Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 218/2018

Sąd: Sąd Rejonowy w Myśliborzu
Data posiedzenia: 24 lipca 2018 – 27 lipca 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 261 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2018-07-...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 5
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 4

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Bury Piotr Adam Asystent pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA jednogłośnie pozytywna opinia 19 12
PRZECIW 64 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 24 5

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Piotr Adam Bury urodził się 6 marca 1979 r. w Szczecinie. W 2003 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie, w marcu 2009 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Od lipca 2009 r. do chwili obecnej pracuje w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, początkowo jako asystent sędziego a obecnie jako starszy asystent sędziego. Obowiązki wykonuje w I Wydziale Cywilnym. W 2013 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych na Uniwersytecie Szczecińskim z wynikiem bardzo dobrym.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów. Osoba przedstawiona do powołania posiada rozległą wiedzę, popartą dużym doświadczeniem zawodowym w pionie cywilnym a niniejsza procedura konkursowa dotyczy wolnego etatu w wydziale cywilnym. Wysokie kwalifikacje merytoryczne Piotra Adama Burego znajdują odzwierciedlenie w bardzo dobrej ocenie kwalifikacyjnej oraz opiniach służbowych przełożonych, a także sędziów z nim współpracujących. Kandydat uczestniczył również w konferencji naukowej i szkoleniach zawodowych.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione bardzo dobrze przez Małgorzatę Grzesik - sędziego wizytatora Sądu Okręgowego w Szczecinie. Sędzia wizytator stwierdziła, że opiniowany szybko i terminowo wykonuje powierzone mu zadania, jest kreatywny, rzetelny i systematyczny, a czas pracy wykorzystuje bardzo efektywnie. Posiada niezbędną wiedzę i znajomość przepisów, służącą do prawidłowego wykonywania powierzonych mu obowiązków. Potrafi stosować przepisy prawa. Dokonuje właściwej subsumpcji. W przypadku konieczności przedyskutowania problemu prawnego przedstawia własne przemyślenia i wskazuje na dodatkowe argumenty, obok tych, które wskazał sędzia przy omawianiu sprawy. Sędzia wizytator zwróciła uwagę na dobry styl sporządzanych przez opiniowanego uzasadnień i umiejętność przedstawiania przez niego logicznej argumentacji odnoszącej się w sposób kompletny do podnoszonych przez strony kwestii. Podkreśliła, że kandydat do sporządzanych projektów umiejętnie wplata poglądy doktryny oraz orzecznictwa i wyciąga z nich prawidłowe wnioski dla danej sprawy, co świadczy o jego umiejętności korzystania z posiadanej wiedzy prawniczej. Jego dziewięcioletnie doświadczenie w sporządzaniu projektów orzeczeń w zakresie różnorodnych spraw cywilnych, w połączeniu ze wskazywaną przez sędziów współpracujących samodzielnością i rzetelnością, zdaniem sędzi wizytator stanowi podstawę do wyciągnięcia wniosku, że będzie prowadził sprawnie własny referat. Sędzia wizytator stwierdziła, że Piotr Adam Bury w stopniu bardzo dobrym spełnia wymogi do powołania go na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Małgorzata Grzesik - sędzia wizytator Sądu Okręgowego w Szczecinie

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Felisiak Łukasz Michał Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA jednogłośnie pozytywna opinia - zarekomendowany przez Kol. 50 0
PRZECIW 46 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 12 17

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Łukasz Michał Felisiak urodził się w 1981 r. W 2006 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Od kwietnia 2007 r. do października 2007 r. był zatrudniony jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Obowiązki wykonywał w VII Wydziale Ubezpieczeń Społecznych. Po odbyciu aplikacji adwokackiej, w czerwcu 2011 r. złożył egzamin adwokacki z wynikiem pozytywnym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze z dnia 28 lipca 2011 r. został wpisany na listę adwokatów. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie z dnia 20 grudnia 2011 r., wobec przeniesienia swojej siedziby zawodowej, został wpisana na listę adwokatów Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Od października 2011 r. wykonuje zawód adwokata, obecnie prowadząc indywidualną Kancelarię Adwokacką w Szczecinie. Od września 2013 r. pełni funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Brał udział w szkoleniach zawodowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Praca i kwalifikacje merytoryczne Łukasza Michała Felisiaka zostały ocenione pozytywnie. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoba ta nie spełnia łącznie kryteriów wyboru w takim stopniu, jak kandydat przedstawiony do powołania.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Jakieła-Chmura Natalia Małgorzata Adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA jednogłośnie pozytywna opinia 73 1
PRZECIW 27 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 6 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Natalia Małgorzata Jakieła-Chmura urodziła się w 1982 r. W 2006 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. W latach 2007-2013 była zatrudniona jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Obowiązki wykonywała początkowo w IV Wydziale Karnym Odwoławczym, a następnie w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym. W sieipniu 2012 r. złożyła egzamin adwokacki z wynikiem pozytywnym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie z dnia 2 września 2013 r. została wpisana na listę adwokatów. Od października 2013 r. wykonuje zawód adwokata, obecnie prowadząc indywidualną Kancelarię Adwokacką w Szczecinie. Brała udział w szkoleniach zawodowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Praca i kwalifikacje merytoryczne Natalii Małgorzaty Jakieły-Chmury ocenione pozytywnie, przy czym bardzo dobrze w zakresie spraw rodzinnych i nieletnich, spraw cywilnych, spraw gospodarczych oraz spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoba ta nie spełnia łącznie kryteriów wyboru w takim stopniu, jak kandydat przedstawiony do powołania.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Kaczmarek Katarzyna Asystent negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA jednogłośnie pozytywna opinia 4 0
PRZECIW 86 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16 16

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Katarzyna Kaczmarek urodziła się w 1970 r. W latach 1990-1991 pracowała jako katechetka w Szkole Podstawowej w Plewiskach. W latach 1993-1995 była zatrudniona na stanowisku sekretarki w Servisco Sp. z o.o. w Głuchowie. W latach 1995-1996 pracowała jako referent do spraw reklamy w Gazecie Poznańskiej. W 1997 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. W latach 1997-1999 była zatrudniona na stanowisku dysponenta w Invest Banku S.A. w Poznaniu. Od 1999 r. przebywała na terenie Niemiec i pozostawała na utrzymaniu męża. Po odbyciu w latach 2004-2007 pozaetatowej aplikacji prokuratorskiej w okręgu Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, w czerwcu 2008 r. złożyła egzamin prokuratorski z łącznym wynikiem dostatecznym plus. Od listopada 2009 r. pracuje w Sądzie Rejonowym w Myśliborzu, początkowo jako asystent sędziego a obecnie starszy asystent sędziego. Obowiązki wykonywała początkowo w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich a obecnie w II Wydziale Karnym. Brała udział w szkoleniach zawodowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Praca i kwalifikacje merytoryczne Katarzyny Kaczmarek ocenione bardzo dobrze, przy czym dobrze w zakresie spraw karnych. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoba ta nie spełnia łącznie kryteriów wyboru w takim stopniu, jak kandydat przedstawiony do powołania.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Zaczkiewicz-Hawryluk Sylwia Asystent negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA jednogłośnie pozytywna opinia 26 1
PRZECIW 64 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 18 15

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Sylwia Zaczkiewicz urodziła się w 1974 r. W 1998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. W latach 1998-2005 była zatrudniona w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Szczecinie, kolejno jako: stażysta, referent, starszy referent, a następnie oskarżyciel skarbowy. Od kwietnia 2005 r. pracuje w Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie, początkowo jako asystent sędziego a obecnie starszy asystent sędziego. Obowiązki wykonuje w II Wydziale Karnym. W 2007 r. ukończyła trzysemestralne studia podyplomowe w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego z wynikiem dobrym. We wrześniu 2010 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Od marca 2014 r. jest także zatrudniona jako prawnik w Okręgowym Sądzie Lekarskim przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Praca oceniona pozytywnie. Pomimo wysokich kwalifikacji zawodowych, osoba ta nie spełnia łącznie kryteriów wyboru w takim stopniu, jak kandydat przedstawiony do powołania.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów