Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 440/2016

Sąd: Sąd Rejonowy w Chełmnie
Data posiedzenia: 13 czerwca 2016 – 14 czerwca 2016
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 1301 z 2015
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files//2016-06-...
Liczba wolnych stanowisk: 2
Liczba kandydatów: 9
Liczba obsadzonych stanowisk: 2
Liczba odrzuconych kandydatów: 5

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Agres Jolanta adwokat negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA ocena pozytywna 22 0
PRZECIW 50 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15
2. Aurzecka-Abramowicz Agnieszka prokurator pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA ocena pozytywna 54 14
PRZECIW 18 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Agnieszka Aurzecka-Abramowicz urodziła się w 1975 r. w Lublinie. W 1999 r. ukończyła na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z wynikiem dobrym studia na Wydziale Politologii ze specjalnością stosunków międzynarodowych. W 2000 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z wynikiem dobrym. Od 2 lipca 1999 r. do 14 października 2005 r. była zatrudniona jako prawnik w "ORLEN PetroProfit" Sp. z o.o. W okresie od października 2003 r. do 15 października 2005 r. odbywała pozaetatową aplikację prokuratorską w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie, a od 15 października do 30 września 2006 r. aplikację etatową. W październiku 2006 r. złożyła egzamin prokuratorski z wynikiem ogólnym dobrym plus. W dniu l czerwca 2007 r. została mianowana asesorem Prokuratury Rejonowej · Lublin-Północ w Lublinie. W dniu 9 grudnia 2009 r. Prokurator Okręgowy w Lublinie wystąpił do Prokuratora Generalnego o powołanie Pani Agnieszki Aurzeckiej-Abramowicz na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ w Lublinie. We wniosku Prokurator Okręgowy podkreślił, że komisja kwalifikacyjna, powołana do oceny poziomu pracy opiniowanej uznała, że jest tak bardzo dobrze przygotowana do samodzielnego wykonywania obowiązków prokuratora, że zasadne jest wystąpienie z przedmiotowym wnioskiem przed upływem 3 lat asesury. Uwzględniając powyższy wniosek Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny z dniem 30 marca 2010 roku powołał Panią Agnieszkę Aurzecką-Abramowicz na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ w Lublinie, które zajmuje do chwili obecnej. Opiniowana obowiązki służbowe wykonuje w II Dziale Dochodzeniowo-Śledczym. W 2011 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z zakresu prawa karnego skarbowego oraz gospodarczego. W ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych bierze udział w szkoleniach z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatury Pani Agnieszki Aurzeckiej-Abramowicz zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności doświadczenie zawodowe, oceny kwalifikacyjne, pozytywne opinie służbowe, wysokie poparcie Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, a także sposób zaprezentowania się podczas rozmowy z zespołem członków Krajowej Rady Sądownictwa. Pani Agnieszka Aurzecka-Abramowicz posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła wykonując obowiązki prokuratora Prokuratury Rejonowej Lublin- Północ w Lublinie. Posiada duże doświadczenie praktyczne w samodzielnym prowadzeniu spraw karnych, a sędzia wizytator oceniając jej pracę i kwalifikacje merytoryczne podkreślił, że spełnia w stopniu bardzo dobrym wymagania do powołania jej na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione przez sędziego wizytatora do spraw karnych, który uznał, że Pani Agnieszka Aurzecka-Abramowicz spełnia w stopniu bardzo dobrym wymagania do powołania Jej na stanowisko sędziego sądu rejonowego. Wykonując obowiązki prokuratora Prokuratury Rejonowej Lublin-Zachód w Lublinie wykazała się wysokim poziomem wiedzy prawniczej i umiejętnościami zawodowymi. Analiza spraw, w których kandydatka sporządziła na etapie postępowania przygotowawczego akty oskarżenia, jak również postanowienia o odmowie lub umorzeniu śledztwa (dochodzenia) wskazują na bardzo dobrą znajomość przepisów prawa karnego materialnego i procesowego. Opiniujący podkreślił, że kandydatka zdobyła duże doświadczenie praktyczne w samodzielnym prowadzeniu spraw karnych, a jej cechy charakteru w pełni odpowiadają kryteriom stawianym kandydatowi na stanowisko sędziego. Podkreślił również, że Prokurator Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie wyraził poparcie dla jej kandydatury, wskazując, że powierzone zadania służbowe realizowała prawidłowo, podejmując właściwe decyzje procesowe. Dała się poznać jako osoba przestrzegająca zasad etyki zawodowej oraz prezentująca wysoki poziom kultury osobistej. Rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem prowadziła przekazane do referatu sprawy, a swoją aktywną i merytoryczną postawą przyczyniła się do bardzo dobrych wyników uzyskiwanych przez całą jednostkę organizacyjną.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Mazurkiewicz-Grzegorczyk Agnieszka Barbara asystent sędziego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA ocena pozytywna 38 0
PRZECIW 34 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15
4. Pacewicz Andrzej kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
5. Paszkiewicz Joanna referendarz sądowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA ocena pozytywna 32 0
PRZECIW 40 3
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 12
6. Pinkiewicz Hubert kandydatura wycofana
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA
PRZECIW
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE
7. Sobczuk Anna Maria asystent sędziego pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA ocena pozytywna 45 15
PRZECIW 27 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 0

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Anna Maria Sobczuk urodziła się w 1980 r. we Włodawie. W 2005 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym wyższe studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W latach 2007-2010 odbyła aplikację sądową etatową w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, a we wrześniu 2010 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym plus. Z dniem 15 listopada 20 l O r. została zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Chełmie. Obowiązki asystenta sędziego w tym Wydziale pełni do chwili obecnej. W ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych bierze udział w szkoleniach organizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatury Pani Anny Marii Sobczuk zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności doświadczenie zawodowe, oceny kwalifikacyjne, pozytywne opinie służbowe, wysokie poparcie Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, a także sposób zaprezentowania się podczas rozmowy z zespołem członków Krajowej Rady Sądownictwa. Pani Anna Maria Sobczuk posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła, wykonując czynności asystenta sędziego, a sędzia wizytator oceniając jej pracę i kwalifikacje merytoryczne podkreślił, że prezentuje bardzo dobry poziom merytoryczny i wykazuje bardzo duże zaangażowanie w pracy zawodowej.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione przez sędziego wizytatora do spraw karnych. W jego ocenie starannie i szczegółowo sporządza projekty uzasadnień wyroków. Zawierają one wszystkie niezbędne elementy, w tym właściwą ocenę dowodów, ocenę prawną czynów, a także rodzaju i wymiaru kary. W uzasadnieniach, w razie takiej potrzeby, przytacza orzecznictwo Sądu Najwyższego lub sądów apelacyjnych oraz poglądy doktryny, co świadczy o bardzo dobrej znajomości przepisów prawa i orzecznictwa. Kandydatka posługuje się zrozumiałym dla stron językiem. Sędzia wizytator pozytywnie zaopiniował kandydatkę na stanowisko sędziego sądu rejonowego, dostrzegł bardzo duży nakład pracy oraz bardzo dobry poziom merytoryczny w większości przedłożonych projektów. Podkreślił również, że Prezes Sądu Rejonowego w Chełmie wyraził poparcie dla jej kandydatury, wskazując, że wykazuje bardzo duże zaangażowanie w pracy zawodowej. Jest sumienna, staranna i obowiązkowa. Posiada wysoką kulturę osobistą.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
8. Stpiczyński Marcin Ireneusz referendarz sądowy negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA ocena pozytywna 44 1
PRZECIW 28 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13
9. Zawiślak Arkadiusz asystent sędziego negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA ocena pozytywna 23 0
PRZECIW 49 1
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14