Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 680/2016

Sąd: Sąd Rejonowy w Nowej Soli
Data posiedzenia: 11 października 2016 – 14 października 2016
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 445 z 2016
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2016-10-1...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 2
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 1

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Cacek Ewelina Anna referendarz sądowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 45 1
PRZECIW 0 15 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 0 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Ewelina Anna Cacek urodziła się w 1979 r. w Żarach. W 2004 r. ukończyła z wynikiem dobrym wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Po odbyciu, w latach 2004-2007, aplikacji sądowej etatowej w okręgu Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, we wrześniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dostatecznym plus. W okresie od 15 lipca 2004 r. do 31 marca 2007 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta prawnego w kancelarii radcy prawnego w Zielonej Górze. Z dniem l grudnia 2007 r. Minister Sprawiedliwości mianował kandydatkę referendarzem sądowym w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze. Od l grudnia 2007 r. do 31 grudnia 2014 r. pełniła obowiązki referendarza sądowego (audytora) w Ośrodku Migracyjnym Ksiąg Wieczystych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. Z dniem l stycznia 2015 r. Prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu przeniósł kandydatkę na stanowisko referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze, gdzie została skierowana do wykonywania czynności służbowych w I Wydziale Cywilnym.

Opinia wizytatora

Sędzia wizytator. dobrze ocenił pracę Pani Eweliny Anny Cacek. Opiniujący podkreślił, że jest ona osobą sumienną, systematyczną, obowiązkową i zdyscyplinowaną. Swoje obowiązki wykonuje w sposób należyty i rzetelny, wykorzystując w sposób efektywny czas pracy. W rozpoznawanych sprawach podejmowała przemyślane i prawidłowe decyzje, wykazując się znajomością aktualnego orzecznictwa Sądu Najwyższego i literatury prawniczej. W ocenie sędziego wizytatora zarówno cechy osobiste kandydatki, jak i jej dotychczasowa rzetelna praca, dają podstawy do przyjęcia, że jest należycie przygotowana do pełnienia urzędu sędziego i zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Tabarkiewicz Marta Magdalena adwokat pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 7 47 9
PRZECIW 0 15 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 4

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Marta Magdalena Tabarkiewicz urodziła się w 1977 r. w Łodzi. W 2001 r. ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego studia na kierunku administracja z wynikiem dobrym plus, a w 2005 r. także z wynikiem dobrym plus wyższe studia prawnicze. W latach 2001-2004 pracowała na stanowisku asystenta adwokata w Kancelarii Adwokackiej adw. Dariusza Panka w Łodzi. Po odbyciu, w latach 2005-2008, aplikacji sądowej pozaetatowej w okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi, we wrześniu 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. W okresie od 24 września 2005 r. do 30 czerwca 2015 r. pracowała jako nauczyciel w Dwuletniej Policealnej Szkole VIP w Łodzi, w której prowadziła zajęcia dydaktyczne z prawa cywilnego, prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa i postępowania administracyjnego oraz podstaw wiedzy o państwie i prawie. Od l lutego 2006 r. do 30 czerwca 2006 r. pracowała na stanowisku wykładowcy w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Sieradzu, w której prowadziła wykłady z zakresu prawa rodzinnego opiekuńczego. W okresie od l czerwca 2006 r. do 31 maja 2008 r. pracowała na stanowisku specjalisty do spraw prawnych w Kancelarii Prawnej MAXIMUS A.K. Nowakowski sp. k. z siedzibą we Wrocławiu, Oddział w Łodzi. Od l czerwca 2008 r. do 31 lipca 2012 r. pracowała na stanowisku specjalisty do spraw prawnych w Lorica Iuris Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych T. Dąbrowski, A. Ciecierski, R. Chyżyński, T. Kita, P. Rak sp. k. z siedzibą w Warszawie, Oddział w Łodzi. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie z 22 kwietnia 2009 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Następnie, na swój wniosek umotywowany zamiarem zmiany siedziby pracy zawodowej, została skreślona z listy adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie i uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi z 21 lipca 2009 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Łodzi. Od dnia l września 2009 r. do 31 sierpnia 2015 r. prowadziła kancelarię adwokacką z siedzibą w Łodzi. Od 14 sierpnia 2012 r. do 31 grudnia 2015 r. była także wspólnikiemkomplementariuszem w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Primo Lege Ossowski Tabarkiewicz Tosik sp. k. z siedzibą w Łodzi. Następnie na swój wniosek, umotywowany zmianą siedziby aktywności zawodowej, została skreślona z listy adwokatów Izby Adwokackiej w Łodzi i uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze z l 7 sierpnia 2015 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Zielonej Górze. Od l września 2015 r. prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Zielonej Górze. Od l stycznia 20 16 r. udziela także porad prawnych w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Zielonogórskim. Kandydatka uczestniczyła w szkoleniach zawodowych organizowanych lub rekomendowanych przez samorząd zawodowy adwokatów.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatury Pani Marty Magdaleny Tabarkiewicz zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności posiadane przez nią duże i różnorodne doświadczenie zawodowe, pozytywna ocena kwalifikacyjna, wyższe oceny ze studiów i egzaminu sędziowskiego, a także jednogłośnie pozytywna opinia Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze i wyższe poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe Pani Marty Magdaleny Tabarkiewicz zostały ocenione przez sędziego wizytatora, który podkreślił, że kandydatka jest należycie przygotowana do pełnienia urzędu sędziego i w pełni zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego sądu rejonowego. Bardzo dobrze wywiązuje się z obowiązków obrońcy i pełnomocnika. Dysponuje bardzo dobrą znajomością przepisów prawa oraz wykazuje się biegłością w ich stosowaniu. Jest osobą samodzielną, zaangażowaną, sumienną, staranną, systematyczną, obowiązkową i zdyscyplinowaną. Obowiązki wykonuje w sposób należyty i rzetelny. Zna aktualne orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz poglądy doktryny prawniczej, które wykorzystuje w prowadzonych sprawach.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów