Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 124/2016

Sąd: Sąd Rejonowy w Słupcy
Data posiedzenia: 15 lutego 2016 – 19 lutego 2016
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 968 z 2015
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2016-02-...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 5
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 3

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Budzińska Joanna Maria referendarz sądowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 7 32 0
PRZECIW 0 1 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 5 15

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pani Joanna Maria Budzińska i Pan Tomasz Wacław Woźniak otrzymali pozytywne oceny kwalifikacyjne datowane na grudzień 2015 r. Pan Karol Chapiński otrzymał ocenę pozytywną z 8 i 10 grudnia 2015 r., a także ocenę bardzo dobrą z 8 kwietnia 2015 r. Kandydatka przedstawiana z wnioskiem o powołanie posiada jednak bardziej różnorodne doświadczenie zawodowe niż kontrkandydaci, które zdobyła pracując jako doradca prawny w kancelarii prawnej, etatowy aplikant sądowy oraz asystent sędziego w różnych wydziałach sądowych. Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomie wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminu zawodowego. Podczas posiedzenia Kolegium Sądu Okręgowego w Koninie Pani Joanna Maria Budzińska otrzymała wprawdzie jeden głos więcej poparcia niż Pani Joanna Rumin -Jabłońska, jednak jej kandydatura uzyskała nieznacznie niższą liczbę punktów poparcia. Podczas posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Koninie Pani Joanna Maria Budzińska otrzymała o dwa głosy więcej poparcia niż Pani Joanna Rumin-Jabłońska, jednak uzyskała niższą liczbę punktów poparcia od wybranej kandydatki. Pozostali kontrkandydaci uzyskali niższe poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Koninie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Koninie od kandydatki przedstawionej z wnioskiem o powołanie.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Chapiński Karol Jakub asystent sędziego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1 18 0
PRZECIW 0 3 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 7 17 15

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomie wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminu zawodowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Jackowiak Magdalena asystent sędziego kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
4. Rumin-Jabłońska Joanna asystent sędziego SO pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 30 15
PRZECIW 0 0 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 8 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Rurnin-Jabłońska urodziła się 27 września 1981 r. w Koninie. W 2005 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z wynikiem ogólnym bardzo dobrym. W okresie od września 2005 r. do września 2006 r. pracowała w kancelarii radcy prawnego Huberta Świątkowskiego w Poznaniu na stanowisku doradcy prawnego. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Koninie, we wrześniu 2009 r. złożyła egzamin sędziowski uzyskując ocenę dobrą plus. W okresie od listopada 2009 r. do kwietnia 2010 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Poznaniu. W związku z wnioskiem kandydatki Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu z dniem 30 kwietnia 2010 r. rozwiązał z nią stosunek pracy na podstawie porozumienia stron. Od maja 2010 r. została zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Koninie. Do czerwca 2011 r. obowiązki służbowe wykonywała w Wydziale Karnym, od lipca 2011 r. do września 2012 r. w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, a od września 2012 r. do grudnia 2012 r. w Wydziale Cywilnym tego Sądu. Pani Joanna Rurnin-Jabłońska w 2014 r. ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie podatków i skarbowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z oceną celującą. Uczestniczy w szkoleniach zawodowych organizowanych przez Sąd Okręgowy w Koninie oraz Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Kandydatka przedstawiana z wnioskiem o powołanie posiada bogate i zróżnicowane doświadczenie zawodowe. Jej praca i kwalifikacje merytoryczne zostały ocenione pozytywnie i bardzo dobrze przez sędziów wizytatorów. Kandydatka uzyskała również pozytywne opinie służbowe Prezesa Sądu Okręgowego w Koninie - SSO Jolanty Mroczek, a także sędziów Sądu Okręgowego w Koninie: Jolanty Tembołowskiej, Małgorzaty Krzyżak, Jana Bartniaka, Iwony Złoty, Iwony Przybłęskiej Grzybowskiej, Anny Walczak-Samowskiej, Marii Dorywalskiej, Ewy Miastkowskiej i Waldemara Cytrowskiego. W opinii sędziów bezpośrednio pracujących z kandydatką jest to osoba o dużej wiedzy merytorycznej, zdyscyplinowana, posiadająca zdolność logicznego myślenia i precyzyjnego wyrażania myśli. Projekty sporządzanych przez kandydatkę orzeczeń są trafne oraz w prawidłowy, rzeczowy i wyczerpujący sposób uzasadnione. We wszystkich opiniach zwrócono uwagę na terminowość oraz duże zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków, a także dobrą organizację pracy. Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomie wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminu zawodowego. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatury Pani Joanny Rurnin-Jabłońskiej zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności jej różnorodne doświadczenie zawodowe, wysokie kwalifikacje merytoryczne odzwierciedlone w bardzo dobrej oraz pozytywnych ocenach kwalifikacyjnych, a także wysokie poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Koninie i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Koninie.

Opinia wizytatora

Pani sędzia Agata Wilczewska oraz Pani sędzia Angelika Lewandowska oceniły pracę kandydatki pozytywnie, natomiast Pani sędzia Aleksandra Bolczyk bardzo dobrze. Z opinii sporządzonych przez wizytatorów wynika, że kandydatka dała się poznać jako sumienny, obowiązkowy i solidny pracownik. Bezzwłocznie podejmowała czynności w powierzonych jej sprawach. Wszystkie obowiązki i zadania wykonywała dokładnie i wzorowo. W ocenie wizytatorów wykazuje zdolność do samodzielnego podejmowania decyzji, posiada umiejętności i kwalifikacje oraz cechy osobowości dające gwarancję należytego wykonywania obowiązków sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Agata Wilczewska, Angelika Lewandowska, Aleksandra Bolczyk

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Woźniak Tomasz Waclaw notariusz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 8 0
PRZECIW 0 12 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 19 15

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pani Joanna Maria Budzińska i Pan Tomasz Wacław Woźniak otrzymali pozytywne oceny kwalifikacyjne datowane na grudzień 2015 r. Pan Karol Chapiński otrzymał ocenę pozytywną z 8 i 10 grudnia 2015 r., a także ocenę bardzo dobrą z 8 kwietnia 2015 r. Kandydatka przedstawiana z wnioskiem o powołanie posiada jednak bardziej różnorodne doświadczenie zawodowe niż kontrkandydaci, które zdobyła pracując jako doradca prawny w kancelarii prawnej, etatowy aplikant sądowy oraz asystent sędziego w różnych wydziałach sądowych. Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomie wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminu zawodowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów