Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 612/2018

Sąd: Sąd Okręgowy w Lublinie
Data posiedzenia: 4 grudnia 2018 – 7 grudnia 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 377 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2018-11-...
Liczba wolnych stanowisk: 15
Liczba kandydatów: 50
Liczba obsadzonych stanowisk: 15
Liczba odrzuconych kandydatów: 33

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Adamiak-Orłowska Iwona Małgorzata sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 43 0
PRZECIW 0 12 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Iwona Małgorzata Adamiak-Orłowska urodziła się 13 września 1 976 r. w Siedlcach. W 2000 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. W latach 2000-2004 pracowała jako asystent w II Katedrze Prawa Cywilnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po odbyciu w latach 2000-2003 pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2003 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 3 listopada 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Opolu Lubelskim. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w I Wydziale Cywilnym a od 2004 r. także w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w I Wydziale Cywilnym. W 2007 r. ukończyła dwusemestralne Podyplomowe Studium Prawa Cywilnego dla Sędziów Sądów Powszechnych, zorganizowane przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Krajowym Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury. W związku ze zmianą organizacyjną, decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l stycznia 201 1 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie i powierzono jej pełnienie funkcji zastępcy Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego tego Sądu, zaś z dniem l listopada 20 17 r. pełnienie obowiązków Przewodniczącej tego Wydziału. Pani sędzia brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Baduchowska Justyna sędzia Sądu Rejonowego w Rykach, negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 36 0
PRZECIW 0 19 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Justyna Baduchowska urodziła się 19 kwietnia 1 969 r. w Rykach. W 1 993 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 1 996-1 998 pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Siedlcach, we wrześniu 1 998 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 20 października 1 998 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Garwolinie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziale cywilnym i w wydziale karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia l stycznia 200 l r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Garwolinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l listopada 2006 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Rykach, przy czym w latach 2006-2009 pełniła funkcję Przewodniczącej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich a od listopada 2007 r. dodatkowo pełniła obowiązki Przewodniczącej IV Wydziału Ksiąg Wieczystych tego Sądu. Od lipca 20 10 r. orzekała w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych w wymiarze % etatu oraz w I Wydziale Cywilnym w wymiarze 'l'4 etatu a od stycznia 20 12 r. w wymiarze po 'l'4 etatu w I Wydziale Cywilnym i III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich oraz � etatu w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych. W 2010 r. ukończyła semestralne studia podyplomowe z zakresu prawa cywilnego dla sędziów sądów powszechnych, zorganizowane przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa Prokuratury, z wynikiem bardzo dobrym. Od stycznia 2013 r. pełniła funkcję Przewodniczącej VIII Zamiejscowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Puławach z siedzibą w Rykach, przy czym od kwietnia 2013 r. orzekała w tym Wydziale w pełnym wymiarze czasu pracy a w latach 20 1 4-20 15 pełniła obowiązki Przewodniczącej tego Wydziału. Od stycznia 2015 r. orzekała w wymiarze % etatu w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich i w wymiarze 'l'4 etatu w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Rykach. W latach 20 1 5-2017 orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l lipca 20 17 r. do 31 grudnia 2017 r. i następnie od l stycznia 20 18 r. do 30 czerwca 2018 r. do Sądu Okręgowego w Lublinie. Orzekała w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Pani sędzia uczestniczyła w wielu szkoleniach i konferencjach.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych - sędzię Sądu Apelacyjnego w Lublinie w stanie spoczynku.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Birut Edyta sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 11 15
PRZECIW 2 44 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Edyta Birut urodziła się l grudnia 1 976 r. w Biłgoraju. W 2000 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2000-2003 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2003 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l lutego 2004 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej . Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w I Wydziale Cywilnym, V Wydziale Gospodarczym a od 6 lutego 2006 r. w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w pełnym wymiarze czasu pracy, zaś od 4 kwietnia 2007 r. w VII Wydziale Grodzkim w wymiarze 'h etatu i w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w wymiarze 'h etatu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 stycznia 2008 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Orzekała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich i w VII Wydziale Grodzkim. Decyzją Ministra Sprawiedliwości od maja 2008 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lubartowie. Orzekała w II Wydziale Karnym a od kwietnia 2015 r. w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, przy czym od września 20 15 r. pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Od lipca 2016 r. sprawowała kontrolę nad Domem Pornocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim i w Kocku a od maja 20 17 r. sprawowała nadzór nad wykonywaniem orzeczeń o skierowanie do Ośrodka Kuratorskiego nr I przy Sądzie Rejonowym w Lubartowie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem 19 grudnia 2017 r. została powołana do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Z dniem 17 stycznia 2018 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego tego Sądu, w którym orzeka w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Pani sędzia pogłębia swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz konferencjach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Błaszczuk Joanna Agnieszka sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 49 4
PRZECIW 0 6 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 10

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Agnieszka Błaszczuk urodziła się 2 kwietnia 1 973 r. w Kielcach. W 1 997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 997-1 999 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Kielcach, we wrześniu 1 999 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l listopada 1999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Kielcach. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziale karnym. Z dniem l września 2001 r. została przeniesiona do Sądu Rejonowego w Chełmie. Obowiązki orzeczmcze wykonywała w wydziale grodzkim, przy czym od 2003 r. pełniła funkcję Kierownika Sekcji Wykonywania Orzeczeń tego Wydziału. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 stycznia 2003 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. W 2007 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w III Wydziale Karnym. W związku z reorganizacją, z dniem 1 stycznia 20 11 r. została przeniesiona do pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekała w III Wydziale Karnym, przy czym w latach 201 6-20 17 pełniła funkcję Kierownika Sekcji Wykonywania Orzeczeń tego Wydziału. W 201 1 r. i w 20 15 r. była delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od marca 2017 r. do lutego 20 18 r. do pełnienia obowiązków sędziego w tym Sądzie. Kolejnymi decyzjami okres delegowania przedłużano do 30 listopada 20 18 r. Orzekała w IV Wydziale Karnym. Pani sędzia uczestniczyła w wielu szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz konferencjach.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Błaziak Jarosław Jerzy sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 46 12
PRZECIW 1 9 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 3

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Jarosław Jerzy Błaziak urodził się 19 października 1 969 r. w Lublinie. W 1 995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem. Po odbyciu w latach 1 995-1 997 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 997 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l października 1 997 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Lubartowie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w I Wydziale Cywilnym. Z dniem l lutego 1 999 r. został przeniesiony na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Lublinie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 1 999 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. Orzekał w I Wydziale Cywilnym. W latach 2007-2008 i 201 0-20 12 był wielokrotnie delegowany przez Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie do pełnienia obowiązków sędziego w tym Sądzie. Orzekał w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym. W związku ze zmianą organizacyjną, decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l stycznia 201 1 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, w którym orzekał w I Wydziale Cywilnym. Z dniem 16 kwietnia 2018 r. powierzono mu pełnienie do 15 października 20 18 r. funkcji zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Równocześnie, decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany od 16 kwietnia 20 18 r. do 15 października 2018 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Orzekał w I Wydziale Cywilnym. W związku z powyższą decyzją, Pan sędzia złożył rezygnację z pełnienia powierzonej mu funkcji i z dniem 16 kwietnia 2018 r. został z meJ zwolniony. Pan sędzia brał udział w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Bucoń Paweł Stanisław sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0 11 0
PRZECIW 4 44 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Paweł Stanisław Bucoń urodził się 31 października 1 977 r. w Kraśniku. W 200 1 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dostateczną. W latach 2001-2006 był doktorantem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Po odbyciu w latach 2002-2005 aplikacji adwokackiej w okręgu Izby Adwokackiej w Lublinie, w grudniu 2005 r. złożył egzamin adwokacki z oceną dobrą i z dniem 29 grudnia 2005 r. został wpisany na listę adwokatów tej Izby. W 2007 r., na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej 25 pt. "Odpowiedzialność cywilna uczestników wypadku komunikacyjnego", uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2008-20 10 prowadził zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie oraz w jej filiach w Lublinie i Radomiu. W latach 2009-2015 wykonywał zawód adwokata w ramach indywidualnej kancelarii adwokackiej w Lublinie. Od października 2009 r. był asystentem a od października 20 10 r. do chwili obecnej pracuje jako adiunkt na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 marca 2015 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Orzekał w I Wydziale Cywilnym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l września 20 18 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Od 2018 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. Jest zastępcą redaktora naczelnego "Pedagogii Ojcostwa" Katolickiego Przeglądu Społeczno-Prawno-Pedagogicznego, czasopisma Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie. Jest autorem szeregu publikacji naukowych. Brał udział w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione jako dostateczne przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Cagara-Zarzycka Agnieszka Stanisława sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 35 0
PRZECIW 0 20 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Stanisława Cagara-Zarzycka urodziła się 8 maja 1 972 r. w Nisku. W 1 996 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 996-1 998 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 998 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l czerwca 1 999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Kraśniku. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, przy czym od 200 1 r. pełniła obowiązki Przewodniczącej tego Wydziału, a także w wydziale cywilnym i karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 lipca 200 l r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Kraśniku. W 2004 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała początkowo w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych a od 2009 r. w II Wydziale Cywilnym. W związku z reorganizacją, z dniem l stycznia 20 II r. została przeniesiona do pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie. Orzeka w II Wydziale Cywilnym a od 20 12 r. dodatkowo w VIII Wydziale Cywilnym. W latach 20 1 5-20 17 orzekała, w ramach j ednodniowych delegacji, w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Lublinie. Pani sędzia uczestniczyła w szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
8. Caruk-Niewęgłowska Oliwia Aleksandra sędzia Sądu Rejonowego w Białej Podlaskie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 0 18 14
PRZECIW 4 37 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Oliwia Aleksandra Caruk-Niewęgłowska urodziła s1ę 9 s1erpma 1 971 r. w Puczycach. W 1 996 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. W latach 1 996-1 997 pracowała jak o referent prawny w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej . Po odbyciu w latach 1997-1 999 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w marcu 2000 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Od lutego do czerwca 1 999 r. była zatrudniona na podstawie umowy o dzieło jako wykładowca w Średnim Studium Zawodowym ZDZ w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej a od lutego do kwietnia 2003 r. jako prawnik w kancelarii radcy prawnego w Lublinie. Od marca do kwietnia 2003 r. pracowała jako wykładowca w Centrum Usług Szkoleniowych Lider w Lublinie i jako specjalista ds. prawno-kadrowych w P.W. Hurt-Detal "Lech" w Parczewie. Z dniem 12 maja 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. Orzekała w IV Wydziale Pracy, III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, I Wydziale Cywilnym a od czerwca 2015 r. ponownie w IV Wydziale Pracy. W 2008 r. ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Pracy dla Sędziów Sądów Powszechnych, zorganizowane przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 16 kwietnia 2008 r. została delegowana od 14 kwietnia 2008 r. do 15 lipca 2009 r. do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Obowiązki wykonywała w Wydziale Spraw z Zakresu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Departamentu Sądów Powszechnych. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 lipca 2009 r. została delegowana od 16 lipca 2009 r. do 31 grudnia 2014 r. do pełnienia czynności administracyjnych w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. W okresie delegacji orzekała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej . W 201 1 r. ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z wynikiem bardzo dobrym. W 2016 r. kilkukrotnie orzekała, w ramach jednorazowych delegacji, w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym i III Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Lublinie a decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 kwietnia 2018 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w tym Sądzie. Orzekała w VIII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
9. Chylińska-Kurek Joanna Bronisława sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 47 4
PRZECIW 0 8 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 11

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Bronisława Chylińska-Kurek urodziła się l O listopada 1 974 r. w Lublinie. W latach 1 996-1 998 pracowała jako ankieter dla MEMBR International Poland Polskiego Biura Marketingowego Spółki z o.o. w Warszawie. W 1 998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 999-2002 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. W latach 2000-2003 prowadziła szkolenia na rzecz Biura Doradztwa Personalnego Consultor Spółki z o.o. w Lublinie a w latach 2002-2003 na rzecz Polskiej Fundacji Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" w Lublinie. Ponadto, od grudnia 2002 r. do marca 2003 r. była zatrudniona na stanowisku prawnika w Elektromex-Hurt w Lublinie. Z dniem 23 marca 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w VII Wydziale Grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Orzekała w VII Wydziale Grodzkim a od maja do sierpnia 2008 r. także w ramach delegacji w Zamiejscowym Wydziale Grodzkim Sądu Rejonowego w Lublinie z siedzibą w Łęcznej. Od maja 201 1 r. orzeka w VIII Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, przy czym w latach 2016-20 17 orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, w IX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Lublinie. W 20 13 r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa cywilnego, zorganizowane przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Pani sędzia brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
10. Czajkowska Joanna Maria sędzia Sądu Rejonowego w Rykach negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 34 0
PRZECIW 0 21 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Maria Czajkowska urodziła się 7 maJa 1 977 r. w Lublinie. W 200 1 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 2002-2005 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Zamościu, we wrześniu 2005 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 2 listopada 2006 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Zamościu. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w VII Wydziale Grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 kwietnia 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Zamościu. Orzekała w VII Wydziale Grodzkim. Z dniem l stycznia 2010 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Rykach. Orzekała w II Wydziale Karnym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l stycznia 2013 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Puławach. Orzekała w VII Zamiejscowym Wydziale Karnym tego Sądu z siedzibą w Rykach, przy czym od lipca 20 13 r. pełniła obowiązki Przewodniczącej tego Wydziału, zaś od października 2013 r. pełniła także funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Puławach. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l stycznia 20 15 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Rykach i wobec złożenia rezygnacji z pełnienia funkcji Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Puławach, z dniem 31 grudnia 20 14 r. została odwołana z pełnienia tej funkcji. Jednocześnie, z dniem l stycznia 20 15 r. objęła funkcję Przewodniczącej II Wydziału Kamego Sądu Rejonowego w Rykach a z dniem 7 stycznia 2015 r. została powołana do pełnienia funkcji Prezesa tego Sądu. Od 2017 r. do chwili obecnej orzeka w II Wydziale Karnym a od października 2017 r. również w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, w wymiarze po 1/2 etatu w każdym z Wydziałów. Pani sędzia brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
11. Figaszewska Beata Iwona sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 47 1
PRZECIW 0 8 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Beata Iwona Figaszewska urodziła się 4 maJa 1 970 r. w Puławach. Od stycznia 1 995 r. pracowała jako protokolantka w Sądzie Wojewódzkim w Lublinie. W 1 995 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 995-1 998 pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, w marcu 1 998 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym, a następnie odbyła asesurę sądową w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w wydziale rodzinnym i nieletnich, następnie w wydziale karnym a od 2000 r. w wydziale cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 maja 200 l r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Od października do listopada 200 1 r. odbyła staż sędziowski w Ecole Nationale de la Magistrature w Paryżu, uzyskując stypendium naukowe rządu francuskiego. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l listopada 200 1 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w VIII Wydziale Gospodarczym, a następnie w XVIII Wydziale Gospodarczym, przy czym w latach 2002-2003 pełniła funkcję Kierownika Sekcji ds. Upadłościowych Układowych. W latach 2003-2005 była delegowana do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wykonywała obowiązki głównego specjalisty w Wydziale Spraw Gospodarczych Departamentu Sądów Powszechnych. W latach 2004-2007 brała udział w charakterze eksperta reprezentującego stronę polską - Ministra Sprawiedliwości w Komitecie Prawa Cywilnego Komisji Europejskiej. W 2005 r. została powołana do udziału w pracach Zespołu ds. usprawnienia systemu funkcjonowania sądów poprzez zwiększenie roli mediacji sądowej. W 2005 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym. We wrześniu 2008 r. odbyła staż sędziowski w Sądzie Apelacyjnym - Sądzie Gospodarczym w Bordeaux we Francji. W latach 2008-20 18 pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego początkowo XVIII Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Lublinie a od 201 1 r. IX Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i naprawczych (obecnie dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych) Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. W 2009 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie ekonomii, finansów i zarządzania w postępowaniu upadłościowym w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z wynikiem bardzo dobrym. W 20 10 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego dla sędziów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, z wynikiem celującym. Od 20 12 r. była powoływana w skład Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego (uprzednio syndyka). W latach 201 2-20 14 brała również udział w pracach Zespołu ds. nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l listopada 2016 r. do 28 lutego 2017 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano do 31 sierpnia 2018 r. Orzekała w IX Wydziale Gospodarczym. Pani sędzia brała udział w szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
12. Gajewska Aneta sędzia Sądu Rejonowego w Puławach kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
13. Grodzicka Anna Karina sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 9 9
PRZECIW 1 46 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 6

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Karina Grodzicka urodziła s1ę 20 lipca 1 974 r. w Lublinie. W 1 998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem. Po odbyciu w latach 1 998-200 1 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, w kwietniu 200 1 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 12 maja 2003 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Kraśniku. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w II Wydziale Karnym, a od listopada 2004 r. w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została przeniesiona z dniem 15 kwietnia 2005 r. do Sądu Rejonowego w Lublinie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w XIX Wydziale Grodzkim, przy czym od kwietnia 2006 r. pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. W 2005 r. ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa europej skiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym. W 2007 r. uczestniczyła w cyklu seminariów pt. " Stosowanie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w polskim porządku prawnym", zorganizowanym przez Biuro Informacji Rady Europy i Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w III Wydziale Karnym a od l stycznia 2011 r., po reorganizacji, w III Wydziale Karnym Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, przy czym w latach 2009-20 13 pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 2008-2013 była wielokrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w V i XI Wydziałach Karnych Odwoławczych Sądu Okręgowego w Lublinie. Jednocześnie, w latach 20 1 1-2013 orzekała w IV Wydziale Karnym Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. W 201 1 r. była wykładowcą w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l lipca 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Orzeka w V Wydziale Karnym Odwoławczym, w wymiarze Yz etatu. Niezależnie od obowiązków orzeczniczych, Pani sędzia wykonywała szereg zadań o charakterze administracyjnym z ramienia Prezesa Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie i Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie, m.in. w latach 20 1 1-20 13 była członkiem i Przewodniczącą Komisji Konkursowej na stanowisko asystenta sędziego. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
14. Grudzień Ewa sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 47 3
PRZECIW 0 8 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 11

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Ewa Antonina Grudzień urodziła się 31 grudnia 1 975 r. w Lublinie. W 1 999 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. W latach 1 999-2004 była zatrudniona w Lubelskiej Regionalnej Kasie Chorych, a następnie w Lubelskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na stanowiskach: referenta ds. administracyjnych, referenta ds. kontroli i specjalisty ds. kontroli. Po odbyciu w latach 1 999-2002 pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w listopadzie 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 22 marca 2004 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w I Wydziale Cywilnym. Z dniem l stycznia 2006 r. Minister Sprawiedliwości powierzył jej pełnienie czynności orzeczniczych w Sądzie Rejonowym w Rykach. Od marca do kwietnia 2008 r. pełniła obowiązki referendarza sądowego w tym Sądzie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 kwietnia 2008 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Rykach, przy czym w latach 201 1-20 12 była delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w VI Wydziale Cywilnym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l listopada 2012 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin -Zachód w Lublinie. Orzekała początkowo w VI Wydziale Cywilnym, w Sekcji Egzekucyjno -Zabezpieczającej VIII Wydziału Cywilnego a od 20 13 r. w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. W latach 20 1 6-2017 orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Lublinie. Dodatkowo, od 201 1 r. prowadziła na Uczelni Łazarskiego w Warszawie zajęcia z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich w ramach Studium Prawa Sądowego dla asystentów sędziów, referendarzy sądowych, aplikantów adwokackich i radcowskich. Pani sędzia odbyła staż zagraniczny dla sędziów orzekających w I instancji w wydziałach cywilnych i gospodarczych, zorgamzowany przez Niemiecki Związek Sędziów i Adwokatów i Niemiecką Fundację ds. Międzynarodowej Współpracy Prawnej we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości RP. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione jako bardzo dobre przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
15. Grymuza Irena sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 49 2
PRZECIW 0 6 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Irena Grymuza urodziła się 28 marca 1 971 r. w Lublinie. W 1 995 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 995-1 997 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 997 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym i odbyła asesurę sądową w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 lutego 200 1 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. Orzekała początkowo w Wydziale Cywilno -Karnym, a następnie w Wydziale Grodzkim. W 2003 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W 2006 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym. W związku z reorganizacją, z dniem l stycznia 20 11 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W latach 2014-20 17 wielokrotnie orzekała, w ramach jednorazowych delegacji, w VII i VIII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l kwietnia 20 17 r. do 30 września 2017 r. do pełnienia obowiązków sędziego w tym Sądzie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano do 30 września 20 18 r. Orzekała w VIII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Pani sędzia brała udział w szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
16. Janusz-Iwanicka Justyna Katarzyna sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 34 0
PRZECIW 0 21 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Justyna Katarzyna Janusz-Iwanicka urodziła się 9 października 1 976 r. w Lublinie. W 2000 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. W latach 2000-2002 prowadziła jako asystent zajęcia dydaktyczne ze studentami w Puławskiej Szkole Wyższej z siedzibą w Puławach. Po odbyciu w latach 2000-2003 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2003 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l lipca 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziałach karnym i grodzkim, a następnie w wydziale cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim. W 2007 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w I Wydziale Cywilnym. W związku z reorganizacją, z dniem l stycznia 201 1 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała początkowo w II Wydziale Cywilnym a od 2012 r. w I Wydziale Cywilnym. Od 2013 r. orzekała w wymiarze Y2 etatu w II Wydziale Cywilnym i w wymiarze Y2 etatu w VI Wydziale Cywilnym. Od 20 14 r. orzekała w VIII Wydziale Cywilnym, pełniąc jednocześnie funkcję Kierownika Sekcji Egzekucyjno-Zabezpieczającej tego Wydziału. W 2015 r. objęła funkcję Przewodniczącej VIII Wydziału Cywilnego. Orzekała także wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Lublinie. Pani sędzia uczestniczyła w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
17. Kamieniak Bartosz Andrzej sędzia Sądu Rejonowego w Puławach pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 32 9
PRZECIW 0 23 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 6

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Bartosz Andrzej Kamieniak urodził się 15 maJa 1 976 r. w Puławach. W 2000 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2000-2003 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2003 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 2001-2003 pracował jako sekretarz w kancelarii adwokackiej w Lublinie. W latach 2003-2004 był zatrudniony jako asystent sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Z dniem 26 kwietnia 2004 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Puławach. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał początkowo w IV Wydziale Pracy a od grudnia 2005 r. w VI Wydziale Grodzkim. W 2005 r. ukończył dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami europejskimi i prawa Unii Europejskiej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem bardzo dobrym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 marca 2008 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Puławach. Orzeka w II Wydziale Karnym. Pan sędzia brał udział w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury i konferencjach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
18. Kasprowicz Marcelina Marta sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 50 0
PRZECIW 0 5 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Marcelina Marta Kasprowicz urodziła się l sierpnia 1 968 r. w Lublinie. W 1 992 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 1 992-1 994 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 994 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l lipca 1 995 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w II Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 maja 1 997 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. W 1 999 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w IX Wydziale Karnym. W 2006 r. orzekała, w ramach jednorazowej delegacji, w V Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie a w latach 2007-20 10 orzekała wielokrotnie, w ramach jednorazowych delegacji, w XI Wydziale Karnym Odwoławczym tego Sądu. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 II r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w IX Wydziale Karnym, przy czym od kwietnia do czerwca 20 16 r. pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od lipca do grudnia 2016 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano do 30 czerwca 2018 r. Orzekała w IV Wydziale Karnym. Pani sędzia uczestniczyła w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
19. Klementowski Michał Zbigniew sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 37 0
PRZECIW 0 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Michał Zbigniew Klementowski urodził się 3 czerwca 1 971 r. w Lublinie. W 1 995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 995-1 997 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 997 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l października 1 997 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w wydziale cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 28 czerwca 1 999 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Orzekał w wydziale cywilnym. W 200 1 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekał w VIII Wydziale Gospodarczym, przy czym w latach 2005-2009 pełnił funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału a w latach 2009-2010 orzekał jednocześnie w IX Wydziale Gospodarczym. W 2006 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym, w 2007 r. studia podyplomowe w zakresie prawa gospodarczego z elementami ekonomii prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym a w 2009 r. studia podyplomowe w zakresie systemu ochrony prawa człowieka w Polsce, również na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l stycznia 201 1 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzeka w VIII Wydziale Gospodarczym. W 20 18 r. orzekał, w ramach jednorazowej delegacji, w IX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Pan sędzia uczestniczył w szkoleniach zawodowych, zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
20. Komsta Monika sędzia Sądu Rejonowego w Chełmie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 42 1
PRZECIW 0 13 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Monika Komsta urodziła się 2 stycznia 1 977 r. w Lublinie. W 200 l r. ukończyła studia na kierunku politologii w zakresie specjalności społeczno-ustrojowej na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2002 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2003-2006 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym plus. Od czerwca do października 2007 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Obowiązki wykonywała w V Wydziale Karnym Odwoławczym. Z dniem 23 października 2007 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w VII Wydziale Grodzkim, następnie w II Wydziale Karnym a od 2009 r. również w VII Wydziale Grodzkim, w wymiarze Yz etatu, przy czym od maja 2009 r. jako asesor sądowy upoważniony do wykonywania czynności referendarza sądowego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Od stycznia 2010 r. orzekała w VII Wydziale Karnym. W 2011 r. ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa dowodowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z wynikiem bardzo dobrym. Od kwietnia do maja 2013 r. orzekała dodatkowo w IX Zamiejscowym Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Chełmie z siedzibą we Włodawie. Od stycznia do grudnia 2016 r. orzekała zaś dodatkowo w V Wydziale Wykonawczym Sądu Rejonowego w Chełmie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od lipca 20 17 r. do grudnia 20 17 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużono do 31 grudnia 2018 r. Orzeka w IV Wydziale Karnym. Pani sędzia brała udział w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
21. Korneluk Urszula Marta sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 22 0
PRZECIW 0 33 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Urszula Marta Korneluk urodziła s1ę 14 lutego 1 972 r. w Kętrzynie. W 1 996 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. W latach 1 997-2003 zajmowała stanowisko prezesa zarządu P.P.H.U. TOTUS sp. z o.o. w Chełmie Po odbyciu w latach 1 999-2002 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Zamościu, w listopadzie 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 24 listopada 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. Z dniem l maja 2009 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Puławach. Orzekała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, przy czym w latach 20 13-20 14 pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału a od listopada 20 14 r. orzekała w I Wydziale Cywilnym. W 2010 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów sądów powszechnych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, z wynikiem bardzo dobrym. Od lutego do grudnia 20 13 r. orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, a od maja do listopada 2014 r., w ramach stałej delegacji, w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dniem l lipca 2016 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała początkowo w VI Wydziale Cywilnym a od września 2016 r. do chwili obecnej orzeka w II Wydziale Cywilnym. Pani sędzia uczestniczyła w szeregu szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, seminariach i konferencji.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
22. Koryl-Oleszko Joanna Agnieszka sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 33 0
PRZECIW 0 22 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Agnieszka Koryl-Oleszko urodziła się 3 lipca 1 977 r. w Rzeszowie. W 2001 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2001-2004 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, we wrześniu 2004 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Od października do grudnia 2004 r. pracowała jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Z dniem 20 grudnia 2004 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w I Wydziale Cywilnym. Z dniem l maja 2007 r. została przeniesiona na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Lublinie. Obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w XIX Wydziale Grodzkim a od 2008 r. w X Wydziale Ksiąg Wieczystych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 maJa 2008 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała początkowo w X Wydziale Ksiąg Wieczystych a od 2009 r. w XIII Wydziale Grodzkim. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, decyzją Ministra Sprawiedliwości została przeniesiona z dniem l stycznia 20 11 r. na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekała w IX Wydziale Gospodarczym a od kwietnia do grudnia 20 13 r. dodatkowo w VIII Wydziale Gospodarczym. Od września 2017 r. pełniła obowiązki zastępcy Przewodniczącego IX Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i naprawczych a od marca 20 18 r. do chwili obecnej pełni funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału (obecnie dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych). W ramach doskonalenia zawodowego, Pani sędzia uczestniczyła w licznych szkoleniach zawodowych, zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury a w 2013 r. brała udział w praktykach w sądach gospodarczych w Bilbao w Hiszpanii, w ramach wymiany sędziów.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
23. Krotkiewicz Bartosz Łukasz sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 45 1
PRZECIW 0 10 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Bartosz Łukasz Krotkiewicz urodził się 19 lipca 1 978 r. w Kraśniku. W 2002 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2004-2006 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, we wrześniu 2006 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Od października 2006 r. do kwietnia 2007 r. pracował jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie a od kwietnia do października 2007 r. jako referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Z dniem 23 października 2007 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 2009 r. został powołany na stanowisko sędziego tego Sądu. Od lutego 20 10 r. wielokrotnie orzekał, w ramach jednodniowych delegacji, w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Lublinie. W 201 1 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego na Uniwersytecie Warszawskim, z wynikiem bardzo dobrym. Od listopada 2014 r. do listopada 2015 r. został delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Orzekał w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym. W listopadzie 2015 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekał w IV Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, przy czym od stycznia 2016 r. do czerwca 20 17 r. orzekał, w ramach delegacji, w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Lublinie w wymiarze dwóch sesji w miesiącu a od kwietnia 20 18 r. został delegowany na sześć miesięcy do orzekania w tym Wydziale. Pan sędzia uczestniczył w szeregu szkoleniach zawodowych i konferencjach.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych - sędziego Sądu Apelacyjnego w Lublinie w stanie spoczynku.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
24. Kurzępa Mariusz sędzia Sądu Rejonowego w Rykach negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 30 0
PRZECIW 0 25 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Mariusz Kurzępa urodził się 5 stycznia 1 969 r. w Tomaszowie Lubelskim. W 1 993 r. ukończył wyższe studia w zakresie politologii o specjalności społeczno-ustrojowej na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą a w 1 994 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji tego Uniwersytetu, uzyskując tytuł magistra, również z ogólną oceną bardzo dobrą. W latach 1 995-1 996 pracował jako agent handlowy w Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o. w Krakowie. Po odbyciu w latach 1 996-1998 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Zamościu, we wrześniu 1 998 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. W latach 1 998-1 999 był zatrudniony jako prawnik w kancelarii adwokackiej w Lublinie. Z dniem 8 października 1 999 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Puławach. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w wydziale cywilnym i wydziale ksiąg wieczystych, w tym także na Rokach Sądowych w Rykach. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 stycznia 2002 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Puławach. Orzekał w Wydziale Cywilnym, Zamiejscowym Wydziale Grodzkim w Rykach oraz na Stałych Posiedzeniach tego Sądu w Rykach. Od 2002 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Zamiejscowego Wydziału Grodzkiego i Stałych Posiedzeń w Rykach Sądu Rejonowego w Puławach. W styczniu 2004 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Rykach. Orzekał w I Wydziale Cywilnym, pełniąc jednocześnie do grudnia 2012 r. funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 2004-201 1 pełnił ponadto funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Rykach. W latach 2009-20 12 orzekał, w ramach jednorazowych delegacji, w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie a w 2012 r. w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym tego Sądu. W latach 201 2-2013 orzekał w wymiarze % etatu w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Rykach oraz w wymiarze V4 etatu - początkowo w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Rykach, a następnie w VIII Zamiejscowym Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Puławach z siedzibą w Rykach. Wobec zmian ustrojowych, związanych ze zniesieniem niektórych sądów rejonowych, w tym Sądu Rejonowego w Rykach, z dniem l stycznia 20 13 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Puławach, w którym do maja 20 14 r. pełnił funkcję Przewodniczącego VI Zamiejscowego Wydziału Cywilnego tego Sądu z siedzibą w Rykach. Od kwietnia 20 13 r. orzekał w pełnym wymiarze czasu pracy w VI Zamiejscowym Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Puławach z siedzibą w Rykach a w styczniu 2015 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Rykach. Decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany od 15 maja 2014 r. do 14 listopada 20 14 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano i z dniem 15 czerwca 2016 r. Pan sędzia został delegowany do orzekania w tym Sądzie na czas nieokreślony. Orzeka w I Wydziale Cywilnym. W ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych, Pan sędzia w 2004 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa europej skiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym, w 2009 r. Podyplomowe Studium Prawa Cywilnego dla Sędziów Sądów Powszechnych i Prokuratorów, zorganizowane przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury oraz Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk a w 2010 r. studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania w wymiarze sprawiedliwości na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z wynikiem bardzo dobrym. Od 20 11 r. Pan sędzia prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uczelni Łazarskiego w Warszawie z zakresu prawa cywilnego i prawa ustrojowego, organizowane przez Centrum Kształcenia Podyplomowego tej Uczelni dla referendarzy sądowych, asystentów sędziów, aplikantów radcowskich i adwokackich, mediatorów i negocjatorów oraz urzędników sądowych. Pan sędzia uczestniczył w szeregu szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
25. Łopuszyński Andrzej sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 46 8
PRZECIW 0 9 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 7

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Andrzej Łopuszyński urodził s1ę l O listopada 1 969 r. w Lublinie. W 1 993 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 1 993-1 995 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 995 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l października 1 995 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał początkowo w V Wydziale Gospodarczym, a także równolegle w I Wydziale Cywilnym i w IV Wydziale Pracy. Od 1 996 r. orzekał w pełnym wymiarze czasu pracy w I Wydziale Cywilnym, przy czym od października 1 996 r. pełnił obowiązki Przewodniczącego tego Wydziału. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 19 czerwca 1 997 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. W listopadzie 1 997 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekał początkowo w XI Wydziale Gospodarczym Rejestrowym a od stycznia do marca 1 999 r. równolegle w XII Wydziale Rejestru Zastawów. Od 13 do 31 grudnia 2000 r. pełnił funkcję Przewodniczącego XI Wydziału Gospodarczego Rejestrowego Sądu Rejonowego w Lublinie a w latach 2001-2009 funkcję Przewodniczącego XI Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego tego Sądu. W 2007 r. ukończył dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego dla sędziów i prokuratorów w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z wynikiem celującym. W latach 2009-20 11 był delegowany do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pełnił obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego. Od września 20 10 r. orzekał w XVIII Wydziale Gospodarczym do spraw upadłościowych i naprawczych Sądu Rejonowego w Lublinie. W związku ze zniesieniem tego Sądu, z dniem l stycznia 201 1 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekał w I Wydziale Cywilnym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany od l sierpnia 2011 r. do 31 stycznia 20 12 r. do pełnienia obowiązków sędziego w IX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego Lublinie. Od lutego 2012 r. orzekał w VIII Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Kolejną decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany od l września 20 14 r. do 30 listopada 2014 r. do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pełnił obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka (po zm1ame nazwy tego Departamentu), po czym delegacja ta została przedłużona do 31 sierpnia 2016 r., jednak kolejną decyzją Ministra Sprawiedliwości skrócona do 30 kwietnia 20 16 r. Od maja 20 16 r. Pan sędzia ponownie orzekał w VIII Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie. W latach 20 1 6-2017 orzekał także, w ramach jednorazowych delegacji, w IX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany od 15 czerwca 2017 r. do 15 grudnia 2017 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano do 14 grudnia 20 18 r. Orzeka w IX Wydziale Gospodarczym. Pan sędzia jest autorem artykułów o tematyce prawniczej oraz glosy. Prowadził liczne zajęcia dla aplikantów radcowskich w ramach szkoleń organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie. Brał udział w szeregu szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.m. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, konferencji, seminariach.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
26. Machel-Dzik Aleksandra sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 48 1
PRZECIW 0 7 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Aleksandra Macbel-Dzik urodziła s1ę 12 maJa 1 974 r. w Chełmie. W 1 998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem. Po odbyciu w latach 1 998-2001 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2001 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l lipca 2002 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Puławach. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w pionie karnym. W 2003 r. została przeniesiona na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Lublinie. Obowiązki orzecznicze wykonywała również w pionie karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 sierpnia 2005 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w pionie karnym, przy czym od stycznia 2006 r. pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego XIX Wydziału Grodzkiego a od października 2006 r. funkcję Przewodniczącej tego Wydziału, zaś od 20 10 r. pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego III Wydziału Karnego. W związku z reorganizacją Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 11 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w pionie karnym, przy czym pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego III Wydziału Kamego a w latach 2013-20 16 funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 20 1 5-2016 orzekała, w ramach jednorazowych delegacji, w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l stycznia 20 17 r. do 30 czerwca 2017 r. do pełnienia obowiązków sędziego w tym Sądzie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano do 31 grudnia 2018 r. Orzeka w IV Wydziale Karnym. Pani sędzia uczestniczyła w szeregu szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
27. Madej Grażyna Stefania sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 34 7
PRZECIW 0 21 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 8

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Grażyna Stefania Madej urodziła się 2 września 1 971 r. w Ostrołęce. W 1995 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. W latach 1 995-1 997 była zatrudniona w charakterze nauczyciela akademickiego na stanowisku asystenta w Katedrze Postępowania Cywilnego i Międzynarodowego Prawa Handlowego tego Uniwersytetu. Po odbyciu w latach 1 995-1 997 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 997 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l października 1 997 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Kraśniku. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziałach: ksiąg wieczystych, rodzinnym i nieletnich oraz cywilnym, przy czym od listopada 1 997 r. pełniła obowiązki Przewodniczącej Wydziału Ksiąg Wieczystych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 7 września 1 999 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Kraśniku. Orzekała w V Wydziale Ksiąg Wieczystych, przy czym pełniła obowiązki Przewodniczącej tego Wydziału. W 2002 r. została przemeswna na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w VIII Wydziale Gospodarczym - Sekcji ds. Upadłościowych i Układowych, pełniąc od lipca 2003 r. funkcję Kierownika tej Sekcji. Od 2005 r. orzekała w I Wydziale Cywilnym. W związku z reorganizacją Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 201 1 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin -Zachód w Lublinie. Do chwili obecnej orzeka w I Wydziale Cywilnym. W latach 201 2-2016 orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Pani sędzia jest autorką kilku artykułów o tematyce prawniczej . Uczestniczyła w szeregu szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, a także w seminarium i konferencji naukowej jako prelegent.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
28. Makarzec Katarzyna Joanna sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 42 11
PRZECIW 0 13 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 5

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Katarzyna Joanna Makarzec urodziła się 24 listopada 1 974 r. w Lublinie. W 1 998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Od marca do maja 1 999 r. pracowała jako starszy referent w Towarzystwie Ubezpieczeniowo-Reasekuracyjnym Polisa S.A. Oddział w Lublinie. Po odbyciu w latach 1 999-2002 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w listopadzie 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 12 maja 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w wymiarze Y:z etatu w wydziale rodzinnym i nieletnich i w wymiarze Y:z etatu w wydziale pracy a od 2004 r. w pełnym wymiarze w wydziale pracy, zaś od 2005 r. w wymiarze Y:z etatu w wydziale pracy i w wymiarze Y:z etatu w wydziale cywilnym a od 2006 r. w pełnym wymiarze w wydziale cywilnym. W 2005 r. ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Orzekała w I Wydziale Cywilnym, z tym, że od 2002 r. w wymiarze Yz etatu w wydziale pracy. W latach 2009-201 O orzekała, w ramach jednodniowych delegacj i, w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Lublinie. W 20 l O r. ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Cywilnego dla Sędziów Sądów Powszechnych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego na Uniwersytecie Warszawskim. Od sierpnia 2012 r. do listopada 2012 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w pionie cywilnym. W grudniu 2012 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała początkowo w wymiarze Yz etatu w I Wydziale Cywilnym i w wymiarze Yz etatu w VI Wydziale Cywilnym a od stycznia 2013 r. w pełnym wymiarze w I Wydziale Cywilnym, przy czym od listopada 2017 r. pełniła obowiązki zastępcy Przewodniczącego a od kwietnia 2018 r. funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 2013-2017 orzekała wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l lipca 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. do pełnienia obowiązków sędziego w tym Sądzie, również w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym. Pani sędzia brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
29. Maliszewska Agnieszka Jolanta sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 41 10
PRZECIW 0 14 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Jolanta Maliszewska urodziła się 22 marca 1 974 r. w Biłgoraju. W 1 998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 998-2001 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 200 l r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 18 czerwca 200 l r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w II Wydziale Karnym a od 2003 r. w VII Wydziale Grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 grudnia 2003 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Orzekała w wydziale cywilnym. W 2006 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w I Wydziale Cywilnym, pełniąc od czerwca 2007 r. obowiązki zastępcy Przewodniczącego a od grudnia 2007 r. funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 2008-2017 orzekała wielokrotnie, w ramach jednorazowych delegacji, w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 11 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w I Wydziale Cywilnym, przy czym do października 2017 r. pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od października 2017 r. do kwietnia 2018 r. do orzekania w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejną decyzją delegację przedłużono do października 2018 r. Pani sędzia brała udział w szeregu szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
30. Markowska Barbara Karina sędzia Sądu Rejonowego w Lubartowie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 37 14
PRZECIW 0 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Barbara Karina Markowska urodziła s1ę 10 maJa 1974 r. w Lublinie. W 1998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1998-2001 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 200 l r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 18 czerwca 2001 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Lubartowie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w II Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 grudnia 2003 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lubartowie. Orzeka w II Wydziale Karnym. W latach 2006-20 13 orzekała wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w V Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l lipca 20 18 r. do pełnienia obowiązków sędziego w IV Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Lublinie. Pani sędzia brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
31. Mazurek Jolanta Anna sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA opinia pozytywna 39 4
PRZECIW 16 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 11

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Jolanta Anna Mazurek urodziła się 20 maJa 1 969 r. w Lublinie. W 1 993 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem. Po odbyciu w latach 1 994-1 996 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 996 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l października 1996 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym we Włodawie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w I Wydziale Cywilnym, przy czym od 1 997 r. pełniła obowiązki Przewodniczącej tego Wydziału. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem l O lipca 1 998 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego we Włodawie. Orzekała w I Wydziale Cywilnym, pełniąc nadal obowiązki Przewodniczącej tego Wydziału. W 2000 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w XIII Wydziale Grodzkim-Cywilnym, przy czym w latach 200 1-20 l O pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 20 l 0-20 15 orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 11 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin -Zachód w Lublinie. Orzekała w VIII Wydziale Cywilnym, przy czym od stycznia do września 20 1 1 r. pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Od października 20 11 r. orzeka w II Wydziale Cywilnym. Pani sędzia brała udział w seminarium i szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
32. Mazurek Dorota Ewa sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1 19 9
PRZECIW 3 36 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 6

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Dorota Ewa Mazurek urodziła s1ę 28 listopada 1 961 r. w Hrubieszowie. W 1 987 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dostateczną. Po odbyciu w latach 1 987-1 989 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 989 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Z dniem l kwietnia 1 994 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich oraz w I Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 4 kwietnia 1 996 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Orzekała nadal w pionie cywilnym. W październiku 1 997 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała początkowo w Wydziale Rejestrów i Zastawów, następnie w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, I Wydziale Cywilnym i ponownie w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Jednocześnie orzekała wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym Sądu Okręgowego w Lublinie. W 2005 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów - III edycja na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym. W 2009 r. ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Rodzinnego, zorganizowane przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Od kwietnia do grudnia 201 O r. została delegowana do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pełniła obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Wykonania Orzeczeń i Probacji. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 1 1 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w II Wydziale Cywilnym. Jednocześnie Pani sędzi przedłużono delegację do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Do września 20 18 r. pełniła obowiązki głównego specjalisty w Wydziale Sądów Powszechnych - Cywilnym Departamentu Nadzoru Administracyjnego. Pani sędzia brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury, konferencjach, seminariach i kongresach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
33. Michałek Aneta sędzia Sądu Rejonowego w Zamościu pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 16 10
PRZECIW 1 39 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 5

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Aneta Michałek urodziła się l s1erpma 1 977 r. w Szczebrzeszynie. W 200 l r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 2001-2004 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Zamościu, we wrześniu 2004 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 15 listopada 2004 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Zamościu. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała początkowo w VI Wydziale Ksiąg Wieczystych, następnie w wymiarze lh etatu w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz w wymiarze lh etatu w VI Wydziale Ksiąg Wieczystych a od czerwca do grudnia 2005 r. w pełnym wymiarze w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, zaś od 2006 r. w VII Wydziale Grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 maja 2008 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Zamościu. Orzekała w Wydziałach: VII Grodzkim, IV Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, III Rodzinnym i Nieletnich a od 20 10 r. w VII Wydziale Karnym. W 201 1 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie procesu kamego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z wynikiem dobrym. W 2014 r. orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, w II Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Zamościu. Od sierpnia 20 17 r. została delegowana do wykonywania czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pełni obowiązki głównego specjalisty w Wydziale Sądów Powszechnych i Woj skowych - Karnym Departamentu Nadzoru Administracyjnego. Po ukończeniu z wynikiem bardzo dobrym studiów doktoranckich na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w listopadzie 2017 r., na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt. "Model kary ograniczenia wolności uksztahowany nowelizacjami Kodeksu kamego z lat 20 1 5-201 6", uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, nadany uchwałą Rady tego Wydziału. Pani sędzia jest autorką publikacji prawniczych. W ramach praktyk podczas studiów doktoranckich prowadziła zaJęcia w zakresie prawa karnego ze studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, a także w seminarium międzynarodowym w Brukseli i w ogólnopolskiej konferencji naukowej jako prelegent.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
34. Molin Elżbieta sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 43 0
PRZECIW 0 12 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Elżbieta Molin urodziła s1ę 28 lipca 1 966 r. w Hrubieszowie. W 1 991 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 1 991-1993 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Zamościu, we wrześniu 1 993 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l listopada 1 993 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wymiarze � etatu w wydziale cywilnym i w wymiarze � etatu w wydziale ksiąg wieczystych, przy czym od stycznia 1 994 r. pełniła obowiązki zastępcy Przewodniczącego Wydziału Ksiąg Wieczystych. Od marca 1 994 r. do czerwca 1 996 r. pełniła funkcję Przewodniczącej Sądu Pracy w Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie, w którym orzekała w wymiarze � etatu oraz nadal w wymiarze � etatu w wydziale ksiąg wieczystych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 13 czerwca 1 995 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Hrubieszowie. W 1 996 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, przy czym w latach 2002-2003 pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego a w latach 2003-2004 funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W związku z reorganizacją Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 201 1 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Do chwili obecnej orzeka w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Pani sędzia orzekała wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
35. Skibiński Piotr Robert sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 51 1
PRZECIW 0 4 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Piotr Robert Skibiński urodził się 19 czerwca 1 969 r. w Lublinie. W 1 993 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Od stycznia do sierpnia 1 995 r. był zatrudniony w Banku Handlowym w Warszawie S.A. Oddział w Lublinie, początkowo jako stażysta w Wydziale Operacji Zagranicznych a od maja 1 995 r. jako referent w Wydziale Kredytów. Po odbyciu w latach 1 995-1 997 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 998 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 16 sierpnia 1 999 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej . Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w wydziale karnym, przy czym od 2000 r. pełnił obowiązki Przewodniczącego Wydziału Cywilno-Karnego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 stycznia 2002 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. W maju 2002 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekał początkowo w XV Wydziale Grodzkim Karnym a od 2004 r. w III Wydziale Karnym, przy czym od lipca do grudnia 2008 r. pełnił obowiązki a od stycznia do października 2009 r. funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. W 2005 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym. W latach 2007-20 15 orzekał, w ramach jednodniowych delegacji, w V Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Od 20 10 r. orzekał w IV Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Lublinie. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 201 1 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekał w III Wydziale Karnym. W ramach jednodniowych delegacji pełnił wielokrotnie obowiązki sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany od l maja 20 16 r. do 31 października 2016 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano do 30 kwietnia 20 18 r., a następnie na czas nieokreślony. W ramach tej delegacji orzeka w IV Wydziale Karnym. Pan sędzia brał udział w szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
36. Spich-Jakubanis Ewa Maryla sędzia Sądu Rejonowego w Puławach negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 37 0
PRZECIW 0 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Ewa Maryla Spich-Jakubanis urodziła się 5 października 1 974 r. w Lublinie. W 1 999 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 200 1-2003 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2003 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l lipca 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Puławach. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w IV Wydziale Pracy i w VI Wydziale Grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Puławach. Orzekała początkowo w IV Wydziale Pracy i VI Wydziale Grodzkim a od lipca 2009 r. w I Wydziale Cywilnym i w IV Wydziale Pracy, przy czym od listopada do grudnia 2009 r. pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Od października 2010 r. orzeka w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Puławach. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od 15 kwietnia 20 15 r. do 14 października 20 15 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Orzekała w VIII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l marca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Orzekała w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Od lutego 2018 r. orzekała, w ramach jednorazowych delegacji, w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Pani sędzia brała udział w szeregu szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie zarówno w zakresie spraw prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, jak i w zakresie spraw prawa cywilnego przez opiniujące sędzie Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
37. Stelmaszczuk-Taracha Wiesława Teresa sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1 16 15
PRZECIW 3 39 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Wiesława Teresa Stelmaszczuk-Taracha urodziła się 27 lipca 1 956 r. w Krasnymstawie. W 1 981 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 1 98 1-1 983 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 983 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l lutego 1 992 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziałach: rodzinnym i nieletnich, karnym i cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia l grudnia 1 993 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Krasnymstawie. Od l do 30 kwietnia 1 995 r. została delegowana do zastępczego pełnienia obowiązków sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Z dniem l maja 1 995 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego tego Sądu. Orzekała w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, przy czym orzekała również wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Lublinie. W latach 2005-20 10 pełniła funkcję Przewodniczącej V Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lublinie. Z dniem l stycznia 20 11 r., wobec zniesienia Sądu Rejonowego w Lublinie, została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w V Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, pełniąc funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W latach 201 6-2017 pełniła funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego Lublin -Zachód w Lublinie. W tym czasie orzekała wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w I i III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Lublinie. Z dniem l stycznia 2018 r. została powołana do pełnienia funkcji Wiceprezesa Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od 2 stycznia 20 18 r. na czas nieokreślony do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Orzeka w III Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Pani sędzia podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. W 2006 r. ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym, w 2008 r. Podyplomowe Studium Prawa Rodzinnego dla Sędziów Sądów Powszechnych, zorganizowane przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, z wynikiem pozytywnym, w 20 l O r. studia podyplomowe dla sędziów rodzinnych z zakresu psychologii w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, z wynikiem pozytywnym, w 20 13 r. studia podyplomowe w zakresie prawa rodzinnego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, z wynikiem bardzo dobrym, w 20 14 r. studia podyplomowe z zakresu retoryki i kreowania wizerunku dla prawników na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, z wynikiem bardzo dobrym a w 2016 r. studia w zakresie prawa rodzinnego z elementami psychologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, z wynikiem bardzo dobrym. W 2007 r. prowadziła zajęcia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na temat "Podstawy prawne opieki" a w latach 201 2-20 14 prowadziła zajęcia na studiach podyplomowych na tym Wydziale na temat "Kurator Sądowy". Pani sędzia prowadziła też szereg szkoleń m.in. dla funkcjonariuszy policji zajmujących się problematyką nieletnich oraz dla ławników, aplikantów sądowych, kuratorów społecznych. Wygłaszała również referaty na konferencjach poświęconych szeroko rozumianym sprawom rodziny, w tym władzy rodzicielskiej i przemocy w rodzinie oraz nieletnim. Kandydatka jest autorką publikacji z zakresu prawa cywilnego oraz rodzinnego. W latach 201 4-2017 pełniła a od 2018 r. ponownie pełni funkcję eksperta w ramach projektu Starostwa Powiatowego w Lublinie, prowadzonego przez Powiatowe Centrum Pornocy Rodzinie w Lublinie i ponownie bierze udział w pracach Zespołu dotyczących promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci zagrożonych przemocą w rodzinie. Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 marca 2017 r. została też powołana do Zespołu analizującego dotychczasowe regulacje prawne w zakresie postępowania w sprawach nieletnich. Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 stycznia 20 18 r. została powołana do Komisji egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu radcowskiego z siedzibą w Lublinie z zakresu prawa cywilnego jako przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych - sędzię Sądu Apelacyjnego w Lublinie w stanie spoczynku.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
38. Suchorowska Iwona sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 22 0
PRZECIW 0 33 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Iwona Suchorowska urodziła się 24 września 1 973 r. w Sandomierzu. W 1 998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 999-2002 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w listopadzie 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 12 maja 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Opolu Lubelskim. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziałach: rodzinnym i nieletnich, karnym i cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. Orzekała w wydziale grodzkim karnym. W grudniu 2007 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w XVII Wydziale Grodzkim a od stycznia 20 10 r. w III Wydziale Karnym. Z dniem l stycznia 20 11 r. - w związku z utworzeniem Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie - została przeniesiona na stanowisko sędziego tego Sądu. Orzeka w III Wydziale Karnym, przy czym od października 20 13 r. pełniła obowiązki zastępcy Przewodniczącego a od stycznia 20 17 r. funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Od 2014 r. orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Pani sędzia ukończyła również, w ramach doskonalenia zawodowego, studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z wynikiem pozytywnym. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
39. Śmiech Marta sędzia Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 41 8
PRZECIW 0 14 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 7

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Marta Śmiech urodziła się 23 lipca 1 975 r. w Lublinie. W 1 999 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 999-2002 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Siedlcach, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Od lutego do maja 2003 r. pracowała w P.H.U. Urban s.c. Jarosław Urban, Dariusz Urban w Lublinie na stanowisku referenta do spraw obsługi prawnej. Od czerwca do listopada 2003 r. była zatrudniona w charakterze asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Siedlcach. Obowiązki wykonywała w wydziale karnym. Z dniem 3 listopada 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Siedlcach. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziale karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 września 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Siedlcach. Orzekała w wydziale karnym. W listopadzie 2008 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Garwolinie, w którym orzekała w wydziale karnym. W 20 l O r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa dowodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z wynikiem dobrym plus. W październiku 2010 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Orzekała w II Wydziale Karnym, przy czym w latach 201 1-20 16 pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. W 20 16 r. orzekała, w ramach jednodniowych delegacji, w XI Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l stycznia 20 17 r. do 31 marca 20 17 r. do pełnienia obowiązków sędziego w tym Sądzie. Kolejną decyzją delegację przedłużono do 30 czerwca 20 17 r. Orzekała w XI Wydziale Karnym Odwoławczym. Kolejną decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l września 2017 r. do 28 lutego 2018 r., a następnie delegację przedłużono do 31 sierpnia 20 18 r. Orzekała w V Wydziale Karnym Odwoławczym. Pani sędzia brała udział w szeregu szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
40. Świdzińska-Kozieł Aneta Katarzyna sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 39 9
PRZECIW 0 16 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 5

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Aneta Katarzyna Świdzińska-Kozieł urodziła się 11 października 1 974 r. w Lublinie. W 1 998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1998-200 1 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 200 l r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Od marca do listopada 2002 r. pracowała jako doradca prawny, windykatar należności w Przedsiębiorstwie Budownictwa Specjalistycznego "Pate" Sp. z o.o. w Lublinie. Od grudnia 2002 r. do maja 2003 r. była zatrudniona jako referent administracyjno-biurowy w Biurze Usług Prawnych " Infor" Co. Sp. z o. o. w Lublinie. Z dniem 12 maja 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w VII Wydziale Grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Orzekała w VII Wydziale Grodzkim. W maju 2007 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała początkowo w XIV Zamiejscowym Wydziale Grodzkim z siedzibą w Łęcznej a od września 2007 r. w XVI Zamiejscowym Wydziale Grodzkim z siedzibą w Świdniku, przy czym od września 2009 r. pełniła funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Od stycznia 2010 r. orzekała w XVI Zamiejscowym Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Lublinie z siedzibą w Świdniku, w którym pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 11 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekała w II Wydziale Karnym, pełniąc jednocześnie funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od 15 lipca 2017 r. do 14 stycznia 2018 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejną decyzją delegację przedłużono do 14 lipca 2018 r. Pani sędzia orzekała w XI Wydziale Karnym Odwoławczym. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
41. Tarkowska-Miksza Katarzyna Anna sędzia Sądu Rejonowego w Opolu Lubelskim kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
42. Tatara-Wajs Małgorzata Magdalena sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 27 0
PRZECIW 0 28 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Małgorzata Magdalena Tatara-Wajs urodziła się 31 maja 1 975 r. w Lublinie. W 1 999 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 999-2002 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2002 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 12 maja 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w pionie karnym. Od lipca 2005 r. obowiązki orzecznicze wykonywała w XIX Wydziale Grodzkim Sądu Rejonowego w Lublinie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w pionie karnym, przy czym od stycznia 2008 r. pełniła obowiązki zastępcy Przewodniczącego XVII (uprzednio XIX) Wydziału Grodzkiego a od lipca 2008 r. orzekała w III Wydziale Karnym tego Sądu. Po zniesieniu Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 201 1 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała w IX Wydziale Karnym, pełniąc jednocześnie funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l kwietnia 20 16 r. do 30 września 2016 r., a następnie od l października 2016 r. do 31 marca 2017 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Orzekała w IV Wydziale Karnym. Z dniem 5 kwietnia 20 17 r. została delegowana do orzekania w Sądzie Okręgowym w Lublinie, w celu zakończenia rozpoznania spraw. Pani sędzia brała udział w szeregu szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
43. Telenga Edyta Barbara sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 12 14
PRZECIW 1 43 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Edyta Barbara Telenga urodziła się 3 grudnia 1 973 r. w Lublinie. W 1 997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 997-1 999 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, we wrześniu 1 999 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l listopada 1 999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziałach: cywilnym, cywilno-karnym, karnym i rodzinnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 stycznia 2003 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. W listopadzie 2003 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych a od listopada 2008 r. w Sekcji VII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Po zniesieniu Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 11 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Orzekała początkowo w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych a od września 2012 r. w VI Wydziale Cywilnym (e-sąd), przy czym od lipca 2013 r. dodatkowo w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych a od kwietnia 20 14 r. wyłącznie w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W latach 20 1 5-20 16 orzekała kilkukrotnie, w ramach jednorazowych delegacji, w VII i VIII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Lublinie. Od stycznia 20 18 r. pełni funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. W ramach doskonalenia zawodowego, Pani sędzia brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz w konferencjach naukowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
44. Uliasz Marcin Stanisław sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 13 0
PRZECIW 2 42 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 14

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Marcin Stanisław Uliasz urodził się 16 września 1 973 r. w Dukli. W 1 996 r. ukończył Dwuletnie Studium Samorządowe w Lublinie w Lubelskim Ośrodku Kształcenia Samorządowego przy Fundacji Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1 998 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego tego Uniwersytetu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem. Od listopada 1998 r. do października 1 999 r. pracował jako absolwent-stażysta, w ramach stażu absolwenckiego, w sekretariacie Wydziału Gospodarczego - Rejestru Zastawów w Sądzie Rejonowym w Lublinie a od października 1 999 r. do września 2000 r. jako referent-stażysta, w wymiarze � etatu w sekretariacie tego Wydziału. Po odbyciu w latach 1 999-2002 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w kwietniu 2002 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W październiku 2002 r. podjął studia doktoranckie na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z dniem 12 maja 2003 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w Wydziałach: VII Grodzkim, VIII Wykonywania Orzeczeń i I Cywilnym. W 2005 r., po przedstawieniu rozprawy doktorskiej pt. "Zakres i znaczenie zdolności sądowej w polskim postępowaniu cywilnym", uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Orzekał w I Wydziale Cywilnym, przy czym w latach 201 0-201 1 pełnił funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. Decyzją Ministra Sprawiedliwości został delegowany od stycznia 201 1 r. do pełnienia czynności administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pełnił obowiązki głównego specjalisty, kolejno w: Departamencie Sądów Powszechnych, Departamencie Prawa Cywilnego, obecnie w Wydziale Prawa Cywilnego w Departamencie Legislacyjnym. W sierpniu 2012 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, w którym został przydzielony do VI Wydziału Cywilnego. W 2013 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa cywilnego, zorganizowane przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury. Prowadził zajęcia dydaktyczne w: Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie (w latach 2002-2003 jako asystent w Katedrze Postępowania Cywilnego), Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu (w latach 2009-20 11 jako wykładowca), Puławskiej Szkole Wyższej (w latach 20 1 0-2012 jako wykładowca). Jest wykładowcą Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Był również wykładowcą szkoleń i studiów podyplomowych organizowanych m.in. przez: Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Wrocławski, Krajową Radę Komorniczą, izby komornicze, sądy okręgowe. Został powołany przez Ministra Sprawiedliwości w skład: Zespołu do spraw ograniczenia kognicji sądów powszechnych, Zespołu do spraw opracowania projektu ustawy o komomikach sądowych i projektu ustawy o kosztach egzekucyjnych oraz Zespołu do spraw oceny regulacji prawnych z zakresu ochrony rolników indywidualnych i producentów rolnych. Jest również autorem licznych publikacji naukowych. Pan sędzia brał udział w szeregu szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz w wielu ogólnopolskich konferencjach naukowych, również jako prelegent

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
45. Wasiewicz Robert Zbigniew sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 43 16
PRZECIW 0 12 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Robert Zbigniew Wasiewicz urodził się 2 czerwca 1 969 r. w Lublinie. W 1 993 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 993-1 995 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 995 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l października 1 995 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Puławach. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w wydziale karnym. W 1 997 r. został przeniesiony na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Lublinie. Obowiązki orzecznicze wykonywał w wydziale karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 czerwca 1 997 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekał początkowo w IX Wydziale Karnym a od stycznia 200 1 r. w XI Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego, w którym w latach 2001-2003 pełnił funkcję Kierownika Sekcji, przy czym orzekał również w sprawach z zakresu prawa upadłościowego i układowego oraz pełnił funkcję sędziego-komisarza. Od stycznia 2004 r. orzekał w VIII Wydziale Gospodarczym, od lipca 2008 r. w II Wydziale Cywilnym a od września 2009 r. ponownie w VIII Wydziale Gospodarczym, pełniąc obowiązki, a następnie funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. Po zniesieniu Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 201 1 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekał w I Wydziale Cywilnym. Od stycznia 201 1 r. pełnił funkcję Wiceprezesa a od kwietnia 20 17 r. pełni funkcję Prezesa Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, orzekając w VIII Wydziale Gospodarczym. W latach 20 10-2014 orzekał, w ramach jednodniowych delegacji, w IX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Pan sędzia prowadził również wykłady dla radców prawnych. W 2018 r. brał udział w Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego z siedzibą w Lublinie, jako przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości. W ramach doskonalenia zawodowego, w 2007 r. ukończył dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego dla sędziów i prokuratorów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, z wynikiem bardzo dobrym. Uczestniczył w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
46. Włodek Mariusz Tomasz sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 41 1
PRZECIW 0 14 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Mariusz Tomasz Włodek urodził się 25 s1erpma 1 977 r. w Tarnowie. W 2002 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem. Po odbyciu w latach 2002-2005 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, we wrześniu 2005 r. złożył egzamm sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem l listopada 2005 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym we Włodawie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywał w II Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 27 marca 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego we Włodawie. Orzekał w II Wydziale · Karnym, przy czym w latach 2009-2012 pełnił obowiązki Przewodniczącego tego Wydziału. W kwietniu 2012 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, w którym do chwili obecnej orzeka w IV Wydziale Karnym. Orzekał także wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w V i XI Wydziałach Karnych Odwoławczych Sądu Okręgowego w Lublinie. Pan sędzia brał udział w licznych szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
47. Wołucka-Ławnikowicz Anna Katarzyna sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 42 1
PRZECIW 0 13 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Katarzyna Wolucka-Ławnikowicz urodziła się 8 września 1 971 r. w Lublinie. W 1 996 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. W latach 1996-1 997 była zatrudniona jako asystent w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu. W 1 998 r. prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa administracyjnego w tej Szkole. Po odbyciu w latach 1 997-1 999 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, w listopadzie 2000 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 15 maja 2003 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w I Wydziale Cywilnym. W latach 2003-2004 prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w Wyższej Szkole Dziennikarstwa w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 marca 2007 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie. W 2007 r. ukończyła studium podyplomowe z zakresu prawa europej skiego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W maju 20 10 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w XIII Wydziale Cywilnym. W 20 10 r. ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Cywilnego dla Sędziów Sądów Powszechnych, zorgamzowane przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 201 1 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekała w I Wydziale Cywilnym. W latach 2009-2017 orzekała także wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana od l kwietnia 2017 r. do 30 września 20 17 r. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano do 30 czerwca 20 18 r. W 2018 r. Pani sędzia prowadziła wykłady dla sędziów i referendarzy wydziałów cywilnych sądów rejonowych z zakresu sądowego postępowania egzekucyjnego oraz w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Jest współautorką pytań prawnych skierowanych do Sądu Najwyższego. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocemone pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
48. Wysmulska Monika Anna sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 49 15
PRZECIW 0 6 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Monika Anna Wysmulska urodziła się 16 października 1 973 r. w Bychawie. W 1 997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1 997-1 999 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, we wrześniu 1 999 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 15 października 1 999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziałach: karnym, gospodarczym, cywilnym a od października 2001 r. w wydziale pracy. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 stycznia 2002 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. W zakresie czynności kandydatki przewidziano sprawowanie funkcji sędziego-komisarza w postępowaniach upadłościowych a obowiązki orzecznicze wykonywała w wydziałach: cywilnym, gospodarczym i pracy. W latach 2003-2008 odbyła studia doktoranckie w zakresie nauk prawnych, dyscyplina - prawo, specjalność - prawo cywilne zobowiązania na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W lutym 2004 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekała w XVIII Wydziale Gospodarczym ds. upadłościowych i naprawczych. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 11 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekała w IX Wydziale Gospodarczym dla spraw upadłościowych i naprawczych. W 20 13 r. orzekała także w VIII Wydziale Gospodarczym, w wymiarze jednego posiedzenia w miesiącu. W latach 20 1 5-20 16 pełniła obowiązki zastępcy Przewodniczącego IX Wydziału Gospodarczego. Od sierpnia 20 17 r. pełniła obowiązki Przewodniczącej IX Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych a od lutego 20 18 r. pełni funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. W lutym 20 18 r. orzekała, w ramach jednorazowej delegacji, w IX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Jest autorką publikacji z zakresu prawa upadłościowego. W ramach doskonalenia zawodowego Pani sędzia ukończyła: w 2007 r. dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa gospodarczego z elementami ekonomii prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym, w 2009 r. dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie systemu ochrony praw człowieka w Polsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym i w tym samym roku dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie ekonomii, finansów i zarządzania w postępowaniu upadłościowym w Kolegiurn Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z wynikiem celującym, w 20 l O r. dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego dla sędziów w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z wynikiem bardzo dobrym, w 201 1 r. dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa własności intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z wynikiem bardzo dobrym a w 2015 r. dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie finansów i ekonomii dla sędziów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, z wynikiem bardzo dobrym. Brała też udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
49. Zugaj Marek sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 33 5
PRZECIW 0 22 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 10

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Marek Zugaj urodził się 5 lutego 1 972 r. w Lublinie. W 1 996 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Od l do 30 kwietnia 1 995 r. pracował jako rachmistrz spisowy w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym w Lublinie, od l lipca 1 996 r. do 28 lutego 1 997 r. jako zastępca kierownika działu w Makro Cash and Carry Sp. z o.o. a od l sierpnia 1 997 r. do 30 września 2000 r. jako specjalista do spraw obsługi prawnej w firmie Montex S.A. Po odbyciu w latach 1 996-1 998 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, w marcu 1 999 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem l października 2000 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 czerwca 2003 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. Z dniem l grudnia 2003 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekał w VIII Wydziale Gospodarczym - Sekcji ds. Upadłościowych i Naprawczych a od l stycznia 2004 r. w XVIII Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Naprawczych, przy czym od lipca 2005 r. pełnił obowiązki a od stycznia 2006 r. funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Od września 2008 r. orzekał również w XVI Zamiejscowym Wydziale Grodzkim. W 2008 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego dla sędziów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, z wynikiem bardzo dobrym a w 2009 r. w zakresie ekonomii, finansów i zarządzania w postępowaniu upadłościowym, również w tej Szkole, z wynikiem celującym. Od września 2009 r. orzekał w XI Wydziale Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego w Lublinie, a następnie również w XII Wydziale Rejestru Zastawów tego Sądu, przy czym do grudnia 2010 r. pełnił funkcję Przewodniczącego obu tych Wydziałów. Z dniem l stycznia 20 11 r., w związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Do chwili obecnej orzeka w II Wydziale Cywilnym, przy czym od stycznia 2015 r. pełni funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Pan sędzia orzekał również wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w wydziałach cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie. Brał udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
50. Żuławski Mariusz Grzegorz sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 27 13
PRZECIW 0 28 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 3

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Mariusz Grzegorz Żuławski urodził się 5 czerwca 1 969 r. w Lublinie. W 1 993 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu w latach 1 993-1 995 aplikacji prokuratorskiej, początkowo w okręgu Prokuratury Wojewódzkiej w Lublinie, a następnie w okręgu Prokuratury Wojewódzkiej w Tarnobrzegu, w październiku 1 995 r. złożył egzamin prokuratorski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 1 995-1 997 odbywał asesurę w Prokuraturze Rejonowej w Stalowej Woli. Z dniem l lipca 1 997 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Sulęcinie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 12 maja 1 999 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu, w którym pełnił obowiązki Przewodniczącego Wydziału Ksiąg Wieczystych, następnie funkcję Prezesa i Przewodniczącego Wydziału Karnego. Z dniem l lipca 200 l r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Lublinie. Orzekał początkowo w III Wydziale Karnym, a następnie w IX Wydziale Karnym, przy czym od 2004 r. pełnił funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 2009-2010 pełnił obowiązki Kierownika Sekcji Wykonywania Orzeczeń IX Wydziału Karnego. W związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Lublinie, z dniem l stycznia 20 11 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Orzekał w II Wydziale Karnym, przy czym początkowo pełnił funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału a od marca 201 1 r. funkcję Kierownika Sekcji ds. Wykonywania Orzeczeń. Orzekał wielokrotnie, w ramach jednodniowych delegacji, w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Od 15 stycznia 2018 r. pełni funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie. Z dniem 19 marca 20 18 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego tego Sądu. Orzeka w IX Wydziale Karnym. W ramach doskonalenia zawodowego w 2008 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie procesu kamego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym. Brał udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, a także w konferencji naukowej.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Edyty Birut, Pana Jarosława Jerzego Błaziaka, Pani Oliwii Aleksandry Caruk-Niewęgłowskiej, Pani Anny Kariny Grodzickiej, Pana Bartosza Andrzeja Kamieniaka, Pani Katarzyny Joanny Makarzec, Pani Barbary Kariny Markowskiej, Pani Doroty Ewy Mazurek, Pani Anety Michałek, Pani Wiesławy Teresy Stelmaszczuk-Tarachy, Pani Anety Katarzyny Świdzińskiej-Kozieł, Pani Edyty Barbary Telengi, Pana Roberta Zbigniewa Wasiewicza, Pani Moniki Anny Wysmulskiej Pana Mariusza Grzegorza Żuławskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przez nich podczas długoletniej pracy orzeczniczej, pozytywne oceny ich kwalifikacji oraz opinie służbowe. Niniejsza procedura konkursowa dotyczy tylko piętnastu wolnych stanowisk sędziowskich, zatem Rada mogła dokonać wyboru tylko piętnastu spośród czterdziestu ośmiu osób.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów