Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 254/2019

Sąd: Sąd Okręgowy w Szczecinie
Data posiedzenia: 5 marca 2019 – 8 marca 2019
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 518 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2019-03-0...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 3
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 2

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Grygorewicz-Sosińska Edyta Olga negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0 33 0
PRZECIW 0 34 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 5 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Edyta Olga Grygorowicz-Sosińska urodziła się 13 lutego 1978 r. w Wyrzysku. W 2002 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. W latach 2002-2003 była zatrudniona w Kancelarii Adwokackiej adwokata Jarosława Szydłowskiego z siedzibą w Szczecinie na stanowisku asystenta adwokata. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie, we wrześniu 2006 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym plus. Od 11 października 2006 r. do 22 grudnia 2006 r. oraz od 15 stycznia 2007 r. do 1 kwietnia 2007 r. pracowała w Sądzie Okręgowym w Szczecinie na stanowisku asystenta sędziego. Z dniem 2 kwietnia 2007 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu, a od 1 stycznia 2009 r. wykonywała obowiązki asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 kwietnia 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim. Orzekała w IV Wydziale Rodzinnym i Nieletnich tego Sądu. W latach 2012-2013 była delegowana do orzekania na pojedynczych sesjach w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Z dniem 1 stycznia 2013 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Świnoujściu, w którym orzekała w VIII Zamiejscowym Wydziale Rodzinnym i Nieletnich z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. Decyzją Prezesa Sądu Apelacyjnego w Szczecinie od 1 września 2013 r. do 31 grudnia 2013 r. i od 2 stycznia 2014 r. do 28 lutego 2014 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie (VIII Wydział Rodzinny i Nieletnich). Z dniem 1 lipca 2015 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim, w którym orzeka w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, pełniąc od 1 sierpnia 2015 r. funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Kandydatka podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pani Edyta Olga Grygorowicz-Sosińska posiada doświadczenie orzecznicze odpowiednie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego, w tym doświadczenie w pracy w wydziale rodzinnym i nieletnich oraz zdobyte na jednodniowych sesjach w ramach delegacji do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Wykonywanie obowiązków orzeczniczych, od sierpnia 2015 r. łączy z pełnieniem funkcji Przewodniczącej Wydziału. Kwalifikacje Pani Edyty Olgi Grygorowicz-Sosińskiej zostały wysoko ocenione przez sędziego wizytatora w sporządzonej ocenie. Otrzymała ona jednak niższe poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Szczecinie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Szczecińskiej.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Edyty Olgi Grygorowicz-Sosińskiej sporządziła Pani Greta Puchalska - sędzia wizytator Sądu Okręgowego w Szczecinie, która stwierdziła, że kandydatka posiada wszelkie przymioty do orzekania w sądzie okręgowym, a ponadto jest bardzo dobrze przygotowana do objęcia tych obowiązków. Świadczy o tym staż pracy opiniowanej - orzeka od 2 kwietnia 2007 r., przy czym nominację sędziowską otrzymała 28 kwietnia 2009 roku. Trwająca nieprzerwanie ponad jedenaście lat praca orzecznicza kandydatki, zawsze cechowała się dużą liczbą załatwianych spraw oraz wysokim ich poziomem. Kolejnym przejawem przydatności opiniowanej są cechy organizatorskie, ujawnione przy kierowaniu wydziałem, a także poczucie obowiązku i koleżeńskości wykazane podczas pomocy w czasie delegowania do Sądu Rejonowego Szczecin- Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, gdy panowała w nim najtrudniejsza sytuacja kadrowa. Wszystko to pozwala, zdaniem opiniującej, uznać że poza wysokim poziomem merytorycznym Pani Edyta Olga Grygorowicz-Sosińska wykazuje także pozytywne nastawienie do ciężkiej pracy oraz nie boi się nowych wyzwań i nowych obowiązków. W konkluzji sędzia wizytator stwierdziła, że jakość dotychczasowej pracy kandydatki i jej wskazane wyżej cechy osobiste sprawiają, że w pełni spełnia kryteria do powołania na stanowisko sędziego sądu okręgowego.

Wizytator: Greta Puchalska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Skibiński Robert Dariusz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0 9 0
PRZECIW 0 59 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 5 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Robert Dariusz Skibiński urodził się 11 czerwca 1969 r. w Stargardzie Szczecińskim. W 1993 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, we wrześniu 1995 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Z dniem 1 kwietnia 1996 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Słubicach, a z dniem 1 stycznia 1997 r. został przeniesiony na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Choszcznie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 23 stycznia 1998 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Choszcznie. Orzekał w I Wydziale Cywilnym, a także pełnił funkcje Przewodniczącego tego Wydziału oraz Zastępcy Przewodniczącego IV Wydziału Pracy w tym Sądzie. Kandydat był jednocześnie pozaetatowym członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gorzowie Wielkopolskim (za zgodą Prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim wyrażoną w piśmie z 30 marca 1999 r.). Pismem z 15 kwietnia 2004 r. Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie cofnął zgodę Prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim. Pismem z 24 czerwca 2004 r. kandydat zrzekł się urzędu sędziego Sądu Rejonowego w Choszcznie, a z dniem 1 sierpnia 2004 r. stosunek służbowy na stanowisku sędziego tego Sądu uległ rozwiązaniu. Od 1 sierpnia 2004 r. do 30 kwietnia 2015 r. był etatowym członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gorzowie Wielkopolskim, a od 1 listopada 2004 r. do 30 kwietnia 2015 r. pełnił funkcję Wiceprezesa tego Kolegium. Uchwałą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie z 4 października 2004 r. został wpisany na listę radców prawnych. Od 15 listopada 2004 r. do 27 kwietnia 2015 r. wykonywał zawód radcy prawnego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 kwietnia 2015 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Choszcznie. Orzekał w I Wydziale Cywilnym i III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich tego Sądu. Od maja 2016 r. do maja 2017 r. pełnił obowiązki Przewodniczącego III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Choszcznie. W 2017 r. był delegowany do orzekania na pojedynczych sesjach w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Z dniem 1 kwietnia 2018 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Szczecin- Centrum w Szczecinie, w którym orzeka w XI Wydziale Gospodarczym. Kandydat w 2012 r. ukończył studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz, w 2018 r. studia podyplomowe w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych, zintegrowane z wiedzą pozaprawną przydatną do rozstrzygania sporów dla kadr wymiaru sprawiedliwości. Prowadził również szkolenia dla różnych podmiotów. Ponadto podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pan Robert Dariusz Skibiński posiada doświadczenie zdobyte w trakcie pełnienia obowiązków na stanowisku sędziego sądu rejonowego (w tym w wydziale rodzinnym i nieletnich) oraz orzekania podczas delegacji na jednodniowych sesjach w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Pełnił również funkcje administracyjne w sądzie. Ponadto posiada doświadczenie zawodowe wynikające z wykonywania zawodu radcy prawnego oraz pełnienia funkcji pozaetatowego i etatowego członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gorzowie Wielkopolskim. Krajowa Rada Sądownictwa, mając na względzie zarówno oceny sporządzone w ramach niniejszej procedury nominacyjnej przez dwóch sędziów wizytatorów, jak i uwagi zgłoszone przez kandydata (pismo z 12 października 2018 r.) do oceny kwalifikacji sporządzonej przez Panią sędzię Iwonę Siutę uznała, że Pan Robert Dariusz Skibiński nie posiada wyższych kwalifikacji niż Pan Piotr Paweł Szarek. Ponadto Pan Robert Dariusz Skibiński nie uzyskał poparcia Kolegium Sądu Apelacyjnego w Szczecinie i otrzymał zdecydowanie niższe poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Szczecińskiej.

Opinie wizytatorów

Ocenę kwalifikacji Pana Roberta Dariusza Skibińskiego sporządziła Pani Greta Puchalska - sędzia wizytator Sądu Okręgowego w Szczecinie, która stwierdziła, że kontrola akt i analiza wyników pracy kandydata w sprawach rodzinnych prowadzi do wniosku, że orzekał on w tej kategorii spraw przez rok, od 1 maja 2016 r. do 8 maja 2017 r., a wcześniej w minimalnym zakresie. Z dniem 1 maja 2016 r. przejął referat nieobecnej sędzi i rozpoznawał nowo wpływające sprawy. Wskazać należy, że III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Choszcznie od lat cechuje jeden z najwyższych wskaźników w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie, nie ma tam spraw starych, przewlekłych. Oznacza to, że przejęte przez kandydata sprawy rodzinne nie były ani wieloletnie, ani wielotomowe, nie wymagały zatem szczególnego nakładu pracy. Podkreślenia natomiast wymaga wydajność opiniowanego we wskazanym okresie. 1 tak od 1 maja 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. załatwiał on średnio miesięcznie 107,61 spraw (średnia w okręgu 74,82 sprawy), a od 1 stycznia 2017 r. do 30 kwietnia 2017 r. 79,19 spraw (średnia w okręgu 65,88). Zbiorczo za cały oceniany okres średnia załatwień kandydata wyniosła 89,16 spraw, przy średniej w okręgu 72,98. Opiniująca zwróciła uwagę, że Pan Robert Dariusz Skibiński miał także wyższą średnią liczbę wyznaczonych na rozprawie lub posiedzeniu spraw, bo 8,71 w okresie pracy w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w 2016 r. (średnia w okręgu 6,57) i 7,588 w 2017 r. (średnia w okręgu 5,745). Bez wątpienia dane te świadczą o dobrej organizacji pracy kandydata. Dodatkowo, w 2017 r. opiniowany orzekał na dziesięciu sesjach w sprawach odwoławczych w X Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Szczecinie w ramach jednodniowych delegacji. Załatwił tam dwadzieścia spraw kategorii „Ca”. Bardzo wysoko należy ocenić także terminowość sporządzonych uzasadnień. W okresie pracy w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich kandydat sporządzi! 21 uzasadnień, z czego 19 w ustawowym terminie. Dwa uzasadnienia sporządzone zostały w terminie 1-14 dni po ustawowym terminie, co było usprawiedliwione absencją. W konkluzji sędzia wizytator stwierdziła, że poziom prowadzenia spraw rodzinnych przez opiniowanego był prawidłowy, na bardzo wysokim poziomie plasowała się średnia wydajność kandydata i stabilność jego orzecznictwa, a zatem ocena z zakresu spraw rodzinnych i nieletnich jest pozytywna.

Wizytator: Greta Puchalska

Ocenę kwalifikacji Pana Roberta Dariusza Skibińskiego sporządziła Pani kandydat sporządzi! 21 uzasadnień, z czego 19 w ustawowym terminie. Dwa uzasadnienia sporządzone zostały w terminie 1-14 dni po ustawowym terminie, co było usprawiedliwione absencją. W konkluzji sędzia wizytator stwierdziła, że poziom prowadzenia spraw rodzinnych przez opiniowanego był prawidłowy, na bardzo wysokim poziomie plasowała się średnia wydajność kandydata i stabilność jego orzecznictwa, a zatem ocena z zakresu spraw rodzinnych i nieletnich jest pozytywna. Ocenę kwalifikacji Pana Roberta Dariusza Skibińskiego sporządziła Pani Iwona Siuta - sędzia wizytator Sądu Okręgowego w Szczecinie, która stwierdziła, że dane statystyczne wskazują na bardzo dobrą wydajność pracy kandydata, bardzo dobrą stabilność orzecznictwa (choć tylko niewielka liczba orzeczeń wydanych przez opiniowanego podana została kontroli instancyjnej) oraz terminowość sporządzania uzasadnień. Z drugiej jednak strony poważne - sędzia wizytator Sądu Okręgowego w Szczecinie, która stwierdziła, że dane statystyczne wskazują na bardzo dobrą wydajność pracy kandydata, bardzo dobrą stabilność orzecznictwa (choć tylko niewielka liczba orzeczeń wydanych przez opiniowanego podana została kontroli instancyjnej) oraz terminowość sporządzania uzasadnień. Z drugiej jednak strony poważne zastrzeżenia budzą wyniki kontroli spraw prowadzonych i zakończonych przez kandydata. Istotne jest, że pełnił on obowiązki sędziego jedynie przez krótki okres swojej pracy zawodowej, początkowo od lutego 1998 r. do lipca 2004. r. i po powrocie do sądu od kwietnia 2015 r. do chwili obecnej. O ile początkowy okres pracy kandydata związany był z wydziałem cywilnym, to po powrocie do pełnienia urzędu sędziowskiego przez trzy lata wykonywał czynności orzecznicze aż w trzech wydziałach: cywilnym, rodzinnym i opiekuńczym oraz gospodarczym. Większość swojej drogi zawodowej związał z wykonywaniem zawodu radcy prawnego - od 2004 r. do 2015 r. i pracą w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Gorzowie Wielkopolskim. Wprawdzie praca radcy prawnego nierozerwalnie związana jest z prawem cywilnym, ale przede wszystkim, w przypadku kandydata z prawem administracyjnym, o czym świadczy zatrudnienie w Samorządowym Kolegium Odwoławczym. W konkluzji opiniująca stwierdziła, że nie neguje wiedzy prawniczej, ogólnego doświadczenia zawodowego i odpowiedzialności kandydata, uważa jednak, że kontrola akt postępowania w sprawach przez niego prowadzonych w sposób oczywisty potwierdziła, że jego awans do sądu wyższej instancji należy uznać za co najmniej przedwczesny. Liczba i skala błędów stwierdzonych w trakcie procedowania przez kandydata, jest oczywiście do wyeliminowania w dalszej pracy orzeczniczej, jednak na chwilę obecną wyklucza promocję opiniowanego do sądu okręgowego i pozostaje w sprzeczności z dobrem wymiaru sprawiedliwości. Mając powyższe na uwadze, sędzia wizytator stwierdziła, że kandydat nie spełnia kryteriów ustawowych do powołania na stanowisko sędziego sądu okręgowego. Pismem z 12 października 2018 r. Pan Robert Dariusz Skibiński zgłosił uwagi do oceny kwalifikacji sporządzonej przez Panią Iwonę Siutę - sędziego wizytatora Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Wizytator: Iwona Siuta

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Szarek Piotr Paweł sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 50 15
PRZECIW 0 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Piotr Paweł Szarek urodził się 16 stycznia 1980 r. w Kostrzynie nad Odrą. W 2004 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie, we wrześniu 2007 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym plus. Od 7 listopada 2007 r. do 30 czerwca 2008 r. pracował w Sądzie Okręgowym w Szczecinie na stanowisku asystenta sędziego. Z dniem 1 lipca 2008 r. został mianowany referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Szczecinie. Z dniem 1 stycznia 2009 r. został przeniesiony na stanowisko referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 16 września 2010 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie. Orzeka w VIII Wydziale Rodzinnym i Nieletnich tego Sądu, a od 1 grudnia 2013 r. pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Począwszy od 2013 r. był wielokrotnie delegowany do orzekania na pojedynczych sesjach w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. W grudniu 2014 r. powierzono kandydatowi nadzór nad Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii Nr 2 w Szczecinie. Od maja 2015 r. sprawuje nadzór nad Domem Pomocy Społecznej imienia doktora Edmunda Wojtyły dla osób chorych psychicznie w Szczecinie. W latach 2016-2018 był członkiem Kolegium Sądu Okręgowego w Szczecinie. W marcu 2017 r. został wyznaczony koordynatorem działalności edukacyjnej dla dzieci i młodzieży w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie. Kandydat wielokrotnie prowadził zajęcia dla młodzieży szkolnej z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz z zakresu odpowiedzialności osób nieletnich. W latach 2012-2013 prowadził seminarium z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, odpowiedzialności osób nieletnich dla pracowników i podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego w Szczecinie. Wielokrotnie brał także udział w audycjach "Radio Szczecin Na Wieczór" w Radiu Szczecin jako sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie i specjalista z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz kwestii dotyczących odpowiedzialności osób nieletnich. Podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Mając na względzie dotychczasowe doświadczenie zawodowe uczestników niniejszej procedury nominacyjnej, potwierdzone uzyskanymi ocenami kwalifikacji Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że w chwili obecnej - oceniane łącznie - kryteria wyboru wymienione w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS w najwyższym stopniu wypełnia Pan Piotr Paweł Szarek. Pan Piotr Paweł Szarek posiada doświadczenie orzecznicze odpowiednie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego, w tym ponad ośmioletnie doświadczenie w pracy w VIII Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie. Orzekał także na jednodniowych sesjach w ramach delegacji do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Wykonywanie powyższych obowiązków, od grudnia 2013 r. łączy z pełnieniem funkcji Zastępcy Przewodniczącego Wydziału. W trakcie pracy w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie powierzono mu również nadzór nad Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii Nr 2 w Szczecinie oraz nad Domem Pomocy Społecznej imienia doktora Edmunda Wojtyły dla osób chorych psychicznie w Szczecinie, a także został wyznaczony koordynatorem działalności edukacyjnej dla dzieci i młodzieży w tym Sądzie. Kwalifikacje Pana Piotra Pawła Szarka zostały wysoko ocenione przez sędziego wizytatora w sporządzonej ocenie. Ponadto otrzymał on najwyższe poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Szczecinie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Apelacji Szczecińskiej.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pana Piotra Pawła Szarka sporządziła Pani Bogusława Szczepańska - sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie, która stwierdziła, że przeprowadzona analiza wyników pracy kandydata na przestrzeni okresu objętego kontrolą wskazuje jednoznacznie na jego bardzo dobre przygotowanie do wykonywania obowiązków służbowych. Opiniowany w rzetelny sposób realizuje te zadania, dysponuje wiedzą niezbędną dla prawidłowego orzekania oraz stanowiącą potencjał i uzasadnienie dla dalszego rozwoju zawodowego. Efektywność jego pracy orzeczniczej, uwzględniając w tym kontekście rozmiar obowiązków związanych z członkostwem w Kolegium Sądu Okręgowego w Szczecinie, a nadto pełnieniem funkcji Zastępcy Przewodniczącego VIII Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, należy oceniać bardzo wysoko. Wyniki przeprowadzonej oceny, wskazują na wyróżniający, wysoki stopień profesjonalizmu opiniowanego, czego dowodem pozostaje w szczególności kształtująca się na bardzo dobrym poziomie stabilność jego orzecznictwa. Dobitnie świadczy o tym fakt, że tylko w dwóch sprawach, w okresie objętym oceną, sąd odwoławczy wydał orzeczenie kasatoryjne. W konkluzji opiniująca stwierdziła, że wzorowa jakość pracy orzeczniczej kandydata, poziom posiadanej przez niego wiedzy prawniczej oraz przymioty osobiste sprawiają, że spełnia on kryteria do powołania na stanowisko sędziego sądu okręgowego.

Wizytator: Bogusława Szczepańska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów