza kryminalistyczna i karnoprocesowa”, której publiczna obrona zaplanowana jest na wrzesień 2018 r. Był współtwórcą utworzonego w 2018 r. Działu do Spraw Wojskowych w Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Południe.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat uzyskał rekomendację zespołu. Kandydat wykazał się wysoką umiejętnością stosowania przepisów prawa. Posiada pozytywne opinie przełożonych. Wielokrotnie uczestniczył w sprawach dotyczących immunitetów prokuratorskich i postępowań dyscyplinarnych w tym zakresie. Zdaniem, zarówno zespołu członków Krajowej Rady Sądownictwa, jak i Rady - po wszechstronnym rozważeniu wszystkich okoliczności - spełnia wszelkie przesłanki ustawowe, uprawniającego go do powołania na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
18. Forenc Sławomir Paweł Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 9 lipca 1969 r. we Wrocławiu. W 1993 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Po odbyciu w latach 1993-1995 aplikacji sądowej, we wrześniu 1995 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem 10 października 1995 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Bełchatowie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 czerwca 1997 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Bełchatowie, które zajmuje do chwili obecnej. Od początku swojej pracy zawodowej jako asesor i następnie sędzia orzekał w sprawach wieczystoksięgowych oraz rodzinnych i nieletnich.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu członków Krajowej Rady Sądownictwa. W ocenie Rady. kandydat niewątpliwie posiada wiedzę prawniczą, jednak nie aż tak wyróżniającą, aby móc powołać go na stanowisko o które się ubiega. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że kandydat jest sędzią sądu rejonowego, a zatem jego awans do Sądu Najwyższego - z pominięciem pozostałych szczebli sądownictwa powszechnego - musiałby być uzasadniony szczególnymi i wyjątkowymi argumentami merytorycznymi. Uwzględniając charakter Izby Dyscyplinarnej, do której pretenduje kandydat, należało wziąć pod uwagę kryterium gałęzi prawa, które jest przedmiotem kognicji tej Izby. Kandydat ukierunkował swoją specjalizację na szeroko rozumiane prawo prywatne, natomiast dziedziną prawa, w oparciu o którą będzie funkcjonowała Izba Dyscyplinarna, jest całe spectrum prawa karnego. Tymczasem w ocenie Rady niezbędne jest, aby sędziowie Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej dysponowali niezbędną wiedzą i umiejętnościami jeszcze przed powołaniem na ten urząd.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
19. Gil Piotr Krzysztof Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 1 sierpnia 1968 r. we Wrocławiu. W 1994 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1995-2003 był zatrudniony jako asystent w Zakładzie Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji radcowskiej, złożył w grudniu 1997 r. egzamin radcowski z wynikiem bardzo dobrym plus. Od 1998 r. wykonuje zawód radcy prawnego. W 2004 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt. ..Bankowy i notarialny tytuł egzekucyjny”. Od 2009 r. jest zatrudniony jako adiunkt w Zakładzie Prawa i Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Kandydat jest autorem wielu licznych publikacji naukowych, głównie z zakresu postępowania cywilnego, egzekucyjnego i upadłościowego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu członków Krajowej Rady Sądownictwa. Rada, po dokonaniu wszechstronnej oceny tej kandydatury, uznała, że w dniu podejmowania uchwały, nie spełnia on całościowo przesłanek powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego w niezbędnym stopniu. Rada, rozpatrując tę kandydaturę podkreśliła dotychczasowy dorobek naukowy kandydata. Jednakże, uwzględniając charakter Izby Dyscyplinarnej, do której pretenduje kandydat, należało wziąć pod uwagę kryterium gałęzi prawa, które jest przedmiotem kognicji tej Izby. Kandydat ukierunkował swoją specjalizację na szeroko rozumiane prawo prywatne, natomiast dziedziną prawa, w oparciu o którą będzie funkcjonowała Izba Dyscyplinarna, jest całe spectrum prawa karnego. Tymczasem w ocenie Rady niezbędne jest, aby sędziowie Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej dysponowali niezbędną wiedzą i umiejętnościami jeszcze przed powołaniem na ten urząd.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
20. Gmyz Robert Sławomir Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 13 maja 1964 r. w Zamościu. W 1989 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1995 r. złożył wojskowy' egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 listopada 1997 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 5 czerwca 2003 r. powołano go do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Z dniem 1 marca 2004 r. przeniesiono go na stanowisko sędziego Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie. Obecnie jest członkiem Sądu Dyscyplinarnego przy Wojskowym Sądzie Okręgowym w Warszawie. Od 2014 r., w ramach delegacji, wykonuje obowiązki sędziego w sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu członków Krajowej Rady Sądownictwa. Po wszechstronnej analizie dorobku zawodowego kandydata, Krajowa Rada Sądownictwa doceniła dorobek orzeczniczy i staż pracy kandydata. Jednakże, zdaniem Rady kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, który uzasadniałby przedstawienie jego kandydatury z wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sadu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
21. Grzegórski Grzegorz Tadeusz Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 31 marca 1975 r. w Puławach. W 1999 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra. W 2007 r. złożył egzamin adwokacki z wynikiem dobrym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie z 8 maja 2007 r. został wpisany na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej w Lublinie. Zawód adwokata wykonuje od 1 lipca 2007 r.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. W ocenie Rady, Grzegorz Tadeusz Grzegórski jest adwokatem szczególnie zaangażowanym w wykonywanie swoich obowiązków. Kandydat ten nie posiada jednak odpowiedniego doświadczenia życiowego, ani też nie wykazał wyróżniającego poziomu wiedzy prawniczej. Z tego względu jego służba publiczna w wymiarze sprawiedliwości nie powinna rozpoczynać się od najwyższego stanowiska sędziowskiego. Awans do Sądu Najwyższego - z pominięciem pozostałych szczebli sądownictwa powszechnego — musiałby być uzasadniony' szczególnymi i wyjątkowymi argumentami merytorycznymi

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
22. Hajduk Anna Mirosława Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 17 września 1973 r. w Katowicach. W 1997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 21 lipca 2003 r. została powołana na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Katowicach. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 lipca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach. Orzeka w7 IV Wydziale Karnym tego Sądu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po dokonaniu wszechstronnej oceny tej kandydatury uznała, że jej dorobek orzeczniczy na poziomie sądu rejonowego nie jest na tyle wyróżniający, aby uzasadniał powołanie jej kandydatury na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Kandydat ubiegający się o stanowisko sędziego Sądu Najwyższego musi spełniać wszystkie przesłanki ustawowe, w tym kryterium wyróżniania się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że kandydatka jest sędzią sądu rejonowego, a zatem jej awans do Sądu Najwyższego - z pominięciem pozostałych szczebli sądownictwa powszechnego - musiałby' być uzasadniony szczególnymi i wyjątkowymi argumentami merytorycznymi.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
23. Hawryłkiewicz Grzegorz Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 2 kwietnia 1967 r. w Bydgoszczy. W 1992 r. ukończy'! wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu aplikacji adwokackiej w' Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy, w 1998 r. złożył z ogólnym wynikiem bardzo dobrym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy z 8 grudnia 1998 r. został wpisany na listę adwokatów. Zaw'ód adwokata wykonuje od 1998 r. w ramach indywidualnej kancelarii adwokackiej w Bydgoszczy.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po dokonaniu wszechstronnej analizy tej kandydatury doceniła posiadane doświadczenie zawodowe i znaczny staż adwokacki. W ocenie Rady, Grzegorz Hawryłkiewicz, nie wyróżnia się aż tak wysokim poziomem wiedzy prawniczej, jak rekomendowane osoby. W związku z powyższym, Rada nie przedstawi jego kandydatury z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa, jego służba publiczna w wymiarze sprawiedliwości nie powinna rozpoczynać się od najwyższego stanowiska sędziowskiego. Awans do Sądu Najwyższego - z pominięciem pozostałych szczebli sądownictwa powszechnego - musiałby być uzasadniony szczególnymi i wyjątkowymi argumentami merytorycznymi.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
24. Jakubiec Dorota Anna Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 10 sierpnia 1970 r. w Świdnicy. W 1994 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 1996 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Z dniem 1 grudnia 1996 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 1998 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich. Z dniem 18 stycznia 1999 r. została przeniesiona, na własną prośbę, na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Świdnicy, w którym orzeka do chwili obecnej w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich oraz w Wydziale Cywilnym. Od kwietnia 2010 r. do kwietnia 2016 r. Minister Sprawiedliwości delegował kandydatkę do pełnienia czynności administracyjnych na stanowisku głównego specjalisty w Departamencie Wykonywania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Od października 2017 r. pełni czynności administracyjne na stanowisku głównego specjalisty w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich w ramach delegacji udzielonej w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Zdaniem Rady, kandydatka nie legitymuje się na tyle wysokim poziomem wiedzy prawniczej, który uzasadniałby przedstawienie jej kandydatury z wnioskiem o powołanie. Rada uwzględniła, że kandydatka jest sędzią sądu rejonowego, a zatem jej awans do Sądu Najwyższego wymagałby szczególnego uzasadnienia merytorycznego. Również specjalizacja orzecznicza tej kandydatki w prawie prywatnym, nie przemawia za jej rekomendacją do orzekania w sprawach z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
25. Janas Walerian Seweryn Prokurator negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 21 lipca 1960 r. w Wałbrzychu. W 1992 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 1998 r. złożył egzamin sędziowski z ogólnym wynikiem dostatecznym. Z dniem 1 czerwca 2001 r. został mianowany asesorem Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, a z dniem 1 czerwca 2003 r. powołano go na stanowisko prokuratora tej Prokuratury. Z dniem 1 stycznia 2004 r. został przeniesiony, na własną prośbę, na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ w Warszawie. Z dniem 1 czerwca 2007 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. Od 1 lipca 2008 r. do 31 marca 2009 r. był delegowany do pełnienia czynności w Biurze do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Od kwietnia 2009 r. wykonuje czynności służbowe w ramach delegacji (na czas nieokreślony) w V Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej (Regionalnej) w Warszawie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu członków Krajowej Rady Sądownictwa. Po wszechstronnej analizie kandydatury Waleriana Seweryna Janasa, Rada doceniła jego dorobek zawodowy i staż pracy. Jednakże, zdaniem Rady kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, który uzasadniałby przedstawienie jego kandydatury z wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sadu Najwyższego

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
26. Kamiński Piotr Paweł Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 16 września 1968 r. w Tomaszowie Lubelskim. W 1992 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra. W latach 1999-2009 orzekał jako sędzia sądu wojskowego. W dniu 14 marca 2009 r. został wpisany na listę adwokatów. Od 22 czerwca 2009 r. do chwili obecnej wykonuje zawód adwokata, w ramach Kancelarii Adwokackiej w Pułtusku.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Zdaniem Rady kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w związku z czym nie spełnia przesłanki o której mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN. Kandydat nie wykazał, aby przebieg jego pracy na stanowisku sędziego sądu wojskowego i okres wykonywania zawodu adwokata pozwalał na wyprowadzenie przeciwnego wniosku. Kandydat nie przedstawił szczególnych osiągnięć merytorycznych, które nakazywałyby powołanie go na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
27. Kanafek Adam Antoni Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 11 marca 1963 r. w Chybie. W 1997 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 1999 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 1 listopada 1999 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Cieszynie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 stycznia 2003 r. został powołany na stanowisko sędziego w Sądzie Rejonowym w Zawierciu. Z dniem 1 listopada 2004 r. został przeniesiony, na własną prośbę, przez Ministra Sprawiedliwości do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Decyzją z 27 czerwca 2018 r. Minister Sprawiedliwości powierzył kandydatowi obowiązki sędziego sądu dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, na okres sześciu lat. Jest autorem publikacji prasowych nt. zagadnień organizacyjno-ustrojowych sądownictwa.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa, po dokonaniu wszechstronnej oceny tej kandydatury uznała, Ze nie posiada on tak znaczących osiągnięć, które uzasadniałyby jego awans z sądu rejonowego do Sądu Najwyższego. Rada uznała, Ze Adam Antoni Kanafek nie spełnia zatem przesłanki o której mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN, oceny tej nie zmienia zaledwie dwumiesięczny staż tego kandydata w sądzie dyscyplinarnym.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
28. Kijowski Krzysztof Robert Prokurator negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 12 maja 1971 r. w Jaworznie. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z dniem 1 listopada 1997 r. został powołany na stanowisko prokuratora w Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ w Katowicach. Stanowisko to zajmuje do chwili obecnej.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po dokonaniu wszechstronnej oceny tej kandydatury uznała, że nie przedstawi Krzysztofa Roberta Kijowskiego z wnioskiem o powołanie z uwagi na niespełnienie przesłanki o której mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN. Przedstawienie prokuratora prokuratury rejonowej do nominacji na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego wymagałoby bowiem szczególnych osiągnięć merytorycznych, których nie wykazano w toku postępowania konkursowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
29. Korwin-Piotrowska Jolanta Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 18 stycznia 1961 r. w Białymstoku. W 1985 r. ukończyła wyższe studia na Wydziale Administracyjno-Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując tytuł magistra. Od 1990 r. jest sędzią Sądu Rejonowego w Białymstoku. Wchodzi w skład Społecznej Rady do spraw' Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości III kadencji. W 2017 r. została powołana do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Okręgowego w Białymstoku.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Rada uznała, że kandydatka posiada niewątpliwie bardzo długi staż na stanowisku sędziego i duże doświadczenie zawodowe, które zaowocowało pełnieniem przez nią funkcji prezesa sądu. Niemniej jednak, kandydatka nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, który uzasadniałby wystąpienie z wnioskiem o powołanie jej do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sadu Najwyższego. Pomimo bardzo dużego doświadczenia orzeczniczego w sądzie rejonowym, kandydatka nie posiada specjalistycznej, wyróżniającej wiedzy, która pozwoliłaby na odpowiednie pełnienie obowiązków sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej. Jej działalność orzecznicza koncentruje się na innych gałęziach prawa, niż związane z zasadami odpowiedzialności dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
30. Kościesza Cezary Prokurator negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 18 lipca 1969 r. w Stalowej Woli. W 1997 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w' Lublinie. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej złożył egzamin prokuratorski z łącznym wynikiem ogólnym dobrym. Z dniem 1 listopada 2001 r. został mianowany asesorem Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Z dniem 1 listopada 2003 r. został powołany na stanowisko prokuratorskie w Prokuraturze Rejonowej w Lublinie. Od 19 maja 2015 r. do chwili obecnej wykonuje zawód prokuratora lubelskiego Oddziałowego Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeć iwie o Nardowi Polskiemu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Także w' ocenie Krajowej Rady Sądownictwa nie spełnia on kryterium o którym mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN, tj. nie wykazał aby wyróżniał się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu tak wysokim, jak kandydaci przedstawieni z wnioskiem o powołanie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
31. Kot Paweł Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 10 listopada 1971 r. w Szczecinie. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawna i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1999 r. złożył wojskowy egzamin sędziowski z oceną celującą. Z dniem 15 marca 1999 r. został mianowany asesorem sądu wojskowego w Wojskowym Sądzie Garnizonowym w Bydgoszczy. Z dniem 1 czerwca 1999 r. został przeniesiony na stanowisko asesora Wojskowego Sądu Garnizonowego w Poznaniu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 maja 2001 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojskowego Sądu Garnizonowego w Poznaniu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 października 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu wszystkich okoliczności sprawy uznała, że nie przedstawi tej kandydatury z wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Rada dostrzegła dotychczasowy' dorobek orzeczniczy tego kandydata, jednakże uznała, że kandydat ten nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu wystarczającym dla nominacji do Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
32. Krupiński Rafał Lucjan Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 3 maja 1971 r. w Legnicy. W 1998 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2001-2007 pracował jako asystent w Instytucie Administracji Publicznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy. W latach 2002-2006 odbył studia doktoranckie na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców' Prawnych w' Wałbrzychu, w 2007 r. złożył egzamin radcowski z wynikiem ogólnym dostatecznym. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w' Wałbrzychu z dnia 15 czerwea 2007 r. został wpisany na listę radców prawnych. Zawód radcy prawnego wykonuje od 2007 r. w Kancelarii Radcy Prawnego w Lubinie oraz Kancelarii Radców' Prawnych Consylius S.C. w Lubinie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnej analizie kandydatury Rafała Lucjana Krupińskiego uznała, że nie wyróżnia się on wystarczająco wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Nie wykazano również, aby doświadczenie zawodowe kandydata na stanowisku radcy prawnego było na tyle wyjątkowe, aby uzasadniało rekomendację jego kandydatury do Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
33. Kukulski Jacek Andrzej Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 20 maja 1964 r. w Warszawie. W 1989 r. ukończył wyższe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, złożył w 1993 r. egzamin prokuratorski z oceną dostateczną. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie z 8 listopada 1994 r. został wpisany na listę radców prawnych. Uchwałą Rady Naukowej Instytutu Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z 9 października 2000 r. na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt.: „Aspekty prawne bankowych kart płatniczych w polskim systemie pieniężnym” uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa. Od 2006 r. wykonuje zawód notariusza.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Analizując jego zgłoszenie, Rada uznała, że kandydat ten posiada bogaty dorobek zawodowy. Zainteresowania naukowe i jego doświadczenie zawodowe nie predestynują go jednak do wykonywania urzędu sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej. Działalność naukowa i zawodowa kandydata koncentruje się bowiem w obszarze prawa prywatnego, nie zaś w tematyce odpowiedzialności dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
34. Kupczyk Agnieszka Katarzyna Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 3 czerwca 1973 r. w Zawierciu. W 1997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji sądowej, w marcu 2000 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Po odbyciu aplikacji adwokackiej, w grudniu 2003 r. złożyła egzamin adwokacki z wynikiem dobrym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie z dnia 16 stycznia 2004 r. została wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie. Od 1 kwietnia 2004 r. do chwili obecnej prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Częstochowie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu wszystkich okoliczności sprawy uznała, że pomimo posiadania szerokiego zakresu wiedzy, nie jest ona na tyle wyróżniająca aby móc wystąpić z wnioskiem o powołanie jej kandydatury na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
35. Łodko Mariusz Tomasz Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 1 marca 1971 r. w Białymstoku. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim - Filia w Białymstoku. Po odbyciu aplikacji sądowej złożył we wrześniu 1997 r. egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 1998-2000 odbywał asesurę sądową w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 22 maja 2000 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 12 czerwca 2006 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 8 lutego 2016 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Z dniem 1 lipca 2018 r. Minister Sprawiedliwości powierzył kandydatowi pełnienie obowiązków sędziego Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa, po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy uznała, że Mariusz Tomasz Łodko posiada długi staż pracy i bogate doświadczenie zawodowe. Jednakże, mając na uwadze zakres kognicji Izby Dyscyplinarnej, Rada uznała, że nie spełnia przesłanki o której mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN. Pomimo bardzo dużego doświadczenia orzeczniczego, kandydat nie posiada specjalistycznej, wyróżniającej wiedzy, która pozwoliłaby na odpowiednie pełnienie obowiązków sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
36. Łuczyński Tomasz Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 20 marca 1973 r. w Końskich. W 1999 r. ukończył wyższe studia na Wydziale Prawna i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1999-2003 odbył aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. W maju i czerwcu 2003 r. zdał egzamin radcowski z oceną dobrą plus. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców' Prawnych w Warszawie z 23 czerwca 2003 r. został wpisany na listę radców prawnych. Zawód radcy prawnego wykonuje od września 2003 r. Od listopada 2006 r. prowadzi działalność w Łuczyński i Wspólnicy spółka komandytowa, w' której jestem komplementariuszem.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa, po dokonaniu wszechstronnej analizy kandydatury Tomasza Łuczyńskiego uznała, że na chwilę obecną nie spełnia on przesłanki wyróżniania się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu uzasadniającym jego nominację do Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
37. Majchrowski Jan Pracownik naukowy pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 16
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Jan Majchrowski urodził się 17 listopada 1964 r. w Warszawie. W 1990 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z 23 czerwca 1997 r. na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt.: „Prawo tworzone po roku 1989 a kształtowanie się systemu partyjnego w Polsce” uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z 21 maja 2012 r., na podstawie oceny ogólnego dorobku naukowego i przedstawionej rozprawy habilitacyjnej pt.: „Ewolucja funkcji Wojewody jako przedstawiciela Rządu” uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji. Aktualna działalność zawodowa kandydata obejmuje: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, (zatrudniony nieprzerwanie od 1990 r., obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego). Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Ostrołęce (profesor nadzwyczajny od 2013 r.), Komitet Audytu dla działu administracji rządowej: Sprawiedliwość (niezależny członek Komitetu od 2016 r.). Kandydat jest doradcą Marszałka Sejmu RP (od marca 2016 r.), członkiem Rady Naukowej Wydawnictwa Sejmowego (od 2016 r.), członkiem Rady Naukowej „Przeglądu Sejmowego” (od 2016 r.), członkiem Kolegium Najwyższej Izby Kontroli od maja 2017 r.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Wybrany przez Krajową Radę Sądownictwa kandydat posiada bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe. Aktywnie prowadzi działalność naukową, którą łączy z pracą ekspercką na rzecz centralnych konstytucyjnych organów państwa. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji. Zgromadzona w sprawie kandydata dokumentacja i wnioski z niej płynące w pełni uzasadniają twierdzenie, że Jan Majchrowski w pełni spełnia wszelkie przesłanki uprawniające go do ubiegania się o stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
38. Malec Ludwik Jerzy Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 9 stycznia 1953 r. w Głogowie. W 1978 r. ukończył wyższe studia prawaiicze na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1985-2006 wykonywał zawód radcy prawnego. Od 2006 do 2012 r. wykonywał zawód adwokata. W latach 2012- 2016 ponownie wykonywał zaw'ód radcy prawnego, a od 2017 r. wykonuje zawód adwokata.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa analizując jego zgłoszenie uwzględniła. Ze kandydat ten posiada znaczny staż zawodowy, który dzielił między wykonywanie zawodu adwokata i radcy prawnego. Jednak długość stażu nie stanowa samodzielnej przesłanki pozwalającej na uzyskanie nominacji do Sądu Najwyższego. Kandydat nie wykazał bowiem, że wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w' stopniu wystarczającym.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
39. Malinowski Tomasz Marek Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 27 lutego 1971 r. w Warszawie. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1995-1998 był doktorantem w Zakładzie Postępowania Karnego Instytutu Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1999 r. do 2004 r. orzekał w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie. Od 2004 r. do 2005 r. orzekał w Sądzie Okręgowym w Warszawie, a następnie w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie. W latach 2005-2018 był wykładowcą podyplomowego Studium prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 6 c z ew c a 2005 r. ponownie orzekał w' Sądzie Okręgowym w Warszawie, a od 1 października 2013 r. do chwili obecnej w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu wszystkich okoliczności uznała, że kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w' stopniu, który uzasadniałby wystąpienie z wnioskiem o powołanie go na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
40. Markiewicz Mirosław Józef Notariusz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 30 września 1960 r. w Słupsku. W 1984 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po odbyciu aplikacji sądownej, we wrześniu 1986 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 19 września 1986 r. został mianowany asesorem sądowym w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Słupsku. Uchwałą Rady Państwa z dnia 31 marca 1988 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Słupsku. W dniu 20 lipca 1992 r. zrzekł się stanowiska sędziego. W dniu 15 stycznia 1993 r. Minister Sprawiedliwości powołał go na stanowisko notariusza. Mirosław Józef Markiewicz wykonuje zawód notariusza do chwili obecnej, w ramach kancelarii notarialnej w Słupsku.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy, Krajowa Rada Sądownictwa stwierdziła, że kandydat ten posiada znaczne doświadczenie zawodowe, jednak nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, co w świetle art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN jest niezbędne dla uzyskania rekomendacji do Sądu Najwyższego. Kandydat nie ma w swoim dorobku żadnych publikacji naukowych, które dowodziłyby jego szczególnego zaangażowania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kandydat w swojej pracy zawodowej, koncentruje się w głównej mierze na szeroko rozumianym prawie cywilnym, natomiast gałęzią prawa, w oparciu o którą będzie funkcjonowała Izba Dyscyplinarna, jest całe spectrum prawa karnego. Tymczasem w ocenie Rady niezbędne jest, aby sędziowie Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej dysponowali niezbędną wiedzą i umiejętnościami jeszcze przed powołaniem na ten urząd. Nadto, awans do Sądu Najwyższego - z pominięciem pozostałych szczebli sądownictwa powszechnego - musiałby być uzasadniony szczególnymi i wyjątkowymi argumentami merytorycznymi, które w niniejszej sprawie nie zachodzą.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
41. Mazurkiewicz Paweł Feliks Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 28 lutego 1965 r. w Stalowej Woli. W 1991 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowslciej w Lublinie. Po odbyciu aplikacji sądowej, w październiku 1993 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. W latach 1995-1996 orzekał jako sędzia Sądu Rejonowego w Nisku. W latach 1997-2014 orzekał jako sędzia Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Od stycznia 2015 r. do chwili obecnej orzeka ponownie w Sądzie Rejonowymi w Nisku, przy czym z dniem 1 stycznia 2015 r. został powołany do pełnienia obowiązków Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego a z dniem 1 marca 2015 r. powierzono mu tę funkcję.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu wszystkich okoliczności sprawy uznała, że nie przedstawi tego kandydata na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Zdaniem Rady, pomimo ponad dwudziestoletniego doświadczenia orzeczniczego w sądzie rejonowym, kandydat nie posiada specjalistycznej, wyróżniającej wiedzy, która pozwoliłaby na odpowiednie pełnienie obowiązków sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej. Jego działalność orzecznicza koncentruje się na innych gałęziach prawa, niż związane z zasadami odpowiedzialności dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
42. Miller Andrzej Lech Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 2 czerwca 1957 r. w Kaliszu. W 1980 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po odbyciu aplikacji sądowej, w'e wrześniu 1983 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 11 listopada 1983 r. został mianowany asesorem sądowym w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu. Uchwałą Rady Państwa z dnia 14 lutego 1985 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Kaliszu, przy czym w latach 1987-1994 pełnił funkcję Przewodniczącego II Wydziału Karnego a w latach 1990-1994 Wiceprezesa tego Sądu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 stycznia 1995 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu. Od grudnia 2001 r. do chwili obecnej sprawaije funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych dla okręgu Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy uznała, że nie przedstawi kandydatury Andrzeja Lecha Millera na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, albowiem zdaniem Rady kandydat ten nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu wystarczającym dla uzyskania tej nominacji. Rada uwzględniła doświadczenie kandydata w sprawach z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej, jednak oceniając - łącznie - wszystkie kryteria wyboru, uznała, że kandydat ten nie spełnia ich w stopniu wyróżniającym.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
43. Mossakowski Marcin Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 3
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 7 stycznia 1972 r. w7 Szczytnie. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim. Po odbyciu aplikacji radcowskiej, złożył w 2001 r. egzamin radcowski z ogólnym wynikiem pozytywnym, dobrym minus. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców' Prawnych w Olsztynie z 31 sierpnia 2001 r.. został wpisany na listę radców' prawnych tej Izby. Od 2001 r. wykonuje zawód radcy prawnego w' Kancelarii Radców Prawnych „Fides” Mossakowski i Partnerzy a od 2007 r. również w Kancelarii Radcy Prawnego Marcina Mossakowskiego „Bona Fides”.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy, Krajowa Rada Sadownictwa podzieliła stanowisko zespołu i uznała, że Marcin Mossakowski nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, w związku z czym jego kandydatura nie zostanie przedstawiona z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
44. Motuk Marek Marian Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 8 listopada 1960 r. w Augustowie. W 1984 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, złożył w 1986 r. egzamin prokuratorski. Od lipca 1989 r. do września 1990 r. zajmował stanowisko sędziego Wojskowego Sądu Garnizonowego w-' Olsztynie. Od września do grudnia 1990 r. pełnił funkcję zastępcy Prokuratora Rejonowego w Suwałkach a od stycznia 1991 r. do lipca 1992 r. zajmował stanowisko Prokuratora Rejonowego tej Prokuratury. W 1992 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Suwałkach. W 1996 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Wojewódzkiego w Suwałkach. W latach 2002-2009 zajmował stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie. W 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Orzeka w II Wydziale Karnym. Od 1 sierpnia 2018 r. jest sędzią Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w' Warszawie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa, po wszechstronnym rozważeniu wszystkich okoliczności sprawny, uznała, że Marek Marian Motuk posiada bogate doświadczenie zawodowe, w tym przede wszystkim staż na stanowisku sędziego sądu powszechnego. Jednak kandydat ten nie spełnia wszystkich - ocenianych łącznie - kryteriów wyboru w stopniu wystarczającym dla uzyskania rekomendacji w ramach aktualnego postępowania nominacyjnego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
45. Niedzielak Piotr Sławomir Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 15
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Piotr Sławomir Niedzielak urodził się 1 lutego 1966 r. w Warszawie. W 1990 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej w październiku 1992 r. złożył egzamin prokuratorski z oceną dobrą. Z dniem 1 listopada 1992 r. został mianowany asesorem prokuratorskim w Prokuraturze Rejonowej dla Dzielnicy Warszawa-Mokotów. Decyzją Prokuratora Generalnego z 30 listopada 1993 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej dla Dzielnicy Warszawa-Mokotów. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 czerwca 1995 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, swoje obowiązki pełnił w III Wydziale Karnym. Od grudnia 1999 r. do czerwca 2001 r. był delegowany przez Ministra Sprawiedliwości do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 maja 2001 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie, orzekał w X Wydziale Karnym-Odwoławczym. Decyzją Ministra sprawiedliwości został następnie przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Białymstoku, w którym orzekał w VIII Wydziale Karnym-Odwoławczym. Od października 2003 r. do grudnia 2012 r. był delegowany do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości - kolejno na stanowiskach: główny specjalista w Departamencie Kadr, od 15 stycznia 2004 r. - naczelnik Wydziału Gospodarowania Zasobami Ludzkimi w Departamencie Kadr, od 16 grudnia 2005 r. - wizytator w zespole do spraw analizy obciążenia pracą sędziów oraz innych grup zawodowych sądów powszechnych i gospodarowania zasobami etatowymi sądownictwa powszechnego, od 28 czerwca 2006 r. - dyrektor Biura Analiz i Etatyzacji Sądownictwa Powszechnego, od 1 marca 2012 r. wizytator w Departamencie Sądów, Organizacji i Analiz Wymiaru Sprawiedliwości, a następnie - zastępca dyrektora tego Departamentu. Jednocześnie od listopada 2003 r. do stycznia 2009 r. - z wyłączeniem okresu od maja 2005 r. do kwietnia 2006 r. - był delegowany przez Ministra Sprawiedliwości do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 maja 2012 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, gdzie orzeka w II Wydziale Karnym. Od grudnia 2015 r. do marca 2017 r. był delegowany do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości na stanowisku dyrektora Departamentu Sądów, Organizacji i Analiz Wymiaru Sprawiedliwości. Z dniem 20 marca 2017 r. został powołany do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Jest współautorem komentarza do Kodeksu postępowania karnego. Był członkiem - jako przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości (w tym jako przewodniczący) - komisji egzaminacyjnych powołanych do przeprowadzenia prawniczych egzaminów zawodowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat uzyskał rekomendację zespołu. W ocenie Rady Piotr Sławomir Niedzielak wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, co wynika zarówno z dokumentacji zgromadzonej na potrzeby niniejszego postępowania konkursowego, jak również z rozmowy z zespołem członków Krajowej Rady Sądownictwa. Kandydat ten z powodzeniem łączy pełnienie wysokiej funkcji administracyjnej prezesa sądu apelacyjnego z działalnością orzeczniczą. Jego zróżnicowane doświadczenie zawodowe i bogate doświadczenie życiowe dają rękojmię prawidłowego sprawowania urzędu sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
46. Noskowski Marcin Krzysztof Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 10 grudnia 1975 r. w Zielonej Górze. W 1999 r. ukończył wyższe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2008 r. jest sędzią Sądu Rejonowego we Wschowie. Pełni funkcję Przewodniczącego IV Wydziału Ksiąg Wieczystych tego Sądu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Po wszechstronnym rozważeniu okoliczności sprawy, Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że kandydat nie legitymuje się na tyle wysokim poziomem wiedzy prawniczej, ani na tyle szczególnymi osiągnięciami w innych obszarach działalności zawodowej, aby uzasadniony był jego awans z sądu rejonowego do Sądu Najwyższego. Ponadto, kandydat ten swoją działalność zawodowy koncentruje na sprawach innego typu, niż objęte kognicją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
47. Olchowy Stanisław Dominik Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 4 sierpnia 1974 r. w Dębicy. W 1999 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Sklodowskiej w Lublinie. Po odbyciu aplikacji sądowej, w listopadzie 2002 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 5 maja 2003 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Radomiu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2007 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Radomiu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 11 maja 2013 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Radomiu. Obecnie pełni funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Radomiu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa, dokonując wszechstronnej oceny predyspozycji kandydata do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego uznała, że nie wyróżnia się on aż tak wysokim poziomem wiedzy prawniczej, który uzasadniałby powołanie jego kandydatury na stanowisko o które się ubiega. Rada uwzględniła doświadczenie kandydata w sprawach z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej. Uznała jednak, że nie jest ono wystarczające dla uzyskania nominacji na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
48. Owczarek Damian Marcin Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 11 października 1967 r. w Gliwicach. W 1994 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po odbyciu aplikacji sądowej złożył egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym. W latach 1996-1998 był asesorem Sądu Rejonowego w Bytomiu. W latach 1998-2006 orzekał jako sędzia tego Sądu, pełnił także funkcję Przewodniczącego II Wydziału Karnego. W latach 2006-2008 był delegowany do Sądu Okręgowego w Katowicach. Od 2008 r. do chwili obecnej orzeka jako sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach (pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego V Wydziału Karnego, obecnie pełni funkcję Przewodniczącego tego Wydziału).

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa docenia znaczny staż orzeczniczy kandydata oraz pełnienie przez niego funkcji administracyjnych w wymiarze sprawiedliwości. Jednak, po wszechstronnym rozważeniu wszystkich okoliczności sprawy Rada stwierdziła, że pomimo posiadanej przez kandydata wiedzy prawniczej, jej poziom nie jest wystarczający do uzyskania nominacji do Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
49. Pakalska Anna Jadwiga Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 1 stycznia 1957 r. w Zamościu. W 1983 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Po odbyciu aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lodzi, w 1993 r. złożyła egzamin adwokacki z łącznym wynikiem dobrym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Lodzi z 18 maja 1993 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Łodzi. Od 1993 r. wykonuje zawód adwokata

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy uznała, że nie przedstawi jej kandydatury z wnioskiem o powołanie. Kandydatka niewątpliwie posiada duży staż pracy w zawodzie adwokata i dużą wiedzę prawniczą, jednakże nie na tyle wyróżniającą aby móc wystąpić w odniesieniu do jej kandydatury z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
50. Pauszek Magdalena Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 6 marca 1978 r. w Poznaniu. W 2002 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, w 2008 r. złożyła egzamin radcowski z oceną dostateczną. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu z dnia 4 czerwca 2008 r. została wpisana na listę radców prawnych. Od czerwca 2008 r. do chwili obecnej wykonuje zawód radcy prawnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności spraw}' stwierdziła, w kręgu zainteresowań zawodowych kandydatki znajdują się sprawy cywilne i gospodarcze. Rada, uwzględniając specyfikę Izby Dyscyplinarnej stwierdziła, że kandydatka nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, który uzasadniałby powołanie jej kandydatury na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Na decyzję Rady miał również wpływ staż pracy kandydatki, który w świetle art. 30 § 1 pkt 8 ustawy o SN, należało uznać za minimalny.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
51. Piaseczny Krzysztof Jerzy Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 16 maja 1967 r w Lublinie. W 1992 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 1995 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Z dniem 15 grudnia 1995 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Grójcu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 grudnia 1997 r. został powołany na stanowisko sędziego w Sądzie Rejonowym w Grójcu. Z dniem 1 lipca 1999 r. został przeniesiony, na własną prośbę, na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Kozienicach. Kandydat był delegowany do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości w okresach od 15 marca 2007 r. do 14 czerwca 2008 r., kiedy to pełnił obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Wykonywania Orzeczeń i Probacji oraz od 1 stycznia 2017 r. do 30 czerwca 2018 r., gdy wykonywał zadania głównego specjalisty w Departamencie Strategii i Funduszy Europejskich, jak również głównego specjalisty w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy uznała, bardzo dobrze oceniła jego dotychczasową pracę orzeczniczą. Jednakże mając na uwadze wszystkie kryteria ustawowe, Rada nie dostrzegła, aby kandydat wyróżniał się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, który uzasadniałby przedstawienie jego kandydatury z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Pomimo bardzo dużego doświadczenia orzeczniczego w sądzie rejonowym, kandydat nie posiada specjalistycznej, wyróżniającej wiedzy, która pozwoliłaby na odpowiednie pełnienie obowiązków sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej. Jego działalność orzecznicza koncentruje się na innych gałęziach prawa, niż związane z zasadami odpowiedzialności dyscyplinarnej.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
52. Przesławski Tomasz Robert Radca prawny, pracownik naukowy pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 15
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Tomasz Robert Przesławski urodził się 10 lipca 1973 r. w Warszawie. W 1999 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z 11 grudnia 2006 r. na podstawie rozprawy pt. „Wpływ czynnika psychicznego na zachowanie człowieka i jego winę jako podstawa odpowiedzialności karnej” nadano mu stopień doktora nauk prawnych. Od listopada 2007 r. jest zatrudniony na Uniwersytecie Warszawskim na stanowisku adiunkta na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji. Od czerwca 2018 r. jest zatrudniony w Instytucie Kryminologii i Penitencjarystyki na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Od 4 lutego 2011 r. wykonuje zawód radcy prawnego w ramach indywidualnej kancelarii. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia m.in. z zakresu administracji, prawa karnego, prawa socjalnego, wstępu do nauki o państwie i prawie. Kandydat jest autorem i współautorem licznych monografii oraz publikacji naukowych w czasopismach, głównie z zakresu prawa karnego materialnego, procesowego i wykonawczego, więziennej pragmatyki służbowej. W 2016 r. kandydat uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat uzyskał rekomendację zespołu. Legitymuje się bardzo dużym dorobkiem naukowym w obszarze nauk penalnych, co sprawia, że zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa w połączeniu z jego umiejętnościami praktycznymi - spełnia w pełni wymagania ustawowe, stawiane kandydatom ubiegającym się o stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
53. Puławski Waldemar Piotr Prokurator negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 23 maja 1956 r. w Warszawie. W 1982 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, złożył w sierpniu 1984 r. egzamin prokuratorski z łącznym wynikiem dostatecznym. W 1984 r. został mianowany asesorem w Prokuraturze Rejonowej dla Dzielnicy Warszawa-Praga Południe w Warszawie. Z dniem 1 września 1985 r. został powołany na stanowisko wiceprokuratora w tej Prokuraturze, a z dniem 1 stycznia 1988 r. na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej dla Dzielnicy Warszawa-Praga Południe w Warszawie. Z dniem 31 maja 1990 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Wojewódzkiej w Warszawie. Z dniem 31 marca 1992 r. został odwołany ze stanowiska prokuratora na swój wniosek. Uchwałą Rady Adwokackiej z 11 kwietnia 1992 r. został wpisany na listę adwokatów Izby Płockiej z siedzibą w Pułtusku. Zawód adwokata wykonywał do 2016 r. Z dniem 26 kwietnia 2016 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Krajowej. Od 10 maja 2016 r. do 23 lutego 2018 r. zajmował stanowisko Zastępcy Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych. Z dniem 5 marca 2018 r. został skierowany do wykonywania czynności służbowych w Biurze Prezydialnym Prokuratury Krajowej - Wydział Skarg i Wniosków Prokuratury Krajowej.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe kandydata. Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy nie dostrzegła żadnych uchybień w pracy kandydata. Jednakże w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa, droga zawodowa kandydata i zakres wykonywanych - w przeszłości i obecnie - czynności nie predestynują go do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej. Kandydat ten bowiem nie spełnia wszystkich kryteriów wyboru (ocenianych łącznie) w wystarczająco wysokim stopniu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
54. Roch Adam Grzegorz Prokurator pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 14
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Adam Grzegorz Roch urodził się 1 kwietnia 1973 r. w Sosnowcu. W 1997 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej złożył w 1999 r. egzamin prokuratorski z oceną bardzo dobrą. Z dniem 1 listopada 1999 r. został mianowany asesorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, obowiązki wykonywał w Dziale Śledztw. Z dniem 1 listopada 2001 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Chorzowie. W sierpniu 2002 r. był delegowany do wykonywania obowiązków służbowych w Wydziale VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Z dniem 15 listopada 2004 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Z dniem 2 stycznia 2006 r. został delegowany do wykonywania obowiązków służbowych w Wydziale II do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Z dniem 15 listopada 2007 r. został powołany stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. W latach 2007 -2009 był delegowany do Wydziału III Zamiejscowego w Katowicach Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Z dniem 1 kwietnia 2009 r. podjął służbę w Wydziale V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, zaś z dniem 1 lipca 2009 r. został przeniesiony do Działu Nadzoru w Wydziale Organizacyjnym (po reorganizacji Wydział Nadzoru Nad Postępowaniem Przygotowawczym) tej Prokuratury. Z dniem 1 lipca 2011 r. został przeniesiony do Wydziału Postępowania Sądowego Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. W 2014 r. z wynikiem celującym ukończył „Podyplomowe Studia Retoryki i Kreowania Wizerunku dla Prawników” organizowane przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury. W dniu 9 marca 2016 r., w związku z likwidacją prokuratur apelacyjnych, objął równorzędne stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Katowicach, rozpoczynając jednocześnie pełnienie funkcji Zastępcy Prokuratora Regionalnego w Katowicach. Kandydat był wybierany na: sędziego sądu dyscyplinarnego pierwszej instancji (trzykrotnie, przez zgromadzenie prokuratorów w Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach, przy czym przez dwie ostatnie kadencje pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego Sądu Dyscyplinarnego); członka kolegium (trzykrotnie, przez zgromadzenie prokuratorów w Prokuraturze Apelacyjnej i następnie Regionalnej w Katowicach); a także obecnie delegata na zgromadzenie prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z 6 lipca 2016 r. został powołany w skład komisji egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu prokuratorskiego w 2016 r. jako specjalista z zakresu postępowania karnego, prawa karnego wykonawczego oraz postępowania w sprawach nieletnich. Został także powołany w skład Rady Programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury poprzedniej i obecnej kadencji. W latach 2017-2018 opublikował w periodyku „Prokuratura i Prawo”, jako autor lub współautor, sześć publikacji związanych z tematyką odpowiedzialności karnej, dyscyplinarnej i służbowej prokuratorów. W kwietniu 2018 r. został powołany jako stały recenzent materiałów przeznaczonych do publikacji w kwartalniku „Przedsiębiorstwo i Prawo”. W 2017 r. przeprowadził szkolenie z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej i służbowej dla prokuratorów regionu katowickiego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat uzyskał rekomendację zespołu. Zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa zarówno aktywność naukowa jak i działalność zawodowa czynią kandydaturę Adama Grzegorza Rocha wyróżniającą w niniejszym postępowaniu konkursowym. Dotychczasowa droga zawodowa tego kandydata obejmuje zarówno pracę prokuratora „liniowego”, jak i pełnienie wysokich funkcji w strukturze prokuratury, w tym funkcji przedstawicielskich. Za kandydaturą Adama Grzegorza Rocha przemawia ponadto jego doświadczenie praktyczne w sprawach z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej prokuratorów.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
55. Rzodkiewicz Krzysztof Andrzej Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 8 stycznia 1958 r. w Wysokiem Mazowieckiem. Wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego ukończył w 1980 r. Po odbyciu aplikacji w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Łomży, we wrześniu 1982 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Z dniem 29 września 1982 r. został mianowany asesorem sądowym w okręgu Sądu Wojewódzkiego z Łomży. Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 października 1984 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Zambrowie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Sądzie Rejonowym w Zambrowie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa dokonując wszechstronnej oceny kandydatury Krzysztofa Andrzeja Rzodkiewicza uwzględniła dotychczasowy dorobek orzeczniczy kandydata. Jednakże w ocenie Rady, kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, który uzasadniałby wystąpienie z wnioskiem o powołanie go na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
56. Siłkowska Jolanta Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 10 czerwca 1959 r. w Giżycku. W 1987 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej i złożeniu egzaminu prokuratorskiego dniem 1 lipca 1989 r. została mianowana asesorem w Prokuraturze Rejonowej dla Wrocławia -Fabrycznej we Wrocławiu. Z dniem 1 czerwca 1991 r. została powołana na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu. Z dniem 30 sierpnia 2001 r. została odwołana na własną prośbę ze stanowiska prokuratora. W dniu 15 grudnia 2011 r. uzyskała wpis na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Do chwili obecnej wykonuje zawód adwokata, prowadząc indywidualną kancelarię adwokacką.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Po wszechstronnym rozważeniu okoliczności, Krajowa Rada Sądownictwa podkreśliła doświadczenie zawodowe i życiowe kandydatki. Niemniej jednak kandydatka nie wykazała aby wyróżniała się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Dlatego pomimo spełnienia pozostałych przesłanek ustawowych, jej kandydatura nie zostanie przedstawiona z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
57. Sokołowska Dorota Maria Pracownik naukowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 3
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 12 czerwca 1963 r. w Międzyrzeczu. W 1987 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Po odbyciu aplikacji notarialnej, w 1989 r. złożyła egzamin notarialny. W 1994 r. złożyła egzamin radcowski i w 1995 r. została wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. W latach 1994-2017 wykonywała zawód radcy prawnego w okręgu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. W latach 2000-2014 pracowała jako adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 14 grudnia 1999 r. na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pod tytułem „Utwory zbiorowe w prawie autorskim ze szczególnym uwzględnieniem encyklopedii i słowników” uzyskała stopień naukowy' doktora nauk prawnych. Uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 23 września 2014 r. na podstawie oceny ogólnego dorobku naukowego i przedstawionej rozprawy habilitacyjnej „Prawo twórcy do wynagrodzenia w prawie autorskim” uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa. W latach 2014-2015 pracowała jako adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2015 r. pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa, dokonując wszechstronnego rozpatrzenia wszystkich okoliczności sprawy stwierdziła m.in., że Dorota Maria Sokołowska specjalizuje się w prawie handlowym i autorskim. Rada ma świadomość, że kandydatka wyróżnia się poziomem wiedzy w zakresie tych gałęzi prawa. Niemniej jednak ocenę spełniania przesłanki z art. 30 § 1 pkt 6 ustawy' o SN należy odnieść do kognicji Izby, do której zgłosiła się kandydatka. Z przedstawionych dokumentów nie wynika, aby wyróżniała się poziomem wiedzy w zakresie właściwym dla spraw odpowiedzialności dyscyplinarnej. Zgłoszenie tej kandydatki zasługiwałoby na większą uwagę w przypadku ubiegania się o nominację sędziego rozpoznającego sprawy z zakresu prawa prywatnego. 53

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
58. Stawowy Piotr Prokurator negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 23 września 1964 r. w Krakowie. W 1991 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, we wrześniu 1993 r. złożył egzamin prokuratorski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 1 października 1993 r. został mianowany asesorem prokuratorskim Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze w Krakowie a z dniem 1 października 1995 r. został powołany na stanowisko prokuratora tej Prokuratury. Z dniem 1 kwietnia 2006 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Z dniem 1 kwietnia 2007 r. został powołany na stanowisko prokuratora Oddziałowego Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie, przy czym z dniem 16 kwietnia 2007 r. został delegowany do wykonywania czynności służbowych w tym Biurze. Od maja 2007 r. do października 2007 r. powierzono mu obowiązki Zastępcy Dyrektora Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie. Z dniem 1 września 2007 r. został powołany na stanowisko Prokuratora Biura Lustracyjnego w Warszawie a z dniem 1 maja 2008 r. został delegowany do wykonywania czynności służbowych w Oddziałowym Biurze Lustracyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w- Krakowie. Od października 2008 r. powierzono mu pełnienie obowiązków' Naczelnika Oddziałowego Biura Lustracyjnego w Krakowie. Pełni tę funkcję od 1 kwietnia 2009 r. do chwili obecnej.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności podkreśliła dotychczasowy dorobek zawodowy kandydata. Jednakże zdaniem Rady kandydat nie spełnia przesłanki o której mow'a w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN, czyli nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. W ocenie Rady, doświadczenie zawodowe tego kandydata, w tym wieloletnia praca w Biurze Lustracyjnym IPN nie jest w pełni adekwatna do kognicji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
59. Szatko Łukasz Marcin Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 28 sierpnia 1971 r. w Rudzie Śląskiej. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po odbyciu aplikacji adwokackiej, w 2002 r. złożył egzamin adwokacki z wynikiem ogólnym bardzo dobrym. W kwietniu 2002 r. uzyskał wpis na listę adwokatów'. Zawed adwokata wykonuje do chwili obecnej w ramach Kancelarii Adwokackiej w' Katowicach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy stwierdziła, że kandydat nie spełnia przesłanki nieskazitelnego charakteru oraz przesłanki wymagającej wyróżniającej wiedzy prawniczej. Ze zgromadzonej w sprawie dokumentacji wynika, że wobec kandydata toczyły się postępowania dyscyplinarne, jak również wpływały do Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach skargi co do jakości, sprawności i rzetelności w wykonywaniu przez niego obowiązków zawodowych oraz co do jego zachowania w stosunku do uczestników postępowań i współpracowników. W marcu i październiku 2014 r. oraz w marcu 2017 r. był zawieszony w czynnościach zawodowych z tytułu zaległości z zapłatą składki na potrzeby Izby. Podzielając stanowisko zespołu, Krajowa Rada Sądownictwa nie przedstawi jego kandydatury z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
60. śledziewski Michał Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 13 czerw7ca 1975 r. w Bagdadzie. W 2001 r. ukończył wyższe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, w maju 2007 r. złożył egzamin radcowski z wynikiem dobrym. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie z 30 maja 2007 r. został wpisany na listę radców' prawnych. Wykonuje zawód radcy prawnego od 2007 r. W latach 2016-2018 pełnił obowiązki Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Po wszechstronnymi rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy, Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że nie przedstawi kandydatury Michała Siedziewskiego z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. W ocenie Rady kandydat nie legitymuje się wyróżniającym poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, który uzasadniałby powołanie jego kandydatury do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Rada uznała również, że doświadczenie kandydata w sprawach dyscyplinarnych nie jest wystarczające dla rekomendacji w ramach niniejszego postępowania.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
61. Tawrel Edyta Sylwia Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 7 marca 1974 r. w Augustowie. W 2000 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, w październiku 2004 r. złożyła egzamin prokuratorski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 2005-2008 była asesorem prokuratorskim w Prokuraturze Rejonowej w Wysokiem Mazowieckim oraz Łomży. W latach 2008-2012 zajmowała stanowisko prokuratora w' Prokuraturze Rejonowej w Łomży. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku z dnia 30 października 2012 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Białymstoku. W styczniu 2013 r. rozpoczęła wykonywanie zawodu adwokata w indywidualnej Kancelarii Adwokackiej w Łomży. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie z dnia 16 października 2014 r. została wpisana na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej. Od grudnia 2014 r. wykonuje zawód, prowadząc indywidualną Kancelarię Adwokacką w Krakowae.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Posiada minimalny staż pracy uprawniający do ubiegania się o stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Dokonując wszechstronnego rozpatrzenia sprawy, Krajowa Rada Sądownictwa, uznała, że nie przedstawi kandydatury Edyty Tawrel z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Zdaniem Rady, kandydatka nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, który umożliwiłby przedstawienie jej kandydatury z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Z tego względu jej służba publiczna w wymiarze sprawiedliwości nie powinna rozpoczynać się od najwyższego stanowiska sędziowskiego. Awans do Sądu Najwyższego - z pominięciem pozostałych szczebli sądownictwa powszechnego - musiałby być uzasadniony szczególnymi i wyjątkowymi argumentami merytorycznymi.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
62. Tomczak Arkadiusz Marek Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 6
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 11

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 19 czerwca 1972 r. w Kętrzynie. W 1996 r. ukończył wyższe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu aplikacji sądowej złożył we wrześniu 1998 r. egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem 1 grudnia 1998 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 16 stycznia 2001 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości, w wyniku reorganizacji został z dniem 1 stycznia 2006 r. przeniesiony na stanowisko sędziego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 grudnia 2008 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 8 września 2014 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w którym orzeka w V Wydziale Orzeczniczym.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy, Krajowa Rada Sądownictwa, uznała, że nie przedstawi kandydatury Arkadiusza Marka Tomczaka z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa kandydat nie spełnia przesłanki o której mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustaw}' o SN - nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej na tle osób przedstawionych z wnioskiem o powołanie. Kandydat orzeka w wojewódzkim sądzie administracyjnym i nie ma w swym dorobku żadnych publikacji naukowych, które dowiodłyby, że wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w gałęzi prawa pozostającej w kognicji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
63. Tomczyński Adam Rafał Radca prawny pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 10
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 5

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Adam Rafał Tomczyński urodził się 10 stycznia 1966 r. w Warszawie. W 1989 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1991 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Po odbyciu asesury, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 24 września 1993 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie. Orzekał w sprawach rodzinnych i upadłościowych. Z dniem 13 stycznia 2005 r., wobec zrzeczenia się przez kandydata urzędu sędziego, jego stosunek służbowy uległ rozwiązaniu. Od 2005 r. wykonuje zawód radcy prawnego. Ponadto, od 1999 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa upadłościowego, cywilnego i prawa zabezpieczeń w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat uzyskał rekomendację zespołu. Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy, Krajowa Rada Sądownictwa stwierdziła, że Adam Rafał Tomczyński spełnia wszelkie kryteria uprawniające go do powołania na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Kandydat w sposób umiejętny łączy aktywność dydaktyczną z pracą zawodową, posiada bogate doświadczenie życiowe, jak również doświadczenie zawodowe zarówno w wykonywaniu władzy sądowniczej, jak i praktyce radcowskiej. Osoby te wyróżniają się wysokim poziomem wiedzy prawniczej na tle pozostałych kandydatów, posiadają również odpowiednie doświadczenie w służbie publicznej, działalności zawodowej lub naukowej. Po wysłuchaniu kandydatów na posiedzeniach zespołu członków KRS, jak również w wyniku analizy zgromadzonej w sprawie dokumentacji. Rada nie ma również wątpliwości, że kandydatów tych cechuje nieskazitelność charakteru. Rozpatrując niniejszą sprawę, Rada uwzględniła również zakres kognicji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, określony w art. 27 ustawy o SN oraz fakt, że niniejsze postępowanie jest pierwszym naborem kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego w tej izbie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
64. Ułaszonek-Kubacka Małgorzata Anna Radca prawny pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 15
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Małgorzata Anna Ułaszonek-Kubacka urodziła się 7 stycznia 1964 r. w Białymstoku. W 1989 r. ukończyła wyższe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu aplikacji sądowej w 1992 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dostateczną. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku z 4 lutego 1993 r. została wpisana na listę radców prawnych. Zawód radcy prawnego wykonuje od 1993 r. Od marca 1993 r. do chwili obecnej, jest zatrudniona w Instytucie Energetyki w Warszawie - Zakład Doświadczalny w Białymstoku na stanowisku radcy prawnego. Od marca 1993 r. do marca 2006 r. pracowała w „KRESY BO” sp. z o.o. („EDYTOR” S.A. Wydawca „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego”) na stanowisku radcy prawnego. Od marca 1993 r. do. lutego 1996 r. była zatrudniona w Banku Spółdzielczym w Choroszczy i Banku Spółdzielczym w Zabłudowie na stanowisku radcy prawnego. Od lutego 1996 r. do maja 2003 r. pracowała w Warmińsko-Mazurskim Banku Regionalnym S.A. (Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Oddział w Białymstoku) na stanowisku radcy prawnego. Od lipca 1998 r. do chwili obecnej jest zatrudniona w Banku Spółdzielczym w Białymstoku na stanowisku radcy prawnego. Od lutego 1999 r. do maja 2002 r. pracowała w „COMPENSA” S.A. oddział w Białymstoku na stanowisku radcy prawnego. Od lipca 2000 r. do listopada 2009 r. była zatrudniona w Banku Ochrony Środowiska S.A. oddział w Białymstoku na stanowisku radcy prawnego. Od maja 2003 r. do chwili obecnej jest zatrudniona w Podlasko-Mazurskim Banku Spółdzielczym w Zabłudowie na stanowisku radcy prawnego. Od marca 1993 r. okresowo świadczyła obsługę prawną między innymi dla następujących podmiotów: „BIACOMEX” S.A., „BIASCAN” S.A., „BENMAR” sp. z o.o., „Giełda Rolno-Towarowa” S.A., „TYSOL” Sp. z o.o., Fundacja Hospicjum Onkologiczne Św. Krzysztofa w Warszawie. Polska Unia Onkologii w Warszawie, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej w Warszawie. Od grudnia 2010 r. do września 201.1 r. była zatrudniona w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie na stanowisku radcy prawnego. Od listopada 2013 r. do lutego 2014 r. pracowała w Kancelarii Prawnej Iwony Mirosz w Warszawie, gdzie była odpowiedzialna za obsługę prawną „Sygma Banque” S.A. oddział w Polsce na stanowisku radcy prawnego. Od 2016 do chwili obecnej jest zatrudniona w Prokuraturze Krajowej na stanowisku radcy prawnego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka uzyskała rekomendację zespołu. Szerokie spectrum spraw jakimi się zajmuje w swojej pracy zawodowej sprawia, że jej widzę prawniczą można ocenić jako wyróżniającą. W ramach swojej dotychczasowej, dwudziestopięcioletniej działalności w charakterze radcy prawnego, zdobyła odpowiednie umiejętności w zakresie wykładni i stosowania prawa. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kandydatka ta dotychczas wykonywała obsługę prawną nie tylko podmiotów prywatnych, ale również jednostek lub urzędów państwowych.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
65. Uściłko Tomasz Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 6 lutego 1971 r. w Białymstoku. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego - Filii w Białymstoku. Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 1997 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 15 kwietnia 1998 r. został mianowany asesorem sądowym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 lutego 2001 r. został powołany na stanowisko sędziego w Sądzie Rejonowym w Suwałkach. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 lipca 2008 r. został powołany na stanowisko sędziego w Sądzie Okręgowym w Suwałkach. Jego atutem, jak podkreślił w rozmowie z zespołem członków Krajowej Rady Sądownictwa - jest wyłącznie dorobek orzeczniczy. Kandydat nie posiada dorobku naukowego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa, po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy, uznała, że nie przedstawi kandydatury Tomasza Uściłko z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. W ocenie Rady kandydat nie wyróżnia się na tyle wysokim poziomem wiedzy prawniczej, który dawałby podstawy do pełnienia urzędu na stanowisku o które się ubiega.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
66. Witkowski Andrzej Zygmunt Prokurator negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 12 września 1955 r. w Chorzowie. Ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 1 kwietnia 1988 r. wykonuje zawód prokuratora - początkowo w Prokuraturze Rejonowej w Rudzie Śląskiej, a od 1 marca 1992 r. do chwili obecnej w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy, Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że kandydat nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej a więc nie spełnia w wystarczającym stopniu wszystkich kryteriów ustawowych, uprawniających do ubiegania się o stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
67. Witkowski Ryszard Jacek Prokurator pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 13
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 4

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Ryszard Jacek Witkowski urodził się 12 kwietnia 1969 r. w Krakowie. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dniu 12 listopada 1996 r. rozpoczął wykonywanie obowiązków na stanowisku aplikanta Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Krakowie, po uprzednim odbyciu przeszkolenia wojskowego w ramach służby wojskowej studentów i absolwentów szkół wyższych w Szkole Podchorążych Rezerwy przy Wyższej Szkole Oficerskiej im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu. Z dniem 24 listopada 1998 r. objął obowiązki asesora wojskowych jednostek organizacyjnych prokuratury z jednoczesnym powierzeniem czynności prokuratorskich w Wojskowej Prokuraturze Garnizonowej w Krakowie. Z dniem 31 stycznia 2001 r. został powołany na stanowisko prokuratora tej jednostki. W 2003 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa karnego gospodarczego organizowane przez Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego z wynikiem bardzo dobrym. Od stycznia do marca 2004 r. był delegowany do Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Lublinie do wykonywania obowiązków Zastępcy Wojskowego Prokuratora Garnizonowego w Lublinie. Z dniem 13 lipca 2004 r. został powołany na stanowisko prokuratora Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w której pełnił służbę na stanowisku oficerskim do 3 kwietnia 2016 r. Obowiązki wykonywał do kwietnia 2009 r. w Wydziale Śledczym Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wysoki poziom wywiązywania się z powierzonych obowiązków skutkował zakwalifikowaniem do pełnienia obowiązków w pionie do spraw przestępczości zorganizowanej wojskowych jednostek organizacyjnych prokuratury, odpowiednio od października 2007 r. do kwietnia 2009 r. w Wydziale I Oddziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Naczelnej Prokuratury Wojskowej z siedzibą w Warszawie, a następnie od kwietnia 2009 r. do 31 marca 2013 r. w Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Podczas pracy w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie kandydat pełnił funkcje: wizytatora w Wydziale Organizacyjno-Prawnym (kwiecień 2008 r. – maj 2009 r.), naczelnika w Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej (styczeń 2012 r. - marzec 2013 r.) pełniąc jednocześnie obowiązki Zastępcy Wojskowego Prokuratora Okręgowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej (luty 2013 r. - marzec 2013 r.), wizytatora w Wydziale Postępowania Przygotowawczego (kwiecień 2013 r. - marzec 2016 r.) pełniąc jednocześnie obowiązki Naczelnika tego Wydziału (od listopada 2013 r.). W 2009 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu procesu karnego organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z wynikiem bardzo dobrym. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu problematyki zorganizowanej przestępczości i terroryzmu organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z wynikiem bardzo dobrym. W dniu 4 kwietnia 2016 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Krajowej, w której do 10 maja 2016 r., pracował w Departamencie do Spraw Wojskowych, a od 11 maja 2016 r. do 1 marca 2018 r. w Departamencie do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Od 2 marca 2018 r. pełni funkcję naczelnika Wydziału Postępowania Przygotowawczego, Sądowego i Nadzoru w Departamencie do Spraw Wojskowych Prokuratury Krajowej. Kandydat od 1 września 2011 r. do 31 sierpnia 2015 r. pełnił funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej, a w dniu 13 października 2016 r. powierzono mu funkcję Przewodniczącego Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym. W latach 2016-2018 był członkiem Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Wiedza i doświadczenie zawodowe kandydata nie budzą żadnych wątpliwości. Ryszard Jacek Witkowski jest wyróżniającym się prokuratorem, także w odniesieniu do wiedzy i umiejętności z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej prokuratorów z uwagi na pełnioną funkcję sędziego sądu dyscyplinarnego. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa, dotychczasowa droga zawodowa, opinie służbowe, jak również aktywna działalność związana z rozpoznawaniem spraw dyscyplinarnych, predestynują go do pełnienia zaszczytnej funkcji sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej. Kandydat wypełnił przesłanki ustawowe, a w szczególności tę o której mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o Sądzie Najwyższym, wyróżniając się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Osoby te wyróżniają się wysokim poziomem wiedzy prawniczej na tle pozostałych kandydatów, posiadają również odpowiednie doświadczenie w służbie publicznej, działalności zawodowej lub naukowej. Po wysłuchaniu kandydatów na posiedzeniach zespołu członków KRS, jak również w wyniku analizy zgromadzonej w sprawie dokumentacji. Rada nie ma również wątpliwości, że kandydatów tych cechuje nieskazitelność charakteru. Rozpatrując niniejszą sprawę, Rada uwzględniła również zakres kognicji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, określony w art. 27 ustawy o SN oraz fakt, że niniejsze postępowanie jest pierwszym naborem kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego w tej izbie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
68. Wołoszczuk Arkadiusz Adam Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1
PRZECIW 2
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 28 lutego 1963 r. w Lodzi. W 1987 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1989-1991 był asesorem sądowym w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu. W marcu 1991 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Trzciance. W 2004 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Poznaniu. W związku z reorganizacją sądownictwa od 1 stycznia 2008 r. jest sędzią Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Rada ustaliła, że kandydat posiada doświadczenie orzecznicze we wszystkich wydziałach sądu rejonowego. Obecnie orzeka w pionie gospodarczym. Kandydat jest bardzo dobrze ocenianym orzecznikiem. Rada docenia jego zaangażowanie i wyniki osiągane w dotychczasowej pracy. Jednakże, z uwagi na brak szerszego doświadczenia zawodowego w zakresie kognicji Izby Dyscyplinarnej nie uzyskał on rekomendacji zespołu ani poparcia Rady. Ponadto, zdaniem Rady, nie spełnia w wystarczającym stopniu przesłanki o której mowa w art. 30 § 1 pkt 6 ustawy o SN. Awans nawet wieloletniego sędziego sądu rejonowego wprost do Sądu Najwyższego mógłby być powiem uzasadniony jedynie szczególnymi okolicznościami o charakterze merytorycznym.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
69. Wygoda Jacek Stanisław Prokurator pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 14
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 3

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Jacek Stanisław Wygoda urodził się 1 lutego 1965 r. w Krakowie. W 1990 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, uzyskując tytuł magistra z oceną dobrą. W 1992 r. ukończył Podyplomowe Studium Oficerskie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, złożył w 1997 r. egzamin prokuratorski z wynikiem dobrym. Przed podjęciem pracy w prokuraturze przez 9 lat był funkcjonariuszem Policji, początkowo w Komendzie Rejonowej Policji Kraków-Zachód a następnie na stanowisku eksperta w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji w Krakowie. W latach 1999-2000 był zatrudniony w Generalnym Inspektoracie Celnym, kolejno na stanowiskach: głównego specjalisty, wicedyrektora i zastępcy dyrektora. W latach 2001-2003 odbywał asesurę w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Śródmieście w Krakowie. W latach 2003-2006 był prokuratorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście a następnie prokuratorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Zachód. Od marca 2006 do lutego 2007 r. był Prokuratorem Rejonowym w Myślenicach. W latach 2006-2007 był prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Od 2007 r. do 2016 r. był prokuratorem Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie, przy czym w latach 2007-2013 pełnił funkcję Dyrektora tego Biura. W 2009 r. ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zakresu prawa dowodowego, z wynikiem bardzo dobrym. Od 1 kwietnia 2016 r. jest prokuratorem Prokuratury Krajowej, w której pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu do Spraw Przestępczości Gospodarczej. Od 2016 r. pełni również funkcję Przewodniczącego Odwoławczego Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym. Kandydat jest autorem i współautorem publikacji o tematyce prawnej i historyczno-prawnej. W 2009 r. został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat posiada pozytywną opinię służbową swojego przełożonego Bogdana Święczkowskiego - Prokuratora Krajowego. Kandydat uzyskał rekomendację zespołu członków Krajowej Sądownictwa. Kandydat jest autorem publikacji o tematyce prawnej i historyczno-prawnej. Posiada pozytywną opinię służbową. Został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Posiada doświadczenie w zakresie postępowania skargowego przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu, gdzie uzyskał korzystne rozstrzygnięcie w sprawie prywatnej. Kandydat w wysokim stopniu spełnia kryteria ustawowe do powołania go na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej, a w szczególności wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, posiada również bogate i zróżnicowane doświadczenie zawodowe.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
70. Wytrykowski Konrad Kamil Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 14
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 3

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Konrad Kamil Wytrykowski urodził się 11 maja 1976 r. w Legnicy. W 2000 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim, uzyskując tytuł magistra z oceną bardzo dobrą. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Legnicy, złożył w kwietniu 2003 r. egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. W latach 2003-2007 odbywał asesurę w Sądzie Rejonowym w Legnicy. Powierzone czynności orzecznicze pełnił początkowo w wydziale gospodarczym, a następnie w wydziale karnym. W 2005 r. ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim z wynikiem bardzo dobrym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 lutego 2007 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Legnicy. Orzekał w II Wydziale Karnym, przy czym od września 2008 r. do pełnił funkcję Przewodniczącego II Wydziału Karnego, a od czerwca 2016 r. do kwietnia 2017 r. pełnił funkcję Wiceprezesa tego Sądu. W 2006 r. kandydat uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej „Funkcja zgody pokrzywdzonego w polskim prawie karnym”. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 23 marca 2017 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Legnicy. Orzeka w IV Wydziale Karnym Odwoławczym. Z dniem 19 grudnia 2017 r. Minister Sprawiedliwości powołał kandydata do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Minister Sprawiedliwości delegował kandydata do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu, od dnia 1 lutego 2018 r. na czas pełnienia funkcji Prezesa tego Sądu. Ponadto delegował go do pełnienia czynności administracyjnych w tym Sądzie w okresie od 19 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. Kandydat uczestniczył w wielu konferencjach naukowych dotyczących m.in.: tematyki przestępstw seksualnych z perspektywy prawnej, psychologicznej i psychiatrycznej, z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, prawa karnego materialnego, procesowego i wykonawczego czy na temat pomocy dzieciom - jako ofiarom przestępstw. Ponadto, kandydat jest autorem publikacji.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat jest osobą bardzo pracowitą i odpowiedzialnie podchodzącą do powierzonych obowiązków. Ponadto, jak wynika z informacji przekazanych Radzie przez zespól członków Krajowej Rady Sądownictwa, kandydat posiada duży stopień odpowiedzialności za podejmowane działania. Kandydat uzyskał rekomendację zespołu, albowiem wyróżnił się znacząco na tle kontrkandydatów. Kandydat spełnia wszystkie wymagania ustawowe stawiane kandydatom ubiegającym się o stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, a w szczególności przesłankę wyróżniania się wysokim poziomem wiedzy prawniczej. Kandydat posiada bardzo duże doświadczenie zawodowe w tym doświadczenie w zakresie stosowania prawa zarówno w ramach swojej działalności orzeczniczej, jak i przy wykonywaniu funkcji administracyjnych w wymiarze sprawiedliwości.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
71. Zamącińska Barbara Radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się 24 lutego 1973 r. w Łapach. W 1997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie od października 1997 r. do września 2015 r. była zatrudniona na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej na stanowiskach: asystenta oraz adiunkta. Po odbyciu aplikacji radcowskiej, w 2002 r. złożyła egzamin radcowski z wynikiem ogólnym dobrym. Od września 2002 r. wykonuje zawód radcy prawnego, przy czym w okresie od września do grudnia 2017 r. zawiesiła działalność gospodarczą prowadzoną w ramach kancelarii radcy prawnego. W dniu 27 czerwca 2007 r. Barbara Zamącińska uzyskała stopień doktora nauk prawnych, nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie (rozprawa doktorska „Ograniczenia prawno -administracyjne nabywania nieruchomości przez przedsiębiorców zagranicznych”).

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka nie uzyskała rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa uznaje, że kandydatka posiada znaczną wiedzę prawniczą, zwłaszcza w obszarze prawa rzeczowego. Dorobek zawodowy i naukowy tej kandydatki nie ma jednak merytorycznego związku z kognicją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W tym sensie, kandydatka ta nie spełnia zatem w wystarczającym stopniu wszystkich - ocenianych łącznie - kryteriów wyboru na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
72. Ziarko Arkadiusz Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0
PRZECIW 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się 6 listopada 1974 r. w Kętrzynie. W 1997 r. ukończył wyższe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu aplikacji sądowej, złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem 20 października 1999 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 marca 2003 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat nie uzyskał rekomendacji zespołu. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła obszerne doświadczenie kandydata, zaangażowanie, podejście do obowiązków', potężny dorobek orzeczniczy. W swojej pracy koncentruje się na szybkim i sprawnym wykonywaniu powierzonych mu obowiązków orzeczniczych. Jednakże, na chwilę obecną, zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa nie wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej w stopniu, który umożliwiałby przedstawienie jego kandydatury z wnioskiem o powołanie na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
73. Zubert Paweł Antoni Prokurator pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 15
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Paweł Antoni Zubert urodził się 15 stycznia 1971 r. we Wrocławiu. W 1995 r. ukończył wyższe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po odbyciu aplikacji prokuratorskiej, w 1997 r. złożył egzamin prokuratorski z oceną dobrą. Z dniem 1 marca 1998 r. został mianowany asesorem Prokuratury Rejonowej w Będzinie. Z dniem 1 marca 2000 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej dla miasta Częstochowy w Częstochowie. Od 27 sierpnia 2001 r. do 30 kwietnia 2002 r. oraz od 1 lipca 2003 r. do 30 kwietnia 2004 r. był delegowany do wykonywania obowiązków służbowych w Wydziale V Śledczym Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Z dniem 1 maja 2004 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Od 3 lipca 2006 r. do 10 października 2007 r. był delegowany do wykonywania obowiązków służbowych w Wydziale II do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Od 11 października 2007 r. do 31 stycznia 2014 r. wykonywał obowiązki w Wydziale V Śledczym Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. W 2013 r. z wynikiem bardzo dobrym ukończył „Podyplomowe Studia Prawa Karnego Skarbowego i Gospodarczego dla sędziów sądów powszechnych orzekających w sprawach karnych, prokuratorów i asesorów prokuratury” organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2014 r. ukończył „Podyplomowe Studia Retoryki i Kreowania Wizerunku dla Prawników” organizowane przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury z wynikiem celującym. Od 1 lutego 2014 r. do 7 grudnia 2015 r. był delegowany do wykonywania obowiązków służbowych w Wydziale II Postępowania Sądowego Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Z dniem 8 grudnia 2015 r. został powołany stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, w której wykonywał obowiązki w Wydziale VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej. Z dniem 15 kwietnia 2016 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Od kwietnia 2016 r. wykonuje obowiązki w Wydziale II do Spraw Przestępczości Finansowo-Skarbowej tej Prokuratury, a od 6 czerwca jest Naczelnikiem tego Wydziału. Kandydat w latach 2006-2015 był trzykrotnie wybierany przez prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Częstochowie do zgromadzenia prokuratorów Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. W latach 2009-2012 kierował pracami komisji socjalnej Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. W latach 2009-2016 trzykrotnie był wybierany przez zgromadzenie prokuratorów Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach do pełnienia funkcji sędziego Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnym, a w trakcie trzeciej kadencji pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego Sądu Dyscyplinarnego. W 2016 r. został wybrany przez zgromadzenie prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Katowicach do pełnienia funkcji sędziego Odwoławczego Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym oraz do Kolegium Prokuratury Regionalnej w Katowicach. W 2016 r. Minister Sprawiedliwości powołał go w skład Komisji Egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej przy Ministrze Sprawiedliwości z siedzibą w Częstochowie. W latach 2010-2017 prowadził liczne szkolenia i warsztaty między innymi: dla rzeczników odpowiedzialności zawodowej izb aptekarskich z zakresu stosowania przepisów kodeksu postępowania karnego w postępowaniu wyjaśniającym wobec farmaceutów czy dla prokuratorów regionu katowickiego z zakresu metodyki prowadzenia postępowań karnych w sprawach o przestępstwa gospodarcze i podatkowe.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydat uzyskał rekomendację zespołu członków Krajowej Rady Sądownictwa. Jego dotychczasowa droga zawodowa oraz zdobyte i stale podnoszone kwalifikacje zawodowe predestynują go do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej. Paweł Antoni Zubert wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, obejmującej również zagadnienia z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej i zawodowej. W dziedzinie tej posiada również odpowiednie doświadczenie praktyczne, zarówno jako członek sądu dyscyplinarnego, jak i jako wykładowca.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów