Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 619/2016

Sąd: Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu
Data posiedzenia: 13 września 2016 – 16 września 2016
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 113 z 2016
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2016-09-...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 7
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 4

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Banasiewicz Mirosława Olga referendarz sądowy pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 46 11
PRZECIW 0 16 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 19 7

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Mirosława Olga Banasiewicz urodziła s1ę w 1984 r. w Opolu. W 2008 r. ukończyła z wynikiem dobrym plus wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. W okresie od 30 listopada 2009 r. do 30 listopada 2010 r. odbywała w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury aplikację ogólną a następnie od 28 lutego 2011 r. do 14 maja 2015 r. aplikację sędziowską którą ukończyła, uzyskując 111,9821 pkt. W dniach 6 i 7 sierpnia 2013 r. oraz 6 września 2013 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując 273,5 pkt. Decyzją Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z dnia 25 września 2013 r. została skierowana do obycia stażu na stanowisku referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Brzegu. Z dniem 15 listopada 2013 r. Prezes Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu mianował Panią Mirosławę Olgę Banasiewicz referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Brzegu. Powierzone czynności wykonywała początkowo w V Wydziale Ksiąg Wieczystych, a od 15 sierpnia 2014 r. do chwili obecnej orzeka w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Brzegu. Staż referendarski, odbywany w ramach aplikacji sędziowskiej, ukończyła 14 maja 2015r., po czym pozostała na stanowisku referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Brzegu. W ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych kandydatka bierze udział m.in. w szkoleniach organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Kandydatka legitymuje się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz włoskiego poświadczoną certyfikatami. Dysponuje również dobrą znajomością języka francuskiego, co potwierdza zaświadczenie wystawione przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinie wizytatorów

Praca i kwalifikacje zawodowe Pani Mirosławy Olgi Banasiewicz zostały ocenione przez sędziego wizytatora do spraw wieczystoksięgowych. Zdaniem wizytatora kandydatka bardzo dobrze wywiązywała się z obowiązków powierzonych jej w ramach pracy w V Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Brzegu. Opiniowana wykazała się dużym nakładem pracy, zdecydowanie ponadprzeciętną wiedzą prawniczą oraz umiejętnością podejmowania trafnych decyzji. Czynności wykonywała z zachowaniem ustawowych terminów. Prezentuje dobrą organizację pracy i wysoką efektywność. Uzasadnienia orzeczeń są jasne, czytelne i bardzo precyzyjnie oddają istotę sprawy oraz motywy rozstrzygnięć. W ocenie sędziego wizytatora kandydatura Pani Mirosławy Olgi Banasiewicz zasługuje na poparcie i ocenę bardzo dobrą.

Pani Mirosława Olga Banasiewicz otrzymała również ocenę kwalifikacji sporządzoną przez sędziego wizytatora do spraw cywilnych, z której wynika, że wyniki obrazujące poszczególne elementy jej pracy w obu wydziałach: ksiąg wieczystych oraz cywilnym Sądu Rejonowego w Brzegu, ocenić należy jako bardzo dobre. Żadnych zastrzeżeń nie budzi jakość jej orzecznictwa, a także sprawność i terminowość podejmowanych czynności. Kandydatka dysponuje umiejętnością podejmowania trafnych decyzji i samodzielnej organizacji pracy. Opanowała bardzo dobrze technikę pracy referendarza. Ma ugruntowaną wiedzę w zakresie stosowanych przepisów postępowania cywilnego. Zdaniem sędziego wizytatora przebieg pracy kandydatki w Sądzie Rejonowym w Brzegu, osiągane bardzo dobre wyniki ilościowe i jakościowe, umiejętność wykorzystania posiadanej wiedzy prawmczeJ w praktyce oraz cechy osobiste, jak: kreatywność, pracowitość, sumienność, zdyscyplinowanie, zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków, opanowanie i poczucie obowiązku, świadczy, że ma predyspozycje do pełnienia urzędu sędziego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Brick Aleksander Maciej kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
3. Jurewicz Joanna Izabela kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
4. Korbecka Agnieszka Lucyna asystent sędziego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 37 4
PRZECIW 0 19 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 26 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Lucyna Korbecka urodziła się w 1980 r. w Kędzierzynie-Koźlu. W 2004 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Po odbyciu, w latach 2004-2007, aplikacji sądowej pozaetatowej w okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu, we wrześniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym plus. W okresie od lipca 2005 r. do maja 2007 r. była zatrudniona na stanowisku referenta stażysty w V Wydziale Karnym Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu. Od l października 2007 r. kandydatka jest zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego, początkowo w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego dla WrocławiaŚródmieścia we Wrocławiu, od l listopada 2007 r. w V Wydziale Karnym tego Sądu, a od l stycznia 2011 r. do chwili obecnej w IV Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Jednocześnie od l września 2013 r. kandydatka pracuje w fundacji "NON LICET", która zajmuje się pomocą ofiarom przestępstw i przemocy w rodzinie i zdobywa dodatkowe doświadczenie z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego w szerokim zakresie. W ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych kandydatka bierze udział w szkoleniach m.in. organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe Pani Agnieszki Lucyny Korbeckiej zostały ocenione przez sędziego wizytatora do spraw karnych. W jego ocenie powierzone obowiązki zawodowe kandydatka wykonuje wzorowo. Opiniujący podkreślił wysoki poziom wiedzy opiniowanej oraz jej praktycznego przygotowania do wykonywania zawodu sędziego. Powierzone obowiązki wykonuje solidnie, sumiennie, systematycznie i rzetelnie. Jest bardzo dobrze zorganizowana i samodzielna przy realizacji powierzonych zadań. Ponadto jest osobą komunikatywną, życzliwą, o wysokiej kulturze osobistej. Zdaniem sędziego wizytatora wykazuje umiejętność pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Projekty uzasadnień sporządza na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Zdobyte umiejętności i poziom wiedzy, zaangażowanie w wykonywaną pracę, pracowitość i sumienność oraz zdolności organizacyjne, w pełni pozwalają wnioskować, że Pani Agnieszka Lucyna Korbecka jest " doskonałym" kandydatem na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego. Ponadto sędzia wizytator podkreślił, ze opinie służbowe wydane przez patronów, odnoszące się do okresu pracy kandydatki jako asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu oraz w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, bardzo pozytywnie oceniają sposób wykonywania powierzonych jej zadań.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Mazurkiewicz Jadwiga asystent sędziego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 11 0
PRZECIW 0 30 3
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 37 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Jadwiga Mazurkiewicz urodziła się w 1979 r. w Świdnicy. Po odbyciu, w latach 2004-2007 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Świdnicy, we wrześniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dostatecznym plus. Zdobyła doświadczenie w pracy na stanowisku asystenta sędziego (w sądzie rejonowym od maja do września 2006 r., w sądzie okręgowym od 5 do 30 listopada 2007 r., a od grudnia 2007 r. do chwili obecnej w sądzie apelacyjnym). Pani Jadwiga Mazurkiewicz otrzymała ocenę pracy i kwalifikacji, z której wynika, że jest wyróżniającym Się asystentem sędziego " znakomitym" kandydatem do wykonywania zawodu sędziego, jednakże złożyła egzamin sędziowski z oceną dostateczną plus. Kandydatka ta otrzymała ponadto niższą ocenę podczas posiedzenia Kolegium Sądu Okręgowego we Wrocławiu oraz niższe poparcie Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Tumir Waldemar Sławomir starszy referendarz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 35 0
PRZECIW 0 27 5
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 22 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Waldemar Sławomir Tumir urodził się w 1966 r. w Lubaniu. Po odbyciu, w latach 1998-2001, aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu, w kwietniu 2001 r. złożył egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dostatecznym. Zdobył doświadczenie w pracy na stanowisku likwidatora szkód komunikacyjnych (w BPU Polbrokers sp. z o. o. Oddział Wrocław od maja do grudnia 1992 r., a od stycznia 1993 r. do października 2000 r. w BLiOS "Bios" sp. z o.o. Oddział Wrocław), a także referendarza sądowego (w sądzie rejonowym od sierpnia 2001 r. do września 2011 r.) i starszego referendarza sądowego (w sądzie rejonowym od września 2011 r. do chwili obecnej). Z oceny pracy i kwalifikacji Pana Waldemara Sławomira Tumira wynika, że wyniki jego pracy zasługują na wysoką ocenę. Kandydat ten złożył jednak egzamin sędziowski z oceną dostateczną, a ponadto otrzymał niższą ocenę na posiedzeniu Kolegium Sądu Okręgowego we Wrocławiu i niższe poparcie Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu w porównaniu z Panią Mirosławą Olgą Banasiewicz.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Ziemblicki Bartosz Andrzej radca prawny negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 16 0
PRZECIW 0 32 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 31 17

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Bartosz Ziemblicki urodził się w 1983 r. w Niemodlinie. W latach 2010-2012 odbywał aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Zdobył doświadczenie zawodowe na stanowisku aplikanta radcowskiego (w ACTUM Kancelarii Radców Prawnych od czerwca 2009 r. do lutego 2011 r., a od lipca do września 2011 r. w Biz-Gate Lex Kancelarii Radców Prawnych), a także asystenta i adiunkta (na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu od października 2013 r. do chwili obecnej). Kandydat nie złożył egzaminu zawodowego, ponieważ przed terminem egzaminu radcowskiego uzyskał możliwość wpisania się na listę radców prawnych ze względu na stopień naukowy doktora nauk prawnych. W 2012 r. uzyskał bowiem stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego po obronie rozprawy doktorskiej na temat "Ochrona praw człowieka w systemie Światowej Organizacji Handlu". Kandydat ten został wpisany na listę radców prawnych na podstawie art. 24 w zw. z art. 25 ust. l pkt 5 lit b ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu nr 511/2012 z dnia 20 listopada 2012 r. Pan Bartosz Andrzej Ziemblicki otrzymał ocenę pracy i kwalifikacji, z której wynika, że jest dobrym kandydatem na stanowisko sędziego sądu rejonowego, co oznacza, że został oceniony niżej w porównaniu z kandydaturą przedstawioną z wnioskiem o powołanie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów