Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 962/2019

Sąd: Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach
Data posiedzenia: 5 listopada 2019 – 8 listopada 2019
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 46 z 2019
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2019-11-0...
Liczba wolnych stanowisk: 3
Liczba kandydatów: 9
Liczba obsadzonych stanowisk: 3
Liczba odrzuconych kandydatów: 5

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Długosz Tomasz Leszek prokurator negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 10 7
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 9

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Tomasz Leszek Długosz urodził się 15 marca 1980 r. w Ogrodzieńcu. W 2004 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Od 30 kwietnia 2005 r. do 30 kwietnia 2006 r. odbył staż w kancelarii adwokackiej w Katowicach. Od 1 maja 2006 r. do 31 marca 2007 r. pracował jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Katowicach, a następnie od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2007 r. w Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód w Katowicach. Obowiązki wykonywał w XIII Wydziale Grodzkim i VIII Wydziale Karnym. Od 1 maja 2007 r. do 26 listopada 2009 r. był zatrudniony jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Obowiązki wykonywał w V Wydziale Karnym. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji prokuratorskiej w okręgu Prokuratury Okręgowej w Katowicach, w 2008 r. złożył egzamin prokuratorski z łącznym wynikiem dostatecznym plus. Z dniem 1 grudnia 2009 r. został mianowany asesorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie. Obowiązki wykonywał w 3 Dziale dochodzeniowo-śledczym. Z dniem 7 stycznia 2013 r. został powołany przez Prokuratora Generalnego na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ w Sosnowcu. Obowiązki wykonywał w 1 Dziale dochodzeniowo-śledczym. Od 1 kwietnia 2019 r. został delegowany do wykonywania czynności służbowych w Wydziale II do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Brał udział w szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pana Tomasza Leszka Długosza sporządził Pan SSO Andrzej Czaputa - wizytator ds. karnych Sądu Okręgowego w Katowicach, który stwierdził, że opiniowany posiada bardzo dobre przygotowanie zawodowe oraz ugruntowaną znajomość prawa karnego materialnego i procesowego. Wskazał, że kandydat wykazuje dobrą znajomość orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz literatury prawniczej. W jego ocenie posiada także odpowiedni stopień doświadczenia zawodowego i życiowego. Reasumując, sędzia wizytator pozytywnie ocenił całokształt pracy Pana Tomasza Leszka Długosza i wyraził pogląd, że jest on dobrym kandydatem na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Andrzej Czaputa

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Ferić-Pawlak Maria adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 10 1
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Maria Ferić-Pawlak urodziła się 15 sierpnia 1973 r. w Katowicach. W 1997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji adwokackiej w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, w 2002 r. złożyła egzamin adwokacki z wynikiem ogólnym dobrym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach z dnia 24 października 2002 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach. Od stycznia 2003 r. wykonuje zawód adwokata w indywidualnej Kancelarii Adwokackiej w Katowicach. Na stanowisku pełnomocnika pracowała w: Katowickim Holdingu Węglowym S.A. KWK Mysłowice-Wesoła (od 3 marca 2005 r. do 28 grudnia 2007 r.), SKOK Mysłowice (od 2 stycznia 2006 r. do 30 grudnia 2016 r.), Katowickim Holdingu Węglowym S.A. KWK „Wieczorek” (od 1 stycznia 2008 r. do 1 lutego 2013 r.) i w Śląsko-Dąbrowskiej Spółce Mieszkaniowej (od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r.)

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji kandydatki sporządziły Pani SSO Anna Ceglarek-Wnuk - wizytator ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Katowicach i Pani SSO Magdalena Rybicka - wizytator ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Katowicach, które stwierdziły, że ocena pracy kandydatki pod kątem jej predyspozycji do wykonywania zawodu sędziego opiera się o ocenę teoretycznego i praktycznego przygotowania zawodowego, rzetelnego wykonywania obowiązków adwokata i jakości czynności dokonywanych w sprawach, w których opiniowana występowała jako przedstawiciel procesowy, jej aktywności procesowej, terminowości czynności, poziomu konstruowanych pism procesowych i ich skuteczności dla przyjętego przez Sąd rozstrzygnięcia. W ich ocenie skontrolowane sprawy, w których kandydatka sporządzała pisma procesowe, wskazują na jej należytą wiedzę w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego oraz rzetelne wykonywanie obowiązków i umiejętność formułowania przejrzystego stanowiska, a także jego uzasadnienia. Reasumując, pozytywnie oceniły kandydaturę Pani Marii Ferić-Pawlak.

Wizytator: Anna Ceglarek-Wnuk, Magdalena Rybicka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Kaczmarski Tomasz Andrzej referendarz pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 10 14
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Tomasz Andrzej Kaczmarski urodził się 14 lipca 1980 r. w Zabrzu. W 2004 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną dobrą plus, uzyskując tytuł magistra. Od 2 listopada 2004 r. do 12 maja 2006 r. był zatrudniony na stanowisku podinspektora w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Od 15 maja 2006 r. do 19 marca 2010 r. pracował jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich. Obowiązki początkowo wykonywał w II Wydziale Karnym a od stycznia 2009 r. w I Wydziale Cywilnym. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach, w 2008 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 22 marca 2010 r. został mianowany referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich. Obowiązki orzecznicze wykonywał w I Wydziale Cywilnym i IV Wydziale Ksiąg Wieczystych a od 1 maja 2013 r. w I Wydziale Cywilnym.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Tomasza Andrzeja Kaczmarskiego, Pani Renaty Małgorzaty Pawlik oraz Pana Andrzeja Wójcikiewicza zadecydował zatem całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, wnioski płynące z ocen ich kwalifikacji oraz opinii służbowych, a także poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Katowicach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pana Tomasza Andrzeja Kaczmarskiego sporządziła Pani SSR del. Ewa Dyja - wizytator ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Katowicach, która stwierdziła, że kandydat wykazał bardzo dobrą efektywność pracy, bardzo dobrą stabilność orzecznictwa, duże zaangażowanie w pracę oraz umiejętność bardzo dobrej jej organizacji. Sędzia wizytator podkreśliła, że przygotowanie merytoryczne kandydata nie budzi zastrzeżeń. Wskazała również, że Przewodniczący IV Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich oraz Przewodnicząca I Wydziału Cywilnego tego Sądu wyrazili bardzo dobre opinie o kandydacie. Reasumując, sędzia wizytator podkreśliła, że Pan Tomasz Andrzej Kaczmarski posiada odpowiednie umiejętności zawodowe i cechy osobowościowe do objęcia stanowiska sędziego sądu rejonowego. Sędzia wizytator sporządziła również uzupełniającą ocenę kwalifikacji kandydata, w której podtrzymała wszystkie wnioski zawarte w powyższej ocenie jego kwalifikacji.

Wizytator: Ewa Dyja

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Kaniut-Bogowicz Justyna Agnieszka adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 10 1
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Justyna Agnieszka Kaniut-Bogowicz urodziła się 24 marca 1981 r. w Chorzowie. Od 1 czerwca 2001 r. do 31 października 2002 r. pracowała jako specjalista do spraw turystyki w Biurze Usług Turystycznych „Śląsk” w Katowicach - filii w Piekarach Śląskich. Od 13 lutego 2002 r. do 27 czerwca 2003 r. była zatrudniona na stanowisku pracownika działu obsługi kas w Cinema City Poland sp. z o.o. w Warszawie. W 2005 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. Od 1 października 2005 r. do 31 marca 2010 r. pracowała jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Obowiązki wykonywała w I Wydziale Cywilnym. W 2006 r. ukończyła wyższe studia na kierunku zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego Katowicach, w 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie z dnia 14 października 2009 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie a uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach z dnia 26 sierpnia 2010 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach i wykonuje zawód adwokata w ramach indywidualnej Kancelarii Adwokackiej w Bytomiu. W 2010 r. ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji kandydatki sporządziła Pani SSR del. Ewa Dyja - wizytator ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Katowicach, która stwierdziła, że Pani Justyna Agnieszka Kaniut-Bogowicz prawidłowo wykonuje obowiązki pełnomocnika procesowego a jej profesjonalizm i rzetelność zawodowa nie budzą najmniejszych zastrzeżeń. Reasumując, sędzia wizytator wskazała, że opiniowana posiada odpowiednie umiejętności zawodowe i cechy osobowościowe do objęcia urzędu sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Ewa Dyja

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Kosiorek Patrycja Agata referendarz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 9 1
PRZECIW 1 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Patrycja Agata Kosiorek urodziła się 5 lutego 1979 r. w Katowicach. W 2003 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną dobrą plus, uzyskując tytuł magistra. Od 5 stycznia do 5 lipca 2004 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta w Kancelarii Adwokackiej w Katowicach. Od 19 października 2004 r. do 31 grudnia 2005 r. pracowała jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Katowicach. Obowiązki wykonywała w XXII Wydziale Cywilnym. Od 1 stycznia 2006 r. do 15 listopada 2007 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich. Obowiązki wykonywała w I Wydziale Cywilnym. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach, w 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Od 16 listopada do 31 grudnia 2007 r. pracowała jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Chorzowie. Obowiązki wykonywała w Wydziale Cywilnym Grodzkim. Od 1 stycznia 2008 r. do 9 marca 2011 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Obowiązki wykonywała w XV Wydziale Wizytacyjnym i III Wydziale Cywilnym Odwoławczym. Z dniem 10 marca 2011 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Mikołowie. Obowiązki orzecznicze wykonuje w I Wydziale Cywilnym. W 2014 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa konkurencji w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, z wynikiem dobrym. W latach 2014-2018 odbyła studia doktoranckie na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przygotowuje rozprawę doktorską. W roku akademickim 2017-2018 prowadziła wykłady dla studentów przedsiębiorczości na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorką publikacji prawniczej z zakresu postępowania egzekucyjnego. Uczestniczy w szkoleniach zawodowych, m.in. organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji kandydatki sporządziła Pani SSO Magdalena Rybicka - wizytator ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Katowicach, która wyraziła pogląd, że dane liczbowe, obrazujące wyniki jej pracy i stabilność orzecznictwa, oraz kontrola akt pozwalają na stwierdzenie, że opiniowana - pomimo dużego obciążenia - prawidłowo wykonuje obowiązki referendarza. W ocenie sędzi wizytator kandydatka posiada pożądane cechy osobowościowe: jest rzetelna, odpowiedzialna i zdyscyplinowana. Nie budzi zastrzeżeń jej znajomość prawa materialnego i procesowego. Reasumując, sędzia wizytator wskazała, że Pani Patrycja Agata Kosiorek spełnia wymogi formalne, konieczne do ubiegania się o stanowisko sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Magdalena Rybicka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Nosek-Zemczak Katarzyna referendarz kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
7. Pawlik Renata Małgorzata referendarz pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 8 10
PRZECIW 1 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 3 5

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Renata Małgorzata Pawlik urodziła się 23 września 1974 r. w Krakowie. W 1998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. W 1999 r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa konkurencji na tym Uniwersytecie, z wynikiem bardzo dobrym. W latach 2001-2006 odbyła stacjonarne studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1 października 2003 r. zajmuje stanowisko adiunkta w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego w Katedrze Prawa Karnego Wydziału Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych i prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Krakowie, w 2005 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 1 lipca 2006 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie. Obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w IV Wydziale Grodzkim a od 2010 r. w I Wydziale Cywilnym. Na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt. „Pełnienie czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (art. 180 k.k.). Zagadnienia teoretyczne i praktyczne” oraz po złożeniu wymaganych egzaminów, uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z 26 marca 2007 r. został jej nadany stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa. W 2007 r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa konkurencji w Unii Europejskiej w Studium Prawa Europejskiego w Warszawie, z wynikiem pozytywnym, w 2008 r. z zakresu ekonomii i prawa gospodarczego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, z wynikiem celującym a w 2009 r. - Podyplomowe Studium Prawa Cywilnego dla Sędziów Sądów Powszechnych i Prokuratorów w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Od 1 czerwca 2016 r. została delegowana do pełnienia czynności administracyjnych jako główny specjalista, początkowo w Dziale Programów Ośrodka Szkolenia Wstępnego, od 1 grudnia 2016 r. w Dziale Egzaminów Ośrodka Szkolenia wstępnego a od 15 listopada 2017 r. w Dziale Organizacyjnym Biura Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Z dniem 1 lipca 2018 r. została mianowana starszym referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie. Obowiązki orzecznicze wykonuje w I w Wydziale Cywilnym. Pełni funkcję Zastępcy Redaktora Naczelnego oraz członka Kolegium Redakcyjnego Kwartalnika Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w ramach studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Brała udział w konferencjach naukowych. Na podstawie pozytywnej oceny merytorycznej Koordynatora Dyscyplin, Zespołu Ekspertów oraz Rady Narodowego Centrum Nauki zrealizowała projekt badawczy Narodowego Centrum Nauki pt. „Kontrawencjonalizacja w polskim prawie karnym i wykroczeń. Analiza teoretyczno-dogmatyczna na tle porównawczym”. Uczestniczyła w stażach badawczych w Niemczech, we Francji, w Austrii, na Litwie oraz w Wielkiej Brytanii. Jest autorką i współautorką licznych publikacji prawniczych, w tym m.in. monografii oraz artykułów w języku angielskim.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Tomasza Andrzeja Kaczmarskiego, Pani Renaty Małgorzaty Pawlik oraz Pana Andrzeja Wójcikiewicza zadecydował zatem całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, wnioski płynące z ocen ich kwalifikacji oraz opinii służbowych, a także poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Katowicach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Renaty Małgorzaty Pawlik sporządziła Pani SSR del. Ewa Dyja - wizytator ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Katowicach, która stwierdziła, że kandydatka wykazała bardzo dobrą efektywność pracy, bardzo dobrą (wyróżniającą) stabilność orzecznictwa, duże zaangażowanie w pracę oraz umiejętność bardzo dobrej jej organizacji. Wskazała również, że Przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie oraz Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury wyrazili bardzo dobre opinie o kandydatce. Reasumując, sędzia wizytator wskazała, że Pani Renata Małgorzata Pawlik posiada odpowiednie umiejętności zawodowe i cechy osobowościowe do objęcia stanowiska sędziego sądu rejonowego. Sędzia wizytator sporządziła również uzupełniającą ocenę kwalifikacji kandydatki, w której podtrzymała wszystkie wnioski zawarte w powyższej ocenie jej kwalifikacji.

Wizytator: Ewa Dyja

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
8. Powroźnik-Jaworska Agnieszka Halina referendarz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 12 3
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Halina Powroźnik-Jaworska urodziła się 28 kwietnia 1988 r. w Jaworznie. W 2012 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną celującą, uzyskując tytuł magistra, przy czym od października 2010 r. do lutego 2011 r. studiowała prawo w języku angielskim w ramach wymiany studenckiej pomiędzy tym Uniwersytetem a Uniwersytetem w Lublanie na Słowenii. Od 11 lutego 2013 r. do 10 lutego 2014 r. odbyła aplikację ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, uzyskując łącznie 45 pkt. Od 31 marca 2014 r. do 1 lipca 2018 r. odbyła aplikację sędziowską w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. W 2016 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym, uzyskując 246 pkt. Od 2 stycznia 2017 r. do 30 września 2018 r. odbyła staż referendarski. Z dniem 2 stycznia 2017 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Legnicy. Obowiązki orzecznicze wykonywała w I Wydziale Cywilnym, a następnie w II Wydziale Karnym Sekcji Wykonywania Orzeczeń. Z dniem 1 października 2017 r. została przeniesiona na stanowisko referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym Kato wice-Wschód w Katowicach. Obowiązki orzecznicze wykonywała w XII Wydziale Wykonywania Orzeczeń a od 1 stycznia 2018 r. do chwili obecnej w XI Wydziale Ksiąg Wieczystych. Brała udział w szkoleniach, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz przez Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji kandydatki sporządzili Pani SSO Gabriela Ott i Pan SSO Andrzej Czaputa - wizytatorzy Sądu Okręgowego w Katowicach, którzy stwierdzili, że opiniowana w zakresie spraw karnych wykonawczych posiada bardzo dobre przygotowanie zawodowe oraz ugruntowaną znajomość prawa karnego materialnego i procesowego. Wykazuje dobrą znajomość orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz literatury prawniczej. W ich ocenie także bardzo dobrze należy ocenić merytoryczną stronę pracy kandydatki w sprawach wieczystoksięgowych. Bardzo dobrze opanowała prawo materialne (głównie prawo rzeczowe), procesowe, technikę pracy. Wskazali ponadto, że z opinii przełożonych wynika, że jest pracownikiem sumiennym, dobrze wykonującym swoje obowiązki. Posiada doświadczenie w pracy w charakterze referendarza w różnych wydziałach. Reasumując, sędziowie wizytatorzy podkreślili, że Pani Agnieszka Halina Powroźnik-Jaworska jest dobrą kandydatką do objęcia stanowiska sędziego.

Wizytator: Gabriela Ott, Andrzej Czaputa

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
9. Wójcikiewicz Andrzej adwokat pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 10 11
PRZECIW 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 5

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Andrzej Wójcikiewicz urodził się 4 czerwca 1975 r. w Opolu. W 2000 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Krakowie, w 2006 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Od 3 stycznia 2005 r. do 14 lipca 2008 r. był zatrudniony na stanowisku redaktora w Wydawnictwie Prawniczym Lexis Nexis Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - Oddziale w Krakowie. W dniu 1 lutego 2007 r. został wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Od 1 kwietnia 2007 r. do 31 stycznia 2011 r. prowadził własną kancelarię radcy prawnego w Krakowie. Od 26 marca 2008 r. do 31 marca 2010 r. był zatrudniony na stanowisku radcy prawnego w Spółdzielni Mieszkaniowej im. T. Kościuszki w Krakowie. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie z dnia 26 listopada 2010 r. został wpisany na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej. Od 1 lutego 2011 r. wykonuje zawód adwokata w ramach indywidualnej kancelarii adwokackiej w Krakowie. Od 23 lipca 2013 r. posiada licencję syndyka.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Tomasza Andrzeja Kaczmarskiego, Pani Renaty Małgorzaty Pawlik oraz Pana Andrzeja Wójcikiewicza zadecydował zatem całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, wnioski płynące z ocen ich kwalifikacji oraz opinii służbowych, a także poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Katowicach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pana Andrzeja Wójcikiewicza sporządziła Pani SSO Magdalena Rybicka - wizytator ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Katowicach, która stwierdziła, że kontrolowane sprawy, w których kandydat sporządzał pisma procesowe i występował przed sądem, wskazują na jego należytą wiedzę w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego oraz rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Sędzia wizytator wskazała, że taka sama ocena wynika z analizy przedstawionych opinii prawnych. Podkreśliła także, że w opinii Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie Pan Andrzej Wójcikiewicz obowiązki adwokata wykonuje w sposób solidny i prawidłowy, wywiązując się również we właściwy sposób z obowiązków korporacyjnych. Jego postawa etyczna i moralna nie budzi zastrzeżeń. Reasumując, kandydaturę Pana adwokata Andrzeja Wójcikiewicza na wolne stanowisko sędziego w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach oceniła pozytywnie.

Wizytator: Magdalena Rybicka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów