Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 419/2016

Sąd: Sąd Rejonowy w Zgorzelcu
Data posiedzenia: 30 maja 2016 – 3 czerwca 2016
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 1283 z 2015
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2016-05-...
Liczba wolnych stanowisk: 1
Liczba kandydatów: 2
Liczba obsadzonych stanowisk: 1
Liczba odrzuconych kandydatów: 0

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Długosz Urszula asystent sędziego pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 49 15
PRZECIW 0 2 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 1 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Urszula Długosz urodziła się 30 kwietnia 1977 r. w Jeleniej Górze. W 2002 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego z wynikiem dobrym. W okresie od 22 stycznia 2003 r. do 30 kwietnia 2003 r. odbyła staż w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. Od 28 lipca 2003 r. do 12 września 2003 r. pracowała na stanowisku specjalisty do spraw administracyjnych i obsługi sekretariatu w Kancelarii Radcy Prawnego Jana Stelmasiaka w Warszawie. W 2003 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe w zakresie kryminalistyki organizowane przez Wydział Prawa, Administracji Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu w latach 2003-2006 aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, początkowo pozaetatowej, a od l kwietnia 2005 r. etatowej, we wrześniu 2006 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą plus. Od 16 października 2006 r. do chwili obecnej jest zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. W 2013 r. ukończyła na Wydziale Neofilologii Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu wyższe studia na kierunku filologia w zakresie specjalności filologia angielska, uzyskując z wynikiem dobrym tytuł licencjata. W 2015 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe prawa gospodarki nieruchomościami organizowane przez Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała s1ę oceną kwalifikacyjną oraz doświadczeniem zawodowym kandydatki. Pani Urszula Długosz posiada blisko dziesięcioletnie doświadczenie w pracy na stanowisku asystenta sędziego w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Wysokie kwalifikacje zawodowe kandydatki, podnoszone między innymi przez ukończenie dwóch kierunków studiów podyplomowych, zostały bardzo dobrze ocenione przez sędziego wizytatora w sporządzonej ocenie kwalifikacyjnej. Krajowa Rada Sądownictwa wzięła także pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatkę na dyplomie ukończenia wyższych studiów prawniczych i z egzaminu sędziowskiego, jak również jednogłośnie pozytywną opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze i poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów okręgu Sądu· Okręgowego Jeleniej Górze

Opinia wizytatora

Pani Urszula Długosz uzyskała bardzo dobrą ocenę kwalifikacyjną sporządzoną przez sędziego wizytatora do spraw pracy i ubezpieczeń społecznych, z której wynika, że posiada pogłębioną wiedzę prawniczą z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, tj. przepisów prawa materialnego i procesowego oraz aktualnego orzecznictwa Sądu Najwyższego, którą potrafi stosować w praktyce. Sporządzane przez nią projekty uzasadnień prezentują bardzo wysoki poziom merytoryczny, wyróżnia je staranny, nienaganny stylistycznie, precyzyjny język prawniczy. Kandydatka jest osobą inteligentną, zdolną, wykazującą umiejętność logicznego rozumowania, pracowitą i odpowiedzialną. Sędzia wizytator podkreślił jej sumienność, obowiązkowość i zaangażowanie, a także właściwą organizację pracy. Dodał, że uzyskała bardzo pozytywne opinie służbowe sporządzone przez współpracujących z nią sędziów. W konkluzji opiniujący wyraził pogląd, że posiadana przez Panią Urszulę Długosz wiedza prawnicza, przygotowanie doświadczenie zawodowe, zaangażowanie i odpowiedzialność oraz kultura osobista, w pełni predysponują ją do wykonywania zawodu sędziego sądu rejonowego, czyniąc bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Wilczyńska-Słocińska Beata Łucja kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE