Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 616/2018

Sąd: Sąd Okręgowy w Elblągu
Data posiedzenia: 4 grudnia 2018 – 14 grudnia 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 274 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2018-12-0...
Liczba wolnych stanowisk: 2
Liczba kandydatów: 7
Liczba obsadzonych stanowisk: 2
Liczba odrzuconych kandydatów: 5

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Czapiewska Maria Ewa Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 3 44 12
PRZECIW 2 27 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 1 1

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Maria Ewa Czapiewska urodziła się 24 marca 1965 r. w Elblągu. W 1989 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Elblągu, we wrześniu 1991 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Od 22 września do 9 listopada 1991 r. była zatrudniona jako egzaminowany aplikant sądowy w Sądzie Wojewódzkim w Elblągu. Z dniem 10 listopada 1991 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Malborku. Orzekała w wydziale rodzinnym i nieletnich, wydziale cywilnym i wydziale pracy. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 lipca 1993 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Malborku. Z dniem 15 kwietnia 1994 r. została przeniesiona, na własną prośbę, na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Elblągu. Orzeka w V Wydziale Gospodarczym. Od 1 lutego 2002 r. do 15 grudnia 2004 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Od 1 stycznia 2004 r. do 20 stycznia 2006 r. pełniła funkcję kierownika sekcji do spraw upadłościowych i naprawczych. Od 23 stycznia do 22 lipca 2006 r. pełniła obowiązki, a od 23 lipca 2006 r. do 9 października 2016 r. funkcję Przewodniczącej V Wydziału Gospodarczego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Od 10 października 2016 r. do chwili obecnej pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego V Wydziału Gospodarczego. W 2004 r. i w 2011 r. była kilkakrotnie delegowana do orzekania w Sądzie Okręgowym w Elblągu na sesjach jednodniowych, od 1 maja do 31 lipca 2004 r. w pełnym wymiarze sesji, a od 1 września 2012 r. do 14 marca 2013 r. w wymiarze trzech sesji w miesiącu. Powierzone obowiązki pełniła w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatka podnosi kwalifikacje, biorąc udział w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2005 r. ukończyła z wynikiem pozytywnym studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 2007 r. ukończyła z oceną celującą studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego dla sędziów i prokuratorów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2010 r. ukończyła 80-godzinne szkolenie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i organizacji pracy w wymiarze sprawiedliwości, zorganizowane przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pani Maria Ewa Czapiewska i Pan Tomasz Weiert posiadają wysokie kwalifikacje merytoryczne i rozległą wiedzę specjalistyczną, znajdujące odzwierciedlenie w szczególności w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów, a także odpowiednie doświadczenie życiowe i zawodowe, co uzasadnia przedstawienie ich Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej do powołania na dwa stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Elblągu.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Marii Ewy Czapiewskiej zostały ocenione przez Panią Dorotę Zientarę - sędzię Sądu Okręgowego w Elblągu. Pani sędzia wyraziła przekonanie, że kandydatka posiada kwalifikacje pozwalające na objęcie stanowiska sędziego sądu okręgowego. Podkreśliła, że ilościowe wyniki jej pracy są dobre, a terminowość sporządzania uzasadnień nie budzi zastrzeżeń. Oceniająca uwzględniła, że kandydatka sumiennie wywiązywała się z obowiązków związanych z pełnieniem funkcji administracyjnych w strukturach wymiaru sprawiedliwości, a wyniki jej pracy w Sądzie Okręgowym w Elblągu zostały ocenione jako bardzo dobre.

Wizytator: Dorota Zientara - sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Dąbrowska-Furman Grażyna Irena Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 3 0
PRZECIW 68 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Grażyna Irena Dąbrowska-Furman urodziła się 14 października 1 974 r. w Elblągu. W 1998 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Elblągu, w kwietniu 2001 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną bardzo dobrą. Z dniem 25 czerwca 2001 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Orzekała w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich oraz w X Wydziale Grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 listopada 2004 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Elblągu. Początkowo orzekała w V Wydziale Gospodarczym, a od 18 września 2014 r. orzeka w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Od 20 lutego 2006 r. do 3 kwietnia 201 1 r. pełniła obowiązki a następnie funkcję Zastępcy Przewodniczącego V Wydziału Gospodarczego. W 201 6 r. Prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku delegował ją do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu na sesji jednodniowej. Od l lutego do 31 lipca 201 8 r. orzekała w tym Sądzie, w ramach delegacji udzielonej przez Ministra Sprawiedliwości (w wymiarze 80%). Powierzone obowiązki pełniła w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2006 r. ukończyła z wynikiem pozytywnym studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz seminarium "Stosowanie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w polskim porządku prawnym", zorganizowane przez Biuro Informacji Prawnej Rady Europy. W 2007 r. ukończyła z oceną dobrą studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła doświadczenie i kwalifikacje zawodowe wymienionych wyżej kandydatów. Mając je na uwadze, uznała, że osoby te nie wypełniają kryteriów wyboru, ocenianych łącznie, w stopniu uzasadniającym przedstawienie wniosku o ich powołanie w niniejszym postępowaniu nominacyjnym.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Grażyny Ireny Dąbrowskiej-Furman zostały ocenione przez Panią sędzię Alicję Romanowską - wizytatora do spraw pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Elblągu. Pani sędzia stwierdziła, że kandydatka osiąga dobre wyniki załatwień i bardzo dobre wskaźniki odroczeń, a jej orzecznictwo jest bardzo stabilne. Zaznaczyła, że dostrzeżone w pracy kandydatki uchybienia są nieliczne, mają charakter incydentalny i nie podważają dobrej oceny jakości jej orzecznictwa. W konkluzji, powołując się na pozytywną ocenę pracy Pani Grażyny Ireny Dąbrowskiej-Furman dokonaną przez Prezesa Sądu Rejonowego w Elblągu, wyraziła poparcie dla jej wniosku o powołanie na stanowisko sędziego sądu okręgowego.

Wizytator: Alicja Romanowska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Jażdżyńska-Latecka Elżbieta Olga Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA negatywna opinia 5 0
PRZECIW 65 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 2 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Elżbieta Olga Jażdżyńska-Latecka urodziła się 18 lutego 1965 r. w Malborku. W 1989 r. ukończyła z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Elblągu, we wrześniu 1991 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Od 22 września do 9 listopada 1991 r. była zatrudniona jako egzaminowany aplikant sądowy w Sądzie Wojewódzkim w Elblągu. Z dniem 10 listopada 1 991 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Orzekała w IV Wydziale Pracy i III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 lipca 1993 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Elblągu. Orzeka w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Od 16 czerwca do 31 października 1997 r. pełniła obowiązki, a od 1 listopada 1997 r. do chwili obecnej pełni funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Kandydatka podnosi kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach zawodowych. W 2008 r. ukończyła z wynikiem pozytywnym podyplomowe studium prawa pracy dla sędziów sądów powszechnych, zorganizowane przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła doświadczenie i kwalifikacje zawodowe wymienionych wyżej kandydatów. Mając je na uwadze, uznała, że osoby te nie wypełniają kryteriów wyboru, ocenianych łącznie, w stopniu uzasadniającym przedstawienie wniosku o ich powołanie w niniejszym postępowaniu nominacyjnym.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Elżbiety Olgi Jażdżyńskiej-Lateckiej zostały ocenione przez Panią sędzię Alicję Romanowską - wizytatora do spraw pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Elblągu. Pani sędzia stwierdziła, że kandydatka osiąga dobre wyniki w zakresie załatwień, stabilności orzecznictwa i terminowości podejmowania czynności procesowych, ale zaznaczyła, że w skontrolowanych sprawach pojawiły się uchybienia o różnej wadze. W konkluzji stwierdziła jednak, że wniosek Pani Elżbiety Olgi Jażdżyńskiej-Lateckiej o powołanie na stanowisko sędziego sądu okręgowego zasługuje na uwzględnienie.

Wizytator: Alicję Romanowską

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Nowosielska Anna Elżbieta Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 41 6
PRZECIW 0 31 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 7

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Elżbieta Nowosielska urodziła się 15 lipca 1 974 r. w Malborku. W 1997 r. ukończyła z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1 października 1 994 r. do 31 marca 1 995 r. pracowała na stanowisku młodszego referenta w Urzędzie Gminy w Mikołajkach Pomorskich. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Elblągu, w listopadzie 2000 r. złożyła egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 12 listopada 2001 r. została mianowana asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Początkowo orzekała w IX Wydziale Grodzkim a od 1 stycznia 2003 r. w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 maja 2005 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Elblągu. Orzeka w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Od 29 grudnia 2017 r. do chwili obecnej pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 2016-2018 była wielokrotnie delegowana przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Orzekała w V Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Kandydatka podnosi kwalifikacje, biorąc udział w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2004 r. ukończyła z wynikiem pozytywnym studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej. W 2009 r. ukończyła z wynikiem pozytywnym Podyplomowe Studium Prawa Rodzinnego, zorganizowane przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła doświadczenie i kwalifikacje zawodowe wymienionych wyżej kandydatów. Mając je na uwadze, uznała, że osoby te nie wypełniają kryteriów wyboru, ocenianych łącznie, w stopniu uzasadniającym przedstawienie wniosku o ich powołanie w niniejszym postępowaniu nominacyjnym.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pani Anny Elżbiety Nowosielskiej zostały ocenione przez Panią sędzię Małgorzatę Milkiewicz - wizytatora do spraw rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Elblągu. Pani sędzia podkreśliła bardzo dobre ilościowe i jakościowe wyniki pracy kandydatki oraz dobrą stabilność jej orzecznictwa. Wyraziła pełne poparcie dla starań Pani Anny Elżbiety Nowosielskiej o otrzymanie nominacji na stanowisko sędziego sądu okręgowego.

Wizytator: Małgorzata Milkiewicz

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Szelesna-Hoppe Monika Kinga Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 64 0
PRZECIW 0 8 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Monika Kinga Szelesna-Hoppe urodziła się 13 maja 1972 r. w Gdańsku. W 1996 r. ukończyła z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1996-1998 odbyła pozaetatową aplikację sądową w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Elblągu. W tym czasie pracowała jako pracownik biurowy, nauczyciel prawa w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Elblągu, a od 16 marca do 31 października 1999 r. była zatrudniona na stanowisku referenta w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 1998 r. złożyła egzamin· sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 1 listopada 1999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Orzekała w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich i I Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 sierpnia 2002 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Elblągu. Orzeka w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Od l lipca 2005 r. do 31 lipca 2006 r. pełniła obowiązki a od 1 sierpnia 2006 r. do 9 września 2009 r. funkcję Przewodniczącej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Z funkcji tej została zwolniona na wniosek Prezesa Sądu Rejonowego w Elblągu, w związku z poważnymi uchybieniami w sprawowaniu związanych z tym obowiązków. Począwszy od 2004 r. była wielokrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Elblągu, na sesjach jednodniowych. Orzekała w V Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Z dniem 1 października 2016 r. powierzono jej pełnienie funkcji Zastępcy Przewodniczącego III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Od 29 czerwca 2017 r. do chwili obecnej pełni funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2005 r. ukończyła z wynikiem pozytywnym studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi szkolenia dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu i podlegających mu rodzin zastępczych z zakresu współpracy z sądem, co do umieszczania i nadzorowania pobytu małoletnich w pieczy zastępczej.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła doświadczenie i kwalifikacje zawodowe wymienionych wyżej kandydatów. Mając je na uwadze, uznała, że osoby te nie wypełniają kryteriów wyboru, ocenianych łącznie, w stopniu uzasadniającym przedstawienie wniosku o ich powołanie w niniejszym postępowaniu nominacyjnym.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pani Moniki Kingi Szelesnej-Hoppe zostały ocenione przez Panią sędzię Małgorzatę Milkiewicz - wizytatora do spraw rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Elblągu. Pani sędzia podkreśliła, że kandydatka osiąga bardzo dobre wyniki ilościowe i jakościowe, a także w zakresie stabilności orzecznictwa. Wyraziła przekonanie, że doświadczenie zawodowe i wiedza Pani Moniki Kingi Szelesnej-Hoppe uzasadniają jej nominację na stanowisko sędziego sądu okręgowego.

Wizytator: Małgorzata Milkiewicz

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Weiert Tomasz Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 6 64 13
PRZECIW 0 8 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0 0 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Tomasz Weiert urodził się 14 października 1976 r. w Elblągu. W 2000 r. ukończył z oceną bardzo dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Elblągu, w kwietniu 2003 r. złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 21 lipca 2003 r. został mianowany asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Ostródzie. Z dniem 1 czerwca 2004 r. został przeniesiony, na własną prośbę, na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 lipca 2007 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Elblągu. Orzeka w I Wydziale Cywilnym. Od 10 października 2008 r. do 16 stycznia 2014 r. pełnił obowiązki a następnie funkcję Zastępcy Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego, a od 17 stycznia 2014 r. do 1 lutego 2018 r. pełnił funkcję Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 2015-2016 wielokrotnie orzekał, w ramach jednodniowych delegacji, w Sądzie Okręgowym w Elblągu, a od 1 lutego 2018 r. orzeka w tym Sądzie w pełnym wymiarze. Powierzone obowiązki pełni w I Wydziale Cywilnym. Kandydat podnosi kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach zawodowych. Posiada doświadczenie dydaktyczne, które nabył podczas prowadzenia zajęć w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Elblągu, a także szkoleń dla radców prawnych i adwokatów (z zakresu prawa cywilnego i postępowania cywilnego).

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pani Maria Ewa Czapiewska i Pan Tomasz Weiert posiadają wysokie kwalifikacje merytoryczne i rozległą wiedzę specjalistyczną, znajdujące odzwierciedlenie w szczególności w pozytywnych ocenach sędziów wizytatorów, a także odpowiednie doświadczenie życiowe i zawodowe, co uzasadnia przedstawienie ich Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej do powołania na dwa stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Elblągu.

Opinia wizytatora

Kwalifikacje zawodowe Pana Tomasza Weierta zostały ocenione przez Panią Dorotę Zientarę - sędzię Sądu Okręgowego w Elblągu. Pani sędzia stwierdziła, że kandydat posiada kwalifikacje pozwalające na objęcie stanowiska sędziego sądu okręgowego: zachowuje właściwą kulturę pracy, osiąga bardzo dobre wyniki ilościowe i jakościowe, a uzasadnienia sporządza terminowo i na bardzo wysokim poziomie. Pozytywną opinię o Panu Tomaszu Weiercie sporządził Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu.

Wizytator: Dorota Zientara - sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Wojewódka Sebastian Andrzej Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA 5 53 0
PRZECIW 0 18 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 1 1 13

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Sebastian Andrzej Wojewódka urodził się 7 marca 1975 r. w Malborku. W 1999 r. ukończył z oceną dobrą wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1 czerwca 1999 r. do 30 kwietnia 2000 r. był zatrudniony na stanowisku referenta prawnego w kancelarii adwokackiej w Malborku. Od 1 maja 2000 r. do 14 października 2002 r. pracował na stanowisku referenta prawnego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku (egzaminowany członek korpusu służby cywilnej). Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Elblągu, w kwietniu 2002 r. złożył egzamin sędziowski z oceną dobrą. Z dniem 15 października 2002 r. został mianowany asesorem sądowym, z powierzeniem pełnienia czynności sędziowskich w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Orzekał w IX Wydziale Grodzkim, X Wydziale Grodzkim oraz w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 lipca 2006 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Elblągu. Orzeka w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Od 25 września 2006 r. do chwili obecnej pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. W latach 201 5-201 8 orzekał wielokrotnie w Sądzie Okręgowym w Elblągu, w ramach jednodniowych delegacji udzielonych przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Powierzone obowiązki pełnił w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Z dniem 6 grudnia 2017 r. został powołany przez Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu do pełnienia czynności koordynatora do spraw współpracy międzynarodowej i praw człowieka w sprawach cywilnych. Kandydat podnosi kwalifikacje, biorąc udział w zróżnicowanych formach doskonalenia zawodowego. W 2006 r. ukończył z wynikiem pozytywnym studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 2007 r. publikował artykuły prasowe z zakresu problematyki prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W 2009 r. przeprowadził wykład z zakresu nowelizacji prawa pracy, w ramach szkolenia zorganizowanego przez Elbląski Uniwersytet Robotniczy.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła doświadczenie i kwalifikacje zawodowe wymienionych wyżej kandydatów. Mając je na uwadze, uznała, że osoby te nie wypełniają kryteriów wyboru, ocenianych łącznie, w stopniu uzasadniającym przedstawienie wniosku o ich powołanie w niniejszym postępowaniu nominacyjnym.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje Pana Sebastiana Andrzeja Wojewódki zostały ocenione przez Panią sędzię Alicję Romanowską - wizytatora do spraw pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Elblągu. Pani sędzia wyraziła poparcie dla wniosku kandydata o powołanie na stanowisko sędziego sądu okręgowego, podkreślając, między innymi, że osiąga bardzo dobre wyniki załatwień i odroczeń, a także w zakresie stabilności orzecznictwa. Pozytywną opinię o pracy Pana Sebastiana Andrzeja Wojewódki, na podstawie opinii Przewodniczącej IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Elblągu, sporządził Prezes tego Sądu.

Wizytator: Alicja Romanowska

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów