Uchwały Krajowej Rady Sądownictwa

wróć do pełnej listy uchwał

Uchwała KRS nr 435/2018

Sąd: Sąd Okręgowy w Kaliszu
Data posiedzenia: 9 października 2018 – 12 października 2018
Obwieszczenie: Monitor Polski poz. 292 z 2018
Pobierz uchwałę:http://krspl.home.pl/bip/files/2018-10-0...
Liczba wolnych stanowisk: 4
Liczba kandydatów: 12
Liczba obsadzonych stanowisk: 4
Liczba odrzuconych kandydatów: 8

Lista kandydatów

l.p. nazwisko i imiona wykonywany zawód decyzja
1. Berczyńska-Bruś Magdalena Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 37 0
PRZECIW 25 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się w 1963 r. W 1987 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu początkowo pozaetatowej, a następnie etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu, w październiku 1990 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. W latach 1991-1993 pracowała w Urzędzie Miasta Kalisza na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Organizacyjnego. W 1992 r. złożyła uzupełniający egzamin radcowski z wynikiem bardzo dobrym. W latach 1993-1995 była zatrudniona w Urzędzie Wojewódzkim w Kaliszu na stanowisku radcy prawnego. Z dniem 1 czerwca 1995 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Kaliszu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 kwietnia 1997 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. Orzekała w V Wydziale Gospodarczym, przy czym w latach 2000-2001 i 2004-2008 pełniła obowiązki Przewodniczącej tego Wydziału. W 2007 r. ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Cywilnego dla Sędziów Sądów Powszechnych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Od lipca 2008 r. pełni funkcję Przewodniczącej V Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Kaliszu. W 2010 r. ukończyła trzysemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego dla sędziów sądów powszechnych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury, z wynikiem bardzo dobrym. W latach 2013-2014 była delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w XIII Wydziale Gospodarczym Odwoławczym Sąd Okręgowego w Łodzi. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz, Pani Edyta Agnieszka Janiszewska, Pan Ireneusz Kawęcki i Pani Katarzyna Ewa Maciaszek.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione jako bardzo dobre przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
2. Bilewicz Bogumiła Krystyna Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 60 8
PRZECIW 3 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 14 5

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz urodziła się 7 grudnia 1966 r. w Kaliszu. W latach 1985-1994 pracowała w Sądzie Rejonowym w Kaliszu na stanowisku sekretarza sądowego. W 1994 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną dobrą. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu, we wrześniu 1996 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 15 stycznia 1998 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w I Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 listopada 1999 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Kaliszu. Orzekała w VII Wydziale Grodzkim, pełniąc w latach 2005-2009 funkcję zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Od stycznia 2010 r. orzeka w I Wydziale Cywilnym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 stycznia 2018 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Kaliszu od 1 lutego 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Osoby przedstawione do powołania posiadają rozległą wiedzę, popartą dużym doświadczeniem zawodowym. Wysokie kwalifikacje merytoryczne znajdują odzwierciedlenie w bardzo dobrych i pozytywnych ocenach ich pracy oraz opiniach służbowych. Wybrani kandydaci brali udział w różnych formach doskonalenia zawodowego - studiach podyplomowych, licznych szkoleniach i konferencjach naukowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione jako bardzo dobre przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Kaliszu, który podkreślił, że poziom wiedzy, biegłość w stosowaniu prawa w praktyce, pracowitość, systematyczność w podejmowaniu czynności świadczą o tym, że opiniowana bardzo dobrze wykonuje swoje obowiązki. Uzasadnienia orzeczeń, sporządzone przez Panią sędzię, prezentują wysoki poziom - wyróżniają się logiką i precyzją językową, są wyczerpujące i zawierają pogłębioną argumentację prawniczą. Opiniujący stwierdził wysoki poziom i bardzo dobrą stabilność jej orzecznictwa.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
3. Błaszak Daniel Leszek Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 34 0
PRZECIW 30 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się w 1969 r. W 1993 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. W latach 1993-1994 był zatrudniony w Rolniczym Kombinacie Spółdzielczym „Nowy Świat” w Dobrzycy jako doradca prawny. Po odbyciu etatowej aplikacji sądowej w b. Sądzie Wojsk Lotniczych w Poznaniu, w czerwcu 1996 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 1996-1999 odbył asesurę w Wojskowym Sądzie Garnizonowym w Bydgoszczy. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 25 stycznia 1999 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. W październiku 2000 r. został, na własną prośbę, przeniesiony na stanowisko sędziego w Wojskowym Sądzie Garnizonowym w Poznaniu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 czerwca 2003 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu, w którym w latach 2008-2012 pełnił funkcję rzecznika prasowego. W latach 2003-2004 był delegowany do Sądu Okręgowego w Poznaniu, a w latach 2011-2015 do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Od stycznia do grudnia 2016 r. orzekał w tym Sądzie w ramach delegacji w wymiarze czterech sesji miesięcznie, początkowo w III Wydziale Karnym, a następnie w IV Wydziale Karnym. Jednocześnie orzekał w Wojskowym Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Posiada stopień podpułkownika Wojska Polskiego. Prowadził szkolenia z zakresu prawa karnego i prawa karnego procesowego dla sędziów wojskowych sądów garnizonowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz, Pani Edyta Agnieszka Janiszewska, Pan Ireneusz Kawęcki i Pani Katarzyna Ewa Maciaszek.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
4. Gintowt Aneta Justyna Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 50 7
PRZECIW 6 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 21 6

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się w 1974 r. W 1998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. W latach 1998-1999 była zatrudniona na stanowisku doktoranta na tym Wydziale. Prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu prawoznawstwa. Po odbyciu w latach 1998-2001 początkowo pozaetatowej, a następnie etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Kaliszu, w kwietniu 2001 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 2001-2002 była zatrudniona w charakterze praktykanta w PGNIG S.A. w Warszawie Oddział Zakład Gazowniczy w Kaliszu. Z dniem 3 czerwca 2002 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Kaliszu. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w II Wydziale Karnym i w VII Wydziale Grodzkim. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 listopada 2006 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Kaliszu. Orzekała początkowo w VII Wydziale Grodzkim, a następnie w II Wydziale Karnym. Od stycznia 2010 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego VII Wydziału Karnego. Od września 2011 r. orzekała w I Wydziale Cywilnym i VIII Wydziale Wykonywania Orzeczeń. Od października 2012 r. orzeka w I Wydziale Cywilnym, pełniąc od listopada 2017 r. funkcję Kierownika Sekcji Nieprocesowej. W 2018 r., w ramach jednodniowych delegacji, pełniła obowiązki sędziego w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kaliszu. Brała udział w szkoleniach, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Jest autorką publikacji naukowej z zakresu problematyki prawa podmiotowego w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz, Pani Edyta Agnieszka Janiszewska, Pan Ireneusz Kawęcki i Pani Katarzyna Ewa Maciaszek.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującego sędziego Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
5. Janiszewska Edyta Agnieszka Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA rekomendacja 34 12
PRZECIW 20 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 23 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Edyta Agnieszka Janiszewska urodziła się 16 października 1970 r. w Kaliszu. W 1995 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1995-1997 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu, we wrześniu 1997 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 1997-1999 była zatrudniona w przedsiębiorstwie Miro-Mark S.A. w Kaliszu na stanowisku specjalisty ds. prawnych. Z dniem 15 czerwca 1999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Jarocinie. Z dniem 1 lipca 2001 r., na własną prośbę, została przeniesiona na stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Pleszewie. W latach 2001-2010 pełniła obowiązki Przewodniczącej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich tego Sądu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 września 2001 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Pleszewie. Orzekała w I Wydziale Cywilnym. W latach 2009-2010 uczestniczyła w Podyplomowym Studium Prawa Cywilnego dla Sędziów Sądów Powszechnych, zorganizowanym przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W 2012 r. ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa własności intelektualnej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 14 listopada 2012 r. została przeniesiona z dniem 1 stycznia 2013 r. na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Jarocinie, w związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Pleszewie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 7 listopada 2014 r. została przeniesiona z dniem 1 stycznia 2015 r. na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Pleszewie, w związku z utworzeniem tego Sądu. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 lipca 2015 r. została przeniesiona, na własną prośbę, z dniem 1 sierpnia 2015 r. na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Kaliszu, w którym orzekała w I Wydziale Cywilnym, z jednoczesnym delegowaniem do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Rejonowym w Pleszewie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 lipca 2016 r., w wymiarze czterech sesji w miesiącu. Od sierpnia 2016 r. do listopada 2017 r. pełniła funkcję Kierownika Sekcji Nieprocesowej I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Kaliszu. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 października 2017 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Kaliszu od 15 listopada 2017 r. do 14 maja 2018 r. Delegacja została przedłużona do 14 listopada 2018 r. W 2018 r. Pani sędzia przeprowadziła szkolenie z zakresu prawa rzeczowego dla radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Osoby przedstawione do powołania posiadają rozległą wiedzę, popartą dużym doświadczeniem zawodowym. Wysokie kwalifikacje merytoryczne znajdują odzwierciedlenie w bardzo dobrych i pozytywnych ocenach ich pracy oraz opiniach służbowych. Wybrani kandydaci brali udział w różnych formach doskonalenia zawodowego - studiach podyplomowych, licznych szkoleniach i konferencjach naukowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Kaliszu, która podkreśliła, Ze szerokie spektrum spraw, w których opiniowana orzekała i orzeka, oraz stabilność jej orzecznictwa na dobrym poziomie niewątpliwie wskazują na duże doświadczenie orzecznicze i umiejętność stosowania prawa w praktyce, które - w połączeniu z dążeniem do doskonalenia zawodowego - dają podstawę do pozytywnego zaopiniowania Pani sędzi na stanowisko sędziego sądu okręgowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
6. Kawęcki Ireneusz Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 52 12
PRZECIW 5 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 20 2

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pan Ireneusz Kawęcki urodził się 31 sierpnia 1971 r. w Bolesławcu. W 1995 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1995-1997 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu, we wrześniu 1997 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 3 listopada 1997 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Jarocinie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 1999 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego tego Sądu. Z dniem 17 marca 2000 r. został powołany na stanowisko Przewodniczącego Zamiejscowego Wydziału Cywilno-Karnego Sądu Rejonowego w Jarocinie z siedzibą w Pleszewie. Z dniem 1 lipca 2001 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Pleszewie, w związku z utworzeniem tego Sądu. W dniu 1 sierpnia 2001 r. został powołany na stanowisko Przewodniczącego Wydziału I Cywilnego Sądu Rejonowego w Pleszewie. Z dniem 17 grudnia 2001 r. został powołany na stanowisko Wiceprezesa tego Sądu na okres czterech lat. Po upływie kadencji, z dniem 17 grudnia 2005 r. został ponownie powołany na to stanowisko. Z dniem 1 lipca 2009 r. został powołany do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Rejonowego w Pleszewie. Z dniem 1 stycznia 2013 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Jarocinie, w związku ze zniesieniem Sądu Rejonowego w Pleszewie. W latach 2013-2015 pełnił funkcję Przewodniczącego VI Zamiejscowego Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Jarocinie z siedzibą w Pleszewie. Z dniem 1 stycznia 2015 r. został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Pleszewie, w związku z utworzeniem tego Sądu. Od stycznia 2015 r. pełni funkcję Przewodniczącego Wydziału I Cywilnego tego Sądu. Od 2016 r. do chwili obecnej był wielokrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kaliszu, w ramach jednodniowych sesji.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Osoby przedstawione do powołania posiadają rozległą wiedzę, popartą dużym doświadczeniem zawodowym. Wysokie kwalifikacje merytoryczne znajdują odzwierciedlenie w bardzo dobrych i pozytywnych ocenach ich pracy oraz opiniach służbowych. Wybrani kandydaci brali udział w różnych formach doskonalenia zawodowego - studiach podyplomowych, licznych szkoleniach i konferencjach naukowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione jako bardzo dobre przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Kaliszu, która podkreśliła, że poziom wiedzy, biegłość w stosowaniu prawa w praktyce, stabilność orzecznictwa, wyniki postępowania odwoławczego, systematyczność i dokładność w podejmowaniu czynności świadczą o tym, że opiniowany bardzo dobrze wykonuje swoje obowiązki i posiada kwalifikacje do pracy na stanowisku sędziego sądu okręgowego.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
7. Maciaszek Katarzyna Ewa Sędzia pozytywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 53 7
PRZECIW 6 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 18 6

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

Pani Katarzyna Ewa Maciaszek urodziła się 6 października 1974 r. w Kaliszu. W 1998 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1998-2001 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Kaliszu, w kwietniu 2001 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 2001-2003 odbyła asesurę w Sądzie Rejonowym w Kaliszu. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w II Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 października 2003 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Kaliszu. Orzekała w Wydziałach: II Karnym, VII Grodzkim, a następnie w VII Karnym, przy czym w latach 2010-2017 pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Od lipca 2017 r. orzeka w II Wydziale Karnym. W latach 2016-2018 była kilkukrotnie delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w IV Wydziale Karnym Odwoławczym i w III Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Kaliszu. W 2015 r. przeprowadziła dwa szkolenia z zakresu postępowania karnego dla radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu i adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Osoby przedstawione do powołania posiadają rozległą wiedzę, popartą dużym doświadczeniem zawodowym. Wysokie kwalifikacje merytoryczne znajdują odzwierciedlenie w bardzo dobrych i pozytywnych ocenach ich pracy oraz opiniach służbowych. Wybrani kandydaci brali udział w różnych formach doskonalenia zawodowego - studiach podyplomowych, licznych szkoleniach i konferencjach naukowych, w tym zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. penitencjarnych i wykonywania orzeczeń Sądu Okręgowego w Kaliszu, który podkreślił, że poziom wiedzy prawniczej, pracowitość i systematyczność, umiejętność organizowania pracy i podejmowania decyzji uzasadniają przekonanie, że opiniowana ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska sędziego sądu okręgowego i spełnia wszelkie ustawowe wymogi do zajmowania tego stanowiska. Za takim wnioskiem przemawiają również duże doświadczenie wynikające z prawie siedemnastu lat orzekania w sprawach karnych, w tym również w postępowaniach drugoinstancyjnych, zajmowania stanowiska Przewodniczącej Wydziału oraz nienaganny przebieg dotychczasowej pracy.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
8. Michalak-łabeńska Katarzyna Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 63 2
PRZECIW 1 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 13 10

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się w 1966 r. W 1990 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. W trakcie odbywania w latach 1990-1992 pozaetatowej aplikacji sądowej, pracowała początkowo jako pomocnik sekretarza, a następnie sekretarz w Sądzie Rejonowym w Łodzi. We wrześniu 1992 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. W latach 1992-1994 odbyła asesurę w Sądzie Rejonowym w Łodzi. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w II Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 10 maja 1994 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Łodzi. Orzekała w II Wydziale Cywilnym. W latach 1995-1996 orzekała w IX Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczecinie. Od czerwca 1996 r. orzekała w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Kaliszu, przy czym od 2001 r. pełniła obowiązki Przewodniczącej a w latach 2004-2008 pełniła obowiązki Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. Decyzją Ministra Sprawiedliwości została delegowana do orzekania w Sądzie Okręgowym Kaliszu od 1 lutego 2018 r. do 31 stycznia 2019 r. Obowiązki orzecznicze wykonuje w I Wydziale Cywilnym. Ponadto, w 2018 r., w ramach jednodniowych delegacji, pełniła obowiązki sędziego w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kaliszu. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz, Pani Edyta Agnieszka Janiszewska, Pan Ireneusz Kawęcki i Pani Katarzyna Ewa Maciaszek.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych i wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
9. Porada-Łaska Katarzyna Maria Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 59 0
PRZECIW 2 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 16 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się w 1970 r. W 1993 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem. W latach 1994-1995 była zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. rozwoju handlu w firmie Lech Browary Wielkopolskie S.A. w Poznaniu, a w latach 1995-1996 pracowała na stanowisku specjalisty ds. prawnych w Staubach Teich & Partners Międzynarodowej Kancelarii Prawnej w Poznaniu. W 1996 r. ukończyła wyższe studia na kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem. Po odbyciu w latach 1996-1998 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu, we wrześniu 1998 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. Z dniem 10 lutego 1999 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Kępnie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w Wydziałach: I Cywilnym, III Rodzinnym i Nieletnich oraz VI Cywilno-Kamym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 lutego 2001 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Kępnie. Z dniem 1 lipca 2001 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Kaliszu. Orzekała w I Wydziale Cywilnym. W latach 2008-2011 orzekała również w pionie karnym, a od lutego 2011 r. orzeka w Wydziale Cywilnym w sekcji procesowej. W 2018 r., w ramach jednodniowych delegacji, pełniła obowiązki sędziego w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kaliszu. Prowadziła szkolenia dla aplikantów sądowych, adwokackich i radcowskich. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych, m.in. zorganizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz, Pani Edyta Agnieszka Janiszewska, Pan Ireneusz Kawęcki i Pani Katarzyna Ewa Maciaszek.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione jako bardzo dobre przez opiniującą sędzię Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
10. Urbaniak Marek Jerzy Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 22 4
PRZECIW 40 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 15 9

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodził się w 1972 r. W 1996 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1996-1998 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu, we wrześniu 1998 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dostatecznym. Od stycznia 1999 r. do marca 1999 r. pracował jako referent prawny w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. Oddział w Kaliszu. W latach 1999-2005 pracował jako referendarz sądowy w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Kaliszu. Po odbyciu studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, w maju 2002 r., na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Rozpoznawanie spraw pod nieobecność oskarżonego w polskim procesie karnym” oraz po złożeniu przepisanych egzaminów, uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, nadany uchwałą Rady tego Wydziału. W latach 2002-2004 prowadził działalność dydaktyczną na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu - filia w Kaliszu oraz w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi. W latach 2003-2005 był wykładowcą a w latach 2008-2014 starszym wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 stycznia 2005 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Orzekał w II Wydziale Karnym. W 2008 r. ukończył dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie prawa karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z wynikiem bardzo dobrym. W latach 2016-2018 pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Od kwietnia 2018 r. pełni funkcję Wiceprezesa tego Sądu i jednocześnie funkcję Przewodniczącego II Wydziału Karnego. W 2018 r., w ramach jednodniowych delegacji, pełnił obowiązki sędziego w III Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Kaliszu. Jest autorem publikacji naukowych, w tym monografii i glosy.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz, Pani Edyta Agnieszka Janiszewska, Pan Ireneusz Kawęcki i Pani Katarzyna Ewa Maciaszek.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydata zostały ocenione jako dobre przez wizytatora Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
11. Wawrzonowska Małgorzata Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 48 0
PRZECIW 2 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 27 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się w 1968 r. W 1992 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1992-1994 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu, we wrześniu 1994 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem bardzo dobrym. W latach 1994-1996 odbywała asesurę w Sądzie Rejonowym w Kępnie. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dniem 17 października 1996 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Kępnie. Orzekała w Wydziale Karnym. Z dniem 1 lipca 1997 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego w Sądzie Rejonowym w Kaliszu. Orzekała początkowo w I Wydziale Cywilnym, a następnie w VII Wydziale Cywilno-Karnym, przy czym od 2003 r. orzeka ponownie w I Wydziale Cywilnym. W latach 2016-2018, w ramach jednodniowych delegacji, pełniła obowiązki sędziego w II Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kaliszu. Brała udział w szkoleniach zawodowych i konferencjach.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz, Pani Edyta Agnieszka Janiszewska, Pan Ireneusz Kawęcki i Pani Katarzyna Ewa Maciaszek.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. cywilnych i wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów
12. Zimorska Małgorzata Maria Sędzia negatywna
GŁOSOWANIE w kolegium w zgromadzeniu sędziów w KRS
ZA pozytywna opinia 26 0
PRZECIW 33 0
GŁOSY WSTRZYMUJĄCE 18 12

Sylwetka kandydata (z uchwały KRS)

urodziła się w 1972 r. Od 1 do 31 lipca 1995 r. była zatrudniona jako specjalista ds. prawnych w firmie Doradztwo Gospodarcze Andrzej Głowacki a od listopada do grudnia 1995 r. jako referent ds. prawnych w Wielkopolskim Banku Rolniczym w Kaliszu. W 1996 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra z ogólną oceną bardzo dobrą. Po odbyciu w latach 1996-1998 etatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu, we wrześniu 1998 r. złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. W latach 1998-2001 pracowała jako specjalista w Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim. Z dniem 1 lutego 2001 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim. Powierzone obowiązki orzecznicze wykonywała w II Wydziale Karnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 października 2003 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Orzeka w II Wydziale Karnym, przy czym w latach 2010-2015 pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego tego Wydziału. W 2009 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z wynikiem bardzo dobrym. W 2018 r., w ramach jednodniowej delegacji, pełniła obowiązki sędziego w III Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Kaliszu. Brała udział w licznych szkoleniach zawodowych.

Uzasadnienie wyboru przez KRS

Pozostali kandydaci posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak w świetle wszystkich kryteriów wyboru nie okazali się kandydatami lepszymi niż Pani Bogumiła Krystyna Bilewicz, Pani Edyta Agnieszka Janiszewska, Pan Ireneusz Kawęcki i Pani Katarzyna Ewa Maciaszek.

Opinia wizytatora

Praca i kwalifikacje zawodowe kandydatki zostały ocenione pozytywnie przez wizytatora ds. karnych Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 Przeczytaj uzasadnienie wyboru i opinie wizytatorów