Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 897/2019

Sąd: Sąd Rejonowy w Kartuzach
Data posiedzenia: 1 października 2019 – 4 października 2019
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 225 z 2019
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2019-10-0...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 7
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 6

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Knut Agnieszka Genowefa referendarz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 7 2
PRZECIW 6 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 11

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Genowefa Knut urodziła się 10 maja 1982 r. w Kościerzynie. W 2006 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. W 2007 r. pracowała w kancelarii adwokackiej w Gdyni na stanowisku prawnika. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku, we wrześniu 2009 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. W latach 2009-2017 pracowała jako asystent sędziego, a następnie starszy asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Gdyni, zaś powierzone jej obowiązki wykonywała w VIII Wydziale Grodzkim oraz I Wydziale Cywilnym. Uchwałą Okręgowej Rady Izby Radców Prawnych w Gdańsku z dnia 1 lutego 2011 r. została wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku (nie wykonuje zawodu), a decyzją Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, z dniem 15 maja 2017 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Gdyni, w którym orzeka w I Wydziale Cywilnym. Podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Agnieszki Genowefy Knut sporządziła Pani Magdalena Chrzanowska - sędzia wizytator do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku, która stwierdziła, że Pani Agnieszka Knut jest bardzo dobrze przygotowana do orzekania i posiada wysokie predyspozycje do wykonywania zawodu sędziego. Wydawane przez kandydatkę orzeczenia są prawidłowe, sporządzane uzasadnienia są wnikliwe i w pełni odpowiadają wymogom formalnym. Sprawność postępowania i wydajność nie budzi żadnych zastrzeżeń oraz pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Kandydatka posiada biegłą umiejętność stosowania prawa w praktyce, podejmowane przez nią decyzje są trafne, wywarzone i dojrzałe, a jej organizacja pracy nie budzi żadnych zastrzeżeń. Stale podnosi swoje kwalifikacje, jest osobą zaangażowaną w wykonywanie powierzonych obowiązków, pracowitą, o bardzo wysokiej kulturze osobistej, koleżeńską, taktowną, odnoszącą się z szacunkiem do współpracowników i przełożonych. W konkluzji sędzia wizytator stwierdziła, że opiniowana jest osobą w pełni przygotowaną do objęcia urzędu sędziego. W swojej dotychczasowej pracy wykazała się samodzielnością, decyzyjnością, wysoką wiedzą prawniczą i umiejętnością wykorzystania jej w praktyce. Wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy w sądzie, nieposzlakowana opinia i wysoki poziom orzecznictwa oraz sporządzanych przez nią uzasadnień pozwala na bardzo dobrą ocenę i sformułowanie pozytywnej prognozy odpowiedniego wykonywania przez nią obowiązków sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Magdalena Chrzanowska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Organiak Joanna asystent negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 7 5
PRZECIW 6 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 8

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Organiak urodziła się 28 sierpnia 1979 r. w Skarżysku Kamiennej. W latach 1998-2001 pracowała poza sądownictwem, między innymi jako pracownik biurowy. Od 1 listopada 2001 r. pracuje w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku, kolejno na stanowiskach: referenta stażysty, protokolanta, sekretarza sądowego. W 2003 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po ukończeniu studiów kontynuowała pracę w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku, przy czym od 17 maja 2004 r. zajmowała stanowisko asystenta sędziego, zaś od 1 czerwca 2017 r. starszego asystenta sędziego. Powierzone jej obowiązki wykonuje w III Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W 2008 r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa pracy z wynikiem bardzo dobrym. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku złożyła we wrześniu 2010 r., egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dostatecznym plus. W 2015 r. została koordynatorem do spraw kontaktu sądu ze środkami masowego przekazu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Joanny Organiak sporządziła Pani dr Katarzyna Brzozowska- sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, która stwierdziła, że analiza projektów orzeczeń i uzasadnień sporządzonych przez kandydatkę wskazuje na ugruntowaną wiedzę prawniczą, tak z zakresu prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych, jak i z zakresu postępowania cywilnego. Kandydatka posiadaną wiedzę potrafi bardzo dobrze wykorzystać w praktyce, co jest widoczne w konstrukcji projektów uzasadnień i sposobie argumentacji. Prawidłowo przywołuje podstawy prawne rozstrzygnięć. Projekty orzeczeń i uzasadnień mają właściwą, przejrzystą konstrukcję. Potrafi dokonać pogłębionej wykładni przepisów prawa, wykazując przy tym bardzo dobrą znajomość orzecznictwa i poglądów doktryny, o czym świadczą odniesienia do orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych, jak również odwołania do poglądów przedstawicieli nauki. Argumentacja opiniowanej cechuje się logiką. Kandydatka posługuje się językiem prawniczym na bardzo dobrym poziomie. Na bardzo wysoką ocenę zasługuje także jej organizacja pracy, sprawność i efektywność, a terminowość wykonywanych czynności nie budzi żadnych zastrzeżeń, zwłaszcza uwzględniając, że oprócz wykonywania obowiązków asystenta sędziego, pełni także funkcję koordynatora do spraw kontaktów sądu ze środkami masowego przekazu, która wymaga zaangażowania. Kandydatka jest samodzielna, zaangażowana, obowiązkowa i sumienna. Posiada bardzo duże doświadczenie zawodowe, długoletni staż pracy, a jej kultura osobista i kultura pracy nie budzi żadnych zastrzeżeń. Jest osobą taktowną, uprzejmą, komunikatywną i koleżeńską, co w konkluzji daje podstawy do bardzo dobrej oceny jej kwalifikacji.

Wizytator: Katarzyna Brzozowska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Rodak Anna Agnieszka referendarz pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 13 11
PRZECIW 0 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Agnieszka Rodak urodziła się w 1980 r. w Kartuzach. W 2004 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. W latach 2004-2006 pracowała poza sądownictwem, między innymi jako konsultant prawny w kancelarii radcy prawnego. W latach 2006-2007 zajmowała stanowisko asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Kartuzach. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku, we wrześniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobry plus. Od 1 stycznia 2008 r. zajmuje stanowisko referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Kartuzach, w którym orzeka w I Wydziale Cywilnym i V Wydziale Ksiąg Wieczystych. Kandydatka podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Anny Agnieszki Rodak do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Kartuzach zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności oceniane łącznie: stale podwyższane przez udział w szkoleniach kwalifikacje, kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w sądownictwie powszechnym, w tym ponad jedenastoletnie na stanowisku referendarza sądowego oraz wyniki ilościowe w zakresie obciążenia wpływem oraz stabilności orzecznictwa. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła dane wynikające z oceny kwalifikacji sporządzonej na potrzeby niniejszego postępowania nominacyjnego, dotyczące pracy kandydatki w I Wydziale Cywilnym i V Wydziale Ksiąg Wieczystych. Pani Anna Agnieszka Rodak uzyskała najwyższe poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku, co dodatkowo potwierdza, że posiada ona najwyższe, wśród osób biorących udział w niniejszej procedurze konkursowej, kwalifikacje do objęcia urzędu sędziego sądu rejonowego.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Anny Agnieszki Rodak sporządziła Pani Bożena Bojko- Szczegiecka - sędzia wizytator do spraw wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Gdańsku, która stwierdziła, że kandydatka jest bardzo dobrze przygotowana merytorycznie do orzekania. Jej orzeczenia i ich uzasadnienia są prawidłowe i są one adekwatne do stanu sprawy oraz wskazują dokładnie podstawy prawne. Posiada biegłą umiejętność stosowania prawa w praktyce, podejmowane przez nią decyzje są trafne, wyważone i dojrzałe. Ponadto kandydatka wykazuje predyspozycje osobowościowe do zawodu sędziego. W kontaktach z przełożonymi i pracownikami administracyjnymi wyróżnia się dużą kulturą osobistą, a nadto jest osobą pracowitą, sumienną, obowiązkową, o wysokiej samodyscyplinie i zdolnościach organizacyjnych, zaangażowaną w pracę sądu. W konkluzji opiniująca stwierdziła, że Pani Anna Agnieszka Rodak, orzekając od 2008 r. na stanowisku referendarza zdobyła odpowiednie doświadczenie i będzie właściwie wypełniała obowiązki sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Bożena Bojko-Szczegiecka

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Rodowska Joanna Elżbieta referendarz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1 0
PRZECIW 12 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Joanna Elżbieta Rodowska urodziła się 27 kwietnia 1980 r. w Bytowie. W 2004 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. W latach 2004-2006 pracowała w Urzędzie Skarbowym w Wejherowie na stanowisku inspektora. W latach 2006-2009 pracowała na stanowisku asystenta sędziego, początkowo w Sądzie Rejonowym w Gdyni (VI Wydział Gospodarczy, VII Wydział Cywilny), a od 12 listopada 2007 r. w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku (III Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych). Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku złożyła we wrześniu 2008 r., egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym plus. Z dniem 15 września 2009 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Gdyni, w którym początkowo orzekała w I i VII Wydziale Cywilnym, a od 17 stycznia 2011 r. orzeka w VI Wydziale Gospodarczym. Podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Joanna Elżbiety Rodowskiej sporządziła Pani Magdalena Kiedrowicz-Kopeć - sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, która stwierdziła, że sprawność, efektywność, organizacja pracy oraz wydajność pracy kandydatki w świetle danych statystycznych, pozostawała w okresie objętym przedmiotową opinią na dobrym poziomie, a jej metodyka pracy, kultury i organizacji pracy nie budzi zastrzeżeń. Nie stwierdzono istotnych uchybień w prowadzeniu spraw. Wprawdzie w wielu sprawach terminowość podejmowanych czynności nie jest zadowalająca, nie mniej jednak wynika to w znacznej mierze z braków kadrowych wydziału, w konsekwencji czego dochodzi do istnienia znacznych, przekraczających możliwe do spełnienia norm dla orzekających w wydziale sędziów i referendarza, na co zwrócił uwagę Sąd Okręgowy w Gdańsku przy okazji rozpoznania skargi na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki w jednej ze spraw „GNc”. Analiza akt poddanych kontroli pozwala także na wniosek, iż w przeważającej większości sprawom nadany jest prawidłowy bieg, a wydawane zarządzenia, są formułowane w sposób jasny i czytelny, zrozumiały dla stron. Stronom udzielane są poprawne i adekwatne do rodzaju podejmowanych czynności pouczenia. Zarówno nakazy zapłaty jaki i wydawane postanowienia mają właściwą i staranną formę, ich redakcja co do zasady nie budzi zastrzeżeń. Opiniująca dobrze również oceniła jakość sporządzanych uzasadnień orzeczeń, które spełniają wymagania ustawowe i w sposób dostateczny i jasny wyjaśniają podstawę faktyczną i prawną rozstrzygnięcia. Kandydatka posiada także bogate doświadczenie życiowe i zawodowe. Wykazuje się szeroką wiedzą prawniczą zarówno przepisów prawa materialnego jak i procesowego oraz orzecznictwa Sądu Najwyższego. Zna zasady wykładni i prawidłowo je wykorzystuje przy podejmowaniu czynności procesowych i wydawaniu orzeczeń. Orzecznictwo opiniowanej poddane kontroli instancyjnej pozostaje na dobrym poziomie. Jest osobą grzeczną i kulturalną, taktowną. W sposób prawidłowy potrafi ułożyć sobie stosunki zarówno z przełożonymi jak i współpracownikami. Powyższe zatem w ocenie opiniującej pozwala na sformułowanie pozytywnej prognozy odpowiedniego wykonywania obowiązków sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Magdalena Kiedrowicz-Kopeć

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Świeczkowski Dawid Leszek asystent negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 2 4
PRZECIW 11 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 9

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Dawid Leszek Swieczkowski urodził się 1 listopada 1987 r. w Starogardzie Gdańskim. W 2011 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. W latach 2009-2011 pracował w kancelarii adwokackiej i w kancelarii radcowskiej. Od 6 lutego 2012 r. do 5 lutego 2013 r. odbywał aplikację ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. W październiku 2017 r. złożył egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując 270 punktów. Od 18 marca 2013 r. pracuje w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku na stanowisku asystenta sędziego, a od 1 lutego 2018 r. starszego asystenta sędziego - powierzone mu obowiązki wykonuje w II Wydziale Karnym tego Sądu. Od 2016 r. pełni funkcję sekretarza kwartalnika redakcji Kwartalnika Sądowego Apelacji Gdańskiej, a od 2017 r. współpracuje także z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, opracowując merytorycznie orzecznictwo. Podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach, jest autorem i współautorem kilku artykułów i glosy do wyroku Sądu Najwyższego z dnia 4 lipca 2013 r, sygn. akt III KK 21/13.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pana Dawida Leszka Swieczkowskiego sporządził Pan Janusz Zimny - sędzia wizytator do spraw karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku, który stwierdził, że kandydat zasługuje na ocenę bardzo dobrą. Pracując równocześnie na kilku stanowiskach wykazał się wysokim poziomem wiedzy z zakresu prawa - w tym w szczególności prawa karnego materialnego i procesowego, jak też umiejętnością wykorzystania go w praktyce. Posiadane przez niego zdolności bardzo dobrej organizacji pracy i ogromna pracowitość skutkowały szybkością i terminowością podejmowanych decyzji. Mimo już zdobytego doświadczenia stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szeregu szkoleń organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Wysoka ocena pracy kandydata znalazła także odzwierciedlenie w dołączonych do wniosku opiniach. Praca ta jak też poprzednio zdobyta praktyka w kancelariach adwokackich oraz praca naukowa pozwoliły zdobyć opiniowanemu doświadczenie, które mógłby z powodzeniem wykorzystać w przyszłej pracy orzeczniczej w wypadku powołania go na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

Wizytator: Janusz Zimny

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Wierzbowska Dorota asystent negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 4 0
PRZECIW 9 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Dorota Wierzbowska urodziła się 7 lipca 1979 r. w miejscowości Reszel. W 2003 r. ukończyła wyższe studia prawnicze w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. W 2005 r. ukończyła podyplomowe studia z zakresu zarządzania nieruchomościami z wynikiem bardzo dobrym. W latach 2003-2005 prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie administrowania i zarządzania nieruchomościami oraz pracowała w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie na stanowisku asystenta (2003-2005). W latach 2004-2005 była zatrudniona w Kancelarii Notarialnej w Warszawie na stanowisku prawnika-asystenta notariusza, a od 24 kwietnia 2006 r. do 31 marca 2007 r. zajmowała stanowisko asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku w Wydziale Karnym. Po odbyciu aplikacji sądowej pozaetatowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku, we wrześniu 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. Od 2 kwietnia 2007 r. objęła stanowisko asystenta sędziego Sądu Okręgowego w Gdańsku, gdzie początkowo pracowała w XV i VIII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, a od 1 czerwca 2016 r. jest starszym asystentem tego Sądu, a powierzone jej obowiązki wykonuje w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Doroty Wierzbowskiej sporządziła Pani dr Katarzyna Brzozowska - sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, która stwierdziła, że analiza projektów uzasadnień orzeczeń sporządzonych przez kandydatkę wskazuje, że posiada ona ugruntowaną wiedzę prawniczą, tak z zakresu prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych, jak i z zakresu postępowania cywilnego oraz dużą znajomość innych dziedzin prawa, np. prawa cywilnego czy prawa administracyjnego. Wiedzę tę kandydatka potrafi praktycznie wykorzystać, prawidłowo przywołując podstawy prawne rozstrzygnięć. Projekty uzasadnień orzeczeń sporządzane przez nią mają właściwą, przejrzystą konstrukcję - zawierają przedstawienie poczynionych ustaleń faktycznych ze wskazaniem środków dowodowych stanowiących ich podstawę, szczegółową ocenę materiału dowodowego oraz wyjaśnienie podstaw rozstrzygnięcia, z przywołaniem poglądów wyrażanych w orzecznictwie, czy piśmiennictwie. Wykazuje się także, bardzo dobrą znajomością orzecznictwa i poglądów doktryny, o czym świadczą odniesienia do orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych, jak również odwołania do poglądów przedstawicieli nauki. Argumentacja kandydatki cechuje się logiką, jest ona formułowana z użyciem języka prawniczego na bardzo dobrym poziomie, a jej organizację pracy, sprawność i efektywność należy ocenić bardzo wysoko. Powierzone czynności wykonuje terminowo, właściwie organizując czas pracy. Jest zaangażowana w pracę, pracowita i zdyscyplinowana. Wykazuje sumienność i rzetelność w pracy. Potrafi również bardzo dobrze ułożyć współpracę ze wszystkimi sędziami. Ma bardzo duże doświadczenie zawodowe, długoletni staż pracy, podnosi kwalifikacje zawodowe poprzez udział w szkoleniach, a jej kultura osobista i kultura pracy nie budzi żadnych zastrzeżeń, jest osobą taktowną, uprzejmą i koleżeńską, co daje podstawy do wyróżniającej oceny jej kwalifikacji.

Wizytator: Katarzyna Brzozowska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Wojszwiłło-Grześ Hanna Zofia referendarz negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 1 0
PRZECIW 12 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Hanna Zofia Wojszwilło-Grześ urodziła się 1 października 1978 r. w Gdańsku. W 2002 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. W 2003 r. ukończyła podyplomowe studia z zakresu integracji europejskiej. W latach 2002-2006 r. pracowała w Sądzie Okręgowym w Gdańsku na stanowisku starszego inspektora. W roku 2003 i 2006 prowadziła szkolenia w Sądzie Okręgowym w Gdańsku dla urzędników gdańskiego okręgu sądowego z zakresu międzynarodowego postępowania w sprawach cywilnych i karnych. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku, we wrześniu 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. Uchwałą Okręgowej Rady Izby Radców Prawnych w Gdańsku z dnia 3 listopada 2009 r. została wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. W latach 2006-2011 zajmowała stanowisko asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Gdańsku (w I Wydziale Cywilnym, III Wydziale Cywilnym-Odwoławczym, VIII Wydziale Pracy oraz XV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych), a także w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku (w VI Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych). Z dniem 11 lipca 2011 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Wejherowie, w którym orzekała w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych. Od 1 października 2015 r., jako referendarz sądowy, rozpoczęła obowiązki orzecznicze w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku, w którym orzekała w I Wydziale Cywilnym, V Wydziale Gospodarczym, a od 1 kwietnia 2017 r. orzeka w III Wydziale Ksiąg Wieczystych. Podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach.

Opinia wizytatora

Ocenę kwalifikacji Pani Hanny Zofii Wojszwiłło-Grześ sporządził Pan Przemysław Jasinkiewicz - sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, który stwierdził, że na podstawie zbadanych spraw oraz przedłożonych do wniosku dokumentów, kandydatka jest dobrze przygotowana do zawodu sędziego i pozytywnie ocenił jej kandydaturę. Podkreślił przy tym sprawność postępowania oraz małą liczbę spraw objętych zaskarżeniem i zmianami, zaznaczył także, że liczba załatwień w III Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego Gdańsk- Północ w Gdańsku jest mniejsza od średniej wydziału, co można wytłumaczyć specyfiką rozpoznawanych spraw.

Wizytator: Przemysław Jasinkiewicz

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów